Notikumu kalendārs

    Marts    

Jaunumi

Klientu apkalpošanas centrs aicina vizīti pieteikt telefoniski

01.03.2021, 14:15

 

Lai saņemtu valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra pakalpojumus, iedzīvotāji tiek aicināti sazināties un pieteikt savu vizīti iepriekš, zvanot uz klientu apkalpošanas centru pa tālruni 22417265.

Lasīt vairāk...

Par masas ierobežojumiem pavasara šķīdoņa laikā

01.03.2021, 14:01

 

Neparasti siltā laika ietekmē grants autoceļu posmos strauji iestājies šķīdonis un ir ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Valsts policijai lūdzam īpaši pievērst uzmanību- veikt ierobežojumu kontroli valsts ceļu posmos ar  divkārtu virsmas apstrādi ar šķembiņām un bitumena emulsiju segumos (V678 posmā Vecvārkava-Kalupe, V739 posmā Galēni-Sīļukalns, V751 Vecvārkava-Moskvina-Pieniņi, V753 posmā Līvāni-Kūdras fabrika, V754 posmā Jaunsilavas-Steķi, V761 posmā Rožupe-Rudzāti). Krasi mainīgās temperatūras un ierobežojumu pārkāpumu dēļ šogad īpaši cietis ceļa posms V761 Rožupe-Rudzāti.

 

Šķīdoņa laikā transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Uz LVC Preiļu nodaļas pārvaldīšanā esošajiem ceļiem ierobežojumi ieviesti no 2021.gada 25.februāra. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VSIA Latvijas Valsts ceļi (turpmāk - LVC) mājaslapā https://lvceli.lv/#_ierobezojumi_smagajam_transportam , kā arī ir pieejama, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

 

Šķīdonis uz grants vai divkārtu virsmas apstrādes ar šķembiņām un bitumena emulsiju ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei strauji atkūstot un pārmitrinoties ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

 

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas, iestāsies pastāvīga pozitīva gaisa temperatūra un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

 

Vēršam uzmanību, ka šķīdoņa laikā pārvadātājiem netiek izsniegtas nekādas speciālās atļaujas un ceļu satiksmes noteikumi, tai skaitā ceļa zīmes, ir jāievēro visiem satiksmes dalībniekiem. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, masas ierobežojumus var pārkāpt tikai operatīvais transports, sabiedriskais transports, transports, kas pārvadā svaigpienu un kritušos lopus. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu kontrolē Valsts policija (VP). LVC aicina Valsts policiju šķīdoņa laikā pievērst pastiprinātu uzmanību masas ierobežojumu ievērošanai uz autoceļiem.

 

LVC arī aicina pašvaldības informēt to teritorijās strādājošos uzņēmējus par nepieciešamību ievērot šķīdoņa laikā ieviestos masas ierobežojumus, lai netiktu neatgriezeniski sabojāti ceļi, kas nodrošina mobilitāti reģionā. Ja šķīdoņa laikā masas ierobežojumi netiek ievēroti un ceļi tiek sabojāti neatgriezeniski, tie nespēs pildīt savu funkciju arī pēc šķīdoņa beigām.

Lasīt vairāk...

Pasniegs Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2020”. Apbalvošanas ceremonija LTV1 tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS

01.03.2021, 12:52

 

6. martā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” apbalvošanas ceremonijā  tiks godināti desmit pagājušā gada svarīgākie un spilgtākie notikumi, aktivitātes un cilvēki latgaliskajā kultūrā, kā arī ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts keramiķis Voldemārs Voguls. Pirmo reizi balvas pasniegšanas ceremoniju tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS varēs skatīt Latvijas Televīzijas tiešraidē plkst. 21.05.

 

Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau trīspadsmito reizi. Latgaliešu kultūras gada balvas mērķis arvien ir apkopot labāko, spilgtāko un svarīgāko padarīto un notikumus pērnajā gadā latgaliskajā kultūrā, godināt aktīvākos latgaliešu kultūras pārstāvjus, popularizētājus, kā arī veicināt un rosināt jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību nākotnē. “Boņuks 2020“ godinās par sniegumu un padarīto 2020. gadā.

 

Pēc balvas organizatoru – Latgales vēstniecības GORS teiktā, ik gadu balvas pasniegšana izvēršas par sirsnīgu, vērtīgu un reizē arī ar humoru piepildītu satikšanos. Tomēr šā gada ierobežojumi ļauj balvas pasniegšanas ceremoniju veidot citādi nekā ierasts, izmantojot arī interesantus virtuālus risinājumus, nezaudējot latgaliskās vērtības, bet atklājot tās mūsdienu izpausmes.

 

Ceremoniju vadīs TV raidījumu vadītājs un komiķis, latgalietis Jānis Skutelis, tajā piedalīsies grupas “Tautumeitas“,  “Dabasu Durovys“, “Raxtu raxti”, “Židrūns”, folkloras kopa “Upīte” un draugi.

 

Balvai šoreiz tika saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi kategorijās “Valoda. Literatūra. Publicistika“, “Audio. Video“ un “Aktivitātes. Notikumi. Personības“, kopējais balvas pretendentu skaits sasniedza 112 dažādus notikumus, personības, darbus, projektus un citas aktivitātes. Kā pretendentu vērtēšanas kritēriji arī šoreiz tika izvirzīti gan pretendenta snieguma kvalitāte, aktivitāte visa gada laikā, reģionā, valstī vai plašākā mērogā raisītā rezonanse, latgaliskums un/vai Latgales kultūras vērtību nešana, pretendenta ilgtspēja – ietekme uz latgaliskās kultūras procesiem nākotnē.

 

Žūrijas darbs pie Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020“ pretendentu novērtēšanas pirmajā kārtā ir noslēdzies, un nu zināmi 30 balvas nominanti par paveikto 2020. gadā, savukārt 10 balvas ieguvēji tiek turēti noslēpumā.

 

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” nominanti ir (alfabēta secībā):

Aldis Bukšs ar pirmo kriminālromānu latgaliski “Bruoli”

Andryva Jūrdža 175. jubilejas gada aktivitātes

Bilingvālais dzejas kopums “Pādejais modeļs”

Daina Kraukle ar grāmatu “Dienvidlatgalē austās segas”

Filma “Laiki. Cylvāki. Volūda”

Folkloras kopa “Upīte” ar aktivitātēm, albumu “Padzīdam i...” un videoklipiem

Grupa “Dabasu Durovys” ar albumu “Perimetrs” un tā prezentācijas koncertiem

Grupa “Inde Indive” ar EP “Mater Omnium” un debijas albumu “II”

Grupa “Tautumeitas” ar albumu “Dziesmas no Aulejas” un koncertdarbību

Grupa “The Sound Poets” ar dziesmu “Tik lānai kai munys dūmys”

Grupa “Varang Nord” ar dziesmu “Svietneica”

Gustavs Manteifels “Poļu Inflantija (Inflanty Polskie)”

Izdevums “Muna dzīšmu gruomota”: nošu grāmata, koncerts “Dzīšmu gruomota” un latgaliešu dziesmu stāsti

Koncertuzvedums “Latgolys freska”

Latgaliešu rakstniecībai veltītais raidieraksts “Puslopys”

Ligija Purinaša un Kaspars Strods “Laikmeta nospiedumi: 20. gs. Latgales stāsti”

Lipskis/Justs/Arbidāns ar albumu “Taids džezs”

“Ludzas igauņu ābece”. Sastādītājs Uldis Balodis

Muzykas i aiļu festivals “Upītes Uobeļduorzs” pirmo reizi brīvdabā

Antona Kūkoja 80. jubilejas gada notikumi, grāmata “Mīlesteiba. Lelais Līpu kolns” un dzejas izrāde “Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ”

Postfolkloras grupa “Rikši” ar koncertdarbību, albumu “trīp!” un videoklipiem

Publiciste un latgaliešu valodas entuziaste Vineta Vilcāne

Radio raidījums “Pīci breinumi 2.0”

Raidījums “Latgales ciematu stāsti: nezināmais par zināmo”

Raidījums “Literatūre”: Anna Rancāne un Antons Rupainis

Tradicionālo psalmu un bēru dziedājumu krājums “Saļmes Stērnīnē”

Youtube kanāls “Im a'mazed”

ŪGA. Albums “LG ir HH”

Vēsturnieks Kaspars Strods

Viesturs Kairišs un spēlfilma “Piļsāta pi upis”

 

Balvas “Boņuks 2020” žūrijas komisijā vērtējumus par pretendentiem šogad sniedza rekordliels žūrijas komisijas locekļu skaits – 56 latgaliskās kultūras pārzinātāji, iepriekšējo gadu balvu saņēmēji, mediju pārstāvji, balvas rīkotāju pārstāvji, latgaliskās kultūras sabiedriskie aktīvisti un attiecīgo sfēru pieaicinātie eksperti.

 

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” pirmo reizi pasniegta 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības GORS komanda. Balvas norisi atbalsta Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma ar a/s “Latvijas Valsts meži” un Latgales Reģiona attīstības aģentūras atbalstu, kā arī Rēzeknes pilsētas dome, Balvu novada, Līvānu novada, Rēzeknes novada, Viļānu novada, Dagdas novada, Aglonas novada, Baltinavas novada, Krāslavas novada un Viļakas novada pašvaldības, biedrība “Partitūra“, Latvijas Televīzija, latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv, Latvijas Radio Latgales studija. Plašāk par balvu: http://bonuks.lv un http://latgalesgors.lv.

 

Lasīt vairāk...

Aktuālie drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai

01.03.2021, 11:39

Aicinām iesniegt jaunatnes iniciatīvas projektus mācību motivācijas palielināšanai

26.02.2021, 11:11

 

Riebiņu novada dome aicina biedrības/nodibinājumus, kas veic darbu ar jaunatni, no 2021.gada 1. marta iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai. Projekta PuMPuRS* ietvaros tiks atbalstīti jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

 

Konkursa mērķi:

 

 • Palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē.
 • Iesaistīt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamos jauniešu aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai.

 

Projektu konkursu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm Eiropas Sociālā fonda projekta "PuMPuRS" ietvaros.

 

Papildus individuālajam atbalstam, ko jau saņem skolēni projekta PuMPuRS ietvaros, tiks atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

 

"PuMPuRS" projekti ir vērsti uz izglītojamo motivācijas palielināšanu, lai riska grupā esošie jaunieši nepārtrauktu mācības priekšlaicīgi, kā arī izglītības turpināšanu un pašu jauniešu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Projekta mērķa grupa - vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie no 5. līdz 12. klasei, kā arī to profesionālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas, izglītojamie no 1. līdz 4. kursam.

 

Jaunatnes iniciatīvas ierosina, izplāno un īsteno paši jaunieši. Projektus var iesniegt jaunatnes organizācijas, biedrības vai nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, arī jauniešu iniciatīvu grupa sadarbībā ar reģistrētu jaunatnes organizāciju vai biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni. Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100 % tiek nodrošināts no projekta "PuMPuRS" līdzekļiem. Katram projektam tiek piešķirta šī konkrētā summa, ne vairāk un ne mazāk.

 

Svarīgi! Vēršam jūsu uzmanību, ka projekta iesniegumam obligāti jāpievieno sadarbības partnera apliecinājums (ja ir paredzēti konkrēti sadarbības partneri) un projekta administrēšanā un īstenošanā iesaistīto personu CV (ja iesniegumā norādīti konkrēti cilvēki).

 

Projekti iesniedzami līdz 2021. gada 6. aprīlim (ieskaitot).                             

 

Rezultātu paziņošanas termiņš – rezultāti tiks paziņoti līdz  2021. gada 14. maijam.

 

Plānotais projekta uzsākšanas laiks - no 01.06.2021. līdz 31.12.2021., projekta ilgums no 3 līdz 18 mēnešiem.
 

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

 

Projektus var iesniegt:

 • personīgi  Riebiņu novada domē, sekretariātā, iepriekš sazinoties par tālr. 65324376 (Saules ielā 8, Riebiņos, Riebiņu novadā)
 • pasta sūtījumā, adresējot Riebiņu novada dome, Saules iela 8, Riebiņi, Riebiņu novads, LV – 5326, ar norādi “Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam”,
 • elektroniski kā elektronisku dokumentu uz e-pastu: riebini@riebini.lv

 

Papildu informācija:

Ilze Kudiņa, projekta koordinatore Riebiņu novadā                             
Tālrunis: 65392649             
E-pasts:  ilze.kudina@riebini.lv            

 

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) tiks īstenots līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

  

 

DOKUMENTI:

 

Atklāta projektu konkursa „PRIEKŠLAICĪGAS MĀCĪBU PĀRTRAUKŠANAS RISKA JAUNIEŠU IESAISTE JAUNATNES INICIATĪVU PROJEKTOS” NOLIKUMS.

 

1. pielikums "Preventīvo un intervences pasākumu vidēja termiņa plāns PMP riska mazināšanai pašvaldībā".

2. pielikums "Projekta iesnieguma veidlapa".

3. pielikums "Sadarbības partneru apliecinājums par dalību projekta īstenošanā".

4. pielikums "Apliecinājums par projektā iesaistītajiem priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas jauniešiem".

5. pielikums "Vērtēšanas kritēriji".

 

Metodika „Vienreizējā maksājuma piemērošanas metodika jaunatnes iniciatīvu projektu īstenošanai darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa „Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” ietvaros”.

 

Izglītības kvalitātes valsts dienesta metodoloģiskām vadlīnijas darbam projektā „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

 

Ministru kabineta 12.07.2016. noteikumi Nr. 460 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa "Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus" īstenošanas noteikumi”.

 

 

INFORMATĪVIE MATERIĀLI

 

 1. Informatīvais materiāls jaunatnes iniciatīvas projektu īstenotājiem.
 2. Infografika “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riski”.
 3. Video par jaunatnes iniciatīvas projektu konkursiem.
 4. Kas jāņem vērā gatavojot projektu?

 

Projekta koordinatore Riebiņu novadā

Ilze Kudiņa

Tālr. 65392649

e-pasts: ilze.kudina@riebini.lv

Lasīt vairāk...

Uzņēmēju Grantu KONKURSS 2021

26.02.2021, 10:34

Tiek ieviesti satiksmes ierobežojumi!

08.03.2021, 07:00

 

Līdz ar pavasara šķīdoņa laika iestāšanos, pakāpeniski tiks ieviesti smagsvara autotransporta satiksmes ierobežojumi, uzstādot ceļa zīmes Nr. 312 „Masas ierobežojums 10 t” uz Riebiņu novada pašvaldības autoceļiem, provizoriski – no 2021. gada 8. marta.

 

Smagsvara autotransporta ierobežojumi tiek ieviesti pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. 456 „Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi” līdz ar pavasara šķīdoņa laiku un, lai novērstu autoceļu bojājumus.

 

Autotransporta satiksmes ierobežojumi tiek ieviesti uz nenoteiktu laiku (galējais laiks līdz pavasara šķīdoņa beigām). Iestājoties labvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem (sals vai sauss saulains laiks), ierobežojumi uz noteiktu laiku var tikt atcelti.

 

Lūdzam kravu pārvadātājiem un lauku saimniecībām laicīgi izvest, piegādāt kravas līdz ierobežojumu ieviešanai.

 

Atgādinām: pa visiem autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem; nekādas speciālās atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā pa ceļiem, kur noteikti ierobežojumi, netiek izsniegtas (izņemot svaigpiena pārvadājumiem); satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolēs Riebiņu novada atbildīgās amatpersonas sadarbībā ar Pašvaldības policiju un Valsts policiju.

 

Sīkāka informācija par satiksmes ierobežojumiem pieejama pa tālr. 65324378.

Lasīt vairāk...

VID skaidro: kā pareizi reģistrēt tiešsaistes tirdzniecību

25.02.2021, 14:37

 

Līdz ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem ir palielinājusies gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju interese par attālināto tirdzniecību. Lai palīdzētu nekļūdīties tiešsaistes darbības reģistrēšanā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izveidojis infografiku par to, kad tiešsaistes tirdzniecība jāreģistrē kā struktūrvienība un kā to izdarīt pareizi.

 

Jebkurš jauns interneta veikals, lapa lielākā tirdzniecības platformā vai mobilā lietotne, ar kuras starpniecību plānots rezervēt un pārdot preces vai sniegt pakalpojumus, ir jāreģistrē VID kā struktūrvienība[1]. Arī tad, ja uzņēmums izlēmis papildināt savu līdzšinējo darbību un izveidot interneta tirdzniecības vietni (interneta veikalu), tam 10 dienu laikā no šī lēmuma pieņemšanas ir jāreģistrē struktūrvienība. Tieši tāpat jārīkojas arī pašnodarbinātajiem – saimnieciskās darbības veicējiem.

 

Struktūrvienību var ērti un vienkārši reģistrēt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

 

Kā struktūrvienības nosaukums ir jānorāda tīmekļa vietnes adrese (piemēram, www.domens.lv), kā struktūrvienības veids jāizvēlas “tīmekļa vietne”. Ja uzņēmējdarbības veikšanai tiek izmantota eksistējoša interneta platforma (piemēram, www.ebay.com, www.etsy.com, u. tml.),  reģistrējot jānorāda gan platformas, gan sava profila nosaukums (piemēram, www.etsy.com/shop/nosaukums). Struktūrvienību iespējams reģistrēt EDS sadaļā "Reģistri". Plašāka informācija un video pamācība, kā reģistrēt struktūrvienību, pieejama  VID  tīmekļvietnes  sadaļā  “Struktūrvienības reģistrācija”.

 

Šie nosacījumi neattiecas uz gadījumiem, kad interneta vietne ir tikai informatīva, t. i., tajā nav iespējams izvēlēties un pasūtīt preces vai pakalpojumus un veikt par tiem samaksu, kā arī vietnes īpašnieks negūst ienākumus no baneru (reklāmkarogu) vai cita veida materiālu publiskošanas. Tāpat struktūrvienība nav jāreģistrē tiem iedzīvotājiem, kuri izvieto sludinājumu portālā savus sludinājumus.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī uzdot savu jautājumu rakstiski EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Atgādinām, ka, zvanot uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas EDS un nosauc tur redzamo kodu.

 

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Tālr. 67122670, 67122668

Talejas iela 1, Rīga, LV-1978

www.vid.gov.lv

 

[1] Struktūrvienība ir teritoriāli nošķirta saimnieciska vienība, kuras atrašanās vietā tiek veikta saimnieciskā darbība Latvijas Republikā vai ārpus tās. Par struktūrvienību uzskata arī tīmekļa vietni vai mobilo lietotni, kurā ir izvietotas preču vai pakalpojumu tirdzniecības un pasūtījumu pieņemšanas vai komplektēšanas sistēmas, pasūtījumu sistēma vai norēķinu sistēma.

Lasīt vairāk...

Par jaunizveidojamā Preiļu novada plānošanas dokumentu projektu izstrādi

25.02.2021, 14:34

 

Līdz ar administratīvi teritoriālo reformu uzsākta jaunizveidojamā Preiļu novada plānošanas dokumentu projektu izstrāde, sadarbojoties ar apvienojamām pašvaldībām – Aglonas (Aglonas pagasts), Riebiņu un Vārkavas novadiem, un noteikti dokumentu izstrādes darba uzdevumi ar Preiļu novada domes 2020.gada 22.decembra sēdes lēmumiem Nr.23, 20.§ un 21.§ (skat. pielikumā):

 

 • Preiļu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģija no 2022.gada;
 • Preiļu novada attīstības programma 2022.-2029.gadam.

 

Ar Preiļu novada domes 2020.gada 29.decembra rīkojumu Nr. 4-6/140 apstiprināta darba (vadības) grupa šādā sastāvā:

 

 • Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja, darba grupas vadītāja

(mob. tālr. 29396610, e-pasts: maruta.plivda@preili.lv);

 

 • Juris Želvis – Preiļu novada domes priekšsēdētājas vietnieks, darba grupas vadītājas vietnieks;
 • Aldis Džeriņš – Preiļu novada domes izpilddirektors;
 • Elita Jermolajeva – Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītāja;
 • Sanita Meļko – Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītājas vietniece;
 • Ineta Liepniece – Preiļu novada domes Attīstības daļas vecākā komercdarbības speciāliste;
 • Skaidra Mukāne – Preiļu novada domes Grāmatvedības daļas vadītāja – galvenā grāmatvede;
 • Jolanta Gžibovska – Preiļu novada domes finanšu analītiķe;
 • Sanda Čingule-Vinogradova – Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja;
 • Romāns Petrovs – Aglonas novada Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs;
 • Inese Jakovele – Riebiņu novada Attīstības un plānošanas daļas vadītāja;
 • Sabīne Uļjanova – Vārkavas novada projektu koordinatore.

 

Tematiskās darba grupas

 

(Apstiprināts vadības grupā 29.01.2021., papildināts 12.02.2021.)

Nr.p.k.

Tematiskās grupas nosaukums

Vadītājs

Kontaktinformācija

1.

Pašvaldības pārvaldes darba grupa, t.sk. budžets

Maruta Plivda

maruta.plivda@preili.lv       tālr. 29396610

2.

Teritorijas plānošanas darba grupa, t.sk. dabas resursi, vide

Sanita Meļko

sanita.melko@preili.lv       tālr. 26809757

3.

Apdzīvoto vietu, iedzīvotāju un ekonomiskās attīstības darba grupa, t.sk. uzņēmējdarbība

Elita Jermolajeva

elita.jermolajeva@preili.lv   tālr.  29444989

4.

Tehniskā infrastruktūra un pakalpojumi, t.sk. komunālā saimniecība, transports

Juris Želvis

juris.zelvis@preili.lv           tālr. 26682971

5.

Tehnoloģiju un inovāciju darba grupa

Juris Erts

juris.erts@preili.lv               tālr. 29419475

6.

Izglītības darba grupa

Andrejs Zagorskis

preiluipvad@preili.lv       tālr. 29297976

7.

Veselības aprūpes un sociālo jautājumu darba grupa

Lauris Pastars

lauris.pastars@preili.lv     tālr. 26010667

8.

Kultūras darba grupa

Guntis Skrimblis

guntis.skrimblis@preili.lv     tālr. 28694439

9.

Muzeju darba grupa

Tekla Bekeša

tekla.bekesa@preili.lv       tālr. 26056076

10.

Bibliotēku darba grupa

Ilona Skorodihina

ilona.skorodihina@preili.lv   tālr. 26819391

11.

Sporta darba grupa

Edgars Vaivods

edgars.vaivods@preili.lv       tālr. 26549536

12.

Nekustamā īpašuma un apbūves darba grupa

Vita Biezaite

vita.biezaite@preili.lv     tālr. 26178603

13.

Jaunatnes lietu grupa

Santa Ancāne-Novikova

santa.ancane@preili.lv     tālr. 29327010

14.

Sabiedriskās kārtības darba grupa

Maruta Plivda

maruta.plivda@preili.lv     tālr. 29396610

 

Rakstiski priekšlikumi un ieteikumi attīstības plānošanas dokumentu izstrādei adresējami Preiļu novada domei, Raiņa bulvāris 19, Preiļi, Preiļu novads, LV- 5301, juridiskām personām norādot nosaukumu, reģistrācijas datus, adresi, bet fiziskām personām – savu vārdu, uzvārdu, adresi.

 

Preiļu, Aglonas, Riebiņu un Vārkavas novadu pagastu iedzīvotāji savus priekšlikumus un ieteikumus var iesniegt pagastu pārvaldēs, kā arī elektroniski: dome@preili.lv.

 

Pielikumā:

 1. Preiļu novada domes 22.12.2020. lēmums Nr. 23, 20.§ “Par Preiļu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas no 2022. gadam izstrādi (PDF)
 2. Preiļu novada domes 22.12.2020. lēmums Nr. 23, 21.§ “Par Preiļu novada attīstības programmas 2022.-2029. gadam izstrādi” (PDF)

 

Elita Jermolajeva,
Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītāja
(tālr. 29444989, e-pasts: elita.jermolajeva@preili.lv)

Lasīt vairāk...

Mazie Granti 2021

25.02.2021, 14:05

 

Riebiņu novada dome organizē mazo grantu projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi” Riebiņu novada pašvaldības finansējuma saņemšanai 2021. gadā.

 

NOLIKUMS.

 

Pieteikuma veidlapa.

 

Projekta izmaksau tāme.

 

Atskaite par projektu.

 

Atskaite par finansējumu.

 

Cenu aptaujas dokumenti.

 

Piemērs cenu aptaujas dokumentiem.

Lasīt vairāk...

Informācija par semināru sarakstu gatavotājiem pašvaldību vēlēšanām

25.02.2021, 13:04

 

No šā gada 17. marta līdz 6. aprīlim norisināsies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanām.

 

Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam pašvaldības domes deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt reģistrēta politiskā partija, reģistrētu politisko partiju reģistrēta apvienība, divas vai vairākas reģistrēta politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētu politisko partiju reģistrētā apvienībā. Deputātu kandidātu saraksti iesniedzami rakstveidā un elektroniskā veidā pašvaldības vēlēšanu komisijai un sagatavojami, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammu.

 

Lai palīdzētu labāk sagatavoties deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai, Centrālā vēlēšanu komisija šā gada 1. martā rīkos semināru deputātu kandidātu sarakstu gatavotājiem un iesniedzējiem 2021. gada pašvaldību vēlēšanās. Seminārs notiks tiešsaistē, Webex platformā, piekļuves saite semināra dalībniekiem tiks nosūtīta semināra dienā uz e-pastu, kas tiks norādīts, piesakot uz semināru.

 

Semināra darba kārtība

 

14.00 – 14.05              Semināra atklāšana

                                    Kristīne Bērziņa, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

 

14.05 – 14.35              Deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas un iesniegšanas nosacījumi

                                    Ritvars Eglājs, Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs

 

14.35 – 15.00              Iespēja iesūtīt jautājumus, atbildes uz jautājumiem

 

15.00. – 15.10             Pārtraukums

 

15.10 – 15.50              Darbs ar deputātu kandidātu sarakstu gatavošanas sistēmu

                                    Uzņēmuma “SOAAR” pārstāvis

 

15.50 – 16.15              Atbildes uz jautājumiem

 

Dalībai seminārā aicinām pieteikties līdz š.g. 26. februārim, nosūtot semināra dalībnieka vārdu, uzvārdu, e-pastu, tālruņa numuru, pārstāvētās partijas vai partijas apvienības nosaukumu uz e-pastu seminari@cvk.lv.

 

Vienlaikus informējam, lai iegūtu kandidātu saraksta gatavotāja piekļuves tiesības Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammai, kurā sagatavojami deputātu kandidātu saraksti, ir jāaizpilda šai vēstulei pielikumā esošā pieteikuma forma, kas jāiesniedz attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai. Pēc tam, kad pašvaldības vēlēšanu komisija būs saraksta gatavotājam piešķīrusi sistēmas lietotāja tiesības, šim pārstāvim būs iespēja uzsākt kandidātu sarakstu sagatavošanu, kā arī pēc nepieciešamības pieslēgt lietojumprogrammai citus saraksta pārstāvjus, kuri būs iesaistīti kandidātu saraksta un tam pievienojamo dokumentu sagatavošanā.

 

Lūdzam ņemt vērā, ka šā gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanas notiks Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma noteiktās administratīvajās teritorijās, izņemot Rīgas pašvaldību, kur pašvaldības vēlēšanas notika 2020. gadā. Līdz ar to Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammas piekļuves tiesības jāpieprasa un deputātu kandidātu saraksti jāiesniedz jauno pašvaldību vēlēšanu apgabalu vēlēšanu komisijām. 2021. gada pašvaldību vēlēšanu komisiju sarakstu un kontaktinformāciju skat. pielikumā.

 

Ar biežāk uzdotajiem jautājumiem par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu 2021. gada pašvaldību vēlēšanām iespējams iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlēšanas/Pašvaldību vēlēšanas/2021. gada 5. jūnija vēlēšanas/Kandidātu saraksti”. Nosacījumi deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai un pieņemšanai noteikti Pašvaldības domes vēlēšanu likumā un Centrālās vēlēšanu komisijas 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu pieņemšanas instrukcijā.

 

 

Iesnieguma paraugs Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammas lietotāja tiesību pieprasīšanai;

 

2021. gada pašvaldību vēlēšanu komisiju kontaktinformācija.

Lasīt vairāk...

Uzsāk labdarības akciju “Piepildīt sapni – 8”

25.02.2021, 11:04

 

Katru gadu ziemas izskaņā Viduslatgales pārnovadu fonds uzsāk labdarības akciju bērniem ar īpašām vajadzībām “Piepildīt sapni”. Šogad akcija notiks astoto gadu. Akcijas laikā mēs aicinām ikvienu iedzīvotāju palīdzēt piepildīt kāroto sapnīti Preiļu, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas un Aglonas bērniem. Akcijas laikā mēs vēlamies pievērst uzmanību tām ģimenēm, kurās aug bērniņi, kam nepieciešama papildu uzmanība, rūpes un arī naudas līdzekļi. Bieži vien vecākiem vai aizbildņiem, gādājot par ikdienas vajadzībām, neatliek nedz laika, nedz līdzekļu, lai izpildītu bērnu vēlmes, kas sniedzas ārpus dienišķās rutīnas. Esam apzinājuši novadu 15 bērnus un viņi dalījās ar savām vēlmēm. Bērni vēlas velosipēdus, telefonus, šūpoles, batutu, baseinu ar bumbām, fērbiju, Hot Wheel mašīnu trasi, savu kokli, nošu statīvu. Diemžēl ir bērniņi, kuri nevar nedz pateikt, dažkārt pat ne apzināt savas vēlmes…lūdzām to darīt mammām, aizbildņiem. Ir ļoti svarīgi, lai veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai mēs visi kopā savāktu līdzekļus silto smilšu terapijas kursam diviem bērniem, pretizgulējuma dinamiskajam matracim ar kompresoru, aktivitāšu mājiņai bērnam.

 

Vairāk par bērniem, kas piedalās akcijā šeit https://vlpf.lv/uploads/files/untitled%20folder/Piepild%C4%ABt%20sapni-8/b%C4%93rnu%20sap%C5%86i_pdf.pdf

 

 

Akcijas laikā aicinām ikvienu ziedot Viduslatgales pārnovadu fondam ar norādi “Piepildīt sapni”. Ziedot var mūsu fonda mājas lapā https://www.vlpf.lv/ziedot/ziedot  izmantojot internetbanku, maksājuma uzdevumā norādot “Piepildīt sapni”, var ziedojumu pārskaitīt uz kontu vai ziedot skaidru naudu Viduslatgales pārnovadu fondā Tirgus laukums 1, Preiļos. Ja vēlaties ziedot konkrētam bērnam, maksājuma uzdevumā norādiet bērna vārdu. Ja vēlaties ziedot konkrētu lietu, nevis naudu, sazinieties ar akcijas rīkotājiem pa tālruni 28370261.

 

Viduslatgales pārnovadu fondam ir sabiedriskā labuma statuss. Ziedotā nauda tik novirzīta bērniem ar īpašām vajadzībām viņu vēlmju piepildīšanai. No ziedotās naudas netiek segti izdevumi akcijas rīkošanai.

 

Ziedojumu rekvizīti:

 

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”

Reģ. Nr.: 40008210954
Adrese: Tirgus laukums 1, Preiļi, LV-5301, Latvija

 

LV35UNLA0050021079970 AS "SEB Banka"
LV17PARX0016753060001 AS "Citadele banka"
LV72HABA0551046892983 AS "Swedbank"
Maksājuma mērķis – “Piepildīt sapni”

 

Informācijai www.vlpf.lv, vlpf@inbox.lv tālrunis: Irēna 28370261

Lasīt vairāk...

NVO projektu pieteikumu konkurss ģimenes pasākumu atbalstam

23.02.2021, 14:51

 

Sabiedrības integrācijas fonds izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu nevalstiskajām organizācijām (NVO) “Ģimenei draudzīgas vides veidošana”, lai īstenotu ģimenisku vērtību godināšanu visā Latvijā. Programmā pieejamais finansējums organizācijām no valsts budžeta programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir 170 000 eiro.

 

Programmā plānots atbalstīt projektus, kuri ietver šādus darbības virzienus: • “Pasākumi bērniem, t. sk. nometņu rīkošana, ģimenisku vērtību godināšanai”: pieejamais finansējums ir 100 000 eiro; finansējums vienam projektam 1500–10 000 eiro; • “Pasākumi ģimenisku vērtību godināšanai”: pieejamais finansējums ir 70 000 eiro; vienam 21 projektam 1500–7000 eiro. Pasākumi ģimenisku vērtību godināšanai ir pasākumi ģimenēm un to locekļiem neatkarīgi no vecuma un statusa ģimenē – atzīmējamās dienas, t. sk. Tēva, Mātes, Ģimeņu diena, dažādas nometnes, neformālās izglītības pasākumi, kultūras, sporta vai atpūtas un citi pasākumi.

 

Vienā projekta pieteikumā var paredzēt darbības un izmaksas vienlaikus abiem atbalstāmajiem darbības virzieniem, kopumā nepārsniedzot vienam projekta iesniedzējam pieejamo maksimālo finansējumu – 15 000 eiro.

 

Projekta iesniedzējs konkursā var iesniegt tikai vienu projekta pieteikumu ar neierobežotu skaitu pasākumu. Programmas finansējums veido 100% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

 

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 8. marta plkst. 12.00.

 

Lai saņemtu eksperta konsultācijas par projektu pieteikumu sagatavošanu, projektu pieteicēji tiek aicināti sūtīt jautājumus uz adresi konkursi@sif. gov.lv, norādot atsauci uz projektu konkursu.

 

Ar pilnu projektu konkursa dokumentāciju var iepazīties iespējams tīmekļvietnē sif.gov.lv.

Lasīt vairāk...

Pieteikšanās no pašvaldības nomāt tās valdījumā esošas neapbūvētas zemes vienības

03.05.2021, 17:00

 

Riebiņu novada pašvaldībā iespējams pieteikties no pašvaldības nomāt tās valdījumā esošas neapbūvētas zemes vienības. Nomai piedāvāto neapbūvēto zemes vienību saraksts:

 

N.p.k.

Kadastra apzīmējums

Platība (ha)

Nekustamā

 Īpašuma

 nosaukums

Noteiktā nomas maksa, EUR/gadā, neieskaitot PVN

Zemes lietošanas mērķis

1.

7648 003 0190

 

0,4

Maltas Trūpi, Galēnu pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

2.

7648 004 0188

0,3

Lomi-Bortnieki, Galēnu pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

3.

7648 004 0246

1,0

Lomi-Bortnieki, Galēnu pag.

50,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

4.

7648 002 0290

0,12

Indāni, Galēnu pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

5.

7670 003 0087

2,1149

Antonišķi, Rušonas pag.

103,63

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

6.

7670 007 0259

(daļa)

 

1,2

Zeinišķi, Rušonas pag.

58,80

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

7.

7670 007 0365

(daļa)

 

0,25

Zeinišķi, Rušonas pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

8.

7680 002 0473

1,8

Ūgaiņi-Puduļi, Stabulnieku pag

91,80

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

9.

7680 004 0079

0,5209

Cepernieki, Stabulnieku pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

10.

7680 004 0449

0,4

Saunas Vulāni, Stabulnieku pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

11.

7680 001 0135

0,49

Vilciņi, Stabulnieku pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

12.

7680 001 0144

0,2632

Vilciņi, Stabulnieku pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

13.

7680 004 0415 (daļa)

3,0

Stabulnieki, Stabulnieku pag.

153,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

14.

7670 001 0214

0,3

Gaiļmuiža, Rušonas pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

15.

7670 001 0325

0,4202

Gaiļmuiža, Rušonas pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

16.

7670 001 0183

1,1552

Caici, Rušonas pag.

56,60

Graustu teritorijas apbūve (iespējama lauksaimnieciska rakstura noliktavu, garāžu apbūve)

17.

7670 012 0193

(daļa)

2,0

Breidaki, Rušonas pag.

98,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

18.

7670 001 0262

 

0,0532

Kaučera Gailīši, Rušonas pag.

28,00

Kods 0601 – individuālo dzīvojamo māju apbūve

19.

7670 011 0399

 

0,076

Ozoli, Rušonas pag.

28,00

Kods 0601 – individuālo dzīvojamo māju apbūve, zemes statuss-rezerves zemes fonds

20.

7670 011 0418

 

0,0322

Ozoli, Rušonas pag.

28,00

Kods 0601 – individuālo dzīvojamo māju apbūve, zemes statuss-rezerves zemes fonds

21.

7670 011 0419

 

0,0506

Ozoli, Rušonas pag.

28,00

Kods 0601 – individuālo dzīvojamo māju apbūve, zemes statuss-rezerves zemes fonds

22.

7670 011 0420

 

0,0166

Ozoli, Rušonas pag.

28,00

Kods 0601 – individuālo dzīvojamo māju apbūve, zemes statuss-rezerves zemes fonds

23.

7670 011 0421

 

0,0093

Ozoli, Rušonas pag.

28,00

Kods 0601 – individuālo dzīvojamo māju apbūve, zemes statuss-rezerves zemes fonds

24.

7662 001 0048

 

0,3646

Torogi, Riebiņu pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

25.

7662 005 0809

 

0,2

Lejas Randari, Riebiņu pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

26.

7662 006 0211

 

1,2

Skanģeļi, Riebiņu pag.

60,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

27.

7662 007 0212

(daļa)

0,4

Sprindži, Riebiņu pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

28.

7676 005 0144

 

1,4413

Markova, Silajāņu pag.

70,62

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

29.

7676 002 0054

 

0,2

Kotļarova, Silajāņu pag.

28,00

Kods 0101 – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība

 

Informāciju par zemes vienības atrašanās vietu, zemes vienības robežām un platību var atrast, meklējot kadastra objektu pēc kadastra apzīmējuma interneta vietnē www.kadastrs.lv sadaļā “Meklēt zemes vienības”, ievadot interesējošā zemes gabala kadastra apzīmējumu.

 

Personai, kura vēlas nomāt neapbūvētu zemesgabalu, līdz 2021. gada 5. martam  plkst. 17.00. Riebiņu novada domē, Saules ielā 8, Riebiņos, jāiesniedz pieteikums. Pieteikumā norāda:

 

1. fiziska persona – vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi, un citu adresi, kurā persona ir sasniedzama, juridiska persona- nosaukumu, reģistrācijas numuru un juridisko adresi;

2. oficiālo elektronisko adresi (ja ir aktivizēts tās konts) vai elektroniskā pasta adresi (ja ir) un tālruņa numuru;

3. nomas objektu – neapbūvētā zemesgabala nosaukumu, atrašanās vietu, kadastra apzīmējumu;

4. nomas laikā plānotās darbības neapbūvētajā zemesgabalā.

 

Tai personai, kura ir iesniegusi iesniegumu ar lūgumu iznomāt šīs zemes vienības, pieteikums atkārtoti nav jāiesniedz! Ja neviena cita persona uz konkrēto zemes vienības nomu nepieteiksies, nomas līgums tiks noslēgts ar to personu, kura sākotnēji domē iesniedza iesniegumu ar vēlmi nomāt zemes vienību.

 

Nomas līguma termiņš piedāvātajām zemes vienībām ir 6 (seši) gadi.

 

Piedāvāto zemes vienību nomas maksa aprēķināta, pamatojoties uz Riebiņu novada domes apstiprināto Riebiņu novada lauksaimniecības zemes nomas maksas pakalpojuma cenrādi, kas nosaka viena hektāra lauksaimniecības zemes nomas maksu gadā. Lauksaimniecības zemes vienības, neatkarīgi no tās platības, minimālā nomas maksa saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.350 “Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumi” 5.punktu ir 28 euro gadā. Papildus nomas maksai nomniekam jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis un nekustamā īpašuma nodoklis.

 

Ja uz zemes vienības nomu pieteiksies vairāk nekā viens pretendents, tiks rīkota nomas tiesību izsole, kas tiks izsludināta atsevišķi. Sīkāka informācija, zvanot Riebiņu novada domes nekustamā īpašuma speciālistei pa tālruni 65392860.

Lasīt vairāk...

Starptautiskā velomaršruta EuroVelo11 posma marķēšanu Latgalē

22.02.2021, 14:24

 

Latgales vietējās rīcības grupas sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju un tūrisma nozares speciālistiem realizē projektu, kura mērķis ir veicināt velotūrisma attīstību Austrumlatvijas reģionā, marķējot velo maršrutu EuroVelo11. Tādejādi gan popularizējot Austrumlatviju kā Eiropas velo tūrisma galamērķi, gan sekmējot klimata izmaiņas ceļojot „zaļi” un veicinot uzņēmējdarbības attīstību velomaršruta pieguļošajās teritorijās.

 

EuroVelo ir Eiropas Riteņbraucēju federācijas projekts. Tas paredz izveidot vienotu veloceļu tīklu, kas aptvertu visu Eiropu un pa kuru riteņbraucēji varētu droši pārvietoties no vienas valsts uz otru. Šobrīd EuroVelo tīklā ir 17 maršruti, to kopgarums sasniedz vairāk kā 90 000 km. EuroVelo maršruti ir domāti ne tikai profesionālajiem riteņbraucējiem, bet arī vietējiem katras valsts iedzīvotājiem ikdienas aktivitātēm. No šiem 17 maršrutiem Latvijai cauri ved trīs-EV10, EV11 un EV13.  

 

Velomaršruta EV11 posms velobraucējus ieved Latvijas teritorijā cauri Zarasai pilsētai, tālāk pa dabas parku “Medemu ezeraine” un gar Sventes ezera krastu uz Daugavpili. No Daugavpils pa dabas parka “Daugavas loki” teritoriju uz Krāslavu, no kuras tālāk uz Aglonu un Dagdu. Tālāk ceļš ved cauri Rāznas nacionālajam parkam uz Ludzu un tālāk uz Rēzeknes pilsētu, kur  EV11 aiz Rēzeknes novada teritorijas pieslēdzas EV11 Vidzemes posmam. Savukārt, lai Latgales apceļotājiem ļautu iepazīt visu Latgales teritoriju, tika izveidots reģionālais velomaršruts ar numuru 11, kas no Ludzas tālāk aizved gar austrumu pierobežu līdz pat Gulbenei, kur tālāk pieslēdzas Greenway velo tīklam. 

 

Līdz šim projekta īstenošanas gaitā tika izstrādāta Austrumlatvijas velotūrisma attīstības stratēģija, kuras autors ir Vidzemes Augstskolas profesors Andris Klepers un izdota arī Latgales velomaršrutu karte latviešu, krievu un angļu valodās. Velomaršruta kartes failu elektroniski var apskatīties un lejupielādēt Latgales tūrisma mājaslapā- latgale.travel vai arī, sazinoties ar vietējo tūrisma informācijas centru, iegūt drukāto velo ceļvedi. Līdz aktīvajai velo sezonai tiks nomarķēts velomaršruts visā tā garumā, kas ir gandrīz 500 km. Kā arī kā EV11 atklāšanas pasākums, tiks organizēts velo maratons. 

 

Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” jau šobrīd aicina, plānojot savus šīs vasaras piedzīvojumus, izvēlēties apceļot Latviju un Latgali dabai draudzīgā veidā- ar velosipēdu.

Lasīt vairāk...

Algoti pagaidu sabiedriskie darbi – atbalsts bezdarbniekiem, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu

22.02.2021, 10:43

 

Lai sniegtu atbalstu bezdarbniekiem, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un kuriem jāattīsta vai jāuztur darba iemaņas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar pašvaldībām īsteno pasākumu "Algoti pagaidu sabiedriskie darbi".  Īpaša nozīmē šim NVA aktīvajam nodarbinātības pasākumam ir to pašvaldību teritorijās, kur vāji attīstīta uzņēmējdarbība un trūkst brīvo darba vietu.

 

Piedaloties pasākumā "Algoti pagaidu sabiedriskie darbi", bezdarbnieki savas pašvaldības teritorijā veic sociāla labuma darbus un saņem stipendiju 200 eiro mēnesī, strādājot 5 dienas nedēļā 6 stundas dienā. Ja bezdarbnieks algotus pagaidu sabiedriskos darbus nav veicis visās attiecīgajā mēnesī paredzētajās dienās, atlīdzība tiek izmaksāta proporcionāli dienām, kurās bezdarbnieks piedalījies pasākumā.

 

Par algotos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistīto bezdarbnieku tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai, kā arī bezdarbnieks tiek apdrošināts pret nelaimes gadījumiem pagaidu darba vietā. NVA pašvaldībām apmaksā arī individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai – līdz 50 eiro vienam pasākumā iesaistītajam dalībniekam.

 

2020.gadā valstī kopumā dalību pasākumā "Algoti pagaidu sabiedriskie darbi" bija uzsācis 8091 bezdarbnieks (unikālās personas). Tradicionāli lielākais pasākumā iesaistīto bezdarbnieku skaits bija Latgalē, kur ir visaugstākais bezdarba līmenis valstī. 2020.gadā Latgales reģionā algotus pagaidu sabiedriskos darbus bija uzsākuši 4864 bezdarbnieki jeb 60,1% no pasākumā iesaistīto bezdarbnieku kopskaita. Jāpiebilst, ka pēc dalības algotos pagaidu sabiedriskajos darbos 550 bezdarbnieku 2020.gadā iekārtojās darbā, to skaitā 306 Latgales reģiona bezdarbnieki.

 

2021.gada pirmajā pusgadā plānots izveidot 3386 algotu pagaidu sabiedrisko darbu vietas, nodrošinot visām pasākuma īstenošanā iesaistītajām pašvaldībām visu pieteikto pagaidu sabiedrisko darbu vietu izveidi.

 

Kā iesaistīties pasākumā "Algoti pagaidu sabiedriskie darbi"?

 

Ja Jūs nesaņemat bezdarbnieka pabalstu un vēlaties iegūt vai uzturēt darba iemaņas, Jums ir jāpaziņo NVA filiālē, kurā esat reģistrēts, par vēlmi veikt algotus pagaidu sabiedriskos  darbus un saņemt stipendiju. NVA filiāle pasākumā Jūs iesaistīs vēlmju reģistrācijas secībā vai saskaņā ar attiecīgas pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktajiem atlases un iesaistes kritērijiem.

 

Bezdarbnieks algotos pagaidu sabiedriskajos darbos tiek nodarbināts ne ilgāk kā sešus mēnešus 12 mēnešu periodā. Pasākumā var iesaistīties arī atkārtoti.

Lasīt vairāk...

LIAA biznesa inkubatoros gaida jaunos uzņēmējus

18.02.2021, 14:55

 

Latgales reģiona uzņēmumi, kuri izstrādājuši konkurentspējīgus produktus vai pakalpojumus un vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, aicināti pieteikties uzņemšanai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Daugavpils biznesa inkubatorā. Pieteikumus pirmsinkubācijas (PINK) un inkubācijas (INK) programmās varēs iesniegt no 1. līdz 22. martam.

 

“Esam ļoti pateicīgi par iespējām, ko nodrošina Daugavpils biznesa inkubators. Ļoti palīdz grantu atbalsts un vienmēr laipnā palīdzība no biznesa inkubatora komandas,” tā savu izvēli pamato Daugavpils biznesa inkubatora dalībnieks SIA “Himalayan International” īpašnieks Ramiss Aļijevs.

 

Savukārt Aleksandrs Nesterjuks no SIA “Nester Custom” akcentē:Pirms iestāšanās biznesa inkubatorā es nevisai labi sapratu biznesa inkubatora atbalstu, bet, kad kļuvu par biznesa inkubatora dalībnieku, sapratu cik tas ir noderīgi atrasties šeit! Visas mācības, ko organizē biznesa inkubators ir ļoti noderīgas un tajās var iegūt nepieciešamās zināšanas veiksmīgai uzņēmējdarbībai. Liela nozīme ir arī finansiālajam atbalstam: aprīkojuma iegādei un izejmateriāliem. Komunikācija ar biznesa inkubatora pārstāvjiem ir ļoti vienkārša, ērta un draudzīga, neskatoties uz to, ka LIAA ir valsts iestāde”.

 

Biznesa inkubatori piedāvā tā dalībniekiem ne vien bezmaksas apmācību iespējas, mentoru konsultācijas un kopstrādes telpas, bet arī grantus līdz 50 % no attiecināmajām izmaksām dažādu pakalpojumu apmaksai un ražošanas iekārtu iegādei. Izejmateriālu iegādei uzņēmumi var piesaistīt līdzfinansējumu 30 % apmērā no attiecināmajām izmaksām. Jāuzsver, ka atbalsts neatmaksājamu grantu veidā uzņēmumiem ir pieejams jau no uzņemšanas inkubatorā. Šobrīd katrs trešais inkubatora uzņēmums eksportē savas preces vai pakalpojumus. Nozīmīgākās eksporta valstis šobrīd ir Lielbritānija, Igaunija, Vācija un ASV.

 

49 % no inkubatora dalībniekiem ir izmantojuši finansiālo atbalstu, piemēram, produkta prototipa un dizaina izstrādei, grāmatvedības, loģistikas, juridiskajiem, mārketinga pakalpojumiem, telpu īres izmaksām, iekārtu un izejmateriālu iegādei. Inkubatora sniegtais finansiālais atbalsts nav aizdevums, bet gan līdzfinansējums uzņēmuma attīstībai un katrs uzņēmums var saņemt atbalstu līdz pat 200 tūkstošiem eiro.

 

 

Inkubācijas programma piemērota uzņēmumiem, kas reģistrēti Latvijas Republikas komercreģistrā ne ilgāk par 3 gadiem. Inkubācijas dalībnieku un biznesa inkubatora kopīgais uzdevums ir attīstīt produktus un pakalpojumus, kā arī palielināt inkubācijas dalībnieku resursus un zināšanas, lai nākotnē tie kļūtu par globāli konkurētspējīgiem un eksportējošiem uzņēmumiem.

 

Pirmsinkubācijas programma piemērota jaunajiem uzņēmējiem, kuri vēl ir tikai ceļā uz savu produktu vai pakalpojumu, bet inkubācijas programmā aicināti pieteikties tie uzņēmumi, kuri jau ir izstrādājuši savus produktus vai pakalpojumus un uzsākuši saimniecisko darbību.

 

LIAA biznesa Inkubatori ir Latvijas Republikas un Eiropas Savienības atbalsta programma, kura ir veidota, iedvesmojoties no jaunuzņēmumu biznesa kultūras un darba metodoloģijas. Apmācības ir organizētas brīvā formātā, fokusējoties uz uzņēmēju interesēm un apgūstamo zināšanu nepieciešamību. Tā ir lielākā jauno uzņēmumu kopiena un kontaktu tīkls Latvijā.

 

Vairāk informācijas par biznesa inkubatoru programmu un pieteikšanās kārtību var iegūt, rakstot uz LIAA Daugavpils biznesa inkubatora e-pastu daugavpils@liaa.gov.lv vai zvanot t. 62401094, kā arī LIAA tīmekļa vietnē liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori/pieteiksanas

 

LIAA Daugavpils biznesa inkubators organizē tiešsaistes attālināto “Info stundu” 4. martā plkst. 16.00, kuras laikā varēs vairāk uzzināt par inkubatora uzņēmējdarbības atbalsta iespējām, kā arī uzdot jautājumus biznesa inkubatora pārstāvjiem. Papildus informācija un reģistrācija tiešsaistes semināriem facebook.com/LIAADaugavpils

 

LIAA biznesa inkubatoru programmu finansē Latvijas Republika un Eiropas Reģionālais attīstības fonds projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

 

Informāciju sagatavoja
LIAA Daugavpils biznesa inkubatora

vecākā projektu vadītāja

Santa Dzalbe-Sologuba

Lasīt vairāk...

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

18.02.2021, 14:40

 

 

Ar 2021.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu - dosimies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.

 

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

https://www.vtua.gov.lv/valsts-tehniska-uzraudziba/jaunumi/sakas-traktortehnikas-valsts-tehnisko-apskasu-sezona?id=12050

 

 

Kā var uzzināt par traktortehnikas valsts tehnisko apskati?

https://www.vtua.gov.lv/valsts-tehniska-uzraudziba/jaunumi/ka-var-uzzinat-par-traktortehnikas-valsts-tehnisko-apskati-?id=12052

 

Lasīt vairāk...

1-18 no 1878 jaunumiem

1 2 3 4

...

105