Notikumu kalendārs

    Aprīlis    

Erudīcijas konkursā “Kultūra kā zīmju un simbolu sistēma” uzvar sīļukalnieši

02.11.2018, 15:39

 

31. oktobrī Riebiņu novada kultūras centrā projekta “Mēs esam dažādi, bet vienoti” ietvaros ar biedrības “Riebiņu novada attīstības biedrība”, LR Kultūras ministrijas un biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” atbalstu tika organizēts erudīcijas konkurss “Kultūra kā zīmju un simbolu sistēma”.

 

Konkursa mērķis – attīstīt motivāciju sava kultūras līmeņa, erudīcijas paaugstināšanai, redzes loka paplašināšanai un sadarbībai. Konkursa uzdevums: attīstīt jauniešu intelektuālās spējas, erudīciju un loģisko domāšanu; sekmēt redzes loka paplašināšanu, saliedēšanu, sekmēt valstiskās apziņas piederību un paplašināt zināšanas par kultūru kā zīmju un simbolu sistēmu.

 

Erudīcijas konkursā piedalījās Riebiņu novada skolu 8. – 9. klašu skolēni piecu cilvēku sastāvā. Komandām tika dota iespēja pārbaudīt savas zināšanas četros uzdevumos, kur bija gan tests, gan jāatpazīst zīmes un simboli, jānoskaidro kāda kultūra attēlota attēlā un jāsašķiro zīmes un simbolus.

 

 

Kā mājasdarbs komandām bija jāprezentē kāda kultūra, par ko komandas varēja iegūt papildus punktus. Mājasdarbu sagatavošanā komandas bija īpaši pacentušās: tika dziedātas dziesmas, stāstīta vēsture, dejotas dejas, iets rotaļās un lasītas tautasdziesmas.

 

 

Sasummējot visus punktus, kā erudītākās skolas tika atzītas: 1.vieta Sīļukalna pamatskola; 2.vieta Galēnu pamatskola un 3.vieta – Rušonas pamatskola.

 

Biedrība “Riebiņu novada attīstības biedrība” izsaka pateicību skolotājiem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanai erudīcijas konkursam.   

 

        

Attīstības un plānošanas daļa

Dalīties ar galeriju: