Notikumu kalendārs

    Aprīlis    

Septembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

05.09.2018, 17:47

 

Septembris kā ierasts Latvijā un arī Latgales vēstniecībā GORS sāksies ar Baltijas Dokumentālo filmu forumu, būs skatāmas arī tādas filmas kā “Iemesti pasaulē” un “Laika tilti”. Septembrī pirmo reizi koncertzālē viesosies Boriss Grebenšikovs un leģendārā rokgrupa “Akvarium”.  Jau otro gadu Latgales vēstniecībā GORS norisināsies Latgales uzņēmēju dienas 2018, tāpat otro reizi būs iespēja sekot Latvijas Nacionālās operas pirmizrādes tiešraidei “Klīstošais holandietis”, savukārt mēnesi noslēgs Latvijas Nacionālā baleta viesizrāde “Šeherezāde un viņas stāsti”.

 

SEPTEMBRIS 2018

 

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums 2018

5. līdz 7. septembris

Nacionālā Kino centra organizētais 22. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums notiks no 5. līdz 9. septembrim. Arī šogad foruma filmas varēs noskatīties seansos ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionu pilsētās, kuru vidū jau piekto gadu būs arī Rēzekne. Skolēniem, studentiem, senioriem ieeja bez maksas, pārējiem – 1,00 €.

 

Dokumentālā filma “Kādas sēklas stāsts”. Baltijas Dokumentālo filmu forums 2018

Trešdiena, 5. septembris 18.00, Mazā zāle, 1,00 €

Filma ir gruzdošs un iedvesmojošs stāsts, kas mudina novērtēt sēklu fantastisko daudzveidību. Daudzas no sēklu šķirnēm pagājušā gadsimta laikā ir izzudušas, un, piemēram, ASV vairs nav atrodami 94% kādreiz audzēto dārzeņu sēklu. Filma seko entuziastiem, kas cenšas saglabāt mūsu 12 000 gadu seno mantojumu un mūsu pārtikas nākotni.

 

Dokumentālā filma “Kolima: Pa kaulu ceļu”. Baltijas Dokumentālo filmu forums 2018

Ceturtdiena, 6. septembris 18.00, Mazā zāle, 1,00 €

Filmā “Kolima. Pa kaulu ceļu” ir stāsts par poļu režisora Staņislava Muhas ceļojumu pa Krievijas Tālajiem Austrumiem no ostas pilsētas Magadanas, sauktas par elles vārtiem, līdz pat Jakutskai, pasaulē aukstākajai pilsētai, meklējot pagātnes pēdas un reģiona mūsdienu portretu.

 

Dokumentālā filma “Projekts – Vecmāmiņas!”. Baltijas Dokumentālo filmu forums 2018

Piektdiena, 7. septembris 18.00, Mazā zāle, 1,00 €

Trīs jauni puiši apņemas tuvāk iepazīt savas vecmāmiņas – vienam tā ir holokaustā izdzīvojusi ungāru komuniste, otram bijusī angļu spiedze, trešajam – dejotāja, kas uzaugusi nacistiskās Vācijas laikā. Kopā ar mazdēliem vecmāmiņas dodas netipiskā pagātnes ceļojumā un atkal iejūtas savās jaunības dienās. Filmas pamatā ir atklāts un dzirkstošs paaudžu dialogs, kas jauneklīgā, rotaļīgā valodā uzsver vecvecāku un mazbērnu attiecību vērtību.

 

Tikšanās ar mākslinieku Ivaru Drulli

Ceturtdiena, 6. septembris 16.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS

No 14. augusta līdz 30. septembrim Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma tēlnieka Ivara Drulles personālizstāde “Manai Dzimtenei”. Šī izstāde ir par vizuālajiem pieturas punktiem ainavā. Izstādē iemūžināts Latvijas lauku ainavas portrets un šī laika sava veida vizuālais kods – lauku māju pamestības paralēlā pastāvēšana ar nākotni laukos dzīvojošajos cilvēkos. 6. septembrī aicinām uz izstādes iepazīšanu, sarunu-diskusiju ar mākslinieku.

 

Dokumentālā filma “Laika tilti”

Pirmdiena, 10. septembris 18.00, Mazā zāle, 3,50 €, GORS

Latvijas režisores Kristīnes Briedes un Lietuvas dokumentālā kino meistara Audrjus Stoņa dokumentālās filmas “Laika tilti” pasaules pirmizrāde notika 1. jūlijā starptautiskajā Karlovi Varu (Čehija) kinofestivālā. Šis ir vienīgais trīs Baltijas valstu sadarbības projekts Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kā arī pirmā Simtgades filma, kuras pasaules pirmizrāde notiek A klases kinofestivāla konkursa programmā. Filma ir stāsts par unikālu parādību pasaules kinovēsturē – Baltijas poētisko dokumentālo kino un dvēseles meklējumiem vēsturē un mākslā.

 

Daumants Kalniņš & Kvintets koncertprogrammā “Sirds prieks”

Piektdiena, 14. septembris 19.00, Mazā zāle 12,00–20,00 €

Jaunradītajām kompozīcijām Kvinteta mūziķi, Daumants Kalniņš un Kristaps Vanadziņš par pamatu izvēlējušies Friča Bārdas dzejas darbu liriskāko devumu. Programmas tēma un žanrs - džeza maniere liriskā skanējumā ignorē stila izsmalcinātību. Daumants Kalniņš – balss, oboja, Mārcis Auziņš – ģitāras, Kristaps Vanadziņš – taustiņinstrumenti, Rūdolfs Dankfelds – sitamie instrumenti, Toms Poišs – bass, kontrabass.

 

Boriss Grebenšikovs un “Akvarium” koncertprogrammā “Laiks N

Sestdiena, 15. septembris 18.00, Lielā zāle 25,00–45,00 €, GORS

Boriss Grebenšikovs un leģendārā rokgrupa “Akvarium” pirmo reizi viesosies Latgales vēstniecībā GORS. Koncerta programmā izskanēs gan jau labi zināmās grupas dziesmas, gan jaunā programma “Laiks N”. Grupa “Akvarium” un Boriss Grebenšikovs ir skatītāju iemīļoti mākslinieki, kuru viesošanās Latvijā ik gadu ir ļoti gaidīts notikums.

 

Dokumentālā filma “Iemesti pasaulē”

Pirmdiena, 17. septembris 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS

Antras Cilinskas dokumentālā filma ir krāsains ceļojums, kas atklāj latviešu izcelsmes Austrālijas mākslinieka Imanta Tillera dzīvi, gan arī unikālo mākslas tapšanas procesu mākslinieka darbnīcā Austrālijā. Unikāls ir fakts, ka filmēšanas grupai bija iespēja doties līdzi Imantam Tilleram pie aborigēnu mākslinieka Maikla Nelsona Džagamaras, kurš dzīvo ļoti noslēgtā kopienā.

 

Uzņēmēju dienas Latgalē 2018

Piektdiena, 21. septembris 11.00, Lielā zāle, bezmaksas

Sestdiena, 22. septembris 10.00, Lielā zāle, bezmaksas

“Uzņēmēju dienas Latgalē” ir kļuvušas par ik rudeni gaidītu tradīciju, kas jau ceturto reizi pulcēs uzņēmējus, lai kopīgi veidotu pārskatu par Latgales reģionā notiekošo un kopīgi risinātu aktuālos jautājumus. Šogad pasākums tiks veidots ar mērķi iepazīstināt apmeklētājus ar reģionā esošajām darba vietām un palīdzēt uzņēmējiem risināt aktuālo darbaspēka trūkuma jautājumu.

 

LNO operas pirmizrādes tiešraide “Klīstošais holandietis”

Piektdiena, 28. septembris 19.00, Mazā zāle 3,00 €, GORS

28. septembrī Latgales vēstniecībā GORS jau otro reizi tiks pārraidīta Latvijas Nacionālās operas pirmizrādes tiešraide. No kurienes viņš bēg, kurp vedīs viņa ceļš? Jautājums, kas klīda Riharda Vāgnera domās viņa ceļā bēgot no Rīgas perioda apgrūtinājumiem uz Londonu 1839. gadā. Uz laiku to viņa vietā atbildēja vētra, no kuras bēgdams viņš nokļuva Norvēģijas fjordos. Par bēgļa mājām kļuva iedvesma un tapa Klīstošais holandietis. Režisors – Viesturs Kairišs, muzikālais vadītājs un diriģents – Mārtiņš Ozoliņš.

 

Latvijas teātru aktieri, JMRMV Simfoniskais orķestris. Koncertprogramma “Sounds of the Music”

Sestdiena, 29. septembris 18.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €

29. septembrī Rēzeknē izskanēs krāšņs pasaules skaistāko mūziklu melodiju koncerts “Sounds of the Music”, kurā iekļauti fragmenti no pasaulslavenajiem mūzikliem. Koncertos kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Simfonisko orķestri diriģenta Pētera Plūmes vadībā muzicēs labākie dziedošie Dailes, Nacionālā, Liepājas un Valmieras teātru aktieri: Ieva Puķe un Ģirts Rāviņš, Ērika Eglija, Gints Andžāns, Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Līga Zeļģe un Uldis Siliņš.

 

Latvijas Nacionālā baleta viesizrāde “Šeherezāde un viņas stāsti

Svētdiena, 30. septembris 17.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €, GORS

Austrumu sultānu Šahrijāru pievīlusi neuzticīgā sieva, tāpēc ik nakti viņš apprec nevainīgu jaunavu un ik rītu liek to nogalināt. Tā turpinās, līdz viņš sastop sava vezīra vecāko meitu Šeherezādi, kurai ar pasakām un mītiem izdodas iekarot valdnieka nocietināto sirdi. Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, horeogrāfs Leo Mujics.

 

 

OKTOBRIS 2018

 

Anneles Slišānes personālizstāde “100dečiLatvijai”

2. oktobris līdz 25. novembris, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS

Tuvojoties Latvijas simts gadu dzimšanas dienai, Annele Slišāne realizē to, ko ir iecerējusi, izsapņojusi un izdomājusi – veido unikālu dāvanu Latvijai  tekstilmākslas izstādi, 100 stāstus materiālā 100dečiLatvijai. 100 nedēļās stellēs tiks noausti 100 deči, katrs no citādāka materiāla – katrs ar savu stāstu un vērtību. Pirmais dečs tika noausts 2016. gada 21. augustā Zeļču stuovūs.

 

Festivāla “ORGANismi“ koncerts “Viens prāts ar otru“. Iveta Apkalna, Renārs Kaupers.

Otrdiena, 2. oktobris 18.00, Lielā zāle 10,00–12,00 €, GORS

2017. gada Starptautiskajā festivālā “ORGANismi“ ērģelnieces Ivetas Apkalnas, mūziķa Renāra Kaupera, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Eināra Lipska instrumentālās grupas sadarbībā tapa koncerts “Viens prāts ar otru“. Notikuma sirsnīgums tā iepriecināja gan pašu komandu, gan skatītājus, ka šogad vēlreiz nolemts pakavēties “Viens prāts ar otru“ stāstā divās koncertreizēs – 2. oktobrī Rēzeknē un 3. oktobrī Rīgā, Rīgas Stradiņa universitātes aulā.

 

Daņilova klostera vīru koris

Ceturtdiena, 4. oktobris 19.00, Lielā zāle 10,00–30,00 €

Daņilova vīru koris ir viens no pasaules vadošajiem kolektīviem, garīgās mūzikas izpildītājiem. Kora sastāvā ir 30 profesionāli dziedātāji, kuriem ir augstākā vokālā kora mūzikas izglītība. Vīru koris ir atjaunojis dziedāšanas tradīcijas, kuras pastāvēja Krievijā no XV līdz XVII gadsimtam, kā arī turpina Maskavas Sinodes kora un citu klosteru vīru koru dziedājumu tradīcijas. Kori vada Georgijs Safonovs - Gņesinu vārdā nosauktās Krievijas mūzikas akadēmijas absolvents, Pirmā Viskrievijas diriģentu konkursa laureāts.

 

Alfreda Vintera dziesmu stāsts 30. gadu kabarē stilā “Draugs, nejautā”

Sestdiena, 6. oktobris 19.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €

Tas nebūs vienkārši Alfrēda Vintera dziesmu koncerts, bet gan 30. gadu kabarē stilā radīts režisora Valda Pavlovska, horeogrāfa Alberta Kivlenieka, muzikālā aranžētāja Mārča Auziņa, scenogrāfa un gaismu mākslinieka Egīla Kupča muzikāls stāsts, kurā populāri aktieri un solisti (Mārtiņš Brūveris, Ieva Pļavniece, Rihards Lepers, Annija Putniņa, Mārtiņš Ruskis, Kristīna Zaharova, Oranžo meiteņu trio – Anita Levša, Olga Stupiņa, Inta Gudovska) dejotāju un dzīvā orķestra pavadījumā ar Alfrēda Vintera dziesmu palīdzību, dažām Čaka, Skujiņas, Sudrabkalna, Grota un paša Vintera dzejas rindām izdzīvos stāstu par mīlestību, mūziķa likteni  un šķiršanos no visdārgākā.

 

Spēlfilma “Homo Novus“. Latvijas pirmizrāde

Svētdiena, 7. oktobris 15.00, Mazā zāle, 3,50 €, GORS

Pēc Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus“ motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē. Režisore un scenārija autore Anna Viduleja, lomās: Igors Šelegovskis (Upenājs), Kristīne Krūze (Ciemalda), Kaspars Zvīgulis (Žibeika), Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Aurēlija Anužīte, Ģirts Ēcis, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs u. c. Filmas seansā piedalīsies “Homo Novus“ radošās komandas pārstāvji.

 

“Open Place 2018” godalgoto filmu seanss

Pirmdiena, 8. oktobris 18.00, Mazā zāle 2,00 €

Iespēja noskatīties visas VI starptautiskā Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāla “Open Place 2018” godalgotās konkursa īsfilmas: labākā īsfilma, labākā aktrise “Vislabākā uguņošana”, labākais aktieris “Es vienmēr tevi mīlēšu, Konij”, labākais scenārijs “Kostiks”, labākais operators “Mani sauc Julita”, labākais režisors “Džerijs” un Rēzeknes domes balva “Off limits”.

 

Izstāde “Valsts pirmā flīģeļa stāsts”

10. oktobris līdz 10. decembris,  1. stāva konferenču zāle, bezmaksas, GORS

Rakstniecības un mūzikas muzejs Latgales vēstniecībā GORS piedāvā izzināt Baumaņu Kārļa flīģela un Latvijas Republikas himnas stāstu ekspozīcijā “Valsts pirmā flīģeļa stāsts”. Izstāde sniegs iespēju tieši Latvijas simtgades svētku laikā apskatīt unikālu, latviešu oriģinālmūzikas attīstībā nozīmīgu instrumentu – Baumaņu Kārļa flīģeli, pie kura savulaik komponēta arī mūsu valsts himna. 

 

Liepājas teātra viesizrāde “Dželsomīno melu zemē”

Piektdiena, 19. oktobris 18.00, Lielā zāle 10,00–15,00 €, GORS

Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma Evitas Sniedzes un Ģirta Šoļa izrāde maziem un lieliem bērniem. Itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītais puisēns Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas.

Liepājas teātra viesizrāde “Heda Gablere”

Sestdiena, 20. oktobris 17.00, Lielā zāle 10,00–17,00 €, GORS

Henrika Ibsena lugas “Heda Gablere” iestudējums, kas ir britu dramaturga Patrika Mārbera skatuves versija. Tikko apprecējusies. Aprakta dzīva. Heda ilgojas būt brīva. Tieši viņa – ģenerāļa meita Heda – jauna, enerģiska, vitāla, romantiska un kaislīga, tomēr reizēm arī neizprotama, atturīgi vēsa un pat nežēlīga, ir lugas centrs un sirds. Režisore – Laura Groza-Ķibere, galvenajā lomā Anete Berķe.

 

Kino koncerts “Vēstures palos”. Koncertcikla “Latvijas gredzens” koncertuzvedums “Zemgales gredzens”

Piektdiena, 26. oktobris 18.00, Lielā zāle 4,50–13,00 €, GORS

Zemgale ir arkla un zobena zeme, kur auglība mijas ar nāvi. Tajā skan militāri marši un sēru mūzika, kanonizētas leģendas un pašapzinīgas pūtēju zaļumballes. Plašie tīrumi pārvēršas karalaukos un kapulaukos, kas atkal pārtop tīrumos, un tajos izaug latviešu literārā valoda, pirmie prezidenti un valstsvīri, diži dzejnieki un stipras dzejnieces.Piedalās: Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends, solisti. Muzikālais vadītājs un diriģents: Sigvards Kļava. Libreta autore: Inese Zandere, režisors, video mākslinieks: Roberts Rubīns.

 

Jubilejas koncerts “Menuetam 50. Latvijai 100”

Sestdiena, 27. oktobris 18.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €

Grupa “Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd “Menuets” ir vecākā grupa Latvijā. Jubilejas koncertprogrammā 2018. gada rudenī skanēs gan visu laiku skaistākās un populārākās “Menueta” dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš, gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

 

NOVEMBRIS 2018

 

Valmieras teātra viesizrāde “Nepabeigtās kāzas”

Piektdiena, 2. novembris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €, GORS

Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma autoru Vara Braslas un Alvja Lapiņa komēdija “Nepabeigtās kāzas”. Izrādē par cilvēku krāpšanu policija aizturējusi divus pilsoņus, kuri uzdevās par neesošas firmas darbiniekiem. Krāpnieki slēdza fiktīvus līgumus par skaitītāju uzstādīšanu, saņēma naudu avansā un nozuda. Lomās: Januss Johansons, Vizma Kalme, Ģirts Rāviņš, Regīna Devīte u.c.

 

Festivāla “Porta” koncerts. “DakhaBrakha”, “Tautumeitas”

Sestdiena, 3. novembris 18.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €

“DakhaBrakha” ir pasaules mūzikas kvartets no Kijevas, Ukrainas. Atspoguļojot fundamentālus skaņas un dvēseliskus elementus, Ukraiņu “etniskā haosa” grupa veido negaidīta skanējuma pasauli. Eksperimentējot ar ukraiņu folkmūziku, mākslinieki to papildinājuši ar apkārtējās pasaules ritmiem, radot spilgtu, unikālu un neaizmirstamu skanējumu. "Tautumeitas” ir tradicionālās mūzikas grupa, kurā apvienojušās septiņas mūziķes. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva.

 

Iveta Apkalna, Kremerata Baltica koncertprogrammā “Bahs un Baltija”

Svētdiena, 4. novembris 16.00, Lielā zāle 10,00–15,00 €, GORS

Ar vienīgo koncertu Latvijā 4. novembrī Latgales vēstniecībā GORS tiks uzsākta Eiropas koncerttūre, kur pirmo reizi Rēzeknē satiksies ērģelniece Iveta Apkalna un kamerorķestris “Kremerata Baltica”. Koncerta programmā: Pētera Vaska simfonija “Balsis”, Johana Sebastiāna Baha “Čakona” no Partitas nr. 2, Lepo Sumera Simfonija stīgām un sitaminstrumentiem, Ērika Ešenvalda opuss ērģelēm un stīgu orķestrim “Okeāna balss”.

 

Dziesmu spēle “Eslingena”

Sestdiena, 10. novembris 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €

Latgales vēstniecībā GORS skanēs “Čikāgas piecīšu” solista Alberta Legzdiņa, Emmy balvas laureātes, komponistes Lolitas Ritmanes un Andra Ritmaņa dziesmu spēle “Eslingena”. Tas ir aizkustinošs stāsts par latviešu likteni, kultūras un sabiedrisko dzīvi vienā no lielākajām bēgļu nometnēm pēckara gados, kura izveidojās kara neskartajā Eslingenā, Vācijā. Te satiekas likteņi, kultūras darbinieki un mākslinieki, veidojas skolas, teātris, baleta skola un tiek izdotas avīzes.

 

Koncertstāsts Latvijai “Pūt, vējiņi”

Trešdiena, 14. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €

Turpinot tradīciju 14. novembrī "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā", top Latvijas simtgadei un Daugavai veltīts jauns koncertstāsts “Pūt, vējiņi”. Tas ir stāsts par cilvēka garu un Daugavu, par tiltu starp pagātni un šodienu, tiltu mūsu dzīvei, likteņiem un attiecībām, kas izskanēs Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Kārļa Lāča, Raimonda Tigula, Mārtiņa Brauna, Ulda Marhilēviča un daudzu citu komponistu melodijās. Koncertstāstā “Pūt, vējiņi” piedalīsies Dainis Skutelis, Anmary, Atis Ieviņš, Ginta Krievkalna, Antra Stafecka, Kristapa Krievkalna mūziķu orķestris un dejotāji.

 

Latvijas Leļļu teātra viesizrāde “Pēdu dzinējs Caps”

Otrdiena, 20. novembris 18.00, Lielā zāle 6,00–10,00 €, GORS

Detektīvs Caps ir pēdu dzīšanas leģenda. Kādu dienu pie viņa skoloties ierodas jaunais censonis Basters. Caps ar prieku nododas sava jaunā kolēģa apmācībai. Tomēr kriminālā pasaule nesnauž. Kopā ar viņa jauno kolēģi, Capam nākas atšķetināt vēl nepieredzēti sarežģītas mīklas, kas, iespējams, ir daļa no kāda lielāka, ļauna, bet ģeniāla plāna. Režisors: Ģirts Šolis.

 

“Bermudu divstūris” koncertprogrammā “Ballplēsis”

Piektdiena, 23. novembris 20.00, Lielā zāle 15,00–20,00 €, GORS

23. novembrī Latgales vēstniecībā GORS ar stāvkoncertu Lielajā zālē uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”. “Bermudu divstūris” pēc vairāku gadu darba studijā izdevis spēcīgāko ballīšu CD – “Ballplēsis”, un kopā ar albuma iznākšanu dodas koncerttūrē, kurā skanēs hīti no jaunākā albuma.

 

Pasākumu programma var tikt papildināta un precizēta. Norāde “GORS” – pasākumi, kurus rīko SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” un uz kuriem ir spēkā GORS Kultūras vēstnieku programmas piedāvājumi.

 

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, “Biļešu Paradīze”, “Biļešu Serviss”, “eKase“ sistēmās un www.latgalesgors.lv

Saziņai: Latgales vēstniecība GORS Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303.

Dalīties ar galeriju: