Notikumu kalendārs

    Jūlijs    

Jaunumi

Satiksmes ierobežojumi uz autoceļiem remontdarbu laikā

15.06.2020, 12:44

 

Autobraucēju ievērībai: uz Saulkrastu apvedceļa (A1) sāk atjaunot segumu; aicinām pievērst uzmanību ceļazīmēm un satiksmes organizācijai uz Jūrmalas šosejas

 

Sākas seguma atjaunošanas darbi uz Saulkrastu apvedceļa (A1) no Lilastes līdz Zvejniekciemam (21,030.-36,297. km). Jau šonedēļ tur būs viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Luksoforu posmu skaits ar laiku pieaugs. Būvdarbu ietvaros veiks izlīdzinošo frēzēšanu un jaunas asfalta virskārtas ieklāšanu. Būvdarbus veic SIA Via par līgumcenu 2,2 miljoni eiro (ar PVN), ko finansē valsts budžets. Plānots, ka darbs ilgs trīs mēnešus. 

 

Jūrmalas šosejas (A10) remontdarbu zonā no Rīgas robežas līdz Jūrmalai satiksme ir pārslēgta uz Rīgas virziena brauktuvi pa divām joslām katrā virzienā. Aicinām autobraucējus pievērst īpašu uzmanību ceļazīmēm pie divlīmeņu mezgla Jūrmalas šosejas krustojumā ar Rīgas apvedceļu, jo asfaltēšanas laikā satiksmes mezgla nobrauktuves būs slēgtas – satiksmes organizācija tur var tikt mainīta katru dienu! 

 

Rīgas apkārtnē turpinās remontdarbi uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz Misas tiltam un uz Vidzemes šosejas (A2) no Garkalnes līdz Sēnītei. Satiksme uz Vidzemes šosejas ir slēgta uz Siguldas virziena brauktuves posmā no Vangažiem līdz Sēnītei un abos virzienos tiek organizēta pa Rīgas virziena brauktuvi.

 

Uz Daugavpils šosejas (A6) starp Skrīveriem un Aizkraukli remontposmā ir divi ar luksoforiem regulēti posmi un slēgts ceļa Bauska–Aizkraukle (P87) pieslēgums Daugavpils šosejai un satiksme ir novirzīta pa Jaunceltnes ielu Aizkrauklē.

 

Kopumā gandrīz 60 valsts autoceļu posmos notiek remontdarbi. Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, plānojot savus braucienus, kā arī ievērot visus ierobežojumus un luksoforu signālus būvdarbu posmos. Ar visiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā www.lvceli.lv.    

 

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem:

 

 • Uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Lilastes līdz Zvejniekciemam viens luksoforu posms un vienā posmā – priekšrocības ceļazīmes, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.  
 • Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei. Satiksme ir slēgta uz Siguldas virziena brauktuves posmā no Vangažiem līdz Sēnītei un abos virzienos tiek organizēta pa Rīgas virziena brauktuvi. Posmos, kur notiek asfalta ieklāšana, satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar ātruma ierobežojumu 30 km/h, citur remontposmā – 70 km/h. Uz Valmieras šosejas (A3) uz Sēnītes mezgla pārvada satiksmi regulē luksofori, ātruma ierobežojums 30 km/h.
 • Uz Daugavpils šosejas (A6) starp Skrīveriem un Aizkraukli būvdarbu posmā ir divi ar luksoforiem regulēti posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Slēgts ceļa Bauska–Aizkraukle (P87) pieslēgums Daugavpils šosejai un satiksme ir novirzīta pa Jaunceltnes ielu Aizkrauklē.
 • Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu ir slēgta brauktuve virzienā no Jelgavas uz Rīgu. Satiksme abos virzienos tiek organizēta pa otru brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā. Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h. Remontposma izbraukšanai nepieciešama vismaz pusstunda.
 • Uz Jūrmalas šosejas (A10) satiksme organizēta pa Rīgas virziena brauktuvi, pa divām joslām katrā virzienā. Asfaltēšanas darbu laikā būs slēgtas nobrauktuves satiksmes mezglā ar Rīgas apvedceļu A5 un satiksmes organizācija tur var mainīties katru dienu! Ātruma ierobežojums posmā 70 km/h.
 • Uz Liepājas šosejas (A9) Saldus pilsētas teritorijā divos posmos satiksmi regulē luksofori un ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.
 • Uz Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers–Saulkalne) pārvada pār Daugavpils šoseju (A6) satiksme tiek organizēta pa vienu joslu ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 50 km/h. 

 

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

 

 • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir vairāk nekā 20 km garš remontposms un seši ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h – jārēķinās ar to, ka ceļā tur būs jāpavada stundu.
 • Uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Siguldā līdz Jūdažiem viens luksoforu posms un 70, 50 un 30 km/h.
 • Uz autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un līdz pusstundai ceļā.
 • Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Inķēnkalnam satiksmi četros posmos regulē ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posma izbraukšanai nepieciešamas 40 minūtes.
 • Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka (P35) darbi 10 km garā posmā no Gulbenes Balvu virzienā. Divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Vairāk nekā pusstunda remontposma izbraukšanai.
 • Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka (P35) Viļakā trīs posmos satiksme tiek regulēta ar priekšrocības zīmēm. Posms prasa līdz pusstundai ceļā. 
 • Uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) 15 km garā posmā no Aknīstes Subates virzienā divi luksoforu posmi un vienā posmā satiksmi organizē regulētāji. Ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un vairāk nekā pusstunda ceļā.
 • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no krustojuma ar autoceļu Jelgava–Dobele–Annenieki (P97) līdz krustojumam ar autoceļu Dobele–Krimūnas–Zaļenieki (V1098) seši luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Posms prasa 45 minūtes ceļā.

 

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz tiltiem:

 

 • Uz Daugavpils šosejas (A6) uz satiksmes pārvada pār Rēzeknes–Daugavpils dzelzceļu pie Križiem pie Daugavpils satiksme organizēta pa vienu joslu ar luksoforiem. Ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h.
 • Uz Rēzeknes apvedceļa (A15) uz ceļa pārvada pār dzelzceļu. Satiksme organizēta pa vienu joslu ar luksoforiem. Ātruma ierobežojums 50 km/h, betonēšanas darbu laikā – 10 km/h.
 • Uz ceļa Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131) notiek Mērsraga kanāla tilta atjaunošanas darbi. Satiksme pa vienu joslu ar luksoforiem.
 • Uz Ērgļu ceļa (P4) uz tilta pār Piķurgu pie Ulbrokas (7,6. km). Būvdarbu zonā noteikts ātruma ierobežojums 30 km/h.
 • Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) uz tilta pār Gauju Gulbenes novadā. Tilts ir satiksmei slēgts, satiksme ir novirzīta pa pagaidu tiltu ar luksoforiem pa vienu joslu. Ātruma ierobežojums 30 km/h.
 • Uz autoceļa Līvāni–Preiļi (P63) uz tilta pār Feimanku pie Preiļiem. Satiksme pār tiltu ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 50 km/h.
 • Uz autoceļa Madona–Varakļāni (P84) uz tilta pār Kuju Madonas novadā. Satiksme tiek organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu, ātruma ierobežojums līdz 30 km/h.
 • Uz autoceļa Jelgava–Kalnciems (P99) uz tilta pār Klīves kanālu Jelgavas novadā. Satiksme tiek organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu. Ātruma ierobežojums 30 km/h.

 

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze

 

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

Lasīt vairāk...

Izdota rokasgrāmata par labu lauksaimniecības praksi amonjaka emisijas samazināšanai Latvijā

15.06.2020, 12:15

 

Zemkopības ministrija, vadoties pēc ieteikumiem, kas sniegti ANO EEK 2014.gada Pamatkodeksā par labu lauksaimniecības praksi amonjaka emisiju ierobežošanai un sadarbībā ar lauksaimniecības nozares ekspertiem no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra un lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, ir sagatavojusi rokasgrāmatu par labu lauksaimniecības praksi amonjaka emisijas samazināšanai.

 

 

Rokasgrāmata ir praktisku ieteikumu ceļvedis lauksaimniekiem amonjaka emisijas samazināšanai saimniecībā, ietverot ieteikumus par uzlabojumiem dzīvnieku novietnēs un ēdināšanā piena un gaļas liellopu, cūku un mājputnu audzēšanā, kūtsmēslu uzglabāšanā un izmantošanā, kā arī amonjaka emisijas samazināšanā no minerālmēslu lietošanas.

 

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2016/22843 (NEC direktīva) Latvijai ir noteiktas amonjaka emisijas samazināšanas saistības uz 2020.gadu un 2030.gadu. Lauksaimnieki var sniegt nozīmīgu ieguldījumu amonjaka emisijas samazināšanā šī mērķa sasniegšanai, īstenojot labas lauksaimniecības prakses ieteikumus saimniecībā. Tādēļ ir sagatavota rokasgrāmata kā noderīgs palīgs labās prakses ieviešanai saimniecībā.

 

Aicinām lauksaimniekus iepazīties ar rokasgrāmatu un pielietot sniegtos ieteikumus savā saimniecībā!

 

Labās prakses īstenošana nenozīmē tikai ilgtspējīgu saimniekošanu, sniedzot savu ieguldījumu vides aizsardzībā šodien un nākotnē, bet arī ekonomisku ieguvumu saimniecībai. Sniegtie ieteikumi kūtsmēslu apsaimniekošanā ļauj palielināt to ekonomisko vērtību, bet ieteikumi precīzā minerālmēslu lietošanā ļauj samazināt to patēriņu un līdz ar to arī izmaksas.

 

Rokasgrāmata pieejama Zemkopības ministrijas TĪMEKĻVIETNĒ.

Lasīt vairāk...

Kapusvētki Riebiņu novada kapsētās 2020. gadā (informācija papildināta)

25.05.2020, 14:19

 

6. jūnijā plkst. 12:00 – Kapenieku kapsētā.

6. jūnijā plkst. 12:00 – Baltskaru kapsētā.

7. jūnijā plkst. 14:00 – Rutuļu kapsētā.

7. jūnijā plkst. 15:00 – Solkas kapsētā.

7. jūnijā plkst. 15:00 – Petravsku kapsētā.

 

13. jūnijā plkst. 11.00 – Pieniņu katoļu draudzes kapsēta; plkst. 10:00 sv. Mise Pieniņu Sv. Jēzus Sirds katoļu baznīcā.

13. jūnijā plkst. 12:00 – Bukšinu kapsētā.

13. jūnijā plkst. 12:00 – Teilānu kapsētā.

13. jūnijā plkst. 15:00 – Sprindžu kapsētā.

14. jūnijā plkst. 15:00 Sila kapsētā.

 

20. jūnijā plkst. 12:00 – Saunas Vulānu kapsētā.

21. jūnijā plkst. 12:00 – Krištopeņu kapsētā; plkst. 11.00 sv. Mise Rušonas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcā.

21. jūnijā plkst. 15:00 – Kokoriešu kapsētā.

 

27. jūnijā plkst. 12:30 – Riebiņu katoļu draudzes kapsētā; plkst. 11:00 sv. Mise Riebiņu Sv. Pētera un Pāvola Romas katoļu baznīcā.

28. jūnijā plkst. 15:00 – Žogotu kapsētā.

 

4. jūlijā plkst. 12:00 – Krištobu kapsētā.

4. jūlijā plkst. 13:00 – Eikšas kapsētā ar svēto Misi.

4. jūlijā plkst. 14:00 – Seiļu kapsētā.

5. jūlijā plkst. 12:00 – Rušonas kapsētā; plkst. 11.00 sv. Mise Rušonas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcā.

 

11. jūlijā plkst. 12.00 – Opolūs kapsētā.

11. jūlijā plkst. 13:30 – Salenieku kapsētā.

11. jūlijā plkst. 15:00 – Antonišķu kapsētā.

18. jūlijā plkst. 12:00 – Maltas Trūpu kapsētā.

18. jūlijā plkst. 15:00 – Rutkovsku-Kažu kapsētā.

 

25. jūlijā plkst. 12:00 – Červiniku kapsētā.

25. jūlijā plkst. 13:00 – Ondzuļu kapsētā ar svēto Misi.

25. jūlijā plkst. 15:00 – Eisāgu kapsētā.

26. jūlijā plkst. 14:30 – Baibu kapsētā.

26. jūlijā plkst. 15:00 – Gailīšu kapsētā.

 

1. augustā plkst. 12:00 – Pastaru kapsētā.

1. augustā plkst. 13:00 – Silajāņu kapsētā.

8. augustā plkst. 12:00 – Trūpīšu kapsētā.

 

22. augustā plkst. 13:30 – Vidsmuižas kapsētā; plkst. 12.00 Sv. Mise Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcā.

29. augustā plkst. 12.00 – Salīšu kapsētā.

Lasīt vairāk...

Dīkstāves pabalsti un citi nodokļu jomas atbalsta pasākumi pēc ārkārtējās situācijas beigām

11.06.2020, 10:05

 

Šī gada 10. jūnijā spēkā stājies "Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likums", kurš paredz saglabāt vairākus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētos nodokļu jomas atbalsta pasākumus.

 

Uzņēmumu darbiniekiem un pašnodarbinātajiem VID varēs izmaksāt dīkstāves pabalstu par Covid-19 izraisītu dīkstāvi, kas pārsniegusi ārkārtējo situāciju un ilgusi līdz 30. jūnijam. Iesniegumu par laikposmu no 1. jūnija līdz 30. jūnijam darba devēji par saviem darbiniekiem varēs iesniegt līdz 30. jūnijam, bet pašnodarbinātās personas – līdz 25. jūlijam.

 

Piesakoties līdz 2020. gada 30. decembrim, krīzes skartie uzņēmēji varēs saņemt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu vai sadalīšanu nomaksas termiņos uz laiku līdz trim gadiem. Pamatotu iesniegumu par nepieciešamību termiņu sadalīt vai pagarināt nodokļu maksātājam būs jāiesniedz 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās. Šim nokavētajam nodokļu maksājumam netiks aprēķināta nokavējuma nauda, savukārt informācija par uzņēmumu netiks iekļauta VID administrēto nodokļu parādnieku datu bāzē.

 

Likuma regulējums dod tiesības VID 2020., 2021., 2022. un 2023. gadā neizslēgt no Padziļinātās sadarbības programmas vai nepazemināt programmas līmeni tiem Padziļinātās sadarbības programmas dalībniekiem, kurus ietekmējušas Covid-19 izplatības radītās finanšu sekas. Vienlaikus programmas dalībniekam būs jānodrošina pierādījumi, ka objektīvie apstākļi radušies Covid-19 izplatības seku rezultātā.

 

Tāpat ir saglabāta norma, kas paredz, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumus 2020. gadā varēs neveikt. Savukārt ziedojumu veicējiem ir saglabātas labvēlīgās iespējas 2020. gadā veikt ziedojumus COVID-19 seku pārvarēšanas un novēršanas veicināšanai, nepiemērojot tiem uzņēmumu ienākuma nodokli.

 

Tiek saglabāts Gada pārskatu un konsolidēto gadu pārskata likuma subjektiem piešķirtais 2019. gada pārskata (ja tāds ir jāsagatavo) iesniegšanas termiņa pagarinājums par trim mēnešiem. Tādējādi tie uzņēmumi, kuriem gada pārskata iesniegšanas termiņš ir, piemēram, 30. aprīlis, gada pārskatu varēs iesniegt līdz 31. jūlijam, bet uzņēmumiem, kuri parasti gada pārskatu iesniedz līdz 31. jūlijam, iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 31. oktobrim. Savukārt biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas, kurām bija noteikts gada pārskatu iesniegšanas termiņš 31. marts, varēs pagarināt 2019. gada pārskata iesniegšanas termiņu līdz 31. jūlijam.

 

Līdz pat šī gada beigām VID turpinās nodrošināt apstiprinātās pārmaksātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) summas atmaksu īsākā termiņā, nekā to paredz spēkā esošais PVN likums. Tādējādi uzņēmēju rīcībā būs vairāk brīvu finanšu līdzekļu COVID-19 vīrusa izraisītās krīzes pārvarēšanai.

 

Pēc ārkārtējās situācijas beigām tiek saglabāta alkoholisko dzērienu distances tirdzniecība.

 

Vēršam uzmanību, ka ar nākamo dienu pēc ārkārtējās situācijas beigām ir aizliegts izmantot nedenaturētu etilspirtu dezinfekcijas līdzekļu ražošanā.

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdodot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.  Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Lasīt vairāk...

Lietotāju apkalpošana Riebiņu novada centrajā bibliotēkā

10.06.2020, 14:30

Starptautisko apmaiņas programmu organizācija "AFS Latvija" gatavojas 2020./2021. mācību gadam un aicina pieteikties viesģimenes visā Latvijā

10.06.2020, 13:25

 

Pasaule un ikdienas noteikumi ir mainījušies, tomēr cilvēciskās un ģimenes vērtības paliek. AFS ir simbols atvērtībai un kultūru dažādībai, vienlaikus esot par globālas sabiedrības sastāvdaļai. Šobrīd kā nekad agrāk mēs redzam, cik ļoti pasaule ir vienota un ka sadarbība, atvērtība un pieņemšana spēlē nozīmīgu mūsu darbos un nākotnes attīstībā.

 

"AFS Latvija" turpina gatavoties nākamajam mācību gadam un arī 2020./2021. mācību gadā uzņems gandrīz 40 viesskolēnus no 11 valstīm, tāpēc aicina atsaukties ģimenes, kas vēlas jauniešiem parādīt Latviju no viesmīlīgās, atvērtās un optimistiskās puses.

  

Uzņemot 15 līdz 18 gadus jaunu vidusskolēnu, viesģimene:

-        kļūst daļa no globālās sabiedrības un veicina atvērtību Latvijā,

-        iegūst vēl vienu ģimenes locekli un draugus citā valstī,

-        saredz savu ikdienu un Latviju no cita skatu punkta,

-        iepazīst citu kultūru, tradīcijas un parāda labāko no savējām.

 

Šī gada otrajā pusē Latvijā ieradīsies 40 jaunieši no 11 valstīm un mācīsies trīs līdz desmit mēnešu vidusskolas programmās visā valstī. Dzīvojot viesģimenēs, viņi vieglāk adaptējas, apgūst valodu, iepazīst Latviju un iegūst otru ģimeni. Valstis, no kurām ierodas viesskolēni, ir "AFS Latvija" sadarbības partneri jau 30 gadus - Itālija, Taizeme, Beļģija, Vācija, Francija, Turcija, Honkonga, Japāna, Argentīna, ASV un Kanāda.

 

Ja Jūsu ģimenē ir brīva gultasvieta, iespēja nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu, pieņemt viņu kā savu ģimenes locekli un viesvecākiem ir vismaz 25 gadi, aicinām kļūt par AFS viesģimeni un iegūt neatsveramu pieredzi. Papildinformācija mājaslapā.

 

Gaidām pieteikumu AFS mājaslapā, zvanu (67280646) vai e-pastu. Uzdrīksties savas mājas durvis atvērt plašajai pasaulei un palīdzi ārvalstu skolēnam piepildīt sapni!

Lasīt vairāk...

Dienests pēc pieraksta apkalpo klientus arī klātienē

10.06.2020, 13:23

 

Lauku atbalsta dienests no 10.jūnija turpina klientus apkalpot arī klātienē pēc iepriekšēja pieraksta. Pirms vizītes aicinām zvanīt pa tālruni 67095000 un vienoties par tās norises laiku.

 

Dienests aicina klientus klātienes vizītes laikā izmantot klientu centros pieejamos roku dezinfekcijas līdzekļus, personiskos mutes un deguna aizsegus un līdzi paņemtos rakstāmpiederumus, ja tie nepieciešami.

 

Gadījumos, ja klients ierodas dienesta klientu apkalpošanas centrā bez iepriekšēja pieraksta, tad aicinām uzgaidīt, līdz tiks apkalpoti klienti, kuri ir vizīti pieteikuši iepriekš, kā arī ievērot divu metru distanci.

 

Ja klienti ir Covid-19 infekcijas slimības kontaktpersonas, ir apstiprināta Covid-19 diagnoze un kuru veselības stāvoklis pieļauj ārstēšanos mājās, lūdzam neapmeklēt dienestu klātienē. Arī tad, ja klientiem ir elpceļu saslimšanas pazīmes, klātienes vizīti lūdzam atlikt uz citu laiku.

 

Dienests aicina klientus būt atbildīgiem un ievērot visas drošības prasības, lai rūpētos par savu un citu cilvēku veselību, kā arī izmantot iespēju visus pakalpojumus saņemt elektroniski LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā http://www.lad.gov.lv/lv/e-pieteiksanas-sistema-eps-1/e-pieteiksanas-sistema-eps/!

Lasīt vairāk...

Aktuāla informācija par Covid-19

10.06.2020, 12:55

Aicina apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas

03.06.2020, 11:58

 

VSIA "Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums" struktūrvienība Preiļi 2020./2021. mācību gadā aicina apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas:

 

Pēc 9. klases (mācību ilgums 4 gadi):

 • pavārs,
 • maizes un miltu produktu ražošanas tehniķis,
 • vizuālā tēla stilists.

 

Pēc 9. vai 12. klases (mācību ilgums 1 gads) - bez vecuma ierobežojuma:

 • konditora palīgs
 • frizieris.

 

Dokumentus pieņem no 15.06.2020. Sporta iela 1, Preiļi., t. 65381291; 65381293. www.rtrit.lv

Lasīt vairāk...

Informatīvs materiāls par iespējām saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību saistībā ar vardarbību ģimenē

03.06.2020, 11:51

 

"Vardarbība ģimenē ir izplatīts sociālās vardarbības veids. Lai cietusī persona saņemtu aizsardzību, risinājums ir vajadzīgs nekavējoties. Ne vienmēr personai ir iespēja uzreiz atrisināt radušos situāciju, kā, piemēram, pārtraukt kopdzīvi, atrast citu dzīvesvietu, izlemt kādu prasību celt tiesā u.tml. Šādos gadījumos personai ir tiesības saņemt aizsardzību pret vardarbību.

 

Situācija, kad persona pēkšņi nonākusi tādā situācijā, ko izraisījuši būtiski no personas neatkarīgi apstākļi (piemēram, nepārvarama vara, stihiska nelaime, negadījums, ugunsgrēks u.c.) ir uzskatāma par īpašo situāciju. Pie minētā pieskaitāma arī tāda situācija, ja persona cietusi no vardarbības, kā rezultātā nespēj īstenot savu tiesību aizsardzību (piemēram, spiesta mitināties krīzes centrā vai kādā citā uzturēšanās vietā, nav ienākumu vai tie ir zemi, taču, ievērojot ģimenes kopējos ienākumus, nevar saņemt maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu un tml.). Katra situācija, balstoties uz personas sniegto informāciju un pievienotajiem dokumentiem, tiek vērtēta individuāli. Palīdzību, nonākot īpašā situācijā, kas saistīta ar vardarbību, var saņemt gan laulātie, gan partneri, gan seniori.

 

Tūlītējai vardarbības jautājuma risināšanai var vērsties Valsts policijā pirms prasības celšanas tiesā. Tātad, ja, ierodoties pēc izsaukuma, tiek konstatēti tūlītēji draudi personas veselībai vai dzīvībai, policija ir tiesīga pieņemt lēmumu par nošķiršanu (uzlikt pienākumu iespējamam atbildētājam, kurš rada draudus, atstāt mājokli, neatgriezties un neuzturēties tajā vai tā tuvumā vai aizliegt iespējamam atbildētājam kontaktēties ar iespējamo prasītāju).

 

Pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību persona var iesniegt arī tiesā gan vienlaicīgi ar prasības celšanu, gan arī pirms prasības celšanas, vēl nenorādot, kāda prasība tiks celta. Turklāt pēc cietušās personas lūguma šādu pieteikumu tiesā var iesniegt arī policija, ja izsaukuma laikā vienlaicīgi policija pieņem arī lēmumu par vardarbīgās personas nošķiršanu uz laiku līdz astoņām dienām.

 

Pieteikuma formu nosaka Ministru kabineta 2014.gada 25.marta noteikumi Nr.161 "Kārtība, kādā novērš vardarbības draudus un nodrošina pagaidu aizsardzību pret vardarbību" (turpmāk - noteikumi Nr.161). Persona var lūgt policijai nosūtīt tiesai policijas lēmuma norakstu, iespējamā prasītāja pieteikumu, kurā norādīts, ka iespējamais prasītājs vēlas, lai tiesa izskatītu jautājumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kā arī citu informāciju, kas ir policijas rīcībā un attiecas uz jautājumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Savukārt, ja persona pati vēlas vērsties tiesā ar pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, personai jāaizpilda noteikumu Nr.161 3.pielikumā esošā pieteikuma veidlapa. Pieteikums iesniedzams tiesā atbilstoši nodarījuma izdarīšanas vietai. Pieteikumā ir jāapraksta apstākļi un jānorāda, kā izpaudusies agresija un vardarbība, kā arī jāpievieno pierādījumi, kas to apstiprina.

 

Administrācijas uzdevums ir nodrošināt maznodrošināto un trūcīgo personu, kā arī personu, kurām ir īpašā situācija, pieeju taisnīgai tiesas aizsardzībai, nodrošinot valsts garantētu finansiālu atbalstu juridiskās palīdzības saņemšanai. Līdz ar to īpašā situācija ir pamats valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanai.

 

Persona var vērsties tiesā, lai saņemtu civilprocesuālo aizsardzību, tas ir, pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Līdz ar to valsts nodrošināto juridisko palīdzību var saņemt, lai vērstos tiesā vai jau uzsāktajā tiesvedībā jautājumā par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kā arī lai izšķirtu civiltiesiska rakstura strīdu, tostarp, celtu prasību tiesā.

 

Valsts nodrošināto juridisko palīdzību var saņemt, vēršoties ar iesniegumu juridiskās palīdzības administrācijā. Pieprasījumā jānorāda, ka persona cietusi no vardarbības (aprakstot radušos situāciju), un kādā jautājumā juridiskā palīdzība nepieciešama (saistībā ar pagaidu aizsardzības noteikšanu vai, ja tā jau ir noteikta, kāda civiltiesiska rakstura strīdā (piemēram, laulības šķiršana, uzturlīdzekļu piedziņa, saskarsmes kārtības noteikšana u.c.)). Papildus pieprasījumam, ja tādi ir, pievieno dokumentus (piemēram, par vēršanos policijā vardarbības draudu dēļ). Savukārt gadījumā, ja persona jau ir vērsusies tiesā ar pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību un tiesa pieteikumu apmierinājusi, pieprasījumā norāda uz to un, ja iespējams, norāda pieņemtā tiesas lēmuma datumu un numuru. Administrācija izskata iesniegumu un pieņem lēmumu par juridiskās palīdzības piešķiršanu, norīkojot juridiskās palīdzības sniedzēju. No valsts līdzekļiem tiek apmaksātas juridiskās konsultācijas, procesuālo dokumentu sastādīšana un juridiskās palīdzības sniegšana tiesas sēdē.

 

Administrācija vēlas informēt krīžu un atbalsta centrus un citus sadarbības partnerus par administrācijas sniegto atbalstu, nodrošinot valsts garantēto juridisko palīdzību no vardarbības cietušajām personām, un aicina informēt personas par viņu tiesībām saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību. Kopā sadarbojoties, varēsim palīdzēt personām risināt izveidojušos vardarbības situāciju.

 

Lai veicinātu savstarpējo sadarbību, nosūtām krīžu un atbalsta centriem un sadarbības partneriem informatīvo materiālu par iespējām un kārtību, kādā personas, kuras cieš no vardarbības, var saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību.

 

Jautājumu gadījumā informāciju par valsts nodrošināto juridisko palīdzību var saņemt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001801, vai administrācijas tīmekļa vietnē sadaļā "Pakalpojumi" https://jpa.gov.lv/pakalpojumi.

 

Papildus informācija, kurā cietušajiem skaidrots, kā rīkoties, ja saskaras ar vardarbību ģimenē, pieejama arī tīmekļa vietnē https://lvportals.lv/ (2020.gada 16.aprīļa publikācija pieejama: https://lvportals.lv/skaidrojumi/315195-vardarbiba-gimene-ko-der-zinat-cietusajam-i-2020 un 2020.gada 20.aprīļa publikācija pieejama: https://lvportals.lv/skaidrojumi/315266-vardarbiba-gimene-ko-der-zinat-cietusajam-ii-2020)."

 

Lasīt vairāk...

Īsteno projektu „Mārketinga kampaņa Latgales reģiona lauku tūrisma attīstībai un popularizēšanai”

03.06.2020, 11:44

 

Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme” īsteno projektu „Mārketinga kampaņa Latgales reģiona lauku tūrisma attīstībai un popularizēšanai”, kas ilgs 2 gadus. Projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp Latgales tūrisma uzņēmējiem un tūrisma nozares izaugsmi Latgalē, īstenojot līdz šim apjomīgāko un inovatīvāko tūrisma mārketinga kampaņu.

 

Tūrisma asociācija “Ezerzeme” jau šobrīd strādā pie jauna Latgales vizuālā tēla, kas tiks prezentēts kopējā Latgales reģiona stendā Starptautiskajā tūrisma izstādē - gadatirgū „Balttour 2021”. Stenda dizaina koncepcijas autors būs Didzis Jaunzems. Didzis Jaunzems ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu arhitektiem, kurš izglītojies un guvis pieredzi daudzās pasaules valstīs. Aizvadītajā gadā ieguvis titulu “Gada jaunais arhitekts” un Latvijas pirmo Ainavu arhitektūras lielo balvu par skatu terasi Valmierā. Viņa darbi priecē ne tikai Latvijas iedzīvotājus, bet arī nes Latvijas vārdu ārpus mūsu valsts robežām.

 

Sadarbība ar Latgales reģionu Didzim izveidojusies jau vairākus gadus atpakaļ, viņš ir autors 3 vides objektiem- UGUNS, ŪDENS, GAISS, Ziemeļlatgales novadu kopprojektā „Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!”, ko aicinām apmeklēt arī šovasar apceļojot Latgali!  Vides objekts UGUNS, kas atrodas Kārsavas novada dabas parkā “Numernes valnis”, tika ievērots arī prestižajā mākslas festivālā Ansī Ainavas („Annecy Paysages”), kur 2 mēnešus priecēja Francijas Alpu pilsētiņas iedzīvotājus. Kā pats idejas autors saka, tas bija sava veida ceļošanas portāls starp divām valstīm – ja ieejot paviljonā Ansī, būtu iespējams nonākt dabas parka „Numernes valnis” mežos. SIA “Didzis Jaunzems Arhitektūra” projektēšanas birojs ir arī izstrādājis vērienīgo Lūznavas muižas parka labiekārtojuma vīzijas projektu.

 

Finiša taisnē atrodas tūrisma mārketinga koncepcija Latgales reģiona tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, ko izstrādā Vidzemes augstskolas asociētais profesors Andris Klepers. Tas būs pamats uz kura balstīsies turpmākā Latgales tūrisma mārketinga kampaņa un svarīgs rīks Latgales uzņēmējiem plānojot savu darbu un attīstību tūrisma jomā.

 

*Projekts “Mārketinga kampaņa Latgales reģiona lauku tūrisma attīstībai un popularizēšanai” (Nr. 19-00-A01630-000003 tiek īstenots  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Sadarbība” apakšpasākuma “Atbalsts lauku tūrisma attīstības veicināšanai” ietvaros. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku Atbalsta dienests.

Lasīt vairāk...

Aicinām pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2020”

17.07.2020, 17:00

 

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2020”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss “Sējējs” notiek 27. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, visu konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

 

Ministrs Kaspars Gerhards: “Šajā grūtajā laikā, kad Covid-19 pandēmija negatīvi ietekmējusi valsts ekonomiku, ir svarīgi ne vien nodrošināt finansiālu drošības spilvenu uzņēmējiem, bet arī sniegt morālu atbalstu, novērtējot un izceļot uzņēmēju paveikto darbu un pārvarētās grūtības. Ir svarīgi teikt skaļu "Paldies!" cilvēkiem, kas ar savu darbu ikdienā uzskatāmi pierāda to, ka arī grūtos laikos var sekmīgi saimniekot un būt par paraugu citiem. Tāpēc aicinu gan lauksaimniekus, gan pārtikas ražotājus arī šogad aktīvi pieteikties konkursam “Sējējs”, kas daudzu gadu garumā devis mums visiem iespēju iepazīt Latvijas labākos saimniekus un uzņēmējus, daloties savās zināšanās un pieredzē.

 

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2020” tiks vērtēti nominācijās – “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība” un “Bioloģiskā lauku saimniecība”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jāiesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2020. gada 17. jūlijam, vai arī līdz 17. jūlijam nosūta pieteikumus elektroniski uz e-pasta adresēm llkc@llkc.lv (LLKC) vai prese@lad.gov.lv  (LAD) ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2020”.

 

Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās “Rītdienas sējējs – mazpulcēns” un “Zinātne praksē un inovācijas”. Nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulcēns” pieteikumus nosūta uz e-pasta adresi mazpulki@inbox.lv līdz 2020. gada 17. jūlijam, savukārt nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” – iesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2020. gada 17. jūlijam.

 

Jau četrpadsmito gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pieteiktu pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā (rakstisks pieteikums brīvā formā) var ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 2020. gada 17. jūlijam.

 

Konkursa laureāti saņems Gada balvu “Sējējs 2020” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus apbalvos 2020. gada rudenī.

 

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var “Sējējs” tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

______________________________

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece,

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Lasīt vairāk...

Vislatvijas "Elektronikas šķiratlona" otrais posms

01.06.2020, 16:07

 

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu un veikaliem “top!” turpina Vislatvijas “Elektronikas šķiratlonu”. Kampaņas otrajā posmā no šā gada jūnija līdz novembrim, vairāk nekā 20 novados organizējot nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu, bateriju un akumulatoru pieņemšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un uzņēmumos. Piedaloties kampaņā, iedzīvotājiem būs iespēja laimēt noderīgas balvas – visos novados tiks izlozētas veikalu “top!” dāvanu kartes 20 un 30 eiro vērtībā. Vairāk...

 

Lasīt vairāk...

Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem

29.05.2020, 14:55

 

Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.

 

Kā uzvesties, atpūšoties pie ūdens?

 

Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās (par to liecina zīme “Peldēties atļauts”). Ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem. Bērniem var ļaut rotaļāties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem (riņķi, matracīši, bumbas u.c.), peldēties tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un nepieciešamības gadījumā var ātri piesteigties palīgā. Visdrošāk būs, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu. Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, bērniem obligāti jāvelk glābšanas vestes.

VUGD atgādina, ka pie ūdenstilpēm uz mirkli nepieskatīts bērns var pakļūt zem ūdens un noslīkt. Piemēram, piemājas dīķi bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, tāpēc bērnu nedrīkst atstāt pagalmā bez pieskatīšanas, ja tajā ir izveidots dīķis vai piepūšamais baseins. VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo bērni bez pārtraukuma ir jāuzmana visu laiku – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, var notikt liela nelaime un viņš var iekrist ūdenī.

 

Kā rīkoties, ja notikusi nelaime, un kādos gadījumos jāzvana uz tālruni 112!

 

Nereti brīžos, kad notikusi nelaime, ne tikai bērni, bet arī pieaugušie apjūk un nezina, kā pareizi rīkoties un kur ir zvanīt, lai saņemtu palīdzību. Pieaugušajiem ir jāpārrunā ar bērniem rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime – jāpārrunā tas, kuros gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot, kā arī jāpārrunā iespējamā rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime, bet nav pieejams telefons – tad ir jāmeklē tuvākais pieaugušais un jāizstāsta par notikušo.

 

Ir svarīgi, lai bērniem tiktu izstāstīts un viņi apzinātos, ka par katru nelaimi ir nekavējoties jāziņo, jo tad vēl ir iespējams glābt gan cilvēkus, gan īpašumus. Bērnam ir jāizskaidro, ka viņam par nelaimes izraisīšanu nedraudēs sods, citādāk kritiskā brīdī bērns domās nevis par to, kā izglābties pašam, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda.

 

Kā droši lietot plītis un elektroierīces, paliekot mājās bez pieaugušo klātbūtnes?

 

Vasarā noteikti būs arī dienas, kas jāpavada mājās bez pieaugušo klātbūtnes. Atstājot vienatnē bērnus, aicinām vecākus parūpēties, lai bērniem pašiem nav jāgatavo vai jāsilda ēdiens uz plīts, jo, nepareizi darbojoties ar plīti vai aizmirstot ēdienu uz tās un aizskrienot ar draugiem spēlēties, var izcelties ugunsgrēks.

 

Ne vienmēr bērnu izraisīto ugunsgrēku iemesls ir pārgalvība, jo ugunsgrēki nereti izceļas tieši no bērnu nezināšanas vai neprasmes veikt saimnieciskos darbus. Pirms uzticēt bērniem patstāvīgi darboties ap plīti vai kādu citu sadzīves tehniku, VUGD ierosina vecākiem kopā ar bērniem to izmēģināt, piemēram, gatavot ēdienu un tikai pēc tam ļaut bērnam rīkoties virtuvē patstāvīgi.

 

Kāpēc jāinformē pieaugušais par to, kur plāno doties un cik ilgi?

 

Vasaras brīvlaikā daudzi bērni mājās paliks vieni, tādēļ vecākiem būtu jāiemāca bērnus regulāri pavēstīt, kurp viņi nolēmuši doties un ar ko kopā, un cik ilgu laiku būs prom.

 

Ikvienam vecākam būtu jābūt spējīgam atbildēt uz jautājumu, kur pašlaik atrodas un, ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns. Tas ir nepieciešams tādēļ, lai gadījumos, ja ar bērnu ir noticis kāds nelaimes gadījums, vecāki varētu palīdzēt un informēt par bērna atrašanās vietu.

 

Kāpēc nedrīkst atrasties un staigāt pa pamestām ēkām un būvlaukumiem?

 

Ja bērni vasaras brīvlaiku pavada pilsētā, aiciniet viņus neizvēlēties pamestas jaunceltnes un ēkas kā pastaigu un rotaļu vietu. Tas var būt ļoti bīstami, jo ir iespējams nokrist no liela augstuma, iekrist bedrē ar būvgružiem, tādējādi gūstot nopietnas veselības problēmas un pat apdraudot savu dzīvību.

 

VUGD aicina vecākus pārrunāt ar bērniem viņu drošības jautājumus, lai bērni nekāptu uz ēku jumtiem un nestaigātu pa pamestām ēkām.

 

 

VUGD novēl saulainu un drošu vasaru!

 

 

Plašākai informācijai:

Agrita Vītola

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Lasīt vairāk...

Covid 19 ietekme Latgales reģiona uzņēmējdarbības rādītājos

29.05.2020, 11:45

 

Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija kopš 12.marta ir viesusi virkni striktu ierobežojumu, kas negatīvi ietekmēja visu tautsaimniecību kopumā. Pie tam dažas nozares tas skāra īpaši smagi – kā piemēram tūrisms, sabiedriskā ēdināšana, izmitināšana, publisku pasākumu rīkošana, mākslinieciskā darbība. Sekojot līdzi uzņēmējdarbības rādītāju izmaiņām, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs ne tikai aptaujāja reģiona uzņēmējus, bet arī analizēja publiski pieejamo informāciju Nodarbinātības valsts dienesta (NVA) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļa vietnēs.

Apskatot bezdarba rādītājus Latgales reģionā no 31.janvāra līdz 30.aprīlim, redzam gan reģistrētā bezdarba pieaugumu (+996), gan brīvo vakanču samazinājumu (-182). Kopējais reģistrētais bezdarba rādītājs uz 30.04.2020 Latgalē sastādīja 15,3%, kas vidēji divreiz vairāk kā citos reģionos.

 

 

31.janvāris

29.februāris

31.marts

30.aprīlis

Brīvo darba vietu skaits

1507

1649

1365

1325

Reģistrēto bezdarbnieku skaits

16654

16579

16693

17650

 

 

 

 

 

 

 

Analizējot VID datus par piešķirto dīkstāves pabalstu Latgales reģiona uzņēmumiem, uz šī gada 12.maiju atbalsts tika piešķirts 72 uzņēmumiem, kas kopā 2018.gadā nodarbināja 899 darbiniekus.

 

Nozare

Uzņēmumu skaits

Kopējais nodarbināto skaits 2018 gadā

Tirdzniecība

13

91

Pakalpojumi

28

273

Ēdināšanas uzņēmumi

19

140

Tūrisms un ceļojumi, Viesnīcas, Kafejnīcas, bāri, restorāni

5

45

Apstrāde, ražošana

7

350

 

 

 

Savukārt nodokļu termiņa pagarinājumu ir saņēmuši 2 Latgales reģiona uzņēmumi, kas pārstāv vairumtirdzniecības un apstrādes sektorus.

 

Atskatoties uz iepriekšējo krīzi 2009.gadā, tās ietekmes sekas Latgales reģions salīdzinājumā ar Rīgas reģiona uzņēmumiem sajuta ar laika nobīdi vairāku mēnešu izteiksmē, taču kopējie uzņēmumu darbības finanšu rādītāji uzrādīja daudz zemāku kritumu salīdzinājumā ar pārējiem reģioniem un īpaši ar Rīgas reģionu. Lielā mērā to var izskaidrot ar uzņēmēju piesardzīgo stratēģisko plānošanu, iekšējiem resursiem.

 

Ziņu sagatavoja

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs

Lasīt vairāk...

Akcija “Piepildīt sapni” turpinās

29.05.2020, 10:53

 

Maijs vairākiem bērniem, kas piedalās Viduslatgales pārnovadu fonda labdarības akcijā “Piepildīt sapni”, ir atnesis prieku par skaistām un derīgām lietām. Arī trīs bērni no Riebiņu novada ir iesaistīti akcijā.

 

 

Divi no viņiem ir jau sagaidījuši savu sapņu lietu un var to lietot. Evelīna, kura nupat saņems liecību par 6. klases pabeigšanu, vasaras priekus baudīs uz sava jaunā skrejriteņa. Savukārt Artūrs klausīsies savu mīļāko mūziku, cik vien skaļi un kur vien gribēs, jo viņam tagad ir pašam savs bezvadu skaļrunis. Ļoti ceram, ka arī Angelikas sapnis drīz būs viņas istabā, - šobrīd ikviens var pielikt savu roku, lai tas īstenotos.

 

Viduslatgales pārnovadu fonds visu vasaru piesaistīs finansējumu, lai iepriecinātu pārējos 9 bērnus.  Aicinām ikvienu Riebiņu novada iedzīvotāju iesaistīties akcijā un ziedot bērnu sapņu īstenošanai.

 

Vairāk informācijas par akciju šeit un bērniem, kuri sapņo par skaistām un derīgām lietām šeit

 

 

 

Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle

Evija Gurgāne

Lasīt vairāk...

Noslēdzies 2019./2020.mācību gads novada izglītības iestādēs

29.05.2020, 09:47

 

Šogad 2019./2020.mācību gads noslēdzās neparasti, jo izglītojamie no 13. marta mācījās attālināti, tāpat nenotika arī tradicionālais gada noslēguma pasākums novadā. Neskatoties uz to, ka tika atcelti dažādi konkursi, sacensības, olimpiādes, varam lepoties ar Riebiņu novada skolēnu sasniegumiem.

 

Pēc novada domes sēdē apstiprinātās kārtības, kādā Riebiņu novada izglītības iestāžu skolēni un skolotāji tiek apbalvoti par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, ārpus klases konkursos un sporta sacensībās 2019./2020. mācību gadā kopā diplomus un naudas balvas saņēma 117 skolēni: 52 skolēni no Riebiņu vidusskolas,11 skolēni no Sīļukalna pamatskolas, 4 skolēni no Rušonas pamatskolas, 38 skolēni no Galēnu pamatskolas un 12 skolēni no Dravnieku pamatskolas. Pie tam Atzinību un naudas balvu par rezultatīvu skolēnu sagatavošanu saņēma 11 pedagogi, tajā skaitā Riebiņu vidusskolas 9 skolotāji: Anna Meluškāne, Alla Solovjova, Ārija Pudule, Diāna Bravacka, Ilze Grigule, Laila Vibornā, Anita Puncule, Mārīte Pokšāne, Skaidrīte Vulāne; Dravnieku pamatskolas skolotāja Irēna Mičuliša un Sīļukalna pamatskolas skolotājs Jānis Upenieks.

 

Varam lepoties ar sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs: kopā iegūtas 45 godalgotas vietas, tajā skaitā valsts mērogā – 3 (krievu valodā kā svešvalodā un ZPD); Latgales reģiona – 4 (ZPD); starpnovadu – 25 (angļu valodā, bioloģijā, vēsturē, matemātikā, fizikā, krievu valodā, dabaszinātnēs, latviešu valodā un literatūrā, ķīmijā, filozofijā) un Riebiņu novada – 13.

 

Priecājamies par veiksmīgu piedalīšanos ārpusklases aktivitātēs: dažādos jaunrades un radošo darbu literārajos un mākslas konkursos; skatuves runas un stāstnieku konkursos; valsts pētniecisko darbu konkursā ,,Vēsture ap mums” iegūtas divas 2. vietas un divas 3. vietas; godalgas 48. starptautiskajā bērnu mākslas konkursā ,,Lidice 2020”, bet, gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem, Galēnu pamatskolas tautu deju kolektīvi atlases skatē ieguva 1. un 2. pakāpi, bet Riebiņu vidusskolas folkloras kopa ,,Jumalāni” rezultatīvi piedalījās rīkotajos pasākumos.

 

Kā jau katru gadu, pateicamies arī sportistiem par izcīnītām uzvarām Latvijas, Latgales reģiona un starpnovadu mēroga čempionātos.

 

Paldies izglītības iestāžu vadītājiem, pedagogiem, skolēniem un vecākiem par  paveikto darbu 2019./2020.mācību gadā. Lai visiem veselīga vasara!

 

Mācību priekšmetu olimpiāžu rezultāti Riebiņu novadā 2019./2020. mācību gadā

  

 

   Riebiņu novada izglītības jautājumu koordinatore

Evelīna Visocka

Lasīt vairāk...

Var saņemt īstermiņa aizdevumu no vienotā platības maksājuma

25.05.2020, 10:25

 

Lai mazinātu Covid-19 krīzes negatīvo ietekmi, šogad lauksaimniekiem ir pieejams bezprocentu īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma (VPM). Tas rudenī, kad tiks izmaksāts VPM, tiks atskaitīts no vienotā platības maksājuma, ko saņems lauksaimnieks par VPM pieteiktajiem platības hektāriem. Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no 2020. gada 21. maija līdz 15. augustam LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

 

Īstermiņa aizdevums tiek aprēķināts no vienotā platības maksājuma avansa apmēra, ņemot vērā šādus nosacījumus:

 

 1. īstermiņa aizdevuma minimālā summa – 700 eiro;
 2. atbalsta likme noteikta 40 eiro par vienotajam platības maksājumam pieteikto hektāru;
 3. saskaņotā valsts atbalsta īstermiņa aizdevuma maksimālā summa – 100 000 eiro.

 

Īstermiņa aizdevumu līdz 2020. gada 31. decembrim piešķirs lauksaimniekiem kā de minimis atbalstu vai arī kā saskaņotu valsts atbalstu atbilstoši Eiropas Komisijas lēmumam, ja lauksaimniekam trīs pēdējos fiskālajos gados piešķirtā de minimis atbalsta kopējā summa ir sasniegusi 25 000 eiro.

 

Lauksaimnieks var pretendēt uz īstermiņa aizdevumu:

 1. ja 2020. gadā ir pieteicies vienotajam platības maksājumam;
 2. ja pretendē uz aizdevumu kā de minimis atbalstu, ir sagatavojis un apstiprinājis uzskaites veidlapu par saņemto de minimis atbalstu, to var izdarīt Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS);
 3. ja pretendē uz aizdevumu kā saskaņotu valsts atbalstu, pieteicējs īstermiņa aizdevuma iesniegumā pamato, kā Covid-19 izplatība negatīvi ietekmējusi uzņēmuma saimniecisko darbību (pamatojums jābalsta vismaz uz vienu no šiem kritērijiem):
 • atbilstoši operatīvajiem finanšu datiem 2020. gada martā, aprīlī, maijā, jūnijā vai jūlijā lauksaimniekam apgrozījums samazinājies vismaz par 20 procentiem, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo periodu;
 • atbilstoši operatīvajiem finanšu datiem 2020. gada pirmajos piecos mēnešos lauksaimniekam likviditātes rādītāji ir pasliktinājušies, salīdzinot ar 2019. gada finanšu datiem.

 

 

 

Plašāka informācija pieejama Lauku atbalsta dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Ārkārtas atbalsts Covid-19”. Informāciju var saņemt, zvanot uz dienesta klientu apkalpošanas tālruni 67095000.

Lasīt vairāk...

18-36 no 1822 jaunumiem

1 2 3 4

...

102