Notikumu kalendārs

    Marts    

Lielā Ostrovas ezera krastā ierīkots bērnu rotaļu laukums

23.01.2020, 13:44

 

2019. gada rudenī, pateicoties Silajāņu pagasta iniciatīvu grupas dalībniekiem, Mazo grantu projekta “Iedzīvotāji veido savu vidi” ietvaros ar pašvaldības atbalstu Lielā Ostrovas ezera populārākajā peldvietā tika uzstādītas bērniem draudzīgas koka atrakcijas, tādejādi vizuāli uzlabojot un sakārtojot publiski pieejamu un populāru atpūtas vietu, kas atrodas pašvaldības īpašumā.

 

Projekta ideja ierīkot plašam cilvēku lokam pieejamu bērnu rotaļu laukumu publiskajā peldvietā radās tādēļ, ka Silajāņu un Riebiņu pagastu iedzīvotāji, kā arī blakusesošajās teritorijās dzīvojošie cilvēki ir iecienījuši atpūtu pie Lielā Ostrovas ezera, kas atrodas Silajāņu pagastā netālu no Silajāņu un Riebiņu pagastu robežas, un ikreiz, atbraucot ar bērniem pie ezera, noteikti bija jūtama vajadzība nodrošināt viņiem komfortablāku, interesantāku, jautrāku brīvā laika pavadīšanas iespēju, lai viņu atrašanās pie ezera nebūtu tik vienveidīga un vienmuļa kā tikai peldēšanās.

 

Attēlā: Realizējot projektu un izbūvējot rotaļu laukumu, Lielā Ostrovas ezera peldvieta kļūs vēl iecienītāka atpūtas vieta novada iedzīvotājiem un viesiem.

 

Projekta mērķis – ne tikai izveidot peldvietas teritorijā nelielu bērnu rotaļu laukumiņu, bet kā papildus mērķi ir veicināt bērnu aktivitāti, mudināt viņus vairāk kustēties, vairāk kontaktēties ar vienaudžiem, iemācīties iepazīties un sadraudzēties, ja bērni pirms došanās pie ezera savā starpā nebija pazīstami, padarīt atrašanās pie ezera kvalitatīvāku, motivēt ģimenes ar bērniem atgriezties šajā peldvietā atkal un atkal, popularizēt kustīgu dzīvesveidu savu paziņu vidū, aicinot viņus apmeklēt jaunizbūvētu rotaļu laukumu, saturiski vērtīgāk pavadīt brīvo laiku bērniem un vecākiem esot kopā. Tāpat rotaļu laukuma konstrukcijām un šūpolēm ir svarīga loma bērnu attīstībā – darbojoties, attīstās bērnu līdzsvars, motorika un prāta spējas.

 

Projekta realizācijas rezultātā Lielā Ostrovas ezera publiskajā peldvietā tika uzstādītas dažāda veida šūpoles, slidkalniņš un trepītes.

 

 

Projekta ieguvēji ir ne tikai Silajāņu un Riebiņu pagastu, bet visa novada ģimenes ar bērniem, novada viesi ar bērniem, citi interesenti, kas varēs baudīt atpūtu pie Lielā Ostrovas ezera un pozitīvi novērtēs atrašanos labiekārtotā, sakoptā un pievilcīgā vidē.

 

Projekta kopējās izmaksas – EUR 904.40, no kuriem pašvaldības finansējums – EUR 700.00, pašu finansējums – EUR 204.40€ (tajā skaitā brīvprātīgais darbs).

 

Projekta vadītāja

I.Sparāne

Dalīties ar galeriju: