Notikumu kalendārs

    Oktobris    

AICINĀJUMS PIETEIKTIES MĀCĪBĀM PAR VISPĀRĒJO PAKALPOJUMU SNIEDZĒJU LOMU DEINSTITUCIONALIZĀCIJAS PROCESĀ ATTIECĪBĀ UZ PERSONĀM AR GRT

09.10.2020, 09:20

 

Latgales plānošanas reģions šī gada 28. oktobrī aicina vispārējo pakalpojumu sniedzējus uz  mācību pasākumu par deinstitucionalizācijas procesu (tā nepieciešamības pamatojumu un norises gaitu), kā arī vispārējo pakalpojumu sniedzēju lomu deinstitucionalizācijas procesā attiecībā uz pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem veiksmīgai iekļaušanai sabiedrībā.

 

Mācības notiks 2020. gada 28. oktobrī  plkst. 10.00 – 17.00 Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa’’, Dobeles iela 30, Daugavpilī.

 

Mācību pasākumā iekļautas šādas tēmas:

 

  • Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem raksturojums, traucējumu veidi, to izpausmes un nepieciešamais atbalsts;
  • Skaidrojums par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem tiesībām uz neatkarīgu dzīvi, skaidrojot dažādās patstāvīgās dzīves iespējas un nepieciešamo atbalstu,
  • Sabiedrībā valdošie aizspriedumi/stereotipi par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, un kā tie ietekmē iespējas iekļauties sabiedrībā un darba tirgū;
  • Padomi saskarsmei ar cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem un biežāk sastopamās problēmsituācijas un to vēlamie risinājumi,
  • Starpinstitūciju sadarbības iespējas problēmsituāciju risināšanai un rīcība, lai palīdzētu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem veiksmīgi iekļauties sabiedrībā.

 

Apmācību ietvaros tiks sniegti praktiski padomi saskarsmei ar cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem, biežāk sastopamās problēmsituācijas un to vēlamie risinājumi.

 

Uz mācībām tiek aicināti pieaugušo izglītības darbinieki, bibliotekāri, sabiedriskā transporta vadītāji, pastnieki, kultūras, sporta un atpūtas centru darbinieki, policisti, tiesneši, bāriņtiesas darbinieki u.c. speciālisti. Mērķauditorijā neietilpst veselības aprūpes pārstāvji, piemēram, ģimenes ārsti un psihiatri.

 

Mācības īstenos biedrības “Rīgas rūpju bērns” valdes priekšsēdētājs, vadošais apmācību lektors Māris Grāvis – SIA “Ģimenes asistentu serviss” valdes loceklis, SIA “RB CAFE” (kafejnīca, kas nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, tai skaitā ar garīga rakstura traucējumiem) idejas autors, konsultants invaliditātes jautājumos un jauniešu neformālās izglītības treneris.

 

Sakarā ar Covid-19 izplatību mācību pasākuma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē DI Latgalē Facebook lapā.

 

Dalībai mācībās lūdzam pieteikties līdz 21. oktobrim plkst.12:00, aizpildot pieteikumu formu.

 

Lūdzam izplatīt šo informāciju iestādēm, kas sniedz vispārējos pakalpojumus jūsu pašvaldības teritorijā.

 

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar projekta “DI Latgalē” sabiedrisko attiecību speciālisti Kristīni Čimbaraiti, t.: 654 40862, e-pasts: kristina.cimbaraite@lpr.gov.lv.

Dalīties ar galeriju: