Notikumu kalendārs

    Jūlijs    

Jaunumi

Pašvaldība līdzfinansēs piecus uzņēmēju projektus

03.06.2019, 13:56

 

28. maijā Riebiņu novada domē tika parakstīti līgumi ar uzņēmēju grantu projektu konkursa „Riebiņu novada jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem” uzvarētājiem, kas saņems Riebiņu novada pašvaldības finansējumu.

 

No 26. marta līdz 30. aprīlim Riebiņu novada iedzīvotājiem bija iespējams piedalīties Riebiņu novada domes rīkotajā konkursā pašvaldības finansējuma saņemšanai 2019. gadā. Projektu konkursam kopumā tika iesniegti pieci projektu pieteikumi, bet 21. maija novada domes sēdē tika apstiprināti projekta rezultāti par pašvaldības finansējumu projektiem pilnā apjomā.

 

Attēlā: 28. maijā Riebiņu novada domē notika svinīga līgumu slēgšana ar finansējuma saņēmējiem.

 

Finansējumu EUR 1320,00 apmērā saņems Sergejs Škuratovs no Silajāņu pagasta, kas iesniedza projektu “Hidrauliskā auto pacēlāja iegāde”. Projekta ietvaros paredzēts iegādāties hidraulisko auto pacēlāju, kas uzņēmējam ļaus samazināt auto remonta pakalpojumu izmaksas, kā arī uzlabot šī pakalpojuma kvalitāti.

 

Topošā pašnodarbinātā no Rušonas pagasta Laura Reitāle saņems EUR 1500,00 lielu finansējumu projekta “Bišu dravas izveide – biškopības uzņēmējdarbības uzsākšanai”. Projekta ietvaros tiks iegādāti bišu stropi, bišu saimes, biškopībai nepieciešamais inventārs un darba apģērbs, lai izveidotu bišu dravu biškopības produkcijas ražošanai un perspektīvā piedāvājot ar biškopību saistītus pakalpojumus kā, piemēram, bišu terapiju un apiterapiju.

 

Individuālais uzņēmums “Makra” un tā vadītāja Valentīna Litvjakova no Galēnu pagasta saņems pašvaldības finansējumu EUR 1500,00 apmērā projekta “Ieguldījumi IU Makra attīstībā” realizācijai. Tā ietvaros uzņēmēja ar projektā iegūtajiem finanšu līdzekļiem plāno uzstādīt aukstumkameru vienā no uzņēmuma telpām, iekārtojot gaļas izstrādājumu uzglabāšanas vietu, tā palielinot ražošanas efektivitāti un apjomu.

 

Saimnieciskās darbības veicējs Aigars Kondavnieks no Rušonas pagasta saņems EUR 769,60 lielu finansējumu projekta “Produktu noieta palielināšana un izdevumu optimizēšana” realizācijai. Projekta iesniedzējs paredzējis iegādāties vieglā automobiļa piekabi, lai atvieglotu un ievērojami uzlabotu saimnieciskās darbības veikšanu, samazinot materiālu un izgatavotās produkcijas transportēšanas izmaksas un laiku. Uzņēmējs piedāvā jaunus un unikālus risinājumus koksnes izmantošanā. Tiek ražoti un pēc individuāliem pasūtījumiem izgatavoti dažādi koka aksesuāri, suvenīri, apbalvojumi un medaļas sporta pasākumiem, kā arī ir uzkrāta pieredze attīstošo koka rotaļlietu izgatavošanā.

 

Finansējums EUR 1500,00 apmērā piešķirts saimnieciskās darbības veicējam no Rušonas pagasta – Renāram Valdonim projekta “Pārvietojamais kubls uz piekabes” realizācijai. Uzsākot saimniecības darbību, projekta ietvaros tiks iegādāta koka kubla ar iebūvētu polipropilēna vannu, LED apgaismojumu un aeromasāžas sistēmu, kā arī piekabes platforma kublas transportēšanai. Pārvietojamā kubla/burbuļvanna izmantojama jebkurā gadalaikā un laikapstākļos un tās mobilitāte nodrošinās plašāku klientu loku un šī produkta/ pakalpojuma pieejamību.

 

Apstiprināto projektu kopsumma ir EUR 10 694,22,  no kuras pašvaldības finansējums ir EUR 6589,60. Granta saņēmējiem projekts jārealizē laika posmā no 2019. gada maija līdz 2019. gada novembrim. Riebiņu novada dome vēl veiksmi un panākumus projektu īstenošanā.

 

Arnita Znotiņa,

projektu vadītāja

Lasīt vairāk...

Pieejami pieci jauni valsts apmaksāti diabēta pacientu apmācības kabineti

03.06.2019, 11:42

 

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka Rīgā un noteiktos Latvijas reģionos jau vairāk nekā mēnesi pieejami pieci jauni cukura diabēta pacientu apmācības kabineti, kuros pacientiem ar cukura diabētu no valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošinātas apmācības par cukura diabēta paškontroli, insulīna uzglabāšanu un injekciju veikšanu, komplikāciju riska samazināšanu, kā arī veselīga uztura plānošanu un fiziskajām aktivitātēm.

 

Ja iepriekš diabēta apmācības kabineti Rīgā bija pieejami Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, tad šobrīd apmācības tiek veiktas arī Rīgas 1. slimnīcā.  

 

Vidzemes reģionā diabēta apmācības tagad tiek nodrošinātas arī Cēsu klīnikā, Limbažu slimnīcā un Ildzes Amoliņas ārsta praksē endokrinoloģijā un plānots, ka drīzumā darbu uzsāks diabēta apmācību kabinets arī Madonas slimnīcā. Savukārt Zemgales reģionā diabēta apmācības kabinets atvērts Daces Teterovskas ārsta praksē endokrinoloģijā. Tādējādi šobrīd visā Latvijā kopumā darbojas 17 diabēta apmācību kabineti 15 ārstniecības iestādēs.

 

Diabēta apmācības kabinetos pacienti var saņemt konsultāciju individuāli vai grupās ar ģimenes ārsta, endokrinologa vai bērnu endokrinologa nosūtījumu, ja apmācību veic pirmo reizi un ar endokrinologa vai bērnu endokrinologa nosūtījumu - ja apmācību veic atkārtoti.

 

Plašāka informācija par visiem diabēta apmācības kabinetiem un to atrašanās vietām pieejama NVD interneta vietnē www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Veselības aprūpes pakalpojumi”  - “Diabēta pacientu aprūpe”.

 

Pērn diabēta apmācības kabinetu finansēšanai no valsts budžeta līdzekļiem tika novirzīti vairāk nekā 159 tūkstoši eiro, bet šogad paredzēti vairāk nekā 249 tūkstoši eiro.

 

2018. gadā diabēta apmācības kabinetus kopumā apmeklējuši teju 15 tūkstoši diabēta pacientu, savukārt šogad tajos plānots apmācīt uz pusi vairāk pacientu.

 

Informāciju sagatavoja:

Tanita Tamme-Zvejniece

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67043744

Lasīt vairāk...

Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem

03.06.2019, 10:11

 

 

Pavisam drīz sāksies skolēnu brīvlaiks, tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību, lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm. Ik gadu vasarā notiek vairāki nelaimes gadījumi. Aizvadītā gada statistika liecina, ka vasaras mēnešos atpūta pie ūdens traģiski beidzās 51 cilvēkam, to skaitā arī diviem bērniem, kuri noslīka. Savukārt 55 cilvēki, tostarp arī vairāki bērni, apmaldījās mežā un pašu spēkiem nespēja  no tā izkļūt. Kopumā 2018.gadā ugunsgrēkos gāja bojā 81 cilvēks, no kuriem trīs bija bērni, cieta 302 cilvēks, no kuriem 23 bija bērni, bet izglābts tika 381 cilvēks, kuru skaitā 30 bija bērni.

 

1. Kā uzvesties, atpūšoties pie ūdens?

 

Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās (par to liecina zīme “Peldēties atļauts”). Ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem. Bērniem var ļaut rotaļāties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem (riņķi, matracīši, bumbas u.c.), peldēties tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un nepieciešamības gadījumā var ātri piesteigties palīgā. Visdrošāk būs, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu. Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, obligāti jāvelk glābšanas vestes.

 

VUGD atgādina, ka pie ūdenstilpnēm uz mirkli nepieskatīts bērns var pakļūt zem ūdens un noslīkt. Piemēram, piemājas dīķi bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, tāpēc bērnu nedrīkst atstāt pagalmā bez pieskatīšanas, ja tajā ir izveidots dīķis vai piepūšamais baseins. VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo bērni bez pārtraukuma ir jāuzmana visu laiku – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, var notikt liela nelaime un viņš var iekrist ūdenī.

 

2. Kā rīkoties, ja notikusi nelaime un, kādos gadījumos jāzvana uz tālruni 112!

 

Nereti brīžos, kad notikusi nelaime, ne tikai bērni, bet arī pieaugušie apjūk un nezina, kā pareizi rīkoties un kur ir jāzvana, lai saņemtu palīdzību. Pieaugušajiem ir jāpārrunā ar bērniem rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime – jāpārrunā tas, kuros gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot, kā arī jāpārrunā iespējamā rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime, bet nav pieejams telefons - tad ir jāmeklē tuvākais pieaugušais un jāizstāsta par notikušo.

 

Ir svarīgi, lai bērniem tiktu izstāstīts un viņi apzinātos, ka par katru nelaimi ir nekavējoties jāziņo, jo tad vēl ir iespējams glābt gan cilvēkus, gan īpašumus. Bērnam ir jāizskaidro, ka viņam par nelaimes izraisīšanu nedraudēs sods, citādāk kritiskā brīdī bērns domās nevis par to, kā izglābties pašam, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda.

 

3. Kā droši lietot plītis un elektroierīces, paliekot mājās bez pieaugušo klātbūtnes?

 

Vasarā noteikti būs arī dienas, kas jāpavada telpās bez pieaugušo klātbūtnes. Atstājot mājās vienatnē atbilstoša vecuma bērnus, aicinām vecākus parūpēties, lai bērniem pašiem nav jāgatavo vai jāsilda ēdiens uz plīts, jo, nepareizi darbojoties ar plīti vai aizmirstot ēdienu uz tās un aizskrienot ar draugiem spēlēties, var izcelties ugunsgrēks.

 

Ne vienmēr bērnu izraisīto ugunsgrēku iemesls ir pārgalvība, jo ugunsgrēki nereti izceļas tieši no bērnu nezināšanas vai neprasmes veikt saimnieciskos darbus. Pirms uzticēt bērniem patstāvīgi darboties ap plīti vai kādu citu sadzīves tehniku, VUGD ierosina vecākiem kopā ar bērniem to izmēģināt, piemēram, gatavot ēdienu un tikai pēc tam ļaut bērnam rīkoties virtuvē patstāvīgi.

 

4. Kāpēc jāinformē pieaugušais par to, kur plāno doties un cik ilgi?

 

Sākoties vasaras brīvlaikam, daudzi bērni mājās paliks vieni, taču vecākiem būtu jāiemāca bērnus regulāri informēt vecākus, kurp viņi nolēmuši doties un ar ko kopā un cik ilgu laiku būs prom.

 

Ikvienam vecākam jebkurā laikā būtu jābūt spējīgam atbildēt uz jautājumu, kur pašlaik atrodas un, ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns. Tas ir nepieciešams tādēļ, lai gadījumos, ja ar bērnu ir noticis kāds nelaimes gadījums vai nepieciešama vecāku palīdzība, bet bērns satraukumā var nespēt uzreiz nosaukt precīzu savu atrašanās vietu.

 

5. Kāpēc nedrīkst atrasties un staigāt pa pamestām ēkām un būvlaukumiem?

 

Ja bērni vasaras brīvlaiku pavada pilsētā, aiciniet viņus kā pastaigu un rotaļu vietu neizvēlēties pamestas jaunceltnes un ēkas. Tas var būt ļoti bīstami, jo ir iespējams nokrist no liela augstuma, iekrist bedrē ar būvgružiem, tādējādi gūstot nopietnas veselības problēmas un pat apdraudot savu dzīvību.

 

VUGD aicina vecākus pārrunāt ar bērniem viņu drošības jautājumus, lai bērni nekāptu uz ēku jumtiem un nestaigātu pa pamestām ēkām.

 

 

Plašākai informācijai:

Agrita Vītola

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Tālr. 67075854, agrita.vitola@vugd.gov.lv

Lasīt vairāk...

Pirms dodies dabā, uzzini par ērču pārnestām slimībām un noskaidro, kā sevi pasargāt

30.05.2019, 10:20

Aicina kļūt par līdzgaitniekiem Valsts probācijas dienesta klientiem

29.05.2019, 16:24

 

Valsts probācijas dienesta Latgales reģionālās struktūrvienības Preiļu nodaļa vēlas uzrunāt aktīvus, radošus un sociāli atbildīgus cilvēkus kļūt par līdzgaitniekiem Valsts probācijas dienesta klientiem. 

 

Līdzgaitniecība ir brīvprātīgs process, kurā noteikta cilvēku grupa – līdzgaitnieks, jaunietis (aizbilstamais) un koordinators, apzināti sadarbojas kopēju mērķu sasniegšanai – saturīgai brīvā laika pavadīšanai, jaunu prasmju un iemaņu apguvei, atbalsta un padomu sniegšanai problēmu risināšanā. Līdzgaitniecība ir ilgtermiņa darbs, kas notiek regulāri tiekoties ar likumpārkāpēju. Līdzgaitnieku darbs palīdz atsvērt negatīvi ietekmējošu draugu un paziņu ietekmi, sniedz pozitīvu uzvedības piemēru, kā arī stiprina likumpārkāpēja spējas dzīvot sabiedrībā, nepārkāpjot likumu.  Brīvprātīgais līdzgaitnieks var būt nozīmīgs atbalsts notiesātajām personām, palīdzot risināt dažādus praktiskus jautājumus. Brīvprātīgais darbs ir nenovērtējams, jo tā ir cilvēku gatavība savā brīvajā laikā sniegt atbalstu, ar savu piemēru un pieredzi likumpārkāpējam parādīt citus ceļus un iespējas.

 

Prasības brīvprātīgajam:

  • gatavība sniegt atbalstu likumpārkāpumus izdarījušām personām; 
  • vismaz 18 gadu vecums;
  • augsta atbildības izjūta;
  • prasme patstāvīgi plānot savu laiku.

 

Brīvprātīgā ieguvumi:

  • kriminālās justīcijas speciālistu vadītas mācības;
  • pastāvīgs nozares profesionāļu atbalsts brīvprātīgā pienākumu veikšanā;
  • zināšanu paplašināšana par valsts pārvaldes darbu;
  • iespēja dalīties ar savām zināšanām un prasmēm;
  • pieredze atbalsta pasākumu organizēšanā sociālās atstumtības riskam pakļautām personām.

 

MĒS BŪSIM PRIECĪGI SAZINĀTIES AR TEVI  un sniegt plašāku informāciju satiekoties klātienē Valsts probācijas dienesta Latgales reģionālās struktūrvienības Preiļu nodaļā Talsu ielā 2a, Preiļos, Preiļu novadā, LV- 5301 vai Liepu ielā 2, Līvānos, Līvānu novadā, LV-5316.

 

Kontaktpersonas: 

 

Aija Vagale (tālrunis 28321173; e-pasts:aija.vagale@vpd.gov.lv);

Kristīne Sorokina (tālrunis 26304665; e-pasts:kristine.sorokina@vpd.gov.lv)

Lasīt vairāk...

Nodarbības jauniešiem

29.05.2019, 14:53

Riebiņu novadā EP vēlēšanās nobalsojuši 22,50% balsstiesīgo

28.05.2019, 09:29

 

25. maijā Latvijā notika Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019. Latvijā kopumā vēlēšanās piedalījās 474 390 (33,60%) balsstiesīgo iedzīvotāju.

 

Riebiņu novadā balsstiesīgo skaits – 4134,  nobalsojuši – 930 (22,50%).

 

Riebiņu novadā visvairāk balsu ieguva Jaunā Vienotība – 33,87%, “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija – 17,85%, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – 12,04%, Attīstībai/Par! – 8,39%,  Zaļo un Zemnieku savienība – 8,17 un Latvijas Reģionu Apvienība – 6,67%.

 

Ar visiem vēlēšanu rezultātiem varat iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā: https://epv2019.cvk.lv/

 

Avots: Centrālā vēlēšanu komisija

Lasīt vairāk...

Pavasara kross ar Anitu Kažemāku un veselības diena

27.05.2019, 15:31

 

Šī gada 25. maijā Riebiņos jau piekto reizi norisnājās sacensības - pavasara kross ar Anitu Kažemāku. Ar sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Lasīt vairāk...

Izstāde Riebiņu CB

27.05.2019, 09:34

Lasīšanas veicināšanas konkurss

22.05.2019, 14:31

Nekursēs autobuss

27.05.2019, 10:22

 

Līdz ar autobusu vadītāju atvaļinājumu, skolēnu brīvlaiku un plānotajiem autobusu remontdarbiem, no šī gada 27. maija NEKURSĒS autobuss maršrutā Stabulnieki – Dravnieki – Sīļukalns – Galēni – Meža Trūpi – Preiļi. Par iepriekš minētā reisa atjaunošanu informācija tiks sniegta vasaras nogalē.

Lasīt vairāk...

Fiziskās aktivitātes veselības un sporta nedēļā Riebiņu novadā

18.05.2019, 17:51

24-36 no 1689 jaunumiem

1 2 3 4

...

141