Notikumu kalendārs

    Novembris    

Riebiņu ciema Dārzu ielas iedzīvotāji labiekārtojuši savu iekšpagalmu

11.11.2020, 11:55

 

Riebiņu ciema Dārzu ielas iedzīvotāji realizējuši projektu „Dārzu ielas iekšpagalma labiekārtošanas darbi” Mazo grantu projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi” Riebiņu novada pašvaldības finansējuma saņemšanai 2020. gadā ietvaros.

 

Pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai vairāku gadu garumā Dārzu ielas namu 1, 3 un 4 daudzdzīvokļu māju iekšpagalms kļuvis sabiedrībai ne tikai vizuāli pievilcīgāks, bet arī iedzīvotājiem funkcionālāks.

 

Turpinot uzlabot apkārtējo vidi, šogad projekta mērķis bija uzstādīt 2 atpūtas soliņus un 3 betona puķu podus, tādējādi labiekārtojot Dārzu ielas iekšpagalmu.

 

 

Projekta ietvaros tika pārvietoti atkritumu konteineri, kuri atradās pārāk tuvu bērnu rotaļu laukumam un iedzīvotāju atpūtas zonai. Ielas norobežošanai atkritumu konteineru vietā tika rasts risinājums uzstādot 3 betona puķu podus, kas gan pasargā no pārgalvīgiem autovadītājiem pagalmā, gan vizuāli uzlabo iekšpagalma tēlu. Tāpat projekta ietvaros tika izgatavoti 2 jauni atpūtas soli, jo vecie, pirms daudziem gadiem uz bluķiem uzstādītie soliņi, bija nokalpojuši un nedroši. Soliņu nepieciešamība pastiprināti bija jūtama pēc bērnu rotaļu laukuma uzstādīšanas, kad to apmeklē ģimenes ar bērniem, jaunās māmiņas. Jauno soliņu nepieciešamību izteica apkārt dzīvojošie vecāka gada gājuma cilvēki, seniori, kuri brīvbrīžos tiekas pagalmā, kā arī pieskata mazbērnus.

 

Projekta ietvaros plānotās aktivitātes tika veiktas pilnā apjomā. Iedzīvotāji darbojās brīvprātīgi, piedaloties projekta aktivitātēs: uzstādot puķu podus, apzaļumojot tos, pārvietojot konteinerus.

 

Soliņi tika izgatavoti pie vietējiem amatniekiem z/s „Brāļi Baloži”, savukārt betona puķu podi SIA „Būvvide LV”. Kopējās projekta izmaksas – EUr 389,35, no kurām pašvaldības finansējums bija EUR 311,13.

 

Projekta realizētāji atzīt, ka pagalma iedzīvotāji, iesaistoties šādu mazo projektu aktivitātēs, kļuvuši draudzīgāki un saliedētāki konkrēta mērķa sasniegšanai, kas atvieglo darba procesu un sniedz visiem gandarījumu, lai savu apkārtējo vidi padarītu pievilcīgāku un ērtāku. Paldies pašvaldībai par atbalstu un iedzīvotājiem par pašiniciatīvu!

 

Dārzu ielas iedzīvotāju iniciatīvas grupa

Dalīties ar galeriju: