Notikumu kalendārs

    Februāris    

Jaunatne

Realizēts projekts “Stāstnieki”

 

Riebiņu jauniešu iniciatīvas grupa “Riebiņu jaunieši – Riebiņu nākotne” kopā ar Riebiņu jauniešu centru “Pakāpieni”, jaunatnes lietu speciālistu Oskaru Bērziņu, Studiju 3KM un Riebiņu novada domes finansiālu atbalstu, mazo grantu projekta “Mēs Latvijas 100 gadei” ietvaros realizēja projektu “Stāstnieki”.

 

Apņēmīgu un radošu jauniešu grupa, kas spēj un dara daudz sava novada labā. Aizvadītajā vasarā pavadīja savu brīvo laiku, iepazīstot labāk savu novadu. Šai darba grupai šī ir pirmā pieredze visiem kopā darboties vienā projektā, kaut gan dalībnieki līdz šim ir iesaistījušies dažādos projektos. Savukārt projekta vadītājam ir pieredze līdzīgu projektu realizēšanā Latvijas televīzijas raidījumā “Sajūti Latgali”.

 

Radošā un iniciatīvas bagātā komanda “Riebiņu jaunieši – Riebiņu nākotne”.

 

Projektā izdevās atrisināt izvirzīto problēmu – reprezentatīva, audiovizuālā materiāla nepieciešamība Riebiņu novadā, un sasniegt izvirzīto projekta mērķi - izveidot reprezentatīvu audiovizuālu materiālu par Riebiņu novadu. Izdevās arī realizēt visus 6 izvirzītos uzdevumus un tika iesaistīti jaunieši ar brīvprātīgo darbu projekta tapšanā. Projekta laikā sadarbojāmies ar pašvaldības iestādēm, lieliska sadarbība izveidojās ar pagasta pārvalžu vadītājiem, kas aktīvi palīdzēja projekta tapšanā.

 

Projekta ietvaros tika izveidots 3 minūšu garš video stāsts – kā reklāma par Riebiņu novadu, ietverot visus Riebiņu novada pagastus, dabu, kultūru, vērtības, apskates objektus un iedzīvotājus. Video reklāma ierunāta 4 valodās: latviešu, krievu, angļu un latgaliešu, tādā veidā sasniedzot pēc iespējas lielāku mērķauditorijas loku: gan novada, gan valsts, gan citu valstu iedzīvotāji un tūristi.

 

Projekta rezultātā novads ieguvis spilgtu, emocionālu un izglītojošu materiālu par Riebiņu novadu. Šobrīd Riebiņu novadā līdzīgi projekti vēl nav izveidoti, kas kvalitātes un informācijas ziņā tik labi spētu reprezentēt novadu. Šis video būs kā paliekoša vērtība nākamajām paaudzēm par novadu  kāds tas šobrīd ir. Tāpat tas ļaus citiem, kas nav Riebiņu novada iedzīvotāji, iepazīt mūsu novadu kāds tas ir Latvijas simtgades priekšvakarā.

 

Projekta rezultātu ir iespējams apskatīties interneta vietnēs: www.facebook.com, Riebiņu novada pašvaldības vietnē un Preiļu un Riebiņu tūrisma informācijas lapā, kā arī www.youtube.com un Instagram. Video būs iespējams atrast, meklējot ierakstu “Riebiņu novads”.

 

Jaunatnes lietu speciālistu

Oskars Bērziņš

 

  

 


 

Riebiņu novada multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs februārī piedāvā. Skatīt šeit...

 


 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 


 

 


 

 


 

Jauniešiem piedāvā iespēju bez maksas apgūt vairāk nekā 100 profesijas

 

Profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā aicina jauniešus vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri vēlas īsā laikā iegūt profesiju, pieteikties Jauniešu garantijas finansētajās vienu un pusotru gadu ilgajās profesionālās izglītības programmās, kur ir iespēja izvēlēties un apgūt kādu no 114 profesijām, mācību laikā saņemot stipendiju 70 – 115 eiro mēnesī. Audzēkņiem tiek nodrošināta bezmaksas dzīvošana skolas dienesta viesnīcā un apmaksāti ceļa izdevumi un naktsmītne kvalifikācijas prakses laikā. Tāpat prakses laikā tiek apmaksāta civiltiesiskā apdrošināšana un obligātā veselības pārbaude, ja to paredz izvēlētās profesijas specifika. Dokumentus izvēlētajā izglītības iestādē var iesniegt līdz vasaras beigām. Pilns izglītības programmu saraksts pieejams nacionālajā izglītības iespēju datubāzē: www.niid.lv.

 


 

Piesakies starptautiskai apmācībai projektā “Decarbonize our Future!”

 

Ja tu organizē pasākumu vai redzi sevi kā pasākumu organizatoru nākotnē, tad projekts “Decarbonize our Future!” meklē tieši tevi!

Piedalies neformālās izglītības apmācībā par to, kā padarīt pasākumus videi draudzīgākus, un kopā ar citiem Latvijas, Dānijas un Baltkrievijas jauniešiem izmēģināt un eksperimentēt ar un par dažādām tēmām, kas tiks iekļautas videi draudzīgu pasākumu vadlīnijās, kas būs lielisks palīgs ikvienai organizācijai un pasākumu organizatoriem uzlabot pasākumu kvalitāti, padarot tos videi draudzīgākus.

Kad? No 2015. gada 24. augusta līdz 30. augustam

Kur? Viesu namā Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā

Kas notiks? Apmācības septiņu dienu garumā, kurās mācīsies: par klimata pārmaiņām, izaicinājumiem un mītiem; apskatīsi: praktiskus piemērus, kā būt videi draudzīgākam un kas jāņem vērā, lai pasākumi būtu videi draudzīgāki; un piedzīvosi: dažādus praktiskus uzdevumus par tādām tēmām kā pārtika, transports, enerģija un atkritumi u.t.t., kas ir svarīgas jomas, organizējot videi draudzīgus pasākumus; jaunu vadlīniju par videi draudzīgiem pasākumiem eksperimentēšanu un testēšanu; kā izplatīt informāciju, lai pēc iespējas vairāk pasākumu kļūtu videi draudzīgāki un pasaule kļūtu skaistāka:)

Kā notiks? Apmācības, kurās piedalīsies jaunieši no Latvijas, Dānijas un Baltkrievijas, notiks angļu valodā. Pēc apmācībām tiks organizēta tikšanās, lai pārrunātu iegūto pieredzi un rezultātus, kā arī uzklausītu tavas idejas projekta turpmākajai īstenošanai.

Kas var piedalīties? Jaunieši no 18 - 25 gadu vecumam, kuri pārstāv kādu organizāciju, ir iesaistīti vai nākotnē vēlas iesaistīties dažādu pasākumu organizēšanā (nometnes, semināri, apmācības u.c. par dažādām tēmām) un vēlas uzzināt, kā šos pasākumus padarīt ‘’zaļākus’’. Apmācībās kopumā piedalīsies 18-20 jaunieši no Latvijas.

Kādas būs Tavas izmaksas? Pateicoties Ziemeļu Ministru padomes birojam apmācības ir bezmaksas (piedāvājam veģetāru ēdienu, uzturēšanos un gultas vietu, dažādas aktivitātes un transportu no Rīgas līdz Salacgrīvai un atpakaļ).

Ko Tu iegūsi, piedaloties apmācībās?

 

  • jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi saistībā ar pasākumu organizēšanu, vides izglītību un jauniešu iedvesmošanu pārmaiņām;
  • jaunus domubiedrus, ideju, sarunu biedrus un visāda citāda veida “biedrus”, vienvārdsakot, lielisku līdzīgi domājošu cilvēku kontaktu tīklu Latvijā, Dānijā un Baltkrievijā;
  • jaunas idejas un motivāciju;
  • kļūt par videi draudzīgu pasākumu ziņnesi un ieviesēju savā organizācijā un dalīties ar šīm zināšanām ar citiem;
  • iespēju piedalīties citos “homo ecos:” rīkotos pasākumos un pirmajam uzzināt jaunāko informāciju par lieliskām iespējām vides izglītības jomā!
  • un tradicionālās vērtības: jaunus draugus, pieredzi un labi pavadītu laiku.

Kā pieteikties?

Aizpildot pieteikuma anketu šeit līdz 8.jūlijam.

Kur uzzināt vairāk?

Sazinoties ar “homo ecos:” Janny Ramakers, rakstot uz e-pastu janny.ramakers@homoecos.lv  vai zvanot 275 79 615

Apmācības notiek projekta “Decarbonize our Future!” (Nr.14228) ietvaros, kas tiek īstenots ar  Ziemeļu Ministru padomes biroja līdzfinansējumu

 

 


Skautu un gaidas aicina piedalīties  nometnē „24. paralēle”!

Šī nometne ir domāta 11-17 gadus veciem jauniešiem, kas līdz šim nav darbojušies skautu/gaidu kustībā, vēlas to iepazīt, praktizējot aktīvu dzīvesveidu.

Skautu un gaidu kustība visā pasaulē darbojas vairāk kā 100 gadus, arī Latvijā.  Šī kustība ir ar tādu kā mazu noslēpumu, stāstiem, pat mazliet mistēriju. Vai gaidas cep cepumus? Un skauti skrien šortos pa mežu?

Šī nometne ir iespēja jauniešiem iepazīt šo tradīcijām bagāto organizāciju, attīsīt jaunas prasmes un iemaņas, izbaudīt āra dzīvi, praktizēt veselīgu dzīves veidu un iepazīt jaunus draugus.

24.paralēle – paralēle ir gan zemeslodei, gan mūsu ikdienai. 24h stundas diennaktī būs iespēja izdzīvot skautu/gaidu piedzīvojumu, paralēli ikdienas dzīvei.

Šogad nometnes tēma ir vide, varēs apgūt kā ar ierobežotiem resursiem var izdarīt vairāk, kā patērēt mazāk, kā otrreiz izmanot dažādus materiālus un daudzas citas.

Laiks: 09.08.2015. – 13.08.2015.

Vieta: „Tigava”, Padures pagasts, Kuldīgas rajons.

Dalības maksa:  40-60 eiro

Sadzīve : Nometne būs āra – telšu nometne. Āra dušas, pārvadājamās tualetes.

Brokastis un vakariņas tiks gatavotas uz ugunskura.

Programma: Nometnē tiks izmantotas skautisma/gaidisma metodes, nometnes tēma  vide, vides ilgtspēja. Aktivitātes pārgājiens, ugunskura vakari, alpīnisma nodarbības un aktivitātes, sporta aktivitātes, radošās nodarbības, lentu (slackline) nodarbības, izdzīvošanas māku nodarbības, komunikācijās un saliedēšanās uzdevumi,u.c.

Nometnes mērķi ir:

§  Dot iespēju jauniešiem aktīvi pavadīt vasaras brīvlaiku, attīstot jaunas prasmes un iemaņas, iegūstot jaunus draugus un domubiedrus;

§  Iepazīstināt ar skautu un gaidu kustību kā iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku ikdienā, paralēli mācībām un ģimenei;

§  Izglītot par vides ilgtspēju

§  Attīstīt jauniešiem patstāvības, atbildības, piederības, izzināšanas prasmes;

Pieteikšanās:

Aizpildot elektronisko anketu: http://goo.gl/forms/hIWOlaO9aA

un pārskaitot dalības maksu līdz 15. Jūlijam (par aizkavēšanos ziņot organizatoriem)

Organizators:

Biedrība „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

Sīkāk informācija: http://skauti.lv/?p=4544

 


 

Kastīrē notiks JAUNIEŠU DIENA 2015

 

Aicinām jau tagad jauniešiem rezervēt 16.05., lai piedalītos JAUNIEŠU DIENĀ 2015, kas notiek projekta "Kopā esot.. - Mēs varam!" ietvaros. Sākums - reģistrācija jau no plkst. 9.00.
JAUNIEŠU DIENĀ PAREDZĒTS:
- Jauniešu forums 2015;
- Jauniešu sporta svētki ( un galvenā balva 2 komandām ir - jūras ceļojums uz Stokholmu, ko dāvina AS Tallink Latvija). Sīkāka informācija NOLIKUMĀ!
- sadraudzības BALLĪTE kopā ar Māri Leidumu.
p.s. Sekojiet  informācijai :)   draugiem.lv lapā - Viduslatgales JIL

 


 

15. maijā Preiļos, SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Preiļu konsultāciju biroja zālē organizē interaktīvās programmas jauniešiem „Tu vari vairāk” pasākumu. Plašāk informācija šeit

 


 

Riebiņos notika seminārs jauniešiemŠī gada 29. oktobrī Riebiņu kultūras centrā notika Izglītības un zinātnes ministrijas, biedrības „Izdzīvo ideju” un SIA „Civitta Latvija” organizēts seminārs par jaunatnes līdzdalības attīstību „Jauniešu aktīvas līdzdalības un sadarbības ar pašvaldību veicināšana” Riebiņu novadā.

Balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas nodaļas apņemšanos pastiprināti pievērst uzmanību jaunatnes politikas attīstībai reģionālā līmenī, norisinās izbraukuma semināri Latvijas pašvaldībās. 

Seminārā Riebiņu novadā piedalījās ap piecpadsmit dalībnieki: jaunieši un pašvaldības iestāžu darbinieki, biedrības „Jaunie spārni” dalībnieki no Rušonas pagasta un Preiļu novada jaunatnes lietu speciāliste Santa Ancāne.

Semināra ietvaros tika pārrunāta jaunatnes politika Latvijā, Riebiņu novadā, dažādas līdzdalības formas, jaunatnes un plašākas sabiedrības vajadzības, jauniešu iespējas novadā un pašvaldības iespējas attīstīt dialogu ar šo sabiedrības grupu. Tāpat notika iepazīstināšana ar programmu „Erasmus+”. 

Attēlā: Par iespējamām sadarbības formām un to, kā jauniešiem realizēt idejas semināra ietvaros stāstīja lektore, neformālās izglītības trenere Lauma Žubule.

 

Noslēgumā tika veidota arī ideju vētra par konkrētu potenciālu ideju realizāciju. Jāpiebilst, ka semināra noslēgumā katram tā dalībniekam bija jāprezentē reāls projekts, ko ar savu līdzdalību varētu realizēt Riebiņu novada jaunieši.

 

 

Sabiedrisko attiecību speciālists
R. Naglis

 

 


 

Piedalies video konkursā
 

Paņem savu video kameru vai telefonu un 30 sekundēs pastāsti vai parādi, ko tu plāno iemācīties šovasar - sērfot, stāvēt uz galvas, pīt pīnes, mezglot, izjaukt un salikt divriteni, varbūt vienkārši iemācīties "ņemt visu vieglāk" un nestresot? Eiropas Komisija ir izsludinājusi video konkursu, kurš noslēgsies 5. septembrī. Uzvarētājs saņems ceļojumu uz Briseli (divām personām), kā arī biļetes uz TEDxBrussels pasākumu decembrī.

http://jaunatne.gov.lv/lv/raksti/macosvasara-video-konkurss

 


 

Interaktīvā programma jauniešiem „Tu vari vairāk”

 

Šī gada 6. jūnijā Preiļos, SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Preiļu konsultāciju biroja zālē plkst. 10:00 aicinām jauniešos piedalīties interaktīvā programmā „Tu vari vairāk”. Papildus informāciju skatīt šeit. 

 


 

 

50 uzņēmumi atver durvis jauniešiem, lai atrastu darbiniekus!

 

Jau 7.gadu pēc kārtas lielākais karjeras un izglītības portāls Latvijā Prakse.lv rīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”. Tā laikā gan skolēniem, gan studentiem būs iespēja doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai pierādītu sevi darba devējam klātienē un atrastu praksi vai darbu, kā arī noskaidrotu piemērotāko karjeras ceļu. Ekskursijās varēs doties no 14.-17.aprīlim.

 

Šogad savas durvis atver 50 uzņēmumi, iepazīstinot ar sevi un savām pārstāvētajām profesijām, kā arī plānojot aizpildīt gandrīz 100 vakances projekta ietvaros (prakses, darba un vasaras darba vakances).

Uzņēmuma Statoil Fuel & Retail Latvia biznesa atbalsta direktore Jekaterina Leidmane stāsta: „Atvērto durvju nedēļa ir uzņēmumu iespēja parādīt, cik plaša patiesībā ir „aisberga neredzamā daļa” jeb darbs, ko ikdienā klienti neredz. Turklāt daudzu jauniešu pirmā asociācija par darbu „Statoil Fuel & Retail Latvia” ir pārdevēja amats degvielas uzpildes stacijā, kaut gan karjeras iespējas šeit ir krietni daudzveidīgākas.”

Kā atzīst portāla vadītājs Jānis Logins: „Projekts sevi vairāku gadu garumā ir veiksmīgi pierādījis un šogad uzņēmumi ļoti aktīvi nolēmuši ekskursiju laikā atrast jaunos darbiniekus, veicot gan praktiskus atlases uzdevumus, gan intervijas. Ekskursiju laikā jauniešiem būs iespēja arī iepazīt uzņēmumu un uzdot sev interesējošos jautājumus. ”

Savu atbilstību vakancei jaunieši varēs pierādīt tādos uzņēmumos kā L-ekspresis, Accenture, Cemex, Cido un citos. Līdz ar to aicinām jauniešus pieteikties uz ekskursijām savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!

Savukārt AS „Latvenergo” Personāla vadības direktore Inga Kola: „Latvenergo” piedalās Atvērto durvju nedēļas projektā, lai uzsvērtu eksakto zinātņu nozīmību un parādītu, ka darbs tehniskajās specialitātēs ir visnotaļ interesants un piemērots gan puišiem, gan meitenēm! Vēlamies akcentēt un atgādināt, ka apgūt tehniskās specialitātes tādās nozarēs kā enerģētika, informācijas tehnoloģijas un būvniecība ir ļoti perspektīvi un ilgtspējīgi. Labi, kvalificēti speciālisti ir vajadzīgi visiem Latvijas ražošanas uzņēmumiem, un par šādu darbinieku piesaisti uzņēmumi ir gatavi savstarpēji konkurēt, kas nozīmē rūpēties par atbilstošiem darba apstākļiem, atalgojumu un attīstības iespējām!”

Ekskursijās ir aicināti gan skolēni, gan studenti!

 

Plašāka informācija un pieteikšanās portālā Prakse.lv: http://www.prakse.lv/events

 

Kopumā šogad durvis vērs uzņēmumi no 8 Latvijas pilsētām: Rīga, Liepāja, Daugavpils, Ventspils, Valmiera, Jelgava, Rēzekne, Jūrmala. Būs pārstāvētas 14 nozares:

-  Finanses un apdrošinšana: SEB shared center

-   Mazumtirdzniecība: RIMI, Statoil Fuel & Retail Latvia, Statoil Fuel & Retail Business Centre

-   Pārtikas rūpniecība un ēdināšana: Pica Lulu, Cido grupa, Valmierumuižas alus,  Streetburgers

-   Kultūra un izklaide: Aerodium, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Dirty deal teatro,Dandy

-   Būvniecība un būvmateriālu ražošana: Cemex, Merks

-   IT un telekomunikācijas: Accenture, TELE2, Tieto, ELKO

-   Valsts institūcijas: Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, Valsts Ugunsdrošības un glābšanas dienests

-   Transports: Latvijas dzelzceļš, L-ekspresis, Ventspils Nafta termināls

-   Metālapstrāde: Severstal

-   Enerģētika un siltumapgāde: Latvenergo, Rīgas Siltums

-   Atkritumu pārstrāde un apsaimniekošana: Getliņi EKO, Liepājas RAS

-   Veselības aprūpe: Liepājas slimnīca

-   Pakalpojumi: TNS, KPMG

-  Mediji: LETA, SPIN FM/ SWH,  inbox.lv, MTG, Rīgas Viļņi, e-klase

 

Projektu informatīvi atbalsta: apollo.lv, e-klase.lv, leta.lv, inbox.lv, kasjauns.lv, 1188, isic.lv, SPIN FM, e-skola.lv, uzdevumiem.lv.

 

Par „Uzņēmumu atvērto durvju nedēļu”

Latvijā vērienīgākais jauniešu projektā, kas jau 8. gadu aprīlī tūkstošiem skolēnu, studentu un neseno augstskolu absolventu ļauj klātienē iepazīt vietējos ražotājus un citus uzņēmumus, kā arī nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes. Katru gadu ekskursijām piesakās ap 10 000 jauniešu un aptuveni 5000 ir iespēja iepazīties ar uzņēmumiem klātienē. Uzņēmumi šo gadu laikā iepazinušies ar vairāk kā 1800 jaunajiem darbiniekiem.

 

Kontakti:

Inese Šuksta

Izglītības un karjeras portāls Prakse.lv

Biedrība Jauniešu konsultācijas

Tālr.: 27130411 | E-pasts: inese@prakse.lv

 


 

Pagarināts foto-eseju konkursa darbu iesniegšanas termiņš

Līdz šī gada 10. aprīlim ir pagarināts foto-eseju konkursa darbu iesniegšanas termiņš. Papildus informāciju skatīt šeit.
Konkursa nolikums.

 


 

Uzņem jauniešus ESF finansētās programmās

Līdz februāra vidum Valsts izglītbas attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā ESF projektā 19 profesionālās izglītības iestādes organizē ziemas uzņemšanu 13 profesijās, lai gada laikā sagatavotu dažādu nozaru speciālistus. Mācības ir bez maksas, turklāt jauniešiem pieejama arī stipendija.

Plašāk lasīt šeit.

 


 

Karjeras izvēles testi jauniešiem

Karjeras testu komplekss, kas ļauj jauniešiem vispusīgi noteikt savas zināšanas, dotumus, spējas un prasības attiecībā uz profesiju, kas ļauj noteikt sev piemērotāko profesiju un izvēlēties studijas.

Testu mērķis ir veicināt jauniešu pārdomātu karjeras izvēli jau pirms 12.klases vai gala eksāmeniem, lai samazinātu to jauniešu skaitu, kas maina studijas pirmā gada laikā, nestrādā savā profesijā un papildina bezdarbnieku rindas. Izzinot sevi un nosakot sfēru, kur ir visatbilstošākā tiek ilgtermiņā mazināts bezdarbs.

Testi pieejami bez reģistrācijas http://www.prakse.lv - karjeras testi sadaļā.

 


 

Jauniešus, kuri nemācās vai nestrādā, NVA aicina pieteikties dalībai "Jauniešu garantijas" pasākumos

 

Šī gada sākuma jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās vai nestrādā, var pieteikties dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos. "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumi veicinās jauniešu iesaisti nodarbinātībā, apmācībā vai izglītības ieguvē.  NVA jauniešiem palīdzēs iekļauties mūsdienu darba tirgū, piedāvājot darba tirgus vajadzībām atbilstošu prasmju un iemaņu attīstīšanas iespējas, kā arī praktiskas darba pieredzes iegūšanu pie darba devējiem. Tiek paredzēts, ka piemērotus apmācību vai nodarbinātības pakalpojumus jaunietis saņems četru mēnešu laikā kopš būs pieteicies dalībai "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos. Šī gada sākuma jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās vai nestrādā, var pieteikties dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos. "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumi veicinās jauniešu iesaisti nodarbinātībā, apmācībā vai izglītības ieguvē.  NVA jauniešiem palīdzēs iekļauties mūsdienu darba tirgū, piedāvājot darba tirgus vajadzībām atbilstošu prasmju un iemaņu attīstīšanas iespējas, kā arī praktiskas darba pieredzes iegūšanu pie darba devējiem. Tiek paredzēts, ka piemērotus apmācību vai nodarbinātības pakalpojumus jaunietis saņems četru mēnešu laikā kopš būs pieteicies dalībai "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos.

Sīkāk informāciju skatīt šeit.

 


 

Projekta ietvaros veikts pētījums par Riebiņu novada jauniešu dzīves kvalitāti

Šī gada 8. novembrī ar Riebiņu novada jauniešu tikšanos Riebiņu Kultūras centrā noslēdzās galvenās aktivitātes Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstītajā projektā „Pētījums par jauniešu dzīves kvalitātes novērtēšanu un uzlabošanas iespējām Riebiņu novadā”. Pasākumā piedalījās 40 jaunieši (vecumā no 13-25 gadiem) no visiem Riebiņu novada pagastiem un citi interesenti (pedagogi, pašvaldības pārstāvji). Projekta ietvaros tika noorganizēts arī transports jauniešu nokļūšanai uz un no pasākuma.

Pasākumā klātesošie tika informēti par Nodarbinātības valsts aģentūras aktualitātēm darbā ar jauniešiem, tika gūtas labas idejas par jauniešu aktivitātēm no kaimiņu – Preiļu novada jaunatnes lietu speciālistes, kā arī notika jauniešu aptaujas rezultātu prezentācija, ko veica pētījuma aģentūras SIA „FACTUM” pārstāvis.

Pēc prezentācijām jaunieši tika aicināti darboties t.s. „prāta vētrā”, nosaucot labās un ne tik labās lietas Riebiņu novadā, no kurām tālāk varēja izvirzīt arī ieteikumus, lai veiktu uzlabojumus. Jaunieši labprāt dalījās savās pārdomās. Iegūtā informācija tiks izmantota, veidojot tālāko sadarbību ar jauniešiem un attīstot Riebiņu novadu.

Informējam, ka Riebiņu novada domes mājaslapā ir izveidota īpaša sadaļa jauniešiem – Jaunatne, kurā ir informācija gan par šo projektu, gan citām jauniešiem aktuālām tēmām, konkursiem, iespējām. Tāpat šajā sadaļā tiks ievietoti pētījuma rezultāti, kurus aicinu izmantot gan rakstot dažādus projektus, gan piedāvājot jauniešiem aktivitātes interešu izglītībā.

Projekta mērķis bija iegūt objektīvu, pamatotu un sistemātisku informāciju par Riebiņu novada jauniešu dzīves kvalitāti, viņu vēlmēm, veicinot jauniešu sabiedrības grupas pilnvērtīgu un vispusīgu attīstību. Projekta tika īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2013.gadam atklāta projektu konkursa „Ikgadējā monitoringa ietvaros izstrādātā jaunatnes politikas indeksa aprēķināšana pašvaldībās jauniešu dzīves kvalitātes novērtēšanai” ietvaros.

Projekta kopējais budžets sastādīja 992,43 latus, no kuriem 100% ir Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirtais valsts budžeta finansējums.

 

Projekta koordinatote Iveta Šņepste

Pētījums

 


 

Projekts jauniešiem

http://www.youtube.com/watch?v=X454nTa_dtE

 


       

                           

Latvijas delegācija iepazina Itālijas labās prakses piemērus jauniešu nodarbinātībā
 

No 14. oktobra līdz 17. oktobrim notika jau trešā konference projekta „EmploYouth: Sustainable network of cities and regions tackling youth unemployment” ietvaros, kas šoreiz norisinājies pie projekta partneriem Itālijā, Reggio Emilia provincē. Latviju šajā konferencē pārstāvēja Daugavpils novada jauniešu projektu koordinatore Iluta Kriškijāne, Krāslavas novada projektu koordinatore Juta Bubina, Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālists Guntis Rasims un Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Anna Jaudzema, Riebiņu novada sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Naglis, kā arī Daugavpils pilsētas domes starptautisko projektu koordinatore Jolanta Ūzuliņa.

Četru dienu laikā konferences dalībnieki iepazina Reggio Emilia provinces labās prakses piemērus, kā darba tirgū tiek integrēti jaunieši ar ierobežotām iespējām, piemēram, bijušie ieslodzītie, jaunieši, kas ārstējas no dažādu narkotisko vielu atkarības, jaunieši ar invaliditāti u.tml. Viesojoties Nodarbinātības aģentūrā, projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar pastāvošo likumdošanu, kas paredz, ka uzņēmumos, kuri nodarbina vismaz 36 cilvēkus, ir arī jārod iespēja nodarbināt jauniešus ar ierobežotām iespējām, par to saņemot arī nodokļu atvieglojumus, ko nosaka likums 68/99. Kā šis likums tiek īstenots dzīvē bija iespējams redzēt sociālajos kooperatīvos „Ovile” un „Bettolino”. Trīs līdz sešu mēnešu garumā jauniešiem, pirmkārt, tiek dota iespēja iziet praksi uzņēmumā, apgūt dažādas iemaņas un saņemt arī samaksu par paveikto. Šajā laikā jauniešiem ir iespēja sevi pierādīt darba devējam – ar vairākiem pēc tam tiek noslēgts darba līgums un viņi kļūst par uzņēmuma darbiniekiem, ne vairs tikai praktikantiem.

Projekta dalībniekiem arī bija iespēja iepazīties ar provincē īstenotajiem projektiem, kas vērsti uz jauniešu uzņēmējprasmju attīstīšanu. Viena no institūcijām, kas nodrošina kreatīvu un labiekārtotu vidi jauniešiem, kur pārbaudīt un eksperimentēt ar savām idejām, ir provincē Reggio Emilia esošais inovāciju centrs. Par ES fondu līdzekļiem izveidotais inkubators sniedz vairākus pakalpojumus jauniešiem, ļaujot izmantot izveidotās laboratorijas, tā sauktās FABLAB, kur ir pieejami gan 3 D printeri, gan cita tehnika, kur jaunieši var izveidot prototipus savām idejām, turklāt ar viņiem strādā arī zinoši cilvēki, kuri palīdz, iesaka, ko un kā labāk darīt. Interesanti bija dzirdēt arī itāļu jauniešu pieredzi, uzsākot savu biznesu. Inkubatorā tiek izveidoti pirmie uzņēmumi, kas tiek saukti par spin-off, nodrošinot, ka topošajam uzņēmējam 1 gadu ir iespēja darboties inkubatora paspārnē, saņemt ne tikai mentoru palīdzību biznesa plāna un sava topošā produkta vai pakalpojuma izstrādē, bet arī jaunajam uzņēmējiem gadu tiek maksāts atalgojums, kamēr viņš ar sev pieejamo tehniku, izstrādā un noslīpē savu preci vai pakalpojumu. Liels pluss, ka šajā procesā tiek nodrošināts arī atbalsts no dažādu sfēru pētniekiem, kas kopā ar jauno uzņēmēju strādā pie idejas īstenošanas līdz reālam uzņēmumam.

Province izsludina vairākus projektu konkursus jauniešiem vecumā no 19 līdz 35 gadiem. Viens no tiem ir konkurss „Vecie arodi jauniešiem”, veicinot veco arodu atdzimšanu un mudinot jauniešus apgūt tradicionālus, bet mazliet piemirstus arodus, kā drēbnieks, kurpnieks, konditors u.c. Jauniešiem bija iespēja trīs mēnešus iziet praksi sev izvēlētajā darbības jomā un apgūt tās specifiku kopā ar savu mentoru. Pēc tam, kad jauniešiem šīs prasmes ir apgūtas, tika uzsākts darbs pie biznesa plāna izstrādes un tad tiek sniegts arī finansējums sava uzņēmuma atvēršanā. Ar savu pieredzi ar klātesošajiem padalījās arī Lorenca Felici (Lorenza Felici), kura šobrīd jau ir labiekārtojusi telpas un drīzumā plāno atvērt savu šūšanas darbnīcu. Pateicoties šim projektam, tika iegūts ne tikai finansējums uzņēmējdarbības uzsākšanai, bet arī iegūta vērtīga pieredze no šuvējiem, kas šajā arodā strādā vairākus gadus.

Nākamā tikšanās notiks nākamgad februārī, kad projekta partneri iepazīs Spānijas Albasetes reģiona labās prakses piemērus jauniešu bezdarba problēmu risināšanai, kā arī apspriedīs turpmākās sadarbības iespējas starp projekta dalībvalstīm.

Projekta koordinatore
Iluta Kriškijāne

 


 

                                                              

Tikšanās ar jauniešiem

Šī gada 8. novembrī Riebiņu KC notiks tikšanās ar novada jauniešiem. Vairāk informācijas peejams šeit

 


 

Ratiņu parāde Rušonā

24. augustā Rušonas pagasta Kastīrē pirmo reizi notika ”Ratiņu parāde Rušonā 2013”. Pasākumu organizēja jauniešu biedrība „Jaunie Spārni" mazo grantu projektu konkursa „Iedzīvotāju iniciatīvu stiprināšana” ietvaros, kuru atbalstīja Riebiņu novada dome, piešķirot finansējumu. Projekta mērķis bija jauno vecāku izglītošana un ģimeņu stiprināšana.

Pasākuma dalībniekus sagaidīja suns Pufs, zaķis Klimpa un pasākumu vadīja – klauns Incis. Pēc pasākuma atklāšanas jaunie vecāki ar izrotātiem bērnu ratiņiem un riteņiem devās parādē pa ciemata galveno ielu – Liepu ielu, kur viņus ar sajūsmu sagaidīja skatītāji, kas bija ieradušies kuplā skaitā. Turpinājumā sekoja mazo rallijs „Ķeram vasaru aiz astes”. Tā dalībniekiem vajadzēja atrast septiņus kontrolpunktus un izpildīt divus papilduzdevumus. Visi dalībnieki bija ļoti cītīgi un atraktīvi, veiksmīgi tiekot galā ar uzdoto, tādēļ rallijā uzvarēja draudzība.

Tāpat ratiņparādes dalībniekiem un pmeklētājiem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā un spēlēt āra spēles, bet pēcpusdienā bija sirsnīgas sarunas pie kafijas ar psiholoģi Veltu Mariju Dauksti.

                   

Pasākuma noslēgumā visi pulcējās uz mazo parādes dalībnieku apbalvošanu. Katrs mazais dalībnieks un ģimene tika pie kādas no žūrijas piešķirtajām nominācijām un pārsteiguma balviņām. Pēc apbalvošanas gan dalībnieki, gan viņu atbalstītāji un līdzjutēji baudīja svētku kliņģeri un priecājās par neparasti krāsainajiem svētkiem.

Paldies Riebiņu novada domei par atbalstu projekta īstenošanā, kā arī pasākuma atbalstītājiem: IK "Sinčuks", "SIA "Kaprīze", "Preiļu aptieka", SIA "Pārsla 2", IU "Riko N", veikals "Simba", IU Pēteris Breidaks, SIA "Cīši gords", A/S Balta, Zvaigzne ABC, kas nodrošināja papildus balvas pasākuma dalībniekiem. Paldies Riebiņu novada iedzīvotājiem un ciemiņiem, kuri apmeklēja šo pasākumu tik kuplā pulkā. 

 

Inese Šuksta,

biedrības "Jaunie spārni" vadītāja

 


                                       

 

Piešķirts valsts budžeta finansējums projekta īstenošanai

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbalstījusi Riebiņu novada domes iesniegto projekta iesniegumu „Pētījums par jauniešu dzīves kvalitātes novērtēšanu un uzlabošanas iespējām Riebiņu novadā” un nolēmusi piešķirt valsts budžeta finansējumu 100% apmērā – 992,42 latus projekta īstenošanai.

Projekts tiks īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2013. gadam atklāta projektu konkursa „Ikgadējā monitoringa ietvaros izstrādātā jaunatnes politikas indeksa aprēķināšana pašvaldībās jauniešu dzīves kvalitātes novērtēšanai” ietvaros.

Projekta mērķis ir iegūt objektīvu, pamatotu un sistemātisku informāciju par Riebiņu novada jauniešu dzīves kvalitāti, viņu vēlmēm, veicinot jauniešu sabiedrības grupas pilnvērtīgu un vispusīgu attīstību.

Projekta mērķauditorija – Riebiņu novada jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem (1114 jaunieši – dati uz 01.07.2013.). Projektā galvenie veicamie pasākumi ir novada jauniešu viedokļa par dzīves kvalitāti noskaidrošana gan ar anonīmas aptaujas palīdzību, gan kopīgās tikšanās reizēs. Tā kā novads sastāv no 6 pagastiem un ir teritoriāli liels (627 km2), projekta ietvaros tiek plānots organizēt atsevišķas jauniešu darba grupu tikšanās katrā pagastā – vietā, kas viņiem ir teritoriāli tuvāka un pieejamāka. Projekta īstenošanas beigās tiks organizēta kopīga Riebiņu novada jauniešu tikšanās, lai prezentētu pētījuma rezultātus, apvienotu plašā novada jauniešus un darbotos darba grupās – "prāta vētrās" ar mērķi izstrādāt idejas, dot savu ieguldījumu nākotnē plānotās Riebiņu novada jauniešu politikas attīstības programmas izstrādē. Projekta realizācijas rezultātā tiks izzināta un novērtēta Riebiņu novadā dzīvojošo jauniešu apmierinātība ar esošo dzīves kvalitāti, vēlmes saistībā ar viņu interesēm, veicinātas viņu iniciatīvas un iedrošināti līdzdalībai lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē.

Projekts tiks īstenots līdz šī gada 8.novembrim. Jau šī gada oktobrī tiks organizētas jauniešu tikšanās katrā pagastā, bet novembra sākumā – kopīgā Riebiņu novada jauniešu tikšanās. Jaunieši, sekojiet līdzi jaunākajai informācijai par tikšanos un piedalieties!

                                                                      

Iveta Šņepste,

projektu vadītāja