Notikumu kalendārs

    Aprīlis    

Riebiņu un Preiļu TIC pārstāvji apmeklē VI Latvijas Tūrisma informācijas tirgu Madonā

04.07.2019, 13:47

 

Riebiņu un Preiļu novada TIC pārstāvji no 7. līdz 8. jūnijam piedalījās Latvijas Tūrisma informācijas tirgū, kas šogad norisinājās Madonā, pilsētas svētku ietvaros. Uz Madonu devās Latvijas Tūrisma informācijas sniedzēji un koordinatori no visdažādākajiem Latvijas novadiem, kopskaitā tika pārstāvēti vidēji ap 30 novadi no Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Pierīgas.

 

Pirmajā pasākuma dienā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā notika tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Tūrisma jomu Madonas pašvaldībā koordinē uzņēmējdarbības centrs ar TIC kā vienu no tā struktūrvienībām. Pēc pārrunām visi kopīgi devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz populārākajām Madonas novada tūrisma vietām: sporta un atpūtas bāzi “Smeceres sils”, z/s “Jāņkalni”, Latvijas Valsts mežu Kalsnavas arborētumu, viesu māju “Apiņu kalte” Praulienā ar Vidzemes sēļu ēdienu kulināro programmu “Madonas novada senie ēdieni” un mājas vīnu ražotni “Domu pietura”.

 

Savukārt 8. jūnijā notika jau sestais Latvijas Tūrisma  informācijas tirgus, kā arī vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Madonas pilsētas Saieta laukumā tika izveidota Latvijas novadu informācijas telšu pilsētiņa, kur varēja satikt Latvijas pilsētu Tūrisma informācijas sniedzējus un dažādu amatu meistarus, kā arī bez maksas saņemt vasaras pasākumu plānus, tūrisma ceļvežus un informatīvos izdevumus, kā arī iegādāties amatnieku un mājražotāju produkciju. Priecē fakts, ka nezūd tūristu vēlme apceļot Latviju un joprojām pieaug to cilvēku skaits, kas interesējas par tūrisma piedāvājumu novados, it īpaši par makšķerēšanas iespējām, atpūtai pie ūdeņiem  un zirgu izjādēm.

 

 

Pasākuma ietvaros skatuves kultūras programmas starplaikos notika viktorīna ar jautājumiem par Latvijas novadu ģeogrāfiju. Sirsnīgs paldies Skaidrītei Grigalei, z/s “Vilkači” saimniecei, par sarūpēto dāvanu no Riebiņu novada puses pareizās atbildes zinātājam.

 

Pagājušajā gadā Latvijas Tūrisma informācijas tirgus norisinājās Preiļos, bet tiesības un godu rīkot 2020. gada “Latvijas Tūrisma informācijas tirgu”, pasākuma laikā notiekošas izlozes rezultātā, ieguva Kurzemes tūrisma asociācija. Konkrētu pilsētu kā tirgus norises vietu kurzemnieki paziņos rudenī.

 

Arnita Znotiņa,

Riebiņu novada tūrisma koordinatore

Dalīties ar galeriju: