Notikumu kalendārs

    Septembris    

Sporta bāzes

 

Sporta bāzes raksturojums.

 

Lielākie sporta objekti pamatā Riebiņu novadā atrodas pie izglītības iestādēm un ir to pārvaldībā, taču ir arī tādi, kas izveidoti arī ārpus skolām. Ir arī privātās iniciatīvas veidoti objekti.


Galēnu pagasts

Novadā vērienīgākā sporta būve ir Galēnu pamatskolas sporta zāle, kas uzbūvēta 2006.gadā. Galēnu sporta zāle ir 20x40m liela ar dušām un ģērbtuvēm. Tajā var nodarboties ar basketbolu, volejbolu, rokas bumbu, telpu futbolu, ir vingrošanas un vieglatlētikas inventārs. Vēl kompleksā ietilpst trenažieru zāle ar kardioloģiskajiem un spēka trenažieriem, galda spēļu telpa ar galda tenisa un novusa galdiem un relaksējoša sauna.

 

Blakus skolai atrodas arī sporta laukums, kurā ietilpst: mazais futbola laukums, var spēlēt āra basketbolu, volejbolu, ir vingrošanas pilsētiņa, vieglatlētikas sektori, 60 metru sprinta skrejceļa taisne un 190 metru garš skrejceliņa aplis.

 

Stabulnieku pagasts

Stabulniekos Dravnieku pamatskolas stadions ir lielākais novadā. Stadions ir ar 400m garu skrejceļu, lielo futbola laukumu. Stadionam nepieciešama nopietna rekonstrukcija, lai sakārtotu skrejceļus, vieglatlētikas sektorus. Arī futbola laukumam nepieciešama veltņošana un seguma uzlabošana.

 

Dravnieku pamatskolai ir sporta zāle, kurā var nodarboties ar basketbolu, volejbolu, handbolu un telpu futbolu. Blakus skolai atrodas jaunizveidots pludmales volejbola laukums. Ir arī āra basketbola laukums ar asfalta segumu.

 

Riebiņu pagasts

Riebiņu vidusskolas sporta zāle (izmēri 14m x 12m), kuru var izmantot basketbolam, volejbolam, rokasbumbai, minifutbolam. Ir iespējas spēlēt galda tenisu (2 galdi), novusu (1 galds), trenažieru zāle, ģērbtuves un dušu telpas.

 

 

Pie skolas atrodas stadions - futbola laukums (20m x 60m), āra volejbola laukums (16m x 8m), kā arī pieejami 2 pārvietojamie basketbola grozi.

 

 

Dubultais pludmales volejbola laukums (atrašanās vieta – Riebiņu parks) kopējais laukumu izmērs 22m x 25m.

 

Rušonas pagasts

Kastīres ciemā atrodas Rušonas pamatskolas sporta zāle. Lai arī tā ir neliela (9x18m), pateicoties zāles pietiekamajam augstumam (6m) ir pieņemama, lai vietējam mērogam spēlētu basketbolu, volejbolu, florbolu, galda tenisu, novusu un citas spēles.

 

Turpat pie Rušonas pamatskolas atrodas sporta laukums, kur var spēlēt mazo futbolu. Blakus izveidoti divi pludmales volejbola laukumi un uzstādīts basketbola grozs, strītbola spēlēšanai.

 

Strītbola grozs ir uzstādīts arī Aglonas stacijā uz estrādes laukuma. Netālu no Kastīres ciema, pateicoties privātajai iniciatīvai, izveidots hokeja laukums, taču neprognozējamo ziemas laika apstākļu dēļ ir grūti uzturams.

 

Sīļukalna pagasts

Blakus Sīļukalna pamatskolai atrodas sporta laukums, kur var nodarboties ar futbolu, skriešanu, tāllēkšanu, spēka vingrinājumiem, basketbolu. Turpat ir arī pludmales volejbola laukums.

           

Ir telpa, kur var nodarboties ar galda spēlēm – novusu, šahu, dambreti. Senioru klubam „Zilais lakatiņš” ir iekārtota trenažieru zāle.

 

Silajāņu pagasts

Vietējām sporta aktivitātēm tiek izmantotas dažas pagasta teritoriālās pārvaldes telpas (galda spēles – novuss, galda teniss, ir arī trenažieri). Sporta laukumā pie bijušās Silajāņu pamatskolas var spēlēt mazo futbolu un nodarboties ar vieglatlētiku.