Notikumu kalendārs

    Jūnijs    

Jaunumi

Starptautiskais Miera Skrējiens

22.06.2017, 10:56

 

No 2017.gada 29. jūnija līdz 1.jūlijam Latvijai cauri dosies Starptautiskais Miera Skrējiens.

 

Šis skrējiens ir skrējiens no sirds uz sirdi, kurā kopā satiekas liels un mazs, sportists un nesportists, kājām gājējs un riteņbraucējs. Skrējienā mēs ar mīļu, sirsnīgu smaidu dāvājam savu labo gribu, labo domu, mīlestību cilvēkam sev līdzās. Nododot ceļojošo Miera lāpu no rokas rokā, no viena novada nākamajam, no savas valsts kaimiņu valstij, mēs dāvājam savas labās domas un savu labo gribu pasaulei. Sapnim par draudzīgu, mierpilnu, laimīgu dzīvi uz zemes cauri gadsimtiem.

 

Šogad, kad domājam par Latvijas  simtgadi un karsti vēlamies pasauli bez kodolieročiem un kara, šis labas gribas skrējiens ir brīnišķīga iespēja mums katram atsevišķi un visiem kopā apliecināt savu mīlestību savai Latvijai un visai pasaulei kopumā. Miera skrējienā to katram ir iespējams izdarīt savā sirdij vistīkamākajā veidā – vērojot skrējienu un vēlot : „Laimīgu ceļu!”, klusumā turot rokās lāpu un ieliekot lāpā savas labās domas vai lūdzoties par mieru uz zemes, pasniedzot skrējējam ūdens krūzi, dāvājot naktsmājas, sveicot skrējienu ar labu vārdu, dziesmām, dejām.., ejot, skrienot vai braucot kopā ar starptautisko komandu cauri savai pilsētai, novadam, valstij.

 

Te katram ir iespēja ieskatīties sevī un uzdāvināt no sevis pasaulei pašu labāko -  ko protam, varam vai vēlamies. Mūsu dižais dzejnieks Jānis Rainis paudis ko ļoti būtisku: “Gūt var ņemot, gūt  var dodot -  dodot gūtais neatņemams!“  Patiesi, mūsu labās gribas atdeve ir tā, kas maina pasauli un padara  bagātākas arī mūsu dzīves.

 

Miera skrējiena miera lāpu pirmoreiz tika iedegta pirms 30 gadiem – 1987.gada 27.aprīlī – pie ANO mītnes Ņujorkā to  iededza šī skrējiena idejas autors, Gandija miera prēmija un UNESCO Miera balvas laureāts filosofs, sportists, mūziķis un mākslinieks Šri Činmojs. Šo 30 gadu laikā lāpa ir ceļojusi visos kontinentos,  pacēlusies  pasaules augstākajā kalna virsotnē un pat pabijusi kosmosā.  To redzējuši un rokās turējuši simtiem tūkstošu cilvēku - lielu un mazu Zemes iedzīvotāji. Savas labās domas lāpā iepriekš ir ielikusi Latvijas Valsts prezidente V.Vīķe Freiberga un Čehijas prezidents un dramaturgs Vaclavs Havels, svētā Māte Terēze no Kalkutas, Dalailama,  pāvests Jānis Pāvils II un pāvests Francisks, 9 kārtējais olimpiskais čempions Karls Luiss, kultūrisma leģenda Bils Perls, boksa leģenda Muhammads Ali un slavenais bokseris Nikolajs Valujevs, slavenie mūziķi: Pols Makartnijs, Stings, Boriss Grebenščikovs,  Andrians Kukuvass, Marija Naumova u.c.  Labos vēlējumus un apsveikumu vārdus Miera skrējiena starptautiskajām komandām un Latvijas dalībniekiem vēstulēs pauduši Latvijas  prezidenti:  Vaira Vīķe- Freiberga; Valdis Zatlers, Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis.  Saeimas vārdā skrējiena dalībniekus sveikusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

 

Latvijā Miera skrējiens pirmoreiz viesojās 1993.gadā. Kopš tā laika Latvija šajā labas gribas akcijā ir piedalījusies jau vairāk kā desmit reizes, izskrienot cauri daudziem novadiem un viesojoties visās lielākajās Latvijas pilsētās.

 

Pagājušajā gadā skrējiena Latvijas posms maršruts gāja caur Vidzemi un Kurzemi un tajā piedalījās teju tūkstotis Latvijas iedzīvotāji, starptautisko komandu veidoja sešu  tautību pārstāvji.

 

Šogad skējienam būs īsāks ceļš cauri Latvijai. Tas šķērsos tikai Latgali – vietu, kur pirms 100 gadiem notika Latgales 1.kongress un Latgale oficiāli izteica savu vēlēšanos būt vienota Latvijā kopā ar Vidzemi un Kurzemi.

 

Skrējiens ienāks no Krievijas 29.jūnija rītā. Viesosies Kārsavā, Ludzā, Rēzeknē, Aglonā, Krāslavā. Bet 1.jūlijā šķērsos Latvijas -  Baltkrievijas robežu Pastarniekos. Šogad Latvija šajā starpautiskajā labas gribas akcijā piedalās posmā Krievija – Latvija – Baltkrievija. Tas ir mūsu apliecinājums, ka mēs vēlamies dzīvot  saskaņā un mierā ar kaimiņu zemēm. Esam un gribam būt stipri savā suverenitātē un vienoti ar citām zemēm un nācijām kopīgajā sapnī par vienotu un mierpilnu pasauli.

 

Kā mainās pasaule? Ļoti vienkārši – ar katru sirds smaidu un labas gribas izpausmi!

Lasīt vairāk...

Līgo nakts Riebiņos

23.06.2017, 20:00

Rūpnieciskās (pašpatēriņa) zvejas tiesību atklātā izsole

27.06.2017, 10:00

 

27. jūnijā plkst. 10:00 Riebiņu novada kultūras centra mazajā zālē notiks rūpnieciskās (pašpatēriņa) zvejas tiesību atklātā izsole. Papildus informāciju skatīt šeit. Izsoles noteikumi.

Lasīt vairāk...

Par grozījumiem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos

19.06.2017, 12:14

 

Latgales plānošanas reģions informē, ka Valsts SIA “Autotransporta direkcija”, pamatojoties uz pārvadātāja SIA “Jēkabpils AP” vēstuli ar ierosinājumiem, ir veikusi šādus grozījumus reģionālās vietējās nozīmes maršrutu tīkla daļas “LATGALE” lotē “PREIĻI”:

maršrutā Nr. 5716 “Preiļi – Sīļukalns – Viļāni”

  • slēgts reiss Nr. 09 plkst. 12.00 no Preiļu AO;
  • atklāts reiss Nr. 13 plkst. 12.05 no Preiļu AO;

 

maršrutā Nr. 6968 “Preiļi – Smelteri – Preiļi”

  • slēgts reiss Nr. 03 plkst. 15.10 no Preiļu AO;
  • atklāts reiss Nr. 07 plkst. 15.20 no Preiļu AO;

 

maršrutā Nr. 6977 “Preiļi –Feimaņi”

  • slēgts reiss Nr. 05 plkst. 06.40 no Preiļu AO;
  • atklāts reiss Nr. 07 plkst. 06.20 no Preiļu AO;
  • slēgts reiss Nr. 06 plkst. 07.15 no pieturvietas “Feimaņi”;
  • atklāts reiss Nr. 08 plkst. 06.55 no pieturvietas “Feimaņi”.

 

Grozījumi stājas spēkā ar 2017. gada 19.jūniju.

Lasīt vairāk...

Jāņu ielīgošana Rušonā

22.06.2017, 19:00

Riebiņu novadā par domes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēl Pēteri Rožinski

15.06.2017, 15:07

 

 

Pēc 3. jūnija pašvaldības vēlēšanām pirmo jaunās domes sēdi 15. jūnijā atklāja un vadīja Riebiņu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Leicis. Jaunievēlētās domes deputātiem sēdē bija skatāms viens jautājums – novada domes priekšsēdētāja ievēlēšana.

 

Izvirzot kandidātus novada domes priekšsēdētāja amatam, tika izvirzīta viena kandidatūra – līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis.

 

 

Atklātā balsojumā, visiem 15 novada domes jaunievēlētajiem deputātiem balsojot par, vienbalsīgi tika ievēlēts līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs – Pēteris Rožinskis („Latvijas Zaļā partija”).

Lasīt vairāk...

Fotoizstāde "LATGALIETIS" Riebiņu CB

15.06.2017, 11:33

Gleznu izstādes atklāšana

22.06.2017, 14:00

Mamogrāfa izbraukums uz Riebiņiem 2017. gada 8. jūlijā

08.07.2017, 10:00

 

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

 

Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos pa Latviju atvieglo iedzīvotājiem iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā.

 

Piedāvājam šādus mamogrāfijas izmeklējumus:

1. Valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros  sievietēm ar speciālām  Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstulēm -  izmeklējumu veic BEZMAKSAS.

2. Diagnostiskais izmeklējums ar ārsta nosūtījumu (jāmaksā pacienta iemaksa – EUR 2,85).

Veicam izmeklējumus bez iepriekšējā pieraksta!

Tālrunis uzziņām: 26458044.

 

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” plāno veikt mobilā mamogrāfa izbraukumu uz Riebiņiem 2017. gada 8. jūlijā. Mobilajam mamogrāfam nav nepieciešami ārējie enerģijas avoti.

 

Mobilā mamogrāfa atrašanās vieta: Riebiņu novada dome, Saules iela 8, Riebiņi, no plkst. 10.00 līdz plkst. 12.30.

Lasīt vairāk...

Mākslinieku plenērs Riebiņu novadā

19.06.2017, 18:00

Pludmales volejbola turnīrs "JĀŅI 2017"

25.06.2017, 11:43

Latgalē viesojās Vācijas un Latvijas tūroperatoru pārstāvji

08.06.2017, 15:28

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme”, turpinot īstenot mārketinga aktivitātes ārējos tirgos, sadarbībā ar tūrisma informācijas centriem, uzņēma tūroperatoru “Ebden Reisen” (Frankfurte), kas strādā Vācijas tirgū un “Impro” un “Jēkaba Ceļojumu Aģentūra” pārstāvjus, kas strādā Vācijas, Skandināvijas un arī Āzijas tirgū.

 

Vairāku dienu info tūrēs, tūrisma nozares profesionāļi iepazinās ar labākajiem un arī jaunajiem Latgales tūrisma objektiem un tūristu mītnēm.

 

Tūrisma nozares profesionāļi atzinīgi novērtēja Latgales tūrisma produktu piedāvājumu.

 

Vija Ķirķe, “Impro” atzina: “Mans pamatmērķis izpētes braucieniem bija piedāvājums ārvalstu tūristiem – vāciešiem, skandināviem un arī ķīniešiem, kas jau pavisam drīz būs pie mums. Pagrūti varētu būt iztulkot visas unikālās valodas īpatnības, parādīt cilvēku spēku, spītu un uzņēmību.  Ļoti ceru, ka Latgale saglabāsies tāda, kāda tā ir - modernās pasaules nemainīta un neskarta, tajā pašā laikā ar “Goru”, Daugavpils Marka Rotko centru, ar sakoptību, moderniem muzejiem. Latgalei šobrīd ir tieši tas, ko vēlas redzēt pasauli apceļojušie tūristi, dabiskums, autentiskums, kvalitatīvs ēdiens, kuru gatavo Īsta Saimniece, ar mīlestību un cieņu pret šo ēdienu, lauku produkti, dziļa cieņa pret vēsturi, kultūru, valodu. Principā Latgalē tūristiem var piedāvāt jebkuru vietu, ko mēs redzējām.  Tas, kas pietrūkst, ir augsta līmeņa naktsmītnes, dažviet - labiekārtotas tualetes pie objektiem. Ārzemju tūristi vēlās ceļot, vērot dabu, tradicionālo, bet vakarā atgriezties pierastajā komfortā - ****viesnīcā ar  atbilstošām ērtībām. Šis ir mirklis, kad Latgale ir TOPĀ ar to, ko piedāvā. Ieguvēji būs tie objekti, pilsētas, kuri ir sasniedzami no labām naktsmītnēm - vai nu apļveidā, vai radiālajos izbraukumos.”

 

Nils Ebdens no “Ebden Reisen” pastāstīja par gūtajiem iespaidiem un nākotnes iecerēm Latgales tūrisma produktu virzīšanai tirgū, atzīstot, ka Latgalē ir pietiekoši daudz labu, interesantu objektu gan grupām, gan individuāliem tūristiem. Liels potenciāls vācu ceļojumiem uz Latgali ir gatavi maršruti vai ar iespēja tos veidot  pašiem. Pašreiz mēs veidojam jaunu mājas lapu, kurā būs ievietotas specializētas individuālās tūres. Jaunajā mājas lapā izvietosim visu informāciju par objektiem un visām fantastiskajām lietām, ko redzējām un izbaudījām Latgalē. Piedāvāsim individuālus maršrutus, t.sk. ar speciālām interesēm, arī maršrutus grupām nākošā gada bukletos un izstādēs. Līdz šim  maršrutos bija iekļauts tikai neliels Daugavpils piedāvājums. Tagad ir daudz jaunas informācijas – veidosim jaunu Baltijas apceļošanas piedāvājumu, tajā iekļaujot Latgali. Latgali piedāvāsim arī brīvdienu atpūtai.

 

Informāciju sagatavoja:

Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme”

Tālr. +371 29467925

Lasīt vairāk...

1-12 no 1424 jaunumiem

1 2 3 4

...

119