Notikumu kalendārs

    Septembris    

Jaunumi

Riebiņu novada dome uzņem viesus no Krievijas Federācijas

25.11.2009, 13:40

Šī gada 19. un 20. novembrī atsaucoties uz Riebiņu novada domes uzaicinājumu, Riebiņu novadā viesojās Krievijas Federācijas Pleskavas apgabala administrācijas un Sebežas rajona administrācijas pārstāvju delegācija. Vizītes mērķis bija iepazīstināt viesus ar sociāli ekonomisko stāvokli novadā, prioritātēm un realizētajiem projektiem, kā arī parādīt „labās prakses” piemērus.

Vizītes darba grafiks bija saplānots tā, lai viesus iepazīstinātu gan ar pašvaldības iestāžu darbu, gan parādītu lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmumus un pakalpojumu sniedzējus uzņēmumus novada teritorijā.

Tā pirmajā vizītes dienā viesi apmeklēja Riebiņu novada domes administrācijas ēku, SIA „Agrofirma „Turība”” govju kompleksu „Progress”, SIA „Vicars” autocentru un viesu māju „Ēdene” Bicānu ezera krastā.

Otrajā vizītes dienā viesi tika iepazīstināti ar Rušonas pamatskolas un pagasta pārvaldes, bibliotēkas un kultūras nama apvienošanas modeli vienas ēkās kompleksā, sociālo aprūpes centru „Rušona”, SIA „3 vītolu staļļi” zirgu audzētavu, Galēnu pamatskolu un otrā Pasaules karā kritušo brāļu kapu ansambli Galēnu ciematā.

Abu pušu secinājumi bija, ka pašvaldībām ir līdzīgas prioritātes pašvaldību darba organizēšanā, vēlme sadarboties izmantojot pārrobežu sadarbības starptautiskos finanšu instrumentus, apmainīties ar pieredzi kultūrmantojuma vērtību saglabāšanā.

Pierobeža, valodas barjeras neesamība, vienota izpratne par biznesa un darba organizēšanas kultūru – bija tie argumenti, kas pierāda to, ka ir interese un vēlme uz abpusēju sadarbību.

Tāpat dialogā tika minēts, ka svarīgi ir nodrošināt pašvaldību teritorijā darbojošos uzņēmumu pārrobežu sadarbību, veicināt investīciju labvēlīgu vidi un saražotās produkcijas reklāmas un mārketinga kampaņas abās valstīs.

Plānots, ka tiks organizētas arī uzņēmēju vizītes abos virzienus, lai tas sekmīgu arī pierādītos darbos.

Riebiņu novada domes atbildes vizītes Krievijas Federācija Pleskavas apgabala Sebežas rajonā notiks 2010. gada janvārī, kur paredzēts arī parakstīt sadarbības līgumu starp abām pašvaldībām.

Sagatavošanās darbs jau notiek tagad, jo jau tuvākajā laikā abām pašvaldībām būs iespēja iesniegt projektu pieteikumus pārrobežu sadarbības projektu uzsaukumos. Riebiņu novada domei šis būs pirmais sadarbības līguma ar kādu citas valsts pašvaldību.

Riebiņu novada domes izpilddirektors

Āris Elsts

Lasīt vairāk...

No 30. novembra izmaiņas ātrās palīdzības tālruņu numuros

25.11.2009, 11:15

Sākot ar 30.novembri bijušā Preiļu rajona (tagad – Preiļu, Aglonas, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novadu) iedzīvotāji tāpat kā līdz šim ātro palīdzību varēs izsaukt, bez maksas zvanot no fiksētajiem tālruņiem uz numuriem 03 vai no mobilajiem telefoniem uz tālruni 112.

Svarīgi, ka no 30. novembra plkst. 13 šajos novados vairs nevarēs izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, zvanot uz iepriekš lietotajiem astoņzīmju telefona numuriem 65307740, 65307400 vai 29294136.

 

Bijušajā Preiļu rajona teritorijā šobrīd darbojas piecas ātrās palīdzības brigādes – trīs no tām atrodas Preiļos, divas – Līvānos. Šīs brigādes ar decembri iekļausies vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā. Arī turpmāk pēc izsaukuma saņemšanas pie iedzīvotājiem dosies tās pašas brigādes, kas to darīja līdz šim - tie paši daudziem jau labi zināmie mediķi, kas pārzina savas teritorijas.

 

Vienlaicīgi ar Preiļu un Līvānu brigāžu iekļaušanos vienotajā valsts NMP dienestā, tajā iekļausies arī Alūksnes un Apes NMP brigādes. Šā gada decembrī valsts NMP dienests jau nodrošinās 84% no visiem izsaukumiem valstī, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību Rīgas reģionā un līdzšinējo Tukuma, Kuldīgas, Talsu, Saldus, Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Daugavpils, Preiļu, Ludzas, Krāslavas, Jelgavas, Bauskas un Aizkraukles rajonu teritorijās.

 

Papildus informācija: Kad saukt ātro palīdzību?

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās:

 

·        Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.

·        Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.

·        Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.

·        Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.

·        Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.

·        Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.

·        Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.

·        Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.

·        Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.

·        Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.

Lasīt vairāk...

Piešķirti Riebiņu novada Atzinības raksti

17.11.2009, 09:26

Riebiņu novada dome, izskatot priekšlikumus no iedzīvotājiem, iestādēm un sabiedriskajām organizācijām par kandidatūrām apbalvošanai ar Riebiņu novada domes Atzinības rakstu Latvijas Republikas proklamēšanas 91. gadadienā, lēma ar novada Atzinības rakstiem apbalvot un naudas balvu pasniegt 12 novada iedzīvotājiem un vienai organizācijai.

Galēnu pagasts
Elza Leimane - Galēnu pamatskolas skolotāja,
Helēna Gaura - pensionāre,
Česlavs Mikšto - Vydsmuižas Romas katoļu draudzes prāvests.

Sīļukalna pagasts
Anna Sondore - Sīļukalna pamatskolas skolotāja,
Alberts Upenieks - SIA "Alberts GS" karjera vadītājs.

Stabulnieku pagasts
Tekla Gudļevska - Dravnieku pamatskolas sētniece,
Janīna Brice - Stabulnieku bibliotēkas vadītāja.

Silajāņu pagasts
Valentīna Piskunova - bijušā Silajāņu pagasta ģimenes ārsta palīdze un sociālā darbiniece,
Moto klubs "Night Wolves MC Latvia".

Rušonas pagasts
Astrīda Sisojeva - Rušonas pasta nodaļas darbiniece,
Jānis Laizāns - Riebiņu novada domes šoferis.

Riebiņu pagasts
Rita Pudāne - Riebiņu vidusskolas skolotāja,
Juris Tučs - SIA "Agrofirma "Turība"" traktorists.

Atzinības raksti tiks pasniegti Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svinīgajā svētku pasākumā 18. novembrī plkst. 20:00 Stabulnieku kultūras namā. Lasīt vairāk...

Startējis Riebiņu novada atklātais volejbola čempionāts

07.11.2009, 11:46

6. novembī Galēnu pamatskolas sporta zālē startējis Riebiņu novada 2009. gada atklātais volejbola čempionāts, kurā pieteikušās 8 komandas.

Līdzjutējus aicinām atbalstīt komandas un apmeklēt Galēnu pamatskolas sporta zāli, kur norisināsies spēles - piektdienu vakaros no plkst. 18:00 un sestdienās no plkst. 15:00.

Sekot līdzi spēļu rezultātiem varēs arī šeit.
Lasīt vairāk...

Aicinām apmeklēt LR proklamēšanas gadadienas svinības Stabulnieku KN

05.11.2009, 11:35

Šī gada 18. novembrī LR proklomēšanas gadadienas svinības notiks Stabulnieku KN plkst. 20:00.

Afiša

Lasīt vairāk...

Kinobusiņš pietur Riebiņos

03.11.2009, 11:43

Lai radītu bērniem iespēju piedzīvot savā pilsētā, savā pagastā īstu kino brīnumu un svētku sajūtu visai ģimenei kopā, kā arī lai popularizētu Latvijas animācijas filmas kā vērtīgu izklaidi kopš šī gada pavasara Latvijā kursē Kinobusiņš, kurš šo sestdien - 7. novembrī plkst. 11:00 pieturēs Riebiņu vidusskolā.

Kinobusiņš ir neliels pasažieru autobuss, kas nodrošina komandas, tehnikas un saldumu vai citu dāvaniņu pārvadāšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā mazo skatītāju nogādi kinoseansa vietā un atpakaļ. Auto virsbūvi rotās krāšņi un koši tēli no režisores Rozes Stiebras filmiņas Neparastie rīdzinieki, par savu ierašanos pilsētā vai pagastā busiņš informēs ar speciālām fanfaru skaņām un bākugunīm.

Nesēdiet mājās, paņemiet bērnus, draugus, radus, omas un opjus un dodieties uz tuvāko seansu vietu, kur tiks demonstrētas 21. gadsimta Latvijā tapušas animācijas filmiņas.

Ieejas maksa - 1 santīms!

Informācija par projektu www.kinobusins.lv  Lasīt vairāk...

Izvirzīsim novada iedzīvotājus apbalvojumam

27.10.2009, 09:48

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, kā ierasts ar novada Atzinības rakstu un naudas balvu par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Riebiņu novada attīstībā, saimnieciskajā, sabiedriskajā darbībā vai citā jomā, vērtējot iepriekšējo gadu vai ilgāku laika posmu, tiks sveikti novada aktīvākie iedzīvotāji. Kuri būs tie, kas šogad 18. novembra svinīgajā pasākumā Stabulnieku KN tiks godināti lielā mērā ir atkarīgs tieši no Jums – Riebiņu novada iedzīvotāji.

Par novada cilvēku apbalvošanu sniegt ierosinājumus var darba kolektīvi, sabiedriskās un politiskās organizācijas, cilvēku grupas un privātpersonas individuāli.

Lai izvirzītu pretendentu apbalvošanai, ir jāiesniedz:

* iesniegums Riebiņu novada domei izskatīt pretendenta apbalvošanu ar novada Atzinības rakstu,
* iesniegumam klāt jāpievieno izvirzītās personas īss raksturojums un pamatojums, kādēļ tieši šis cilvēks ir pelnījis saņemt novada Atzinības rakstu, kā arī kādā nominācijā.

Iesniegumus līdz 2009. gada 9. novembrim var adresēt pagastu teritoriālajām pārvaldēm vai iesniegt personīgi Riebiņu novada domes sekretariātā, vai arī sūtot pa pastu (Riebiņu novada dome, Saules iela 8, Riebiņi, Riebiņu novads, LV-5326), kā arī sūtot elektroniski uz e – pastu rolands.naglis@riebini.lv. Lasīt vairāk...

Tradicionālās kultūras ekspedīcija Riebiņu novadā

20.10.2009, 14:10

Riebiņu novadā no 23. – 26. oktobrim notiks tradicionālās kultūras ekspedīcija, kurā piedalīsies Riebiņu vidusskolas skolēni un pedagogi. Tradicionālās kultūras ekspedīciju vadīs Signe Pucena, Ieva Vītola un Mārtiņš Sirmais.

Riebiņu novads ir kultūrvēsturiski nozīmīga daļa unikālajā Latgales novadā. Ekspedīcijas ietvaros mēs aicinām ikvienu novada iedzīvotāju iesaistīties tradicionālās kultūras mantojuma apzināšanā un saglabāšanā - izzinot tradicionālo ēdienu receptes un nosaukumus; apzinot seno amatu prasmes, kā arī mutvārdu liecības par sadzīvi, svētkiem, savstarpējām attiecībām senākos laikos. Lai sekmētu Latvijas tradicionālās kultūras daudzveidīgāku izpratni, ekspedīcijas dalībnieki īpašu uzmanību pievērsīs lokālās identitātes jautājumiem un dzīvesveidam vecticībnieku kopienā.

 

Svētdien, 25. oktobrī plkst. 16.00 aicinām ekspedīcijas dalībniekus un Riebiņu novada iedzīvotājus uz kopīgu pasākumu „Pieskārieni Riebiņu novadam” Riebiņu vidusskolas zālē. Pasākumā stāstīsim par spilgtākajiem notikumiem un rādīsim ekspedīcijas laikā uzņemtās fotogrāfijas, aicinot ikvienu dalīties atmiņās un kopīgā dziesmu pūra izrādīšanā.

Ekspedīciju rīko Starpnozaru mākslas grupa SERDE www.serde.lv

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Riebiņu novada dome un Riebiņu vidusskola.
 

Plašāka informācija:

Signe Pucena

pucena@gmail.com

t. 29817180


 

Lasīt vairāk...

Svecīšu vakari Riebiņu novada kapsētās

07.10.2009, 12:27

Svecīšu vakari Riebiņu novada kapsētās

Galēnu pagasts
* 24. oktobrī plkst. 15:00 - Bukšinu kapsētā,
* 24. oktobrī plkst. 16:00 - Maltas Trūpu kapsētā,
* 24. oktobrī plkst. 17:00 - Galēnu kapsētā.

Silajāņu pagasts
* 24. oktobrī plkst. 15:00 - Silajāņu kapsētā.

Stabulnieku pagasts
* 31. oktobrī plkst. 13:00 - Pastaru kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 14:00 - Brišku-Balckaru kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 15:00 - Krištobu kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 16:00 - Saunas Vulānu kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 17:00 - Trūpīšu kapsētā,
* 1. novembrī plkst. 14:00 - Stabulnieku krievu kapsētā,
* 1. novembrī plkst. 15:00 - Vilciņu kapsētā.

Sīļukalna pagasts
* 1. novembrī plkst. 14:00 - Kapenieku kapsētā,
* 1. novembrī plkst. 14:30 - Teilānu kapsētā,
* 1. novembrī plkst. 15:30 - Salenieku kapsētā,
* 1. novembrī plkst. 16:00 - Opolo kapsētā,
* 1. novembrī plkst. 17:00 - Seiļu kapsētā.

Rušonas pagasts
* 31. oktobrī plkst. 13:00 - Rutuļu kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 14:00 - Krištapeņu kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 15:00 - Ondzuļu kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 16:00 - Žogotu kapsētā,
* 31. oktobrī plkst. 17:00 - Eikšas kapsētā.Lasīt vairāk...

1. oktobris - Starptautiskā veco ļaužu diena

01.10.2009, 09:50Godinām Riebiņu novada sabiedrības vecāko paaudzi Starptautiskajā veco ļaužu dienā, ko svinam 1.oktobrī un gribam pateikties par Jūsu darbu un mūža devumu nākamo paaudžu audzināšanā, izglītošanā un ievadīšanā dzīvē.

Jūs esat pelnījusi cieņas pilnu attieksmi un pateicību ne tikai šajā īpašajā dienā, bet katru dienu! Vēlam, saglabāt dzīvesprieku, optimismu, ik dienas saņemt pozitīvus iespaidus un, protams, pašu svarīgāko – veselību un izturību Jums!

Riebiņu novada Sociālais dienests

Lasīt vairāk...

1692-1702 no 1702 jaunumiem

1 2 3 4

...

141 142