Notikumu kalendārs

    Marts    

Riebiņu novada Sociālā dienesta vadītāja Sandra Sprindža starp labākajiem brīvprātīgā darba veicējiem

05.12.2019, 14:41

 

Tuvojoties starptautiskajai brīvprātīgo dienai, brīvprātīgo godināšanā “Gada brīvprātīgais 2019” 30. novembrī, Rīgā tika godināti brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā laika posmā no 2018. gada 1. novembra līdz 2019. gada 31. oktobrim. “Gada brīvprātīgais 2019” goda zīmi saņēma Riebiņu novada domes Sociālā dienesta vadītāja, Latvijas Sarkanā Krusta Preiļu nodaļas brīvprātīgā Sandra Sprindža, kura rūpējas par pārtikas paku izdali maznodrošinātajiem.

 

Nesavtīga vēlme palīdzēt nav amata pienākumos ierakstāms raksturlielums, tā ir īpašība, kas vairo labo un ļauj Sandrai Sprindžai ar labestību veikt ikdienas darbus, neatlaidīgi cenšoties celt sociālo līmeni. Sandra bez atlīdzības, ar nerimstošu darba sparu un sirds siltumu darbojas un īsteno projektus, kas veicina Riebiņu novada attīstību. Viņa ir ļoti radošs, pozitīvs un atsaucīgs cilvēks, kas iedvesmo citus.

 

 

Sprindži ir kupla, radoša, krāsaina, aktīva un atraktīva ģimene. Īsteni galēnieši – savas ģimenes, mājas un zemes godā turētāji. Vecāku aktivitātes un darba prieks ir brīnišķīgs piemērs bērniem. Sandra ir ilgstoši un nemainīgi parādījusi, ka strādā sava novada labā. Vairāk kā 10 gadus ir Riebiņu novada Sociālā dienesta vadītāja un biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” Preiļu nodaļas brīvprātīgā.

 

Riebiņu novadā ESF palīdzības paku izsniegšanu nodrošina „Latvijas Sarkanais Krusts”. Sandra Sprindža ir brīvprātīgā darba veicēja Riebiņu novadā un izsniedz Eiropas Atbalsta fonda pārtikas un pamata materiālās palīdzības pakas vistrūcīgākajām personām un ģimenēm visa gada garumā. Sandra bez atalgojuma dara ļoti nozīmīgu, arī smagu darbu – izsniedz pakas, tiekas ar cilvēkiem, plāno nepieciešamo komplektu skaitu, visu reģistrē, atvesto nes, krauj. Papildus visam tiek sniegti arī tā saucamie sociālās iekļaušanās pasākumi, ar kuriem mēģina cilvēkus atgriezt ikdienas dzīvē atpakaļ no šī trūcīgo statusa. Par visu jāsagatavo atskaites. Tostarp  katru dienu nākas saskarties ar nelabvēlīgu attieksmi – vienam nepatīk piedāvātais laiks, otrs ir neapmierināts ar pārtikas paku saturu, bet trešais domā, ka no pārtikas pakām labāko pievācam sev. Tāpat pie Sandra palīdzības punktā var atrast arī drēbes gan lieliem, gan maziem, arī.

 

Katru gadu sociālās aprūpes centrā „Rušona” un „Sociālajā mājā Rudenāji” Galēnos tiek svinēti Ziemassvētki, Lieldienas un Veco ļaužu diena. Seniori tika cienāti ar svētku kūku, augļiem. Lai viss izdotos, kā iecerēts, vienmēr ļoti nepieciešama ir Sandras palīdzība- sarunāt dziedātājus vai citus māksliniekus, kas varētu uzstāties koncertā; bērniņus, kas izveidotu dekorācijas pansionātiem; brīvprātīgo ar auto, kas palīdzētu nogādāt ziedojumus līdz pansionātam. „Man šī iecere radās un nu vairs no tās nevaru atkāpties”, tā aizraušanos ar tradīcijas uzturēšanu komentē pati Sandra. Viņas idejai ir sekotāji, kuri atbalsta un aktīvi iesaistās svētku organizēšanā. Šī kopābūšana ar cienastu, dziesmām, laba vēlējumiem un pašapdāvināšanos ir kā svētības iedošana no svētkiem līdz svētkiem.

 

„Man šis darbs ļoti, ļoti patīk,” atzīstas Sandra un piebilst, ka viņai nav svarīgs amata nosaukums, nav nepieciešami padotie, ko komandēt. „Man patīk strādāt komandā un darīt pašai! Tieši saskarsme ar citiem viņai brīvprātīgajā darbā sniedzot vislielāko gandarījumu. Ja pašam ir labi, kāpēc dzīvi labāku nepadarīt citiem?”

 

Daloties savā pieredzē par brīvprātīgo darbu Galēnu pamatskolas skolēniem, Sandra teica, ka veicot brīvprātīgā darbu var iepazīt ļoti daudz un dažādas darbības jomas, satikt interesantus cilvēkus, līdzdarboties projektos un pilnveidot sevi. Brīvprātīgā darbs paplašina cilvēka redzesloku, bagātina personību un sniedz daudz dažādas izaugsmes iespējas.

 

Par īpašiem nopelni brīvprātīgā darba veicināšanā un atbalstīšanā saņēmusi Riebiņu novada Atzinības rakstu un Sprindžu ģimene ir tikusi aicināta uz pasākumu pie Valsts prezidenta.

 

Kad cilvēki saprot, ka viņiem dzīvē ir ļoti daudz kas dots un viņam ir ar ko dalīties, tad viņi izmanto šo brīvprātīgā darba iespēju kā veidu, kā palīdzēt citiem, kuriem neiet tik labi dzīvē. Visā, ko Sandra dara, tiek ielikta sirds un dvēsele – gan realizējot projektus, kur tiek sakārtoti vietējie objekti, gan labiekārtojot lauku māju, gan pašaizliedzīgi veicot tiešos darba pienākumus un sabiedrisko darbu.

 

Jāpiebilst, ka pasākumā “Gada brīvprātīgais 2019” goda zīmes saņēma arī Kandavas novada brīvprātīgā Gita Zuze, kura dāvā pašas adītas zeķītes un čībiņas jaundzimušajiem; Latvijas bāreņu un audžu ģimeņu atbalsta centrs “Sirota.lv”, kurš regulāri savā darbībā iesaista brīvprātīgos; Latvijas Sarkanā Krusta Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļas brīvprātīgā Lība Zukule, kura aktīvi īsteno un iesaistās Bebru pagasta notikumu organizēšanā; radošās apvienības jauniešiem “Trepes” brīvprātīgais Aladins Nassrs Allahs (Aladdin Nassr Allah), kurš brīvprātīgajam darbam veltījis 678 stundas; Kalkūnes pagasta kultūras, sporta un jauniešu pasākumu brīvprātīgais organizētājs Andrejs Rucko, kas iedvesmo līdzcilvēkus brīvprātībai; Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un biedrības “Creative Minds for Culture” brīvprātīgā Nora Gavare, kuras entuziasms priecē muzeja radošo nodarbību apmeklētājus; Madonas novada biedrības “Kāla ezera padome” bērnu nometņu brīvprātīgā organizētāja Adrija Raiveta Kaire, kas 15 gadu vecumā var lepoties ar bagātīgu brīvprātīgās pieredzi.

 

Laureātus godināja labklājības ministre Ramona Petraviča un Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, Ghetto Games vadītājs Raimonds Elbakjans, režisore Dzintra Geka, Gaismas festivāla “Staro Rīga” mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle, mūziķis un brīvprātīgais Jānis Strapcāns.

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone brīvprātīgajiem pateicās, sakot: “Ziedojot savu darbu citu labā, cilvēks negūst finansiālu labumu, taču morālais ieguvums, ko dod brīvprātīgais darbs, ir nenovērtējams. Par brīvprātīgo darbu nemaksā, nevis tāpēc, ka tas būtu bezvērtīgs, bet gan tāpēc, ka tas ir nenovērtējams”.

 

Brīvprātīgo godināšana notika jau sesto gadu. Iepriekšējo gadu laikā pateicība par ieguldījumu sabiedrības labā tikusi izteikta jau 38 brīvprātīgajiem, 5 organizācijām un 4 pašvaldībām, kas veicina brīvprātībai labvēlīgu vidi. Izvirzīt labākos brīvprātīgā darba veicējus vai organizatorus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2019” varēja izvirzīt ikviens, kopumā šogad tika saņemti 162 pieteikumi no visas Latvijas.

 

Brīvprātīgā darba veicēju un organizētāju godināšanu “Gada brīvprātīgais 2019” rīko Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļu, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Latvijas Jaunatnes padomi, Valmieras novada fondu, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu.

 

Brīvprātīgo godināšanas “Gada brīvprātīgais 2019” videoierakstu var noskatīties Nodarbinātības valsts aģentūras Facebook lapā: https://www.facebook.com/Nodarbinatiba/videos/2672446689501619/

 

Informāciju apkopoja un sagatavoja

sabiedrisko attiecību speciālists

Rolands Naglis

Dalīties ar galeriju: