Notikumu kalendārs

    Septembris    

Jaunumi

Atraktīvais Miķelis Sīļukalnā

27.09.2021, 13:05

 

Tirdziņā varēs iegādāties vietējo mājražotāju sierus, žāvējumus, pīrāgus, medu, marinētus ķirbjus, pupiņas, dzērvenes, z/s "Vilkači" sulas, sukādes, stādus, Sakstagala stādaudzētavas stādus un daudz ko citu. Sportiskās aktivitātes piemērotas visām paaudzēm!
Lasīt vairāk...

NVA aicina darba meklētājus un nodarbinātos pieteikties mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās

27.09.2021, 10:21

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba meklētājus un nodarbinātos, kuriem jāpilnveido savas profesionālās prasmes un iemaņas, pieteikties mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās. Tā ir iespēja iegūt vai uzlabot gan digitālās prasmes, zināšanas un profesionālās iemaņas tādās jomās kā uzņēmējdarbība, datorzinības, datu zinātne, informācijas tehnoloģijas, profesionālās ievirzes svešvalodu apguve, gan caurviju prasmes (soft skills) – komunikācija un sadarbība darba vidē, mācīšanās spējas un metodes, pašorganizēšanās un laika plānošana, radošums un inovācijas profesionālajā vidē, gan pārvaldības prasmes.

 

Atvērtie tiešsaistes kursi mūsdienās ir populārs e-mācību virziens, kas nodrošina iespēju iegūt neformālu izglītību starptautiski atzītajās universitātēs un mācību organizācijās neatkarīgi no to atrašanās vietas. Atvērtie tiešsaistes kursi ir pieejami tādās mācību platformās kā Coursera, EdX, Futurelearn, MiriadaX un citas.

 

Jāņem vērā, ka mācības starptautiskajās atvērto tiešsaistes kursu platformās notiek svešvalodās, tādās kā, piemēram, angļu, franču, krievu, vācu un citās, tāpēc, izvēloties mācību platformu un programmu, pievērsiet uzmanību tam, kādās valodās tiek piedāvāta Jums nepieciešamā kursa apguve, un izvēlieties to svešvalodu, kurā varat mācīties.

 

Atvērto tiešsaistes kursu platformu un mācību programmas var izvēlēties gan patstāvīgi, gan ar NVA atbalstu. NVA piedāvā iespēju sadarbībā ar karjeras konsultantu sagatavot piemērotāko mācību piedāvājumu jeb “mācību portfeli”, ievērojot darba meklētāja vai nodarbinātā iepriekšējo izglītību, pieredzi un vēlmes.

 

Aicinām izvēlēties Jums nepieciešamo mācību programmu kādā no atvērto tiešsaistes platformām un pieteikties mācībām elektroniski, aizpildot pieteikumu NVA tīmekļvietnē. Desmit darba dienu laikā NVA Jums organizēs karjeras konsultāciju, bet pirms mācību uzsākšanas tiks noslēgts līgums par dalību mācībās.

 

Darba meklētājs vai nodarbinātais var iesaistīties kopumā sešu mācību programmu apguvē. NVA nodrošina mācību izdevumu kompensāciju - līdz 500 eiro.  Mācību izdevumi tiek kompensēti piecpadsmit darba dienu laikā pēc kursa apguves apliecinoša dokumenta un maksājumu apliecinoša dokumenta saņemšanas. Ir iespēja saņemt avansa maksājumu 50% apmērā par katru no izvēlētajām mācību programmām. Par mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās bezdarbniekiem tiks maksāta arī stipendija - 5 eiro par mācību dienu.

 

Detalizētāka informācija pieejama NVA tīmekļvietnē vai NVA filiālēs (visu filiāļu kontaktinformācija - sadaļā “Kontakti”).   

 

Plānots, ka pilotprojekta ietvaros mācībās atvērto tiešsaistes kursu platformās tiks     iesaistīti līdz 1,5 tūkstošiem darba meklētāju un nodarbināto.

 

Darba meklētāju un nodarbināto mācības atvērto tiešsaistes kursu platformās notiek pilotprojekta “Nākotnes prasmju iniciatīva” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Raidījumu ciklam ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik” tapis 3. raidījums

24.09.2021, 11:13

 

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina iepriekšējos divos gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumu cikla ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Trešais no tiem televīzijas ekrānos būs vērojams jau šo svētdien 26. septembrī pl. 14:30 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē, kā arī pirmdien 27. septembrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā un pl. 20:00 kanālā TV 24 ar atkārtojumu sestdien 2. oktobrī pl. 11:00.

 

Raidījumu ciklam šosezon pilnībā mainīts formāts un katru no tiem veido četras aizraujošas tematiskas sadaļas par atpūtas iespējām ģimenēm ar bērniem dažādās Latgales vietās, par dažādiem pasākumiem un pulciņiem, kur bērni var piedalīties ārpus skolas, tiksimies ar jaunajiem talantiem un kopā ar viņiem apgūsim jaunas prasmes, piedalīsimies ar dabas vērtību saglabāšanu saistītās aktivitātēs.

 

Trešajā raidījumā tā vadītājas LRT žurnāliste Ausma Sprukte un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 5. klases skolniece Adriana Goroščaka izlozēs iespēju novērtēt ģimeņu atpūtas iespējas Dienvidlatgalē un izzināt interesantākos tūrisma objektus Pilskalnes pagastā, raidījuma laikā tiksimies arī ar dzejnieci, sabiedrisko attiecību speciālisti un žurnālisti Ingu Kaļvu-Miņinu un kopā mācīsimies radoši rakstīt, savukārt z/s “Kotiņi” saimniece Vija Kuļša nodrošinās aizraujošu ēdienu gatavošanas meistarklasi, bet dabas aktivitāte šoreiz būs ik vasaras pasākums “Tauriņu nakts” Grebļa kalnā Pasienē.

 

Gluži tāpat kā iepriekš raidījumu laikā turpināsim minēt Rēzeknes novada iedzīvotājas Irbes un Jurģa no Īrijas mīklas. Ļoti gaidīsim jūsu atbildes uz tām foto, video, zīmējumu, dzejas vai jebkādā citā brīvā formātā mūsu sociālo tīklu vietnēs, kā arī tās var iesūtīt pa pastu uz adresi Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!”. Pareizo un interesantāko atbilžu autoriem būs balvas!

 

 

Pavisam cikla “Žik!” jaunajā sezonā būs seši jauni raidījumi, kuri sākot ar 12. septembri līdz 23. oktobrim tiks pārraidīti kanālos Re:TV un TV 24. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos, kā arī katru tematisko sadaļu atsevišķi varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv un sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV, gan platformā https://xtv.lv/.

 

Tāpat  smieklīgākos aizkadra kuriozus ievietosim “Žik!” sociālo tīklu lapās Facebook: https://www.facebook.com/ZIKraidiejums un Instagram: https://www.instagram.com/zik_raidiejums/.

 

Raidījumi top konkursa “Par satura veidošanu 2021. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā. Projektu finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu  “Breinumu myužs”. #NEPLP2021.

 

Ausma Sprukte,

LRT žurnāliste

e-pasts: a.sprukte@inbox.lv

Lasīt vairāk...

Pasaules Tūrisma diena

23.09.2021, 11:50

 

Preiļu novada TIC aicina atzīmēt Pasaules Tūrisma dienu 27.septembrī, un no 23.09.-03.10.2021. izsludina akciju - fotoorientēšanos Preiļos. Līdz 3.oktobra pusnaktij atsūti uz tic@preili.lv , kurš foto atbilst kuram punktam kartē un laimē balvas! Galvenā balva - picērijas "Picu bode" dāvanu karte EUR 15 vērtībā. Karti meklē ej.uz/fotomomenti , un bildes ej.uz/fotomirklipreilos .

Lai jauka un vērīga rudenīgā pastaiga pa Preiļu pilsētas ielām!

Lasīt vairāk...

Pirmais Ziedotāju aplis Viduslatgalē

23.09.2021, 11:05

 

“Nevar būt! Tiešām?” – tāda bija pirmā reakcija Natālijai, Imantam un Gunitai, kad tika iesaukti zālē un redzēja uz ekrāna solītos ziedojumus.

 

17. septembrī ap 21:00 beidzās pasākums – pirmais Ziedotāju aplis Viduslatgalē. Viduslatgales pārnovadu fondam šī bija jauna un neparasta pieredze, ieceru autoriem un ziedotājiem noteikti arī. Tāpēc īpašs paldies visiem trim ideju autoriem, kuri piekrita piedzīvojumam, un, protams, ziedotājiem, kuri ar savu naudu un pat ar darbu atbalstīja ieceres.

 

Ziedotāju aplis ir iedzīvotāju vienlaikus iesaistoša ziedošanas metode, kuru aizsāka mecenāts Frederiks Malders Lielbritānijā. Latvijā tā tiek īstenota kopš 2017. gada, mēs Latgalē sasparojāmies tikai tagad.

 

Jāsecina, ka pirmais ziedotāju aplis ir veiksmīgi noslēdzies ar ļoti iepriecinošiem rezultātiem. Kā savā uzrunā teica Natālija Rubīne: mūsu ticība ir lielāka par jūsu šaubām.

 

 

Imants Babris stāstīja par savu ieceri pilnveidot Futbola ielu – idejas atbalstītāji nosolīja 880 EUR (580 EUR skaidrā naudā un 300 EUR dizaina un maketēšanas darbam). Faktiski jau ir ienākuši 643 eiro. Ieceres kvalitatīvam iznākumam Imants aprēķinājis ap 1400 eiro. Tātad atbalstītāji, fani, līdzjutēji, karsēji, grūpijas, vecie un jaunie audzēkņi, sportisti ar un bez lieliem sasniegumiem – šī ir iespēja mums visiem piedalīties vienas lieliskas visiem redzamas idejas īstenošanā un ziedot atlikušo summu.

 

Galēnu Kultūrvēstures biedrības vadītāja Gunita Strode ne tikai stāstīja, bet rādīja arhitekta Viestura Baloža Galēnu muižas kompleksa vizualizāciju. Muiža bijusi gan tiem, gan šiem laikiem varena vieta. Ziedotāji nosolīja 650 eiro naudā un 250 eiro darbā – galda kalendāra dizaina izveidei un maketēšanai. Šobrīd jau faktiski ir ienākuši 659 eiro. Nu sasparojas galēnieši, vēstures un arhitektūras pazinēji, kultūrvides veidotāji un baudītāji, dzimto sakņu meklētāji un kopēji – jums ir iespēja atbalstīt biedrības ieceri izveidot lielformāta baneri pie muižas un galda kalendāru “Gaļān cymuss”. Kas zi`, varbūt vēl dabūt pašu kalendāru dāvanā, kad tas tiks izdots.

 

Natālija Rubīne ir seniore tikai pēc pases datiem. Viņa ar savu ideju pārliecināja visvairāk ziedotāju, pat jau pirms pasākuma. Natālija un biedrības “Likteņa ceļš” biedri iecerējuši stādīt rododendru audzi – kā piemiņu izsūtītajiem Preiļu novada iedzīvotājiem; to darīs kopā ar skolēniem. Ideja guva nepieredzēti lielu ziedotāju atsaucību – 1000 eiro. Idejas īstenošanai jau faktiski savākti 1050 eiro. Izskatās, ka ziedošo rododendru krūmu būs nevis 13, bet vairāk…

 

Ar ideju autoru pārstāvētajām biedrībām tiks slēgti līgumi. Ziedotā nauda tiks pārskaitīta. Biedrības atskaitīsies par izlietoto ziedojumu, Viduslatgales pārnovadu fonds informēs gan sabiedrību, gan pasākuma atbalstītājus. Bet ziedotāji varēs savu pienesumu novērtēt gada laikā. Jau tagad ir satraucoši iedomājoties, ka kāds zieds parkā zied no tevis, ka esi pielicis savu artavu, lai nosegtu koka mājas sienu ar krāsainu “futbolisku” baneri, ka esi piedalījies Galēnu muižas popularizēšanā.

 

Pasākums varēja izdoties pateicoties atbalstītājiem: Norvēģijas, Lihtenšteinas, Islandes valsts finansējumam caur Aktīvo iedzīvotāju fondu, Frederick Mulder Foundation, Borisa un Ināras Teterevu fondam. Pateicamies visiem, kas ļāva pasākumam notikt patīkamā atmosfērā: Uģim Melderim par vadīšanu, Ievai Vizmai Romanovskai par saksofona spēli, Santai Loginai par foto, Andrim Lazdānam par apskaņošanu un straumēšanu, Preiļu restorānam par viesmīlību.

 

Vēl mēnesi gaidīsim pārskaitījumus no atbalstītājiem. Viduslatgales pārnovadu fondam ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, tas nozīmē, ka ziedotājs daļu no ziedotās summas var atgūt no valsts, iesniedzot iedzīvotāja gada ienākumu deklarāciju.

 

Ziedojot mērķī jānorāda savs favorīts: Futbola iela, Galēnu muiža, Rododendru audze.

 

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”

Reģ. Nr.: 40008210954
Adrese: Tirgus laukums 1, Preiļi, LV-5301, Latvija

 

Ziedojumu konti:

LV35UNLA0050021079970 AS "SEB Banka"
LV17PARX0016753060001 AS "Citadele banka"
LV72HABA0551046892983 AS "Swedbank"

 

Pieeja internetbankai arī mūsu mājas lapā: https://www.vlpf.lv/ziedot/ziedot

 

Sagatavoja Evija Gurgāne, valdes locekle

Foto: Santa Logina

Lasīt vairāk...

Rudenīgu pastaigu un atpūtas vietas Preiļu novadā

23.09.2021, 10:54

 

Pavisam pēkšņi ir pienācis rudenīgs laiks, bet tas nevar būt par attaisnojumu, lai nedotos dabā! Galvenais ir pozitīvs noskaņojums, piemērots apģērbs, līdzi silts dzēriens un laba kompānija. Piedāvājam dažas idejas pastaigām un apskates vietām Preiļu novadā, jo ne tikai Siguldā krāsojas kokiem lapas un var baudīt zelta rudeni.

 

Preiļu muižas komplekss un parks. Latvijā lielākais ainavu parks pilsētas teritorijā ir populāra pastaigu vieta gan vietējiem, gan pilsētas viesiem, bet tā kā tā platība ir 41,2 ha, pa mazajiem celiņiem cilvēku plūsma te it nemaz nav traucējoša. Nesteidzīgā solī apskati, kā tiek atjaunota Preiļu pils, aizej uz romantisko Ievas un Ādama saliņu, apskati Preiļu kapelu, vārtsarga namiņa un vides objektus. Bērniem īpaši patiks dažādi izzinošie vides stendi parka teritorijā, kā arī Dižkoku taka, kuru izejot, atklāsi 16 varenu parka koku stāstus. Noderīgu informāciju un takas karti vari iegūt te: ej.uz/preiludizkokutaka

 

Riebiņu muižas parks atrodas vien 7 km attālumā no Preiļiem, bet arī te jūtama pagātnes elpa un varenums. Lai gan pati muiža nav piedzīvojusi savu atdzimšanas stāstu, apmeklētājiem paveras plašs ainavu parks, kur savulaik pils priekšā bijis pat neliels baseins ar strūklaku. Blakus parkam atrodas zirgaudzētava “Auļi” un bieži vien staltos dzīvniekus var vērot tieši no parka. Pieteikties uz zirgaudzētavas apskati var pa tel. 29112796.

 

Galēnu muižas parkā (5,9 ha) vērojama koku un krūmu sugu daudzveidība, bet ievērības cienīgas noteikti ir senās lapegles, kuras ieskauj parka centrālo laukumu, veidojot savdabīgu norobežojumu, kā arī kārpainie segliņi, kuri noteikti nepaslīdēs garām vērīgākajiem parka apmeklētājiem. Šis ir franču dārzu stilā veidots regulāra plānojuma parks, kurā nesen izveidota Filozofijas taka (600 m). Tā veltīta filozofam, reliģiju pētniekam un dzejniekam Robertam Mūkam. Takā izvietotas dzejnieka un filozofa darbos sakņotas tādas koka skulptūras-simboliski tēli kā: "Čūska Uroboross", "Krokodils un es", "Cilvēks-olis", "Stārķis", "Eņģelis" utt., kas labāk ļauj izprast domātāja netradicionālo skatījumu uz lietām un padara interesantāku, daudzveidīgāku, saprotamāku mūsu ikdienu.

 

Kristus Karaļa kalns Aglonā ir koka skulptūru parks, kas šogad septembrī nosvinēja 15.dzimšanas dienu. Ik gadu tajā tiek uzstādītas arvien jaunas koka skulptūras, kas simbolizē dažādus sižetus no Vecās un Jaunās derības. Pirmās skulptūras bija “Jēzus Kristus – uzvarētājs” un “Eņģelis ar Dzīvības grāmatu”, bet šobrīd to ir vairāk kā 450, un autors arvien papildina parku. Kalnainajā apvidū pie Aglonas (Egles) ezera var pastaigāties, baudīt mākslas darbus un mieru, ko tie izstaro. Ieeja ir bez maksas, bet apmeklētājiem ir iespēja brīvprātīgi ziedot, lai parks attīstās arī turpmāk.

 

Arendoles parks ir 6,5 ha liels, un tas lepojas ar vairākām eksotiskām koku un krūmu sugām. Uz dažām liepām un ābelēm aug Latvijas aizsargājamais augs - āmulis. Ticējums vēsta, ka, zem tiem skūpstoties, var iegūt mūžīgu mīlestību. Arendoles muiža, kas tāpat kā parks ir privāts objekts, tiek pamazām, ar gādību un lielām rūpēm pret vēstures liecībām atjaunoti, savesti kārtībā. Saimnieki labprāt uzņem ciemiņus gan parkā, gan muižā, bet iepriekš ir jāpiesakās  pa tel. 29421413.

 

Vārkavas muižas parks ir valsts nozīmes dabas piemineklis, un tajā atrodas 10 eksotisku augu sugas, vairāki dižkoki, Vecvārkavas estrāde. Šoruden te atrasta reti sastopama sēne - daivainā čemurene. Tā pieder piepju sēņu grupai un ir iekļauta Sarkanajā grāmatā. Šīs sēne parasti aug uz celmiem un vecu ozolu pamatnēm, to izmanto kulinārijā, medicīnā un kosmetoloģijā. Lai gan daivainā čemurene esot ēdama, aicinām to neizpostīt, lai to var apskatīt lieli un mazi sēņu iepazīšanas entuziasti. Pēc pastaigas pa 4,5 ha lielo parku, ierīkotajā atpūtas un ugunskura vietā varat baudīt līdzpaņemto ēdienu, kā arī uzcept desiņas.  Piknika vietas ir pieejamas arī Vārkavas centrā – birztaliņā, kur ir ierīkota atpūtas un ugunskura vieta. Pie Vārkavas novadpētniecības muzeja, aiz Vārkavas Tautas nama ir ierīkota lapenīte un kamīns, savukārt, aktīvās atpūtas laukums ar lapeni ierīkoti pie Kalupes ezera.

 

Foto: Vārkavas muižas parka strūklaka, Dagnija Dudarjonoka.

 

Jasmuižas parks un Aizkalnes apkārtne savulaik devis iedvesmu Rainim, bet mūsdienās aicināts ikviens baudīt Jašas upītes līkločus parkā. Raiņa muzejā apskatāmas gan iekštelpu, gan vides izstādes. Parkā atrodas arī viens no nedaudzajiem trošu tiltiem Latvijā. Līdzpaņemto maltīti iesakām baudīt, sēžot uz estrādes soliņiem un skatoties no kalniņā lejā uz upi. Vēl ir iespēja aiziet ciema centrā pie pagasta ēkas – tur Jašas upes krastā iekārtota jauka atpūtas vieta.

 

Dovales mežā atrodas divas VAS “Latvijas Valsts meži” ierīkotas lapenes – atpūtas vietas, kur iespējams arī iekurt ugunskuru. Tās atrodas starp Dovales un Šusta ezeru, apkārtne ir gleznaina, īpaši pie Dzilnas (vai Šustas) upītes. Vairāk informācijas ej.uz/LVMDovole .

 

ZS Kalni Ārdavā, Pelēču pagastā priecē apmeklētājus ar “Burvju dārzu”, kur katrs gadalaiks ienes savas izmaiņas un burvīgumu. Saimniece gatavo mājas vīnu un cep gardas piparkūkas, tādēļ pastaigu pa dārzu var apvienot ar kulināro baudījumu. Vizīte obligāti jāpiesaka pa tel. 29472718.

 

Briežu dārzs Aglonā patiks gan lieliem, gan maziem, jo te var iepazīties ar Dāvida briežiem, staltbriežiem un dambriežiem, uzzināt par to dzīvi un audzēšanu. Dzīvnieciņus var arī pabarot! Ne velti daudzas ģimenes te ciemojas vēl un vēl! Saimniece gatavo bieža ragu rotiņas, kas pieejamas iegādei. Pirms apmeklējuma piesaki vizīti pa tel.  29642100.

 

Bioloģiskā zs “Vilkači” Stabulnieku pagastā nu jau gatavo savus dārzus ziemas miera periodam, tādēļ šobrīd aktīvi tiek novākta šī gada raža. Šobrīd pieejami gan cidoniju, upeņu, smiltsērkšķu stādi, gan cidoniju un smiltsērķšu ogas; upeņu, smiltsērkšķu, ābolu sula; āboli un bumbieri, dažādas sukādes un zāļu tējas. Viss pašu audzēts un ražots tavai veselībai! Saimnieki labprāt izrāda savus dārzus un dalās ar padomiem, lai ikvienam izdotos izaudzēt savus lauku labumus! Piesaki vizīti uz saimniecību pēc veselīgajiem gardumiem vai stādiem pa tel. 26782991.

 

Atceries! Ejot dabā, esi saudzīgs pret to! Ko atnesi, to aiznes atpakaļ!

 

Lai skaistu pastaigu piepildīts rudens! Iepriekš  minētās ir tikai nedaudzas no idejām pastaigām, vairāk iedvesmas smelies visitpreili.lv un aglona.travel ! Priecāsimies, ja šī gada rudens foto, kas uzņemti jaunizveidotā Preiļu novada teritorijā sociālajos tīklos tiks ievietoti ar haštagu #rudenspreilunovada2021 , lai varam kopīgi priecāties par zelta rudeni mūsu pusē!

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Šņepste,

Preiļu novada TIC vadītāja

Lasīt vairāk...

Iespēja interaktīvā veidā sekot līdzi darba tirgus tendencēm

22.09.2021, 14:51

 

Lai paplašinātu sabiedrības informētību par nākotnes darba tirgus tendencēm un izglītības vajadzībām, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājušas interaktīvu darba tirgus prognožu platformu, kas turpmāk apkopos aktuālo informāciju gan par esošo situāciju darba tirgū un NVA īstermiņa darbaspēka pieprasījuma prognozēm (prognozes.nva.gov.lv), gan par EM vidēja termiņa un ilgtermiņa darba tirgus prognozēm (prognozes.em.gov.lv).

 

Prognožu platforma sniedz iespēju ikvienam interesentam – uzņēmējiem, izglītības iestādēm, jauniešiem, kuri tikai vēl domā par profesijas izvēli, un citiem - iespējami ērtā, pieejamā un interaktīvā veidā iepazīties ar sagaidāmo situācijas attīstību darba tirgū – nozaru attīstību, nākotnē pieprasītākām profesijām, izglītības vajadzībām. Prognožu platforma var kalpot kā palīgs gan uzņēmējiem, pieņemot lēmumus par turpmākajām investīcijām cilvēkkapitālā, gan jauniešiem, izvēloties studiju virzienus, gan ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, lai saprastu, kāds nākotnē būs pieprasījums pēc viņu profesijām, un savlaicīgi pieņemtu lēmumu par savu zināšanu pilnveidošanu vai pārkvalifikāciju.

 

Platforma sastāv no 2 daļām, nodrošinot informāciju par:

 

NVA īstermiņa prognožu daļa nodrošina daudzpusīgu informāciju kā par esošo situāciju darba tirgū – reģistrēto darba meklētāju un vakanču skaitu, atalgojumu nozaru un profesiju griezumā, tā arī īstermiņa darbaspēka pieprasījuma prognozēm nākamajam gadam.  

 

EM vidēja un ilgtermiņa prognozes apkopo gan darbaspēka pieprasījuma un piedāvājumu nākotnes tendences līdz 2040. gadam, gan demogrāfijas prognozes līdz 2060. gadam, gan arī Latvijas ekonomiskās izaugsmes scenārijus līdz 2050. gadam.

 

Ekonomikas ministrs Jānis Vitebergs uzsver: “Šobrīd Latvijā vairāk kā 65 tūkstoši cilvēku ir bez darba, bet tai pat laikā uzņēmumi Latvijas reģionos aizvien biežāk norāda uz kvalificēta darbaspēka trūkumu, kas kavē uzņēmumu attīstību. Arī strauji mainīgie apstākļi pieprasa darbiniekus, kas var ātri pielāgoties jauniem darba tirgus izaicinājumiem. Risinājums šajā situācijā ir patstāvīga jaunu zināšanu un prasmju apguve visa mūža garumā, sekojot līdzi aktuālajām darba tirgus vajadzībām.”

 

NVA direktore Evita Simsone: “Esam gandarīti, ka darbs pie prognožu platformas izveides ir veiksmīgi noslēdzies. Darba tirgus prognozes tagad ir labāk pārskatāmas un vieglāk uztveramas plašam sabiedrības lokam - ne vien ekspertiem, bet arī skolēniem, studentiem, darba ņēmējiem un darba meklētājiem, visiem iedzīvotājiem, kuri vēlas pieņemt pārdomātus lēmumus par savas izglītības, profesijas, pārkvalifikācijas vai darbavietas izvēli.”

 

Lai gūtu ieskatu par prognožu platformas iespējām un lietošanu, aicinām noskatīties video sižetu šeit.

 

Uzziņai:

NVA ik gadu sagatavo īstermiņa darba tirgus prognozes par izmaiņām dažādās profesijās un nozaru grupās, dažādos reģionos un valstī kopumā. Platformā papildus publicēta informācija par vidējo atlīdzību (VID dati), nodarbināto skaitu profesijā (VID dati), reģistrēto bezdarbnieku skaitu, kuriem pēdējā nodarbošanās ir bijusi attiecīgajā profesijā (NVA dati), reģistrēto vakanču skaitu interesējošā profesijā (NVA dati). Prognozes tiek sagatavotas četru profesiju grupu līmeņos, piemērojot Starptautisko standartizēto profesiju klasifikāciju (ISCO). Darba tirgus īstermiņa prognozes ļauj izvērtēt darbaspēka pieprasījuma izmaiņu tendences viena gada griezumā.

 

EM, balstoties uz tautsaimniecības attīstības un demogrāfijas scenārijiem, izstrādā vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognozes, kas  ļauj apsteidzoši paredzēt darba tirgus neatbilstību veidošanos nākotnē. Prognozes parāda iespējamās darba tirgus attīstības tendences un potenciālos riskus, saglabājoties esošajai izglītības sistēmai un izglītības piedāvājuma struktūrai. Apzinot problēmas, tiek izstrādāti priekšlikumi risinājumiem darba tirgus pārkārtojumu realizācijai vidējā termiņā, lai sekmētu stabilu un sabalansētu valsts ekonomisko izaugsmi. Šobrīd pieejamās EM vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognozes aptver nozaru nodarbinātības vajadzības profesiju un izglītības griezumā līdz 2040. gadam. Darba tirgus prognozēs ņemti vērā aktuālie globālās ekonomikas attīstības procesi, tai skaitā arī Covid-19 pandēmijas ietekme uz Latvijas ekonomiku un darba tirgu turpmākajos gados.

 

Interaktīvā prognožu platforma izveidota Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” un Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Darbaspēka piedāvājuma un pieprasījuma prognozēšanas un monitoringa sistēmas izveide” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Svecīšu dienas novada kapsētās

21.09.2021, 16:05

 

9. oktobrī Sīļukalna pagastā: Kapenieku kapsētā – 14.00, Teilānu kapsētā – 15.00, Seiļu kapsētā – 16.00, Salenieku kapsētā – 17.00, Opolos kapsētā – 17.30.

 

9. oktobrī Silajāņu pagastā: Červoņiku kapsētā – 14.00.

 

9. oktobrī Saunas pagastā: Jakušu kapsētā – 11.00, Skuteļu kapsētā – 12.00, Orīšu kapsētā – 13.00, Smelteru kapsētā – 14.00, Betišķu kapsētā – 15.00.

 

16. oktobrī Silajāņu pagastā: Silajāņu kapsētā – 14.00.

 

16. oktobrī Stabulnieku pagastā: Stabulnieku kapsētā – 11.00, Trūpīšu kapsētā –  12.00, Saunas Vulānu kapsētā – 13.00, Krištobu kapsētā – 14.00, Brišku-Balckaru kapsētā – 15.00, Pastaru kapsētā – 16.00.

 

16. oktobrī Rušonas pagastā: Rutuļu kapsētā – 13.00, Antanišku kapsētā – 13.00, Kristapeņu kapsētā – 13.45, Ondzuļu kapsētā – 14.30, Eikšas kapsētā – 15.20, Žogotu kapsētā – 16.10, Eisāgu kapsētā – 17.00, Gailīšu kapsētā – 17.30.

 

16. oktobrī Rožkalnu pagastā: Augšmuktu kapsētā – 13.00, Strodu kapsētā – 14.00, Āpšu kapsētā – 15.00, Lazdānu kapsētā – 16.00.

 

16. oktobrī Saunas pagastā: Pauniņu kapsētā – 11.00, Prīkuļu kapsētā – 12.00, Lakausku kapsētā – 13.00, Aizupiešu kapsētā – 14.00, Anspoku kapsētā – 15.00.

 

16. oktobrī Aizkalnes pagastā: Gāgu kapsētā – 13.00, Raipoles kapsētā – 14.00, Daugaviešu kapsētā – 15.00, Jasmuižas kapsētā – 16.00, Bleidenes kapsētā – 17.00.

 

23. oktobrī Galēnu pagastā: Maltas Trūpu kapsētā – 13:00, Bukšinu kapsētā – 14.00, Galēnu kapsētā – 15.00.

 

23. oktobrī Vārkavas pagastā: Borbaļu kapsētā – 13.00, Stabuļnīku kapsētā – 14.00, Pilišķu kapsētā – 15.00.

 

23. oktobrī Pelēču pagastā: Solkas kapsētā – 11.00, Vecuma kapsētā – 11.40, Krasnagorkas kapsētā – 12.20, Gornijašu kapsētā – 13.10, Bramaņu kapsētā – 14.10, Džeriņu kapsētā – 15.00, Pelēču kapsētā – 16.00.

 

23. oktobrī Preiļu pilsētā: JAUNAJĀ kapsētā – 15.00, LIELAJĀ kapsētā – 17.00.

 

24. oktobrī Preiļu pagastā: Ribuļu kapsētā – 12.00, Seiļu kapsētā – 13.00, Pupāju kapsētā – 14.00, Ivdrīšu kapsētā – 15.00, Dzeņu kapsētā – 16.30, Šoldru kapsētā –17.30.

 

30. oktobrī Upmalas pagastā: Vanagu kapsētā – 13.30, Vārkavas kapsētā – 15.00.

 

30. oktobrī Riebiņu pagastā: Petravsku kapsētā – 13.00, Sprindžu kapsētā – 13.45, Sila kapsētā – 14.30, Kokoriešu kapsētā – 15.30, Baibu kapsētā – 16.15, Riebiņu kapsētā – 17.00.

Lasīt vairāk...

Atbalsta iespējas

21.09.2021, 14:11

Konkurss

21.09.2021, 14:10

Soli pa solim: kā īpašumā ievilkt elektrību

20.09.2021, 15:13

 

Ja esat iegādājies zemi un gatavojaties būvēt savu sapņu māju vai arī vēl tikai lūkojaties pēc nekustamā īpašuma, iespējams, apsverat domu par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu. Kādu pieslēgumu izvēlēties? Cik laika un naudas būs vajadzīgs? Ar ko sākt? AS "Sadales tīkls" sagatavojis praktiskus padomus, kas palīdzēs vienkārši un ērti tikt pie elektrības pieslēguma.

 

#1 Ar ko sākt?  Svarīgi priekšdarbi

 

Noskaidrojiet, vai īpašumā jebkad ir bijusi elektrība. Ja jūsu jaunais īpašums iepriekš ir bijis apdzīvots, iespējams, pieslēgums elektrotīklam ir saglabājies un nepieciešams tikai atjaunot elektrības piegādi. Šādos gadījumos vērsieties ar pieteikumu pie elektrības tirgotāja vai "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv. Ja elektrotīkls būs tehniskajām prasībām atbilstošs un līgums ar iepriekšējo īpašnieku izbeigts ne senāk kā 30 dienas iepriekš, pēc tirgotāja lūguma "Sadales tīkls" pāris dienu laikā bez maksas pieslēgs skaitītāju un atjaunos elektrības padevi.

 

Izvēlieties piemērotāko pieslēgumu. Plānojot jaunu elektrības pieslēgumu, izmantojiet mājaslapā sadalestikls.lv  pieejamo slodzes aprēķina kalkulatoru un konsultējieties ar sertificētu elektriķi, lai izvērtētu pieslēgumam nepieciešamo slodzi. Izmantojiet arī tarifu aprēķina kalkulatoru un nosakiet gan patēriņa paradumiem piemērotāko sadales sistēmas operatora tarifu, gan arī kopējo prognozējamo ikmēneša maksu par elektrību.

 

Ņemiet vērā, ka pieprasītā slodze ietekmēs ne tikai jauna pieslēguma ierīkošanas izmaksas, bet arī ikmēneša maksu par patērēto elektrību. Jo precīzāk pieslēguma maksimālā atļautā slodze atbildīs jūsu elektrības patēriņam, jo izdevīgāks būs elektrības pieslēgums.

 

Izpētiet nosacījumus. Iepazīstieties ar jauna pieslēguma ierīkošanu soli pa solim un saņemiet noderīgus padomus "Sadales tīkla" mājaslapā sadalestikls.lv.

 

#2 Uzziniet pieslēguma maksu jau iepriekš

 

Apsverot iespēju iegādāties zemi vai ēku, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, ir vērts jau laikus noskaidrot, ar kādām papildu izmaksām vēl būs jārēķinās, lai īpašumu apdzīvotu. Jauna elektrības pieslēguma maksu lielākajai daļai īpašumu varat noskaidrot jebkurā laikā ērti un vienkārši, izmantojot jauna pieslēguma maksas karti mājaslapā sadalestikls.lv.

 

Kā tiks aprēķināta maksa? Jauniem pieslēgumiem, kuru spriegums nepārsniegs 400 voltus (V), bet atļautā slodze – 100 ampērus (A) un attālums līdz zemsprieguma 0,4 kilovoltu (kV) līnijai būs līdz 50 metriem, maksa par būvdarbiem tiek aprēķināta, balstoties uz ampērmaksu jeb iepriekš noteiktu maksu par vienas slodzes vienības (ampēra) izbūvi, tai pieskaitot fiksētu pieslēgšanas maksu. Ampērmaksu “Sadales tīkls” katru gadu publicē Latvijas Vēstnesī, tā ir spēkā no 1. maija līdz nākamā gada 30. aprīlim. Pašlaik spēkā esošā maksa par vienas slodzes vienības izbūvi ir 77,29 eiro. 50% no aprēķinātās ampērmaksas segs "Sadales tīkls", un tikai atlikušos 50% klients.

 

Sarežģītākiem pieslēgumiem izbūves maksa tiek noteikta individuāli pēc pakalpojuma pieteikšanas, tostarp gadījumos, kad pieslēguma ierīkošanai ir būtiski ģeogrāfiski šķēršļi (piemēram, ūdenstilpes, autoceļi, dzelzceļa līnijas u.c.).

 

#3 Kā pieteikt īpašuma pieslēgšanu?

 

Kad esat pieņēmis lēmumu ķerties pie elektrības ievilkšanas darbiem, piesakiet jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv vai pie sava elektrības tirgotāja.

 

#4 Sagatavošanas un ierīkošanas darbi

 

Vai būs jāpiesaista vēl citi speciālisti? Sertificēta elektriķa palīdzība jums noteikti būs vajadzīga, lai ierīkotu īpašuma iekšējo elektrotīklu – ēku elektroinstalācijas, kā arī to elektrotīkla daļu, kas savienos ēku ar sadalni.

 

Atsevišķos gadījumos jums būs nepieciešams arī elektrotīkla būvprojekta izstrādātājs jeb projektētājs. Norādi, ka pieslēguma ierīkošanai vajadzīgi būvdarbi, un tehniskās prasības, saņemsiet pēc jauna pieslēguma pieteikšanas. Plašs projektētāju saraksts pieejams Būvniecības informācijas sistēmā (bis.gov.lv). Būvprojekta izstrādi, tāpat kā īpašuma iekšējo elektrotīklu ierīkošanu, būs jāorganizē jums, un šīs izmaksas nav iekļautas "Sadales tīkla" aprēķinātajā pieslēguma maksā.

 

Kas veiks tehniskos darbus? Par īpašuma iekšējo elektrotīklu atbildīgs būs jūsu izvēlētais sertificētais elektriķis. Sadalni uzstādīs un elektrotīklu no sadalnes līdz kopējam tīklam izbūvēs "Sadales tīkla" konkursa kārtībā atlasīts būvuzņēmējs ar saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu, bet skaitītāju uzstādīs "Sadales tīkla" speciālisti.

 

Cik laika vajadzēs? Atkarībā no projekta sarežģītības pakāpes, jauna elektrības pieslēguma ierīkošana var aizņemt  no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Kopējais laiks būs atkarīgs arī no tā, cik ātri tiks izpildīti darbi, kas veicami klientam.

 

Sekojiet līdzi visiem elektrības pieslēguma ierīkošanas darbiem "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv. Reģistrējiet arī savu e-pastu un tālruņa numuru, lai ātri un ērti saņemtu aktuālo informāciju.

 

Vairāk informācijas par "Sadales tīkla" pakalpojumiem meklējiet mājaslapā sadalestikls.lv.


Lasīt vairāk...

Riebiņu un tuvējo pagastu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši gandrīz 8 tonnas elektrotehnikas

17.09.2021, 14:56

 

Veicinot nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nonākšanu pārstrādē, Latvijas Zaļais punkts kopā ar SIA “Eco Baltia vide” un “Maxima Latvija” īstenoja kampaņu “Viegla šķirošanās”. Tās trešajā posmā, kura laikā elektrotehnikas savākšana bez maksas tika nodrošināta no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, Riebiņu un tuvējo pagastu dalībai pieteicās 46 iedzīvotāji, pārstrādei kopā nododot gandrīz 8 tonnas iekārtu.

 

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla “Maxima” dāvanu karti 30 eiro vērtībā, ko ieguva Pēteris. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~370kg) Riebiņu reģionā sašķiroja Valdis, kurš arī saņems “Maxima” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

 

Kampaņas organizētāji pateicas Riebiņu un tuvējo pagastu iedzīvotājiem par atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

 

Tāpat SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka veca elektrotehnika ir bīstamie atkritumi un no tās jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Ikdienā to var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt uz tirdzniecības vietām, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes. Tādas atrodas arī veikalos “Maxima”. Sev tuvāko vietu, kur nodot nevajadzīgo tehniku, var atrast arī Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā kartē ŠEIT.

 

Kampaņas “Viegla šķirošanās” trešais posms vairāk nekā 300 Latvijas pilsētās un pagastos notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezkontakta veidā bez maksas var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek reģistrēšanās, un balvu fondu pieejama ŠEIT.

 

Lasīt vairāk...

Zivis starp diviem krastiem: zivju resursu aizsardzība Riebiņu apkārtnē

16.09.2021, 15:05

 

Lai pēc iespējas labāk tiktu veikta zivju resursu aizsardzība un saglabāšana, svarīgi ir tas, cik čaklas šajā jomā ir pašvaldības. Tajās attieksme pret zivju resursus aizsardzību ir dažāda, bet viens no labākajiem piemēriem ir nu jau bijušais Riebiņu novads. Šajā raidījumā par to, kā tiek organizēta zivju aizsardzība Riebiņu apkārtnes teritorijā. Vairāk lasiet ŠEIT.

Lasīt vairāk...

Tiks uzsākta projekta “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” realizācija

10.09.2021, 15:50

 

Riebiņu apvienības pārvalde no 2021. gada 16. septembra līdz 2021. gada 30. decembrim īstenos projektu “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” ar identifikācijas Nr. VP2021/1-59.

 

Riebiņu apvienības pārvalde aicina 14-16 gadus vecus Riebiņu, Galēnu, Sīļukalna, Silajāņu, Rušonas, Stabulnieku jauniešus iesaistīties projektā . Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam ietvaros.

 

Projekta mērķis: nodrošināt atbalsta pasākumus jauniešiem COVID-19 pandēmijas seku mazināšanai, veicināt zināšanu un prasmju apguvi, piederības sajūtu vietējai kopienai, sniegt jauniešiem iespēju socializēties un sekmēt brīvā laika pavadīšanu, tādā veidā mazinot jauniešu psihoemeocionālās veselības riskus.

 

Projekta galvenās aktivitātes: Karjeras konsultanta konsultācijas, foto, video un montāžas meistarklase, foto orientēšanās, izbraucieni ar velosipēdiem, kanoe laivām, mācību vizīte Dabas izglītības centrā “Rāzna”, pašizaugsmes treniņš, keramikas, šūšanas, rotu darināšanas meistarklases, 3D modelēšanas un printēšanas apmācības.

 

Plānotie rezultāti un ilgtspēja: Tiks veicināta 30 jauniešu jaunu zināšanu un prasmju apguve ,nodrošināta sagatavotība turpmākajām mācībām un darbam, paaugstināta pašapziņa, sekmēta jauniešu kvalitatīva brīvā laika pavadīšana un preventīvi mazināts jauniešu psihoemocionālās veselības riskus pandēmijas laikā. Ar projekta palīdzību plānots realizēt jauniešu vajadzības- vēlme socializēties ,nepalikt izolētiem, uzlabot savas spējas un prasmes, nepazaudēt esošās zināšanas, vēlme iedvesmoties, vairāk izprast esošās un nākotnes iespējas, vajadzība saglabāt savu mentālo un emocionālo veselību.

 

Projekta organizators: Preiļu novada Riebiņu apvienības pārvalde.

 

Projekta norise: 2021. gada 16. septembris - 2021. gada 30.decembris.

 

Projekta kopējās izmaksas sastāda 6535,44 EUR, no kurām valsts finansējums ir (100,00 %).

 

Sekojiet līdzi informācijai, katru mēnesi tiks publicēta informācija par pieejamajām aktivitātēm.

 

 

 

Sanita Kabakova,

projekta vadītāja

Lasīt vairāk...

Aktivitātes jauniešiem

10.09.2021, 14:58

 

Pieteikšanās lekcijai "Laika plānošanas un pašorganizētības pamatprincipi jauniešiem" līdz 15.09. 2021. Pieteikuma anketa: https://tinyurl.com/wwuvmjzm

Lasīt vairāk...

Miķeļdienas Dižtirgus

09.09.2021, 14:58

NVA piedāvā ikvienam nodarbinātajam un darba meklētājam iespēju mācīties atvērto tiešsaistes kursu platformās

09.09.2021, 14:56

 

Jaunā mācību pilotprojekta “Nākotnes prasmju iniciatīva” ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā darba meklētājiem un nodarbinātajiem, kuriem nepieciešams pilnveidot savas profesionālās prasmes un iemaņas, iespēju apgūt darba tirgū pieprasītās zināšanas vai pilnveidot jau esošās, mācoties starptautisko atvērto tiešsaistes kursu platformās.

 

 

Attīstoties tehnoloģijām, notiek strauja darba procesu digitalizācija un automatizācija, tiek ieviesti jauni nodarbinātības veidi, aizvien vairāk uzņēmumi un iestādes piedāvā pakalpojumus tiešsaistē. Darba tirgū arvien straujāk palielinās digitālo prasmju pieprasījums, padarot nepārtrauktu zināšanu un prasmju pilnveidošanu par nepieciešamību profesionālajā dzīvē. Pilotprojekts “Nākotnes prasmju iniciatīva” nodrošinās iespēju iegūt vai uzlabot gan digitālās prasmes, zināšanas un profesionālās iemaņas tādās mācību jomās kā uzņēmējdarbība, datorzinības, datu zinātne, informācijas tehnoloģijas, profesionālās ievirzes svešvalodu apguve, gan caurviju prasmes (soft skills) – komunikācija un sadarbība darba vidē, mācīšanās spējas un metodes, pašorganizēšanās un laika plānošana, radošums un inovācijas profesionālajā vidē, gan pārvaldības prasmes.

 

Atvērtie tiešsaistes kursi mūsdienās ir populārs e-mācību virziens, kas nodrošina iespēju iegūt neformālu izglītību starptautiski atzītajās universitātēs un mācību organizācijās no visas pasaules neatkarīgi no to atrašanās vietas. Atvērtie tiešsaistes kursi ir pieejami tādās mācību platformās kā, piemēram, Coursera, EdX, Futurelearn, MiriadaX un citas.

 

Atvērto tiešsaistes kursu platformu un mācību programmas var izvēlēties patstāvīgi vai ar NVA atbalstu. Ievērojot darba meklētāja vai nodarbinātā iepriekšējo izglītību, pieredzi un vēlmes, sadarbībā ar NVA karjeras konsultantu tiks sagatavots piemērotākais mācību piedāvājums jeb “mācību portfelis”.

 

Divu gadu laikā varēs iesaistīties sešu mācību programmu apguvē. Kopējā mācību maksas kompensācija būs līdz 500 eiro.  Būs iespēja saņemt avansa maksājumu 50% apmērā par katru no izvēlētajām mācību programmām. Par mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās bezdarbniekiem tiks maksāta stipendija 5 eiro par mācību dienu.

 

Plānots, ka pilotprojekta ietvaros mācībās atvērto tiešsaistes kursu platformās tiks iesaistīti līdz 1,5 tūkstošiem darba meklētāju un nodarbināto.

 

Mācībām var pieteikties elektroniski, aizpildot pieteikumu NVA tīmekļvietnē.

 

Plašāka informācija pieejama NVA tīmekļvietnē vai NVA filiālēs (kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”).   

Lasīt vairāk...

Aicinām uz mamogrāfijas izmeklējumu!

07.09.2021, 16:20

 

2021. gada 9. oktobrī

PĀRBAUDI KRŪTIS!

Aicinām uz mamogrāfijas izmeklējumu!

 

 

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos atvieglo iedzīvotājiem iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā. 

 

Piedāvājam šādus mamogrāfijas izmeklējumus:

 

1. Valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros  sievietēm ar speciālām  Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstulēm -  izmeklējumu veic BEZ MAKSAS.

2. Diagnostiskais izmeklējums ar ārsta nosūtījumu (jāmaksā pacienta iemaksa - EUR 3,00).

 

AKCIJA! D vitamīna analīzes – 6,00 EUR, kā arī veicam visu veidu analīzes. Analīžu rezultātus saņemsiet Jums ērtākā veidā. Tālrunis uzziņām 26212236.

 

Pakalpojumu sniegšanas laikā tiks ievēroti visi higiēniskie un pretepidēmiskie aizsardzības pasākumi, kā arī pacientiem tiks izsniegti individuālās aizsardzības līdzekļi.

 

Atrodoties gaidīšanas rindā uz izmeklējumiem, lūdzam ievērot distanci!

 

Veicam izmeklējumus bez iepriekšējā pieraksta!

 

Mobilā mamogrāfa izbraukums Riebiņos notiks 2021. gada 9. oktobrī.

 

Atrašanās vieta:

Preiļu novada

Riebiņu apvienības pārvalde,

Saules iela 8, Riebiņi,

no plkst. 14:30 līdz plkst. 15:30.

Tālrunis uzziņām: 26458044.

Lasīt vairāk...

1-18 no 1934 jaunumiem

1 2 3 4

...

108