Notikumu kalendārs

    Jūlijs    

Jaunumi

Aktualitātes Riebiņu CB jūlijā

01.07.2019, 11:23

Veselīga dzīvesveida nometne

26.07.2019, 09:00

Piedalies “Stikla šķiratlonā” un bez maksas atbrīvojies no liekās stikla taras

20.06.2019, 11:29

 

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!” aicina piedalīties Vislatvijas “Stikla šķiratlonā”. Katram, kuram privātajā vai lauku mājā sakrājušās izmantotas un vairs nevajadzīgas stikla burkas vai pudeles, tagad ir iespēja tās bez maksas nodot savā dzīvesvietā. Visi projekta dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur varēs laimēt veikala “top!” dāvanu kartes.

 

Projekta ietvaros ikviens Riebiņu novada iedzīvotājs, neatkarīgi no dzīvesvietas, var pieteikt speciālo transportu, kurš konkrētā dienā piebrauks un pieņems izlietoto stikla iepakojumu. Pieteikties dalībai “Stikla šķiratlonā” Riebiņu iedzīvotāji var līdz 5. augustam un to izdarīt ir ļoti vienkārši:

 

  1. Savāciet mājās visas izlietotās, vecās un nevajadzīgās burkas un pudeles.
  2. Zvaniet SIA “Eco Baltia vide” pa tālruni 26154123 vai rakstiet vēstuli uz e-pasta adresi stikls@ecobaltiavide.lv un piesakiet savu adresi “Stikla šķiratlonam”, kā arī norādiet aptuveno stikla iepakojumu apjomu un atstājiet savu kontaktinformāciju.
  3. 16. augustā speciālais transports pieteiktajās adresēs paņems stikla iepakojumu Riebiņu novadā, kuram jābūt ievietotam maisos vai kastēs un tas jānovieto apsaimniekošanas uzņēmuma darbiniekiem pieejamā vietā. Pašiem atrasties klāt savākšanas laikā nav nepieciešams, bet jānodrošina, lai darbinieki var ērti piekļūt maisiem ar iepakojumu. 

 

Stikla taras izvešanas laikā katra pieteiktā adrese tiks automātiski reģistrēta dalībai loterijā, kuras laikā tiks izlozētas 2 veikalu “top!” dāvanas 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā saņems akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg).

 

“Pagājušā gada nogalē veicām pilotprojektu Pļaviņu novadā, kas apliecināja, ka  viensētu iedzīvotāju nevajadzīgā stikla iepakojuma “uzkrājums” ir ievērojams. Pļaviņās kopā pārstrādei iedzīvotāji nodeva 6,66 tonnas pudeļu un burku. Vidēji viena mājsaimniecība projekta laikā nodeva 148 kilogramus stikla. Tas ir ievērojams apjoms, no kura daudziem nav nemaz tik vienkārši atbrīvoties atkritumu šķirošanas infrastruktūras pieejamības un transporta trūkuma dēļ. Cilvēki bija priecīgi par iespēju ērti un dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no liekās taras. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” šādu iespēju šogad piedāvās arī citām pašvaldībām, lai reģionu viensētu iedzīvotāji varētu ērti atbrīvoties no uzkrātajām burkām un pudelēm. Mums ir prieks un gandarījums, ka projektā iesaistījies arī Riebiņu novads,” norāda SIA “Eco Baltia vide” direktors Jānis Aizbalts.

 

AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis: “Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. Kopumā Latvijā tirgū gada laikā nonāk gandrīz 55 000 tonnas stikla pudeļu un burku, bet tikai 36 000 tonnas tiek sašķirotas un nonāk pārstrādē. Pagājušā gada nogalē sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” veicām pilotprojektu Pļaviņu novadā, lai pārbaudītu, cik pieprasīta un efektīva būtu iedzīvotājiem nevajadzīgās stikla taras izvešana no privātmājām. Pārliecinājāmies, ka liekā stikla iepakojuma uzkrājumi privātmājās un lauku mājās ir ievērojami un cilvēki īsti nezina, kur no tiem atbrīvoties dabai draudzīgā veidā. Tāpēc nolēmām, šogad rīkot Vislatvijas “Stikla šķiratlonu”, iesaistot visas pašvaldības, lai palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties no liekās taras. Tas ir vēl viens preventīvais darbs, lai saglabātu mūsu apkārtējo vidi tīru un lai dabā mēs arvien retāk redzētu atkritumu un stikla burku kalnus.”

 

Līdz šim Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” jau piedalījušās vairākas pašvaldības, kurās savākts ievērojams apjoms stikla taras. Savu dalību akcijā jau noslēguši Tērvete, kur tika savākta 5,81 tonna stikla, Vecumnieki ar 11,31 tonnu, Salaspilī ar 2,6 tonnām, Siguldā ar 10,07 tonnām un Bauskā ar 4,9 tonnām stikla.

 

 

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) izvirzītajiem mērķiem Latvijai tāpat kā citām ES valstīm līdz 2020. Gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% no Latvijā novietotā stikla. Nereti stikla savākšanas konteineru trūkuma dēļ stikls nonāk kopējos sadzīves atkritumu konteineros, kas apgrūtina to atlasīšanu un nodošanu atkārtotai pārstrādei. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” piedāvā pašvaldībām iespēju pieteikties bez maksas stikla šķirošanas konteineriem, kā arī piedāvā alternatīvus centralizētus risinājumus, lai pārstrādei derīgie atkritumi nenogultu šķūnīšos, netiktu aprakti kopā ar sadzīves atkritumiem un nenonāktu mežos vai grāvmalās.

 

Plašāka informācija par “Stikla šķiratlonu” mājaslapā www.ecobaltiavide.lv.

 

Papildu informācija

Daiga Buča

Preses sekretāre

Tālr.26588715
daiga.buca@ecobaltia.lv
www.zalais.lv

www.skiratlons.lv

www.ecobaltiavide.lv

Lasīt vairāk...

Noskaidroti pludmales volejbola turnīra „Jāņi 2019” uzvarētāji

26.06.2019, 12:47

 

Pirms pašiem Līgosvētkiem nu jau par labu tradīciju kļuvušas pludmales volejbola sacensības, kas 22. jūnijā norisinās Riebiņu novada Riebiņu parkā – “Jāņi 2019”, uz kurām šogad atsaucās 13 komandas, kas pārstāvēja Riebiņu novadu, kā arī tuvākus un tālākus Latgales novadus: Preiļu, Līvānu, Viļānu, Rēzeknes, Daugavpils un Dagdas novadu, kā arī vienā no komandām startēja kurzemnieki, pārstāvot Talsus. Jāpiebilst, ka pludmales volejbola turnīrs jūnijā Riebiņos startēja jau 10 gadu pēc kārtas. VIDEO

 

Atbilstoši nolikumam komandas tika ielozētas trīs apakšgrupās, kur, savstarpēji cīnoties, tika noskaidrotas katras grupas spēcīgākā vienības un labākā II vietu izcīnījušā komanda, savukārt pārējās komandas savstarpēji cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

 

Karstajā svelmē šogad spēlē par III vietu duets no Smelteriem/Līvāniem – komanda  “Pļaujas laiks” divu setu cīņa pieveica gados jaunākos viesus no Daugavpils – komandu “NIKE”. Savukārt finālā tikās apvienotā Rēzeknes un Dagdas komanda “SK Spāks/Dagda” un Ružupes/Preiļu duets “1 x 5”, kas arī izcīnīja turnīra zelta medaļas un kausu.

 

Attēlā: Pludmales volejbola turnīra „Jāņi 2019” godalgotās vietas ieguvušie pludmales volejbola dueti (no kreisās): Aleksandrs Zeltiņš/Artūrs Pitrāns (SK Spāks/Dagda), Ronalds Vucāns/Jānis Sola (1 x 5) un Rihards Vilcāns/Raitis Šarkovskis (Pļaujas laiks).

 

Visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma novada domes diplomus, medaļas un kausus. Ievērojot tradīcijas, jau 20. jūlijā sāksies vairāku posmu volejbola sacensības „Riebiņi 2019”, kā arī sezonas noslēguma sacensības augusta beigās – „Vasara 2019”.

 

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rolands Naglis

Lasīt vairāk...

Skolēni joprojām var pieteikties darbam vasarā

20.06.2019, 09:53

 

Līdz pat 17. augustam turpinās skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumā.  Stādāt gribošos jauniešus patlaban visvairāk meklē darba devēji NVA Aizkraukles, Cēsu, Dobeles, Jūrmalas, Ogres, Siguldas un Valmieras filiālēs.

 

Skolēni NVA piedāvātajos darbos šovasar strādā jau no 1. jūnija. Līdz 18. jūnijam dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā bija reģistrējušies 9232 skolēni visā Latvijā. Iespēju ar NVA atbalstu strādāt vasaras brīvlaikā šogad varēs izmantot par apmēram 2 tūkstošiem skolēnu vairāk nekā 2018. gada vasarā, jo ir palielināts pasākuma finansējums, un NVA filiālēs šobrīd ir apstiprinātas 7177 darba devēju piedāvātās darba vietas skolēniem. Salīdzinājumam: 2018. gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā bija izveidotas 5080 darba vietas.Darba devēji skolēniem šovasar ir piedāvājuši izmēģināt savas spējas tādās profesijās kā, piemēram, animators, apstādījumu kopējs, arhivārs, datu ievades operators, ekspozīciju uzraugs, ēkas dežurants, gadījuma darbu strādnieks, iesaiņotājs, istabenis, klientu apkalpošanas speciālists, kultūras pasākumu organizatora palīgs, labiekārtošanas strādnieks, laukstrādnieks, skolotāja palīgs, palīgstrādnieks, pasta operators, pastnieks, pavāra palīgs, pārdevēja palīgs, pārdevējs, sētnieks, trauku mazgātājs, viesmīlis, virtuves darbinieks u.c. Skolēniem piedāvāto darba vietu vidū ir arī tādi arodi kā arhivārs, bibliotekārs, ekskursiju vadītājs (gids), lidostas pasažieru apkalpošanas aģents, lietvedis, jaunākais programmētājs, metroloģijas tehniķis, projekta vadītāja asistents, sociālo mediju speciālists, viesnīcu administrators u.c.Informācija par skolēniem pieejamajām darba vietām NVA filiāļu apkalpošanas teritorijās atrodama NVA tīmekļvietnē (www.nva.gov.lv): ir jāuzklikšķina uz galvenās lapas labajā pusē esoša banera Reģistrācija, Skolēnu vasaras darbs, atvēroties reģistrācijas lapai, tās apakšdaļā, NVA filiāļu sarakstā, ir jāsameklē attiecīgās filiāles nosaukums un jāuzklikšķina uz tā, atvērsies tabula, kurā būs izlasāms darba devēju un pieejamo darba vietu saraksts.Skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt! Lai skolēnam būtu vieglāk noskaidrot, kurā NVA filiālē viņam ir jāreģistrējas, NVA tīmekļvietnē ir pieejama tabula ar reģionu, novadu un filiāļu uzskaitījumu. Ja skolēnam, reģistrējoties, rodas jautājumi, ir jāsazinās ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts arī ir pieejams NVA tīmekļvietnē. Lai arī piedāvāto darba vietu skaits šovasar ir būtiski palielināts, skolēniem tomēr ir jāņem vērā, ka reģistrācija vēl negarantē visu reģistrēto jauniešu iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits tik un tā ir ierobežots!Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņš telefoniski vai ar e-pasta starpniecību saņems uzaicinājumu piedalīties konkursā uz brīvajām darba vietām.Piedalīties pasākumā var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.Strādājot pie darba devējiem, skolēni gūs ļoti vērtīgu praktisku priekšstatu par darba dzīvi, uzzinās, kas ir darba intervija, konkurētspēja, darba līguma noslēgšana, darba pienākumi un darba tiesiskās attiecības. Gatavojoties darba pārrunām pie darba devēja, skolēnam var noderēt NVA tīmekļvietnē izlasāma darba meklētāja rokasgrāmata ”Ceļā uz darbu: soli pa solim”, kurā apkopoti noderīgi padomi, tostarp, kā veidot CV un rakstīt motivācijas vēstuli, kā ģērbties, dodoties uz darba interviju, kā gatavoties darba pārrunām u.c. Rokasgrāmatā ir iekļautas arī 16 darba lapas, kuru aizpildīšana palīdzēs jaunietim precīzāk izzināt sevi un sagatavoties rezultatīvai darba meklēšanai.Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” izlasāma NVA mājaslapas sadaļā ”Skolēnu vasaras darbs”.

Lasīt vairāk...

NO IDEJAS LĪDZ ELEKTRĪBAS PIESLĒGUMAM: AR KO SĀKT?

18.06.2019, 09:58

 

Ja esat iegādājies zemi un gatavojieties būvēt savu sapņu māju vai arī vēl tikai lūkojaties pēc nekustamā īpašuma, iespējams, apsverat domu par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu.  Kā pie tāda tikt? Cik laika un naudas būs vajadzīgs? – Lūk, atbildes uz šiem un vairākiem citiem jautājumiem, kas jums palīdzēs vienkārši un ērti īstenot ideju par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu jūsu īpašumā.

 

PIETEIKŠANA

 

Kā pieslēgt īpašumu elektrotīklam vai atjaunot elektrības piegādi?

Ja nekustamajā īpašumā nav pieslēguma elektrotīklam, pieteikumu jauna pieslēguma ierīkošanai iesniedziet AS “Sadales tīkls” (ST) klientu portālā e-st.lv. Ja īpašums jau bijis apdzīvots, tajā ir saglabājies pieslēgums elektrotīklam un nepieciešams tikai atjaunot elektrības piegādi, vērsieties ar pieteikumu pie sava elektrības tirgotāja.

 

Cik jaudīgu elektrības pieslēgumu man vajag?

Ar slodzes aprēķina kalkulatora palīdzību tiešsaistē nosakiet jaunam elektrības pieslēgumam nepieciešamo jaudu. Jūsu ērtībām slodzes aprēķina kalkulators pieejams sadalestikls.lv.

 

SAGATAVOŠANAS UN IERĪKOŠANAS DARBI

 

Vai man būs jāpiesaista vēl citi speciālisti un kas veiks elektrības pieslēguma tehniskos darbus?

Jā, jums būs jāizvēlas sertificēts elektriķis, kas ierīkos ēkas iekšējo elektrotīklu. Atsevišķos gadījumos arī elektrotīkla izbūves projekta izstrādātājs. Izbūvi līdz sadalnei, veiks konkursa kārtībā ST atlasīts būvnieks. Par elektrotīklu no sadalnes līdz jūsu īpašumam un pašā īpašumā atbildīgs būs jūsu izvēlēts sertificēts elektriķis. Jūsu īpašuma elektrotīklu ar kopējo savienos, kā arī sadalni un skaitītāju uzstādīs ST speciālisti.

 

Cik daudz laika vajadzēs un kā zināšu, kādi darbi jau paveikti un kas vēl jādara?

Atkarībā no projekta sarežģītības pakāpes, jauna elektrības pieslēguma ierīkošana vai slodzes palielināšana var aizņemt  no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Klientu portālā e-st.lv sekojiet līdzi visiem elektrības pieslēguma sagatavošanas darbiem, kā arī iesaistieties tajos. Reģistrējiet savu tālruņa numuru un saņemiet aktuālo informāciju arī SMS formā.

 

IZMAKSAS

 

Kā tiek aprēķinātas izmaksas?

Jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas vai slodzes palielināšanas izmaksas ir atkarīgas no pieprasītās jaudas un veicamo darbu apjoma. Tās sastāv no faktiskajām izmaksām, piemēram, maksas par sadalni, tās uzstādīšanu, kabeļa vai vada pievilkšanu līdz sadalnei u.c, un ieguldījumiem, kas nodrošina kopējā elektrotīkla pieejamību. Ja esat iegādājies zemi vai ēku, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, vai vēl tikai plānojat to darīt, iesniedziet konkrētā īpašuma jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas pieteikumu klientu portālā e-st.lv un saņemiet izmaksu aprēķinu par brīvu.

 

Vai varu atgūt izmaksas?

Lai sekmētu uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides attīstību, klientiem, kuru elektrības pieslēgums vai pieslēguma jaudas palielinājums ir 0,4kV (kilovolti) elektrotīklā ar jaudu lielāku par 100A vai vidsprieguma elektrotīklā, ir iespēja piecu gadu laikā no jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas vai slodzes palielināšanas brīža atgūt par pakalpojumu samaksāto 100% apmērā. Rūpīgi izvērtējiet elektrības pieslēgumam nepieciešamo jaudu, lai atgūstu investīcijas un arī vēlāk lietotu elektrību nepārmaksājot!

 

EFEKTIVITĀTE

 

Kādēļ atteikties no liekās elektrības pieslēguma jaudas?

Ar slodzes aprēķina kalkulatora palīdzību tiešsaistē pārliecinieties, vai visa īpašumā pieejamā elektrotīkla jauda tiešām nepieciešama. Samazinot elektrības pieslēguma jaudu, atbilstoši šī brīža vajadzībām, samazināsies arī kopējās izmaksas par patērēto elektroenerģiju.

 

Kā varu samazināt īpašumā pieejamo elektrotīkla jaudu?

Piesakiet pieslēguma jaudas samazināšanu klientu portālā e-st.lv un saņemiet šo pakalpojumu bez maksas. Rūpīgi izvērtējiet šī soļa nepieciešamību un ņemiet vērā, ka slodzes atjaunošana ir maksas pakalpojums. Jūsu ērtībām slodzes aprēķina kalkulators pieejams sadalestikls.lv.

 

CITI PIESLĒGUMI

 

Ko darīt, ja elektrība nepieciešama īslaicīgi?

Ja organizējat pasākumu ārpus telpām, iekārtojat āra kafejnīcu vai plānojat būvdarbus īpašumā, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, un šāds pieslēgums nepieciešams vien uz laiku, kas nepārsniedz 24 mēnešus, pieteikumu īslaicīga pieslēguma ierīkošanai iesniedziet klientu portālā e-st.lv.

 

Ko darīt, ja nav pieļaujams elektrības padeves pārtraukums?

Ja īpašumā esošajām elektroietaisēm nav pieļaujami elektrības piegādes pārtraukumi, ar ģeneratora palīdzību izveidojiet autonomu elektroapgādi.

 

Vairāk informācijas SADALESTIKLS.LV

Lasīt vairāk...

Sākas Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana 40 profesijās

17.06.2019, 10:59

 

Programmā Jauniešu garantija sākas noslēdzošā uzņemšana 40 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt pusotra gada laikā bez maksas. Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā. Pieteikšanās 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā notiek līdz 30. augustam.

 

Piedāvājumā jaunas profesijas

Programmas noslēdzošajā uzņemšanā piedāvājumā ir 40 ar darba devējiem un nozares ekspertiem saskaņotas profesijas, kuras var apgūt 1,5 gada laikā. Šoreiz profesiju klāstā ir tādas jaunas vai atbilstoši jauniem standartiem izstrādātas profesijas kā restorāna pavārs, ainavu būvtehniķis, interjera dizainera asistents, telekomunikācijas tehniķis, tūrisma pakalpojumu konsultants un augļu un dārzeņu pārstrādes ražošanas tehniķis.

 

Mācību klāstā ir arī jau līdz šim labi zināmas specializācijas - viesmīlības pakalpojumu speciālists, programmēšanas tehniķis, datorsistēmu tehniķis, loģistikas darbinieks, grāmatvedis, namdaris, apdares darbu tehniķis, konditors, automehāniķis, autodiagnostiķis, vizuālā tēla stilists, tērpu modelēšanas un konstruēšanas speciālists, kā arī citi arodi.

 

Pabeiguši jau gandrīz 8000 jaunieši

Jauniešu garantija šo gadu laikā ir pierādījusi, ka ciešā sadarbībā ar darba devējiem profesionālā izglītība ļauj veiksmīgi risināt jauniešu profesionālās nākotnes un mūsdienu darba tirgus izaicinājumus. Salīdzinoši īsā laikā – gadā vai pusotrā – šobrīd jau gandrīz 8000 jauniešu ir ieguvuši profesiju, kas ir palīdzējusi viņiem iekļauties darba tirgū. Kā liecina mūsu veiktās absolventu aptaujas, pusgadu pēc izlaiduma 72% aptaujāto jauniešu iekārtojas darbā, turklāt puse no viņiem – tieši Jauniešu garantijā iegūtajā profesijā. Par projekta panākumiem liecina arī tā iekļūšana Eiropas Komisijas konkursa RegioStars 2018 finālā,” skaidro Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās.

 

Lai pieteiktos mācībām, jaunietim nepieciešams vidējās izglītības diploms un viņš nedrīkst strādāt vai studēt pilna laika izglītības programmās augstskolās. Vienlaikus jaunietis var studēt nepilna laika programmās, būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētājs vai bezdarbnieks un saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja jaunietim jau ir profesionālā kvalifikācija, tai jābūt iegūtai agrāk kā 12 mēnešus pirms mācību uzsākšanas Jauniešu garantijā.

 

Stipendija 70 – 115 eiro mēnesī

Jauniešu garantijas audzēkņi saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, ja sekmīgi mācās, kā arī nepieciešamos mācību līdzekļus un bezmaksas vietu dienesta viesnīcā. Mācību noslēgumā ir paredzēta kvalifikācijas prakse, kuras laikā apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni, ja tas ir nepieciešams.

 

Ar visām Jauniešu garantijas profesijām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām var iepazīties VIAA mājaslapā: www.viaa.gov.lv/jauniesugarantija.

 

Projekta Jauniešu garantija aktivitāti “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” finansē ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta, un to bija plānots noslēgt 2018. gadā. Tā kā šī projekta aktivitāte nesusi labus rezultātus un jauniešu bezdarbs Latvijā turpina samazināties, VIAA īstenotā Jauniešu garantijas aktivitāte pagarināta līdz 2021. gadam.

Lasīt vairāk...

Malnavas koledža uzņem audzēkņus

10.06.2019, 16:54

Nodarbības par sirds veselību

05.06.2019, 17:24

Atbalsts labdarībai un brīvprātīgā darba popularizēšanai

04.06.2019, 11:51

 

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” ir uzsācis projekta “Labdarības un brīvprātīgā darba atbalsts un popularizēšana” īstenošanu. Tas aptvers Preiļu, Aglonas, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novadu. Projekta mērķis ir Viduslatgales iedzīvotāju iesaiste kopienas dzīves kvalitātes uzlabošanā caur labdarību un brīvprātīgo darbu.

 

Projektā tiks iesaistīti organizācijas dibinātāji, darbinieki un brīvprātīgie darbinieki, visu piecu novadu jaunieši – brīvprātīgā darba veicēji, kā arī visu novadu iedzīvotāji. Projekta ietvaros Fonda dibinātāji, darbinieki un brīvprātīgie darbinieki kaldinās jaunas ziedojumu piesaistes taktikas un apsvērs brīvprātīgā darba popularizēšanas iespējas. 24 jaunieši apgūs brīvprātīgā darba īstenošanas praktiskās iemaņas. Visu piecu novadu iedzīvotāji tiks aicināti piedalīties ar savām idejām un redzējumu Apkaimes ideju darbnīcās Preiļu novadā, Aglonā, Riebiņos, Vārkavā un Līvānos. Projekta kulminācijas pasākums, kam jau tagad aicinām ikvienu rezervēt laiku dalībai, ir Aktīvo iedzīvotāju forums „Darām pa savam”. Forums notiks oktobra pirmajā nedēļā Preiļos, pulcinās vairāk kā simts piecu novadu iedzīvotājus, kam nav vienaldzīga sava dzīves un kopienas telpa.

 

Projekta ietvaros tiks veidots video materiāls par labdarības un brīvprātīgo darbu Viduslatgalē. Lai iedrošinātu iedzīvotājus ziedot un atvieglotu ziedošanas procedūru, tiks izveidota iespēja ziedot elektroniski Viduslatgales pārnovadu fonda mājaslapā.

 

Projekta gaitu un rezultātus atspoguļosim gan mājaslapā, gan vietējos preses izdevumos.

 

Projekta rezultātā tiks popularizēta labdarība, filantropija un brīvprātīgais darbs, tiks piesaistīti jauni brīvprātīgie, apzinātas efektīvākas ziedotāju piesaistes taktikas, veicināta iedzīvotāju iesaiste un līdzdarbība novadu attīstībā un kopējas dzīves kvalitātes uzlabošanā, informēta sabiedrība par brīvprātīgo darbu un labdarību Viduslatgalē, tiks dots ieguldījums filantropijas, labdarības un brīvprātīgā darba kultūrā.

 

Projektu īstenos Preiļu, Līvānu, Riebiņu un Aglonas un Vārkavas novadā no 2019. gada maija līdz oktobrim.

 

Projektu “Labdarības un brīvprātīgā darba atbalsts un popularizēšana” (proj. nr. 2019.LV/NVOF/DAP/007/11) finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Projekta kopējās izmaksas ir 10747, 08 EUR.

 

Viduslatgales pārnovadu fonds ir vienīgā vairākus novadus aptverošā labdarības organizācija Latgalē. Vairāk informācijas par fondu organizācijas mājaslapā www.vlpf.lv

 

Informāciju sagatavoja: Evija Caune, e-pasts: vlpf@inbox.lv, tālruņa nr. 28399197

Lasīt vairāk...

Mācību gada noslēguma svētki Riebiņu novadā

04.06.2019, 10:41

 

31. maijā skolotāji, skolēni un vecāki pulcējās Riebiņu KC uz 2018./2019. mācību gada noslēguma svētkiem. Par sasniegumiem aizvadītajā mācību gadā mācību priekšmetu olimpiādēs, ārpusklases konkursos un sporta sacensībās Riebiņu novada domes diplomus un naudas balvu kopumā saņēma 137 skolēni, bet Atzinības raksts par ieguldīto rezultatīvu darbu skolēnu sagatavošanā un naudas balva tika pasniegta 12 pedagogiem: Riebiņu vidusskolas skolotājām – Anitai Punculei, Diānai Bravackai, Ārijai Bergmanei-Sprūdžai, Ritai Pudānei, Mārītei Pokšānei un Skaidrītei Vulānei; Sīļukalna pamatskolas skolotājiem – Marijai Bernānei, Līgai Čačai un Jānim Upeniekam; Dravnieku pamatskolas skolotājai Silvijai Butkevičai; Galēnu pamatskolas skolotājām – Elzai Leimanei un Dainai Mičulei.

 

Mācību priekšmetu olimpiādēs kopā iegūtas 55 godalgotas vietas, tajā skaitā 3 godalgotās vietas valsts mēroga olimpiādēs: Dravnieku pamatskolas skolniece Olivia Dalova ieguvusi 2 vietu Latvijas 46. atklātajā matemātikas olimpiādē (skolotāja Silvija Butkeviča) un Riebiņu vidusskolas skolnieces Dana Patrejeva un Laura Zalāne ieguva godalgotas vietas valsts mājturības un tehnoloģiju olimpiādē (skolotāja Anita Puncule).

 

Kopā 11 vietas iegūtas Latgales reģiona olimpiādēs: Riebiņu vidusskolas pamatskolas skolēns Raivis Luriņš ieguva Atzinību vācu valodā (skolotāja Nataļja Smukša), Viktorija Nagle – 3. vietu, Lāsma Jurkāne – Atzinību un Gunita Vjakse – 3. vietu latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Diāna Bravacka), kā arī vidusskolēni: Karīna Komlačova, Vikentijs Trofimovs, Jevģēnijs Leikučs ieguvuši augstus vērtējumus Zinātniski pētniecisko darbu konferencē (skolotāji – Alla Solovjova un Guntis Tjarvja), Dravnieku pamatskolas skolniecei Oliviai Dalovai – 3. vieta angļu valodā (skolotāja Arnita Znotiņa), Sīļukalna pamatskolas trim skolēniem – Amandai Prikulei, Jānim Bečam un Aivim Daideram – 3.vieta dabaszinību un matemātikas olimpiādē (skolotāja Marija Bernāne un Līga Čača).

 

 

Starpnovadu olimpiādēs iegūtas 18 godalgotas vietas šādos priekšmetos: Dravnieku pamatskola – angļu valodā; Galēnu pamatskola – angļu valodā un  vēsturē; Sīļukalna pamatskola – angļu valodā un zēnu mājturībā, tehnoloģijās; Riebiņu vidusskola – bioloģijā, vēsturē, dabaszinātnēs, mūzikā, vizuālajā mākslā, angļu valodā, latviešu valodā un literatūrā.

 

Šogad notika 3 novada olimpiādes, kurās iegūtas 23 godalgotas vietas. Skaitliski visvairāk vietu ieguvis Juris Kokins un Olivia Dalova – pa 4 godalgotām vietām, Jānis Bečs un Raivis Luriņš – 3.

 

Par aktivitāti ārpusklases konkursos tika apbalvoti 95 skolēni. Mūsu novada skolēniem panākumi gan radošajos, skatuves runas konkursos, gan tautu deju skatēs, konkursā ,,Vēsture ap mums,” vizuāli plastiskajos konkursos, bet folkloras kopa ,,Jumalāni” guvusi augstus rezultātus dažādās skatēs.

 

Sporta joma mūsu novadā darbojas ļoti aktīvi, daudzi skolēni saņēma balvu par panākumiem starptautiskajās, Latvijas, Latgales vai starpnovadu sporta sacensībās. Sīļukalna pamatskolā vislabākie rezultāti Kristīnei Saleniecei, Rušonas pamatskolā –  Pēterim Stupānam, Riebiņu vidusskolā – Arturam Valteram un Nikitam Baikovam, Galēnu pamatskolā – Reinim Lacam un Elīnai Ūsānei, bet Dravnieku pamatskolā – Sandim-Endijam Dimitrijevam un Oliviai Dalovai.

 

Katra izglītības iestāde mācību gada noslēguma pasākumā iepriecināja ar skolēnu sagatavotiem priekšnesumiem. Paldies visiem par paveikto  darbu 2018./2019. mācību gadā un lai izdodas interesanti pavadīt vasaru!

 

Novada izglītības jautājumu  koordinatore

Evelīna Visocka

Lasīt vairāk...

Projektā “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” noslēdzies pirmais mācību gads

03.06.2019, 14:25

 

 

Ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, ko īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests, līdz 2019. gada aprīlim, atbalstu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku samazināšanai saņēmuši jau vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā. Projekta atbalstu var saņemt vispārējās izglītības iestāžu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam (arī audzēkņi vispārējās izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās izglītības programmu).

 

Riebiņu novadā 2018./2019. mācību gadu projektā Galēnu, Rušonas un Sīļukalna pamatskolās 5. – 9. klašu grupā noslēguši 26 skolēni. Atbalsts saņemts vairākos mācību priekšmetos: latviešu, angļu un krievu valodā, matemātikā, Latvijas un pasaules vēsturē, dabaszinībās, bioloģijā un sportā. Projekta ietvaros skolēniem sniegtas logopēda un psihologa konsultācijas.

 

Par audzēkņu dalību projektā stāsta Galēnu pamatskolas direktore Gunita Strode: “Iesaistoties projektā “PuMPuRS” skolēni ir noticējuši savām spējām, apguvuši iekavēto mācību vielu, ko dažādu iemeslu dēļ nebija apguvuši laikus. Tāpat skolēniem jūtami uzlabojumi mācību sasniegumos, sadarbībā ar skolotājiem audzēkņi ir attīstījuši prasmes strādāt ar tekstu, veidojuši atgādnes, attīstījuši savas plānošanas prasmes. Logopēda un psihologa nodarbībās skolēni attīstījuši prasmes sadarboties ar klases kolektīvu, vēlmi izprast savu uzvedību. Viena no pozitīvākajām lietām projektā ir tieši individuālās konsultācijas, kad skolēns var gūt pedagoga atbalstu vistiešākajā veidā, darbojoties divatā”.

 

Atbalsta sniegšana tiek īstenota arī caur dalību Jaunatnes iniciatīvu projektos, kur iepriekšējā uzsaukuma laikā apstiprināti un realizēti 78 projekti, kuros vairāk nekā 4000 skolēnu, neformālās izglītības ceļā, iesaistīti un motivēti izglītības turpināšanai. Projektu konkurss “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” Riebiņu novadā turpinās līdz 17. maijam, sīkāka informācija un konkursa nolikums http://riebini.lv/lv/jaunumi/get/nid/3080 vai Attīstības un plānošanas daļā.

 

Vēlot jauku un krāsainu vasaru skolēniem un pedagogiem,

projekta “PUMPURS” koordinatore A. Meluškāne

Lasīt vairāk...

12-24 no 1689 jaunumiem

1 2 3 4

...

141