Notikumu kalendārs

    Septembris    

Jaunumi

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā notiks lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2019”

03.09.2019, 15:28

 

No 27. līdz 29. septembrim Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā notiks lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2019”. Militārais vingrinājums notiks Krustpils novada Kūku pagastā, Rēzeknes novada Bērzgales pagastā, Krustpils novada Mežāres pagastā, Jaunjelgavas novada Staburaga pagastā, Riebiņu novada, Rušonas pagasta Bašķos, Vārkavas novada, Vārkavas pagasta Pilišķās, Daugavpils novada Nīcgales pagastā un Daugavpils novada, Vaboles pagasta Meža Mackevičos.

 

Mācību mērķis ir pilnveidot komandvadības spējas, pārbaudīt vienību gatavību plānot un īstenot aizsardzības un aizkavēšanas operācijas, kā arī kauju apbūvētā vietā.

 

Militārās mācības tiek organizētas sadarbībā ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi, Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, Lietuvas un Igaunijas bruņotajiem spēkiem, kā arī Valsts policiju un Valsts robežsardzi.

 

Lauka taktiskajā vingrinājumā piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu un policistu.

 

Lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2019” ir Zemessardzes organizētās militārās mācības, kas ir militāro mācību “Namejs 2019” sastāvdaļa, un norisināsies visā Latvijas teritorijā.

 

No 13. līdz 15. septembrim mācības norisināsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā, savukārt no 27. līdz 29. septembrim Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā, bet no 25. līdz 29. septembrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā.

 

Jau ziņots, ka no 12. augusta līdz 6. oktobrim, Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2019”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

 

Militāro mācību ciklā “Namejs 2019” piedalās Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

 

Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisinās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jēkabpilī, Skrundā, no Viļakas līdz Cēsīm, no Kārsavas līdz Aizkrauklei, no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā.  Militāro mācību cikla uzdevumi tiek veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

 

2018. gadā visā Latvijā notika līdz šim lielākās militārās mācības “Namejs 2018”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

 

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā.

 

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

 

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

 

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību. Atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

 

Latvijas un sabiedroto karavīru un tehnikas pārvietošanās pa laukiem, mežiem un ceļiem ir saskaņota un notiek mācību ietvaros.

 

Nacionālajos bruņotajos spēkos augustā, septembrī un oktobrī intensīvi turpināsies militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

 

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

 

Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

 

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

 

Latvijas gaisa telpā militāro kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

 

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

 

 

Informāciju sagatavoja:

dižkareive Ruta Bernāne

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Informācijas daļas speciāliste

Tālrunis: 26192444

E-pasts: ruta.bernane@mil.lv

Lasīt vairāk...

Izstāde Riebiņu CB

03.09.2019, 11:03

Velo-krosa sacensības "Vella Rats"

28.09.2019, 11:00

Šogad veiksmīgi īstenots Zivju fonda projekts

29.08.2019, 09:43

 

Pasākumā „Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība (izņemot attiecīgās institūcijas kārtējos izdevumus)” šogad ir īstenots projekts “Materiāltehniskā aprīkojuma iegāde zivju resursu aizsardzības pasākumiem Riebiņu novada ūdenstilpnēs”.

 

Projekta mērķis: Veikt materiāltehniskā aprīkojuma iegādi zivju resursu aizsardzības pasākumu efektivitātes paaugstināšanai un īstenošanai Riebiņu novada ūdenstilpnēs.

 

Projekta ieviešana realizēta : Riebiņu novada Rušonas pagasta administratīvajā teritorijā, projekta ietvaros tika iegādāts -  2 GPS ierīces, spoguļkamera, portatīvo dators,  līdz ar to nodrošinot zivju resursu aizsardzību Riebiņu novada pašvaldības kompetencē esošajos ezeros, paaugstinot zivju resursu kontroles un aizsardzības pasākumu efektivitāti.

 

 

Projekta rezultātā:

 1. Uzlabota zivju resursu aizsardzības pasākumu veikšana Riebiņu novada publiskajos ūdeņos, nodrošinot makšķernieku kontroli un sekmējot zivju resursu ilgtspējīgu izmantošanu.
 2. Ar iegādāto aprīkojumu Riebiņu novada pašvaldība ilgtermiņā paredz risināt pašvaldības teritorijā esošo publisko ūdeņu un tai pieguļošo teritoriju apsaimniekošanas problēmas, kā arī veikt makšķernieku kontroli, lai aizsargātu zivju resursus un nodrošinātu to ilgtspējīgu izmantošanu.
 3. Zivju resursu aizsardzība un maluzvejniecības samazināšana Riebiņu novada ūdenstilpēs, pilnveidojot materiāltehnisko nodrošinājumu it sevišķi zivju nārsta laikā.
 4. Projekta īstenošanas rezultātā tiek īstenota sabiedriski noderīga mērķa sasniegšana.

 

Projekta kopējās izmaksas ir  EUR 2813.01, no kuriem, Zivju fonda finansējums EUR 2061,00  pārējo EUR 752.01 līdzfinansē pašvaldība.

 

Lasīt vairāk...

Aptauja par personu ar invaliditāti iesaistīšanos sportā un sportiskās/fiziskās aktivitātēs

28.08.2019, 14:32

 

Labklājības ministrija veic aptauju par personu ar invaliditāti iesaistīšanos sportā un sportiskās/fiziskās aktivitātēs, aptauja būs pieejama līdz 2019.gada septembra beigām.

 

ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām 30. panta 5. daļā ir noteiktas personas ar invaliditāti tiesības piedalīties atpūtas, brīvā laika un sporta pasākumos. Šīs aptaujas rezultāti Labklājības ministrijai un citiem palīdzēs novērtēt, cik lielā mērā cilvēki ar invaliditāti sporto vai iesaistās sportiskās/fiziskās aktivitātēs, un izdarīt secinājumus par minētā konvencijas panta reālo situāciju valstī.

 

Tāpat aptaujas rezultāti palīdzēs noteikt, kādi uzlabojumi ir nepieciešami, lai cilvēki ar invaliditāti varētu iegūt informāciju par iespējām nodarboties ar sev vēlamu sporta veidu valstī un savā novadā. 

 

Aptauja ir anonīma un tās rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā. 

 

Aptaujā lūdzam piedalīties bērnus un pieaugušos cilvēkus ar invaliditāti. Jau iepriekš pateicamies par atsaucību!

 

Lai piedalīties aptaujā, spied uz linka: http://www.lm.gov.lv/lv/aktuali/aktuali-list/91417-aptauja-par-cilveku-ar-invaliditati-iesaistisanos-sporta

Lasīt vairāk...

Skanīgi aizvadīta Latgales diena Rīgā

22.08.2019, 12:21

 

Latgales plānošanas reģions (LPR) sadarbībā ar Latgales pašvaldībām un to TIC un biedrību “Latgales Tematiskie ciemi” 2019. gada 17. augustā Neatkarības laukumā Rīgā jau sesto gadu rīkoja Latgales dienu Rīgā. Pasākuma laikā rīdzinieki un pilsētas svētku viesi varēja iepazīties ar Latgales mājražojumiem, vērot un iepazīt amatnieku darbošanos, priecāties par latgaliešu tautas mūziku un baudīt viesmīlību un omulīgo gaisotni.

 

Arī šogad Latgales diena Rīgā, vēl pirms svētku norises, no masu mediju puses tika izcelta kā Rīgas svētku TOP 10 pasākums, ko Latgales plānošanas reģiona teltī apliecināja daudzi rīdzinieki un svētku viesi. “Ir gandarījums, ka mūsu ieviestā tradīcija kļuvusi par nozīmīgu Rīgas svētku daļu, kuru novērtē gan gan rīdzinieki, gan Latgales amatnieki un mājražotāji,” saka Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina – Tabūne. Šo pasākumu atzinīgi novērtēja daudzie tūkstoši pasākumu apmeklētāji un galvaspilsētas svētku viesi.

 

 

Svētku gaisotni ar latgaļu sarunvalodu un latgaliešu mūziku uzturēja mūziķis, TV raidījumu vadītājs un jaunā raidījuma “Saimnieks meklē sievu” dalībnieks Oskars Bērziņš. Zīmīgi, ka Oskara vadītā jauniešu kapella “Augusti”, kas visas dienas garumā pieskandināja Neatkarības laukumu, ir izveidojusies pirms četriem gadiem tieši Latgales dienas Rīgā laikā. Kā stāsta grupas vadītājs: “Toreiz mums piezvanīja biedrības “Latgales tematiskie ciemi” vadītāja Zane Praņevska un lūdza vai mēs varētu Rīgā pamuzicēt? Šis piedāvājums mūsu draugu lokā tika apdomāts un mēs piekritām.” “Savs stāsts ir arī par nosaukuma izveidošanu,” turpina Oskars Bērziņš, “tā kā Latgales diena Rīgā tad notika 15. augustā un Līvānos jau bija grupa “Jūlijs”, tad mēs nolēmām saukties “Augusti.””

 

Pasākumā skatītājus ar savām dziesmām arī priecēja Latgales pop/rok grupas “Dabasu Durovys” grupas līderis – Arnis Slobožaņins, kā arī folkloras kopas “Atzele” no Viļakas un “Olūts”no Balvu novadiem.

 

Visas dienas garumā Latgales amatnieki pašiem mazākajiem apmeklētājiem piedāvāja iesaistīties dažādās radošās darbnīcās. Lielu atsaucību atpūtas teltī guva gan māla skola, ziedu veidošana no dabas materiāliem, gan koka spēles un grozu pīšana un “žvūrgzdinu” izgatavošana.

 

Ikvienam viesim bija iespēja uzzināt par plašajām ceļošanas iespējām Latgalē, par ko informēja Latgales tūrisma un informācijas centru speciālisti. Savukārt, par uzņēmējdarbības, Latgales speciālās ekonomiskās zonas un remigrācijas iespējām Latgalē bija iespējams uzzināt pie LPR darbiniekiem. Kā svētku laikā uzsvēra Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Andris Kucins:” Šādi pašākumi, ko sadarbībā ar reģiona amatniekiem un mājražotājiem rīkojam kā Rīgā, tā arī citās Eiropas pilsētās, dod vērtīgu pieredzi darbā ar pircēju, kā arī uzzina to vēlmes un novērtējumu par to gatavotiem produktiem.”

 

Pasākuma izskaņā notika Latgales dienas apmeklētāju sadziedāšanās ar kapellu “Augusti” un tradicionāli atvadīšanās ar dziesmu “Pi Dīveņa gari goldi”.

 

Latgales plānošanas reģions pateicas Latgales amatniekiem, mājražotājiem, tūrisma informācijas centriem, kā arī biedrībai “Latgales tematiskie ciemi” un Latgales pašvaldībām par atbalstu, kas nodrošināja Latgales diena Rīgā veiksmīgu norisi!

 

Informāciju sagatavoja: Oskars Zuģickis, LPR Sabiedrisko attiecību specialists, e-pasts: oskars.zugickis@lpr.gov.lv

Atrodi mūs:

https://www.facebook.com/latgales.regions/

https://twitter.com/LatgalesRegions

https://www.instagram.com/latgalesplanosanasregions/

https://www.draugiem.lv/latgalesregions/

Lasīt vairāk...

4. TV raidījums: Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!

22.08.2019, 10:11

 

“Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” ir jauns un unikāls raidījumu cikls par ikdienu un notiekošo pierobežā, kā arī iedzīvotāju spējām un zināšanām kritiski vērtēt mediju saturu, par mediju pieejamību attālākajos valsts novados un speciālistu viedokli par to.

           

Līdz nākamā gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija veidos desmit raidījumus, kuru laikā žurnālistes Ausma Sprukte, Beatrise Jakobsone un Svetlana Dudarenoka dosies uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežu. Tur viņas tiksies ar Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas un Viļakas novadu iedzīvotājiem, pašvaldību vadītājiem, citiem žurnālistiem, lai pārrunātu sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar mediju telpu, uzzinātu mediju lietošanas paradumus, gan arī kopā pildītu uzdevumus un ar to palīdzību mācītos kritiski vērtēt informāciju. Noslēdzošajā raidījumā būs uzrunāti augstāko izglītības iestāžu, NEPLP, ministriju, kā arī citu institūciju speciālisti, lai rastu risinājumus situācijas uzlabošanai.

           

Ceturtajā raidījumā žurnāliste Ausma Sprukte beidzot apmeklēs iepriekš jau solīto Zilupes pusi. Te viņa tiksies gan ar vietējiem iedzīvotājiem, gan kopā ar Pasienes robežapsardzības nodaļas priekšnieku Sandri Buligu aplūkos teritoriju Latvijas-Krievijas pierobežā, kur ir izbūvēts žogs. Atšķirībā no iepriekšējiem raidījumiem, Zilupes novada cilvēki aktualizēs arī interneta traucējumu un tā pārklājuma problēmas. Savukārt Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas pārstāve Klinta Ločmele turpinās stāstīt, kas raksturīgs dezinformācijai un kā to atšķirt no patiesām ziņām.

           

Ceturto raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” raidījumu skatieties jau nākamajā trešdienā 28. augustā pl. 19:30 kanālā Re:TV ar atkārtojumiem ceturtdien pl. 10:30, piektdien 12:00 un sestdienas rītā pl. 8:00, kā arī kanālā RīgaTV 24 ceturtdien 29. augustā pl. 14:30. Dienu vēlāk raidījumu varēs atrast arī mājas lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

           

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.  #SIF_MAF2019

 

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste

Ausma Sprukte

Lasīt vairāk...

Pašvaldība iesaistās remigrācijas aktivitāšu īstenošanā

21.08.2019, 16:27

 

Latgales plānošanas reģions ir izteicis pateicību Riebiņu novada pašvaldībai un domes priekšsēdētājam Pēterim Rožinskim par atbalstu remigrācijas aktivitāšu īstenošanā. 

 

Pateicība izteikta par atbalstu remigrācijas aktivitāšu īstenošanā Riebiņu novada svētku pasākumā, kas notika šī gada 27. jūlijā. Tā laikā tika īstenotas šādas aktivitātes: remigrācijas koordinatora konsultācijas interesentiem par remigrācijas iespējām uz Latgali; informatīvo materiālu izdale par VARAM remigrācijas projektu, atgriešanās grantu; video filmēšana un ievietošana sociālajos tīklos. LPR mājas lapas sadaļā “Remigrācijas aktivitātes pašvaldībās” (https://lpr.gov.lv/lv/remigracija/remigracijas-aktualitates-pasvaldibas/#.XVPk7eMzaUk) ir pieejams ieskats aktivitāšu norisē – bilžu galerija un video.

Lasīt vairāk...

AS “PNB Banka” VSAA maksājumu saņēmējiem no 22. augusta jādodas uz AS “PNB Banka” filiālēm

19.08.2019, 16:04

 

No ceturtdienas, 22. augusta, visi AS “PNB Banka” klienti, kuri ir VSAA maksājumu (pabalstu/pensiju) saņēmēji bez konta bankā Citadele, ir aicināti doties uz noteiktām AS "PNB Banka" filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Šiem klientiem tiks automātiski atvērts konts bankā Citadele un ieskaitīta garantētā atlīdzība.

 

Internetbanka būs pieejama uzreiz pēc dokumentu parakstīšanas, bet norēķinu karte tiks nosūtīta pa pastu divu darba dienu laikā, un turpmāk to būs iespēja izmantot norēķiniem un skaidras naudas izņemšanai. Konta atvēršana, kartes izsniegšana un apkalpošana trīs mēnešus ir bez maksas. Tāpat ir iespēja vienu reizi mēnesī bez komisijas maksas izņemt līdz 800 EUR jebkuras bankas bankomātā un neierobežotu reižu skaitu – bankas Citadele bankomātos.

 

Jāuzsver, ka AS “PNB Banka” klientiem turpat būs iespēja aizpildīt iesniegumu VSAA par turpmāko pabalstu/pensiju saņemšanu bankas Citadele kontā vai jebkuras citas bankas kontā.

 

AS “PNB Banka” filiāles, kur no 22. augusta jāvēršas klientiem:

 

Rīgā:

 • Ernesta Birznieka-Upīša iela 21, Rīga
 • Kurzemes prospekts 1A, Rīga
 • Stirnu iela 26, Rīga
 • Mazā Nometņu iela 27, Rīga
 • Augusta Dombrovska iela 23, Rīga
 • Raiņa bulvāris 11, Rīga

 

Ārpus Rīgas:

 • Pionieru iela 2, Bauska
 • Lapsu iela 23, Cēsis
 • 59 Rīgas iela, Daugavpils
 • Vienības iela 1A, Jēkabpils
 • Katoļu iela 18, Jelgava
 • Talsu šoseja 25, Jūrmala
 • Sūru iela 2, Kuldīga
 • Graudu iela 45, Liepāja
 • Rūpniecības iela 49, Madona
 • Atbrīvošanas aleja 103, Rēzekne
 • Skolas iela 4e, Salaspils
 • Dundagas iela 18, Talsi
 • Rīgas iela 4, Valmiera
 • Aleksandra iela 16, Ventspils

 

Atgādinām, ka 99,2% AS "PNB Banka" klientu garantētās atlīdzības veidā saņems savus noguldījumus pilnībā.

 

Gan Citadele, gan FKTK uzsver, ka visas atlīdzības summas līdz 100 000 eiro tiks segtas no Noguldījumu garantiju fonda un tiks izmaksātas īpašniekiem. Garantētā atlīdzība attiecas uz algām, pensijām, bankas klientu noguldījumiem un to procentiem, kas uzkrāti līdz 2019. gada 15. augustam.

 

Papildu informācija PNB Bankas klientiem:

 

FKTK informācijas tālrunis: 67774938

PNB Banka informācijas tālrunis: 67041100

E-pasts saziņai: pnbbanka@fktk.lv un konsultacijas@vsaa.gov.lv

Lasīt vairāk...

Informācija VSAA klientiem, kuru konti ir AS "PNB Banka"

19.08.2019, 11:49

 

Tā kā apturēta  AS "PNB Banka" darbība, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 16.augusta pārtraukusi pārskaitīt pensijas un pabalstus uz VSAA klientu kontiem AS "PNB Banka". VSAA aicina savus klientus rūpīgi iepazīties ar informāciju par tālākajām nepieciešamajām darbībām saistībā ar pabalstu un pensiju turpmāku saņemšanu.

 

Ja klientam ir konts citā bankā un pensijas vai pabalsta izmaksa gaidāma nākamajā nedēļā vai vēlāk, tad VSAA aicina pensiju un pabalstu saņēmējus informēt VSAA par kontu citā bankā. Šādā gadījumā ir jāraksta iesniegums VSAA ar lūgumu turpmāk visas VSAA izmaksas pārskaitīt uz jauno kontu.

 

Iesniegumu par konta maiņu var iesniegt jebkurā VSAA nodaļā, Vienotajos valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centros, nosūtīt pa pastu, nosūtīt elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, uz e-pastu edoc@vsaa.lv vai iesniegt, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv Iesniegums iestādei. Pēc iesnieguma par jauno kontu saņemšanas VSAA pēc 16.augusta aizturētos pensiju un pabalstu maksājumus divu līdz trīs nākamo darba dienu laikā pārskaitīs uz jauno kontu.

 

Ja AS "PNB Banka" klientam AS "PNB Banka" bankas kontā ir pensija vai pabalsts, kas nav izņemts, vai arī nav konta citā kredītiestādē, tad klientam ir nepieciešams sekot līdzi Finanšu un kapitāla turgus komisijas (FKTK) informācijai par garantēto atlīdzību izmaksu. Par izmaksu kārtību un darbībām, kas jāveic AS “PNB Banka” klientiem, lai savus esošos noguldījumus būtu iespējams saņemt ērti un ātri, FKTK un VSAA paziņos tuvākajā laikā. Aicinām AS “PNB Banka” klientus gaidīt turpmāko informāciju par garantētās atlīdzības izmaksu kārtību, un pašlaik nedoties uz AS “PNB Banka” un AS “Citadele banka” filiālēm.

 

Likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksas jāuzsāk ne vēlāk kā astotajā darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanās, t.i., ne vēlāk kā 27.augustā, taču tiek veiktas darbības, lai izmaksas uzsāktu pēc iespējas ātrāk.

 

AS "PNB Bankas" darbības apturēšana neietekmē pensiju 2.līmeņa pārvaldnieka IPAS "PNB Asset Management" darbību. Pensiju 2.līmeņa līdzekļu pārvaldnieka IPAS "PNB Asset Management", kas ir atsevišķa juridiska persona, līdzekļu turētājbanka jau kopš 2012.gada ir "Swedbank"AS.

 

Papildu informācija: Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras preses sekretāre Iveta Daine. Tālr. 67013616, mob. tālr. 29466755, e-pasts: iveta.daine@vsaa.gov.lv

Lasīt vairāk...

Latgales reģionālā televīzija veidos raidījumu ciklu “Dezinformācijas varā?!”

19.08.2019, 11:39

 

Līdz pat 2020. gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija (LRT) veidos divus raidījumu ciklus par medijpratību. Viens no tiem – “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!”, otrs – “Dezinformācijas varā?!”.

 

Septiņu raidījumu cikls „Dezinformācijas varā?!” ir par dezinformāciju medijos, ar mērķi noskaidrot un informēt, vai tā ir sastopama visur – radio, televīzijā, laikrakstos un žurnālos, kā arī internetā. Raidījumu laikā LRT žurnālistes Beatrise Jakobsone, Ausma Sprukte un Svetlana Dudarenoka uzrunās dažādu mediju pārstāvjus, uzklausīs viņu viedokli par dezinformāciju un kā viņi cīnās, lai nepieļautu tās publiskošanu. Tāpat tiks uzrunāti arī Latvijas iedzīvotāji, lai noskaidrotu, kādus medijus viņi patērē, un caur dažādu uzdevumu pildīšanu izpētītu, vai viņi izprot, kas ir dezinformācija, un vai spēj kritiski vērtēt mediju saturu. Raidījumu laikā par dezinformācijas tēmu žurnālistes diskutēs arī ar medijpratības eksperti, Valsts policijas pārstāvjiem un juristu.

 

Otrajā raidījumā tiksimies ar Latvijas Radio Latgales multimediju studijas vadītāju Renāti Lazdiņu, kura pastāstīs vairāk par savu mediju, tā saturu, darba ikdienu, kā arī saskarsmi ar dezinformāciju. Savukārt kopā ar iedzīvotājiem diskutēsim par viņu radio klausīšanās paradumiem un analizēsim divus radio sižetus.

 

Raidījumu cikla “Dezinformācijas varā?!” otro raidījumu varēs redzēt pirmdien, 19. augustā, plkst. 14:30 kanālā RīgaTV 24, kā arī 20. augustā, plkst. 19:00 kanālā Re:TV. Uzreiz pēc tam tas tiks ievietots platformā xtv.lv, kā arī mājas lapā www.lrtv.lv un LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com,  www.youtube.com.

 

Raidījumu cikls “Dezinformācijas varā?!” top pateicoties gūtajam atbalstam programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste Beatrise Jakobsone

Lasīt vairāk...

LIAA piesaka 2019. gada rudens uzņemšanu 15 biznesa inkubatoros

19.08.2019, 11:17

 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2019. gada rudens uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai.

 

No 2019. gada 30. augusta līdz 20. septembrim tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā piecpadsmit LIAA biznesa inkubatoros visā Latvijā – Bauskā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē Rēzeknē, Siguldā, Talsos, Valmierā, Ventspilī un Radošo industriju inkubatorā Rīgā. Atbalsta programmām aicināti pieteikties fiziskas personas un uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem.

 

Pieteikumus varēs iesniegt klātienē jaunrades festivālā iNOVUSS Biznesa inkubatoru koprades terasē, pēc festivāla - kādā no 15 LIAA biznesa inkubatoriem, kā arī elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz liaa@liaa.gov.lv līdz 2019. gada 20. septembra plkst. 23:59.

 

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām uzņēmējiem saistošām tēmām, kas palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

 

Inkubācijas programmā papildus pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām u.c. Tāpat iespējams grantu līdz EUR 10 000 pakalpojuma izmaksu segšanai un līdz EUR 5 000 ražošanas iekārtu un izejmateriālu izmaksu segšanai.

 

Visu augustu un septembri LIAA Biznesa inkubatori visā Latvijā rīko Info dienas, kurās stāsta par inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām biznesa idejas vai uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī uzņemšanas kārtību inkubatorā. Informācija par visiem biznesa inkubatoru pasākumiem pieejama: http://www.liaa.gov.lv/lv/pieteiksanas-pasakumiem.

 

Pašlaik LIAA biznesa inkubatoros ir 749 dalībnieki - biznesa ideju autori vai uzņēmumi. No tiem 296 pirmsinkubācijas programmā pārbauda savas biznesa idejas dzīvotspēju un 453 dalībnieki ir uzņemti inkubācijas programmā. Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides pirmsinkubācijas programmu sešu mēnešu garumā ir izgājuši 809 biznesa ideju autori.

 

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

 

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
Par pirmsinkubācijas programmu: https://youtu.be/sfsxK-CVCJQ
Par inkubācijas programmu: https://youtu.be/jTis0NTX_A0
Publicitātes foto: https://failiem.lv/u/cu4qgpkw

Papildu informācija:

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Pērses iela 2, Rīga

prese@liaa.gov.lv

Tālrunis: +371 67039405

Inkubatori.magneticlatvia.lv

Lasīt vairāk...

24-36 no 1699 jaunumiem

1 2 3 4

...

142