Notikumu kalendārs

    Maijs    

R. Mūka muzejs

Kopš 2000. gada līdz pat aiziešanai mūžībā 2006. gadā Galēnu pagasts un skola uzturēja draudzīgas attiecības ar šeit dzimušo (1923) un ilgus gadus trimdā dzīvojošo dzejnieku un reliģiju vēsturnieku Robertu Mūku (Avenu). Pēc viņa aiziešanas viņsaulē tika saņemts bagātīgs atraitnes Elzas Avenas dāvinājums ar novēlējumu ierīkot Galēnos muzeju filosofam un dzejniekam.

 

Dāvinājumu veido  Roberta Mūka piemiņas lietas, izdotie darbi, rokraksti, daļa bibliotēkas, mēbeles, darba kabineta iekārta, rakstāmmašīnas, pīpju un kaklasaišu kolekcijas, apbalvojumi, mākslas priekšmeti, fotogrāfijas, vēstules, apģērbi u. c. Vēlāk, jau pēc aizceļošanas uz ASV, atraitne Elza Avens papildināja dāvinājumu, atsūtot Roberta Mūka Mūka dokumentus: pases, Laulības un Miršanas apliecības, Rakstnieku Savienības biedra karti u.c., fotogrāfijas, vēstules, piemiņas lietas.

 

Sākotnēji dāvinājums tika izvietots Galēnu kultūras nama mazajā zālē, bet 2007. gada jūnijā Skolas ielā 11c tika atklāta Roberta Mūka piemiņas istaba. Vairāk... 

 

R. Mūka muzeja adrese: Skolas iela 11c, Galēni, Riebiņu novads.

Tālrunis: 28445338

e-pasts: rmmg@inbox.lv

 

 

R. Mūka muzejs atvērts katru darba dienu no plkst. 9:00 - 17:00. Pēc iepriekšējas vienošanās ir iespēja apmeklēt muzeju arī brīvdienās.

Gaidām ciemos!