Notikumu kalendārs

    Decembris    

Realizēts projekts – ielaisti zivju mazuļi novada ezeros

16.10.2017, 10:16

 

 

Ar Zivju fonda atbalstu ir realizēti projekti „Zivju resursu pavairošana un atražošana Riebiņu novada Bicānu, Kategradas ezeros un Jāšezerā” un „Zivju resursu pavairošana Riebiņu novada Rušona ezerā”.

 

Projektu mērķis bija papildināt zandartu mazuļu krājumus Riebiņu novada Rušonas ezerā un un līdaku mazuļu krājumus Riebiņu novada Bicānu, Kategradas ezeros, Jāšezerā, tādejādi radot zivju dabiskai atražošanai labvēlīgus apstākļus, un  lai nodrošinātu līdzsvarotu un ilgtspējīgu pašvaldības ūdenstilpņu zivju resursu attīstību.

 

Projektu ietvaros tika veikta 5-20 g – 25 000 gabalu līdaku  mazuļu iegāde un ielaišana. Riebiņu novada Bicānu ezerā – 12 000 gab., Jāšezerā – 5000 gab., Kategradas ezerā – 8000 gab, un  2-5 g  50 000 gabalu zandartu mazuļu iegāde un ielaišana Riebiņu novada Rušona ezerā.

 

 

Projekta „Zivju resursu pavairošana un atražošana Riebiņu novada Bicānu, Kategradas ezeros un Jāšezerā”  kopējās izmaksas ir EUR 6798.63, no kuriem EUR 5900.00 finansē Zivju fonds un EUR 898.63 ir Riebiņu novada domes līdzfinansējums.

 

 

Projekta „Zivju resursu pavairošana Riebiņu novada Rušona ezerā” kopējās izmaksas – EUR 12 619.09, no kuriem EUR 8900.00 finansē Zivju fonds un EUR 3719.00 ir Riebiņu novada domes līdzfinansējums.

 

Zivju resursu pavairošana un atražošana Riebiņu novada Rušonas, Bicānu, Kategradas ezeros un Jāšezerā nodrošinās makšķernieku pieplūdumu Riebiņu novadā, līdz ar to palielināsies pārdoto licenču skaits un ieviestā licencēta makšķerēšana, dos papildus finansējumu turpmākai zivju resursu pavairošanai un atražošanas pasākumiem.

 

Projekta īstenošanas rezultētā tiks veikts ieguldījums Riebiņu novada Rušonas, Bicānu, Kategradas ezeru un Jāšezera apsaimniekošanā, tiešie labuma guvēji no projekta īstenošanas būs Riebiņu novada, Latgales reģiona, Latvijas un citu valstu iedzīvotāji, tūristi, visi aktīvās atpūtas cienītāji, īpaši makšķernieki, kam interesē zveja Riebiņu novada ezeros, kuros tiek veikta licencētā makšķerēšana, kā arī tiks veicināta aktīvā tūrisma attīstība Riebiņu novadā.

 

Attīstības un plānošanas daļas vadītāja

Inese Jakovele

Dalīties ar galeriju: