Notikumu kalendārs

    Augusts    

Jaunumi

VUGD aicina uz informatīvajiem semināriem Latgalē par ugunsdrošības prasībām

22.08.2018, 10:00

 

Lai turpinātu veicināt un pilnveidot objektu atbildīgo personu izpratni par ugunsdrošības prasībām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)  2018.gada augustā, septembrī un oktobrī rīko sešus informatīvos seminārus Latgales reģiona uzņēmējiem.

 

Jau nepilnus divus gadus objektu ugunsdrošības nodrošināšanai tiek piemērotas Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumos Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi” noteiktās ugunsdrošības prasības, un VUGD turpina papildināt objektu atbildīgo personu zināšanas par ugunsdrošības prasībām.

 

Informatīvajos semināros aicināti piedalīties Latgales reģiona objektu atbildīgās personas, kā arī citi interesenti. Tā kā vietu skaits semināros ir ierobežots, interesenti aicināti iepriekš sazināties ar norādīto semināra kontaktpersonu vai pieteikt savu dalību elektroniski, rakstot uz tās e-pastu.

 

Informatīvo semināru norises grafiks

 • 22.augustā plkst.10.00 – Preiļu mūzikas un mākslas skolā (Raiņa bulvāris 26, Preiļi). Kontaktpersona: Ēriks Pastars, tālr. 65307301, eriks.pastars@vugd.gov.lv;
 • 25.septembrī plkst.13.00 VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļā (Skolas iela 1, Rēzekne). Kontaktpersonas: Oļegs Poškrjobiševs, tālr. 64625555, olegs.poskrjobisevs@vugd.gov.lv un Andrejs Macanovs, tālr. 64625555, andrejs.macanovs@vugd.gov.lv;
 • 4.oktobrī plkst.10.00 – Ludzas novada domē (Raiņa iela 16, Ludza). Kontaktpersona: Inta Ševele, tālr. 65707425, inta.sevele@vugd.gov.lv;
 • 9.oktobrī plkst.10.00 – VUGD Latgales reģiona brigādes Krāslavas daļā (Rīgas iela 104, Krāslava). Kontaktpersona: Aleksandrs Sergejevs, tālr. 65681694, aleksandrs.sergejevs@vugd.gov.lv;
 • 12.oktobrī plkst.11.00 – VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļā (Piekrastes iela 23, Daugavpils). Kontaktpersonas: Andrejs Bambāns, tālr. 65455840, andrejs.bambans@vugd.gov.lv un Artjoms Anufrijevs, tālr. 65455842, artjoms.anufrijevs@vugd.gov.lv;
 • 26.oktobrī plkst.11.00 – VUGD Latgales reģiona brigādes Balvu daļā (Ezera iela 37, Balvi). Kontaktpersona: Uldis Keišs, tālr. 64501694, uldis.keiss@vugd.gov.lv.

Semināros tiks pārrunātas ugunsdrošības prasības, kas ietvertas Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumos Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi”, kas stājās spēkā 2016.gada 1.septembrī, kā arī cita ar ugunsdrošību saistīta informācija.

 

 

Plašākai informācijai:

Inta Palkavniece

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Tel. 67075871, 27098250 inta.palkavniece@vugd.gov.lv  

Lasīt vairāk...

Veiksmīgi aizvadīti Rušonas ezera svētki

16.08.2018, 10:52

 

Riebiņu novada pašvaldības komanda Rušonas pagasta atpūtas bāzē “Silmalas” 4. augustā realizējusi vienu no  vērienīgākajām projekta aktivitātēm – Brīvdabas festivālu “Rušonas ezera svētki”. Pasākums tika rīkots Projekta Nr. LLI – 349 “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” (“Learn Eco Travel”), ko līdzfinansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020. gadam ietvaros.

 

Ņemot vērā Projekta mērķi - attīstīt reģiona pievilcību kopīgi uzlabojot tūrisma atpūtas vietas pie ūdens objektiem, izveidojot jaunus ekotūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi palielinot Aukštaitijas Lietuvā un Latgales Latvijā pierobežas  apmeklētāju skaitu, pasākums tika organizēts visu vecumu iedzīvotājiem, jo īpaši ģimenēm ar bērniem. Festivālu apmeklēja arī projekta partneru delegācijas no Moletai un Anīkšču pašvaldībām Lietuvā, kā arī kaimiņu kolēģi no Preiļiem un Aglonas.

 

Anīkšču pašvaldība, Panevēžas pašvaldība, Gražutes un Sartu reģionālā parka direkcija.

Festivāla ietvaros tiks aktualizēti vides aizsardzības jautājumi, apmeklētājus iesaistot dažāda veida radošajās darbnīcās. Rīta agrumā norisinājās sacensības makšķerēšanā, ko organizēja Riebiņu novada attīstības biedrība. Labākais loms šoreiz bija Aleksandram Suško. Dienas garumā sportisko garu uzturēja volejbolisti, kas cīnījās Riebiņu novada pludmales volejbola finālsacensībās, kurās uzvaras laurus plūca vīru duets - Jurijs Dimitrijevs un Kristaps Čakšs (Rēzekne/ Dagda).

 

Bērnu priekam bija sagatavota plaša programma ar izglītojošām meistarkasēm un izklaides iespējām. Keramikas darbnīcu – “Augu atspiedumi mālā” vadīja Kristīne Nicmane, “Dabas laboratorijā” bija iespēja darboties ar dažāda veida materiāliem, veidojot skaistus darbiņus. Ļoti aizraujoša bija Dabas izzināšanas darbnīca un ekspedīciju dabā ar Daugavpils Sikspārņu centra biologiem. Ezera krastā varēja aplūkot un iepazīties ar dažādiem rāpuļiem un ūdens dzīvniekiem, kas atvesti līdzi, kā arī izpētīt Rušonas ezera iemītniekus. Bērnu priekam un izklaidei pieejamas bija piepūšamās atrakcijas un veiklības trase kokos “Meža kaķis”. Visas dienas garumā aktivitātes norisinājās arī ezerā – apmeklētāji varēja izmantot un iemēģināt SUP dēļus, kanoe laivas, vizināties ar motorlaivu un, protams, baudīt ūdens priekus peldoties.

 

Stiprinot savstarpējo sadarbību, festivālā piedalījās un meistarklasi kokgriešanā rādīja divi amatnieki no Gražutes un Sartu reģionālā parka.

Pieaugušo auditorijai tika piedāvāta lekcija par veselīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu – “Daba ārstē” speciālistes Lilitas Kivlenieces vadībā. Tāpat bija interesenti, kas izbaudīja pirts procedūras un rituālus. Meistarklasi vadīja pirtniece Anita Reščenko.

 

Vakarā tika sumināti šogad pilngadību sasniegušie jaunieši Riebiņu novada Jaunības svētkos, kas dienas garumā izbaudīja festivālā piedāvātās atrakcijas un izklaides iespējas.

 

Ezera svētku koncertprogrammā ar priekšnesumiem priecēja Rušonas pagasta dejojošie pašdarbnieki (vadītāja Dina Staškeviča), Preiļu BJC popgrupa “Lāsītes” (vadītāja Daina Erta), kā arī ciemiņi no Lietuvas – Anīkšču kultūras centra deju grupa “Gojus” un vēsturisko deju studija “Baltoji Pavana” (vadītāja Jūrate Useliene).

 

Karstasinīgā koncertprogrammā “Dolce Vita - Saldā dzīve” uzstājās mākslinieks Roberto Meloni ar atraktīvajiem dejotājiem no Kubas un Brazīlijas, un pianists Anatolijs Livča. Savukārt nakts balli ezera krastā skandināja grupa “Nakts Ekspresis” un DJ Rūdis.

 

Riebiņu novada Attīstības un plānošanas daļas vārdā pateicos kolēģiem, kas palīdzēja un iesaistījās pasākuma organizēšanā, atpūtas bāzes “Silmalas” īpašniekiem – Zalānu ģimenei par palīdzību un viesmīlību, un, protams, apmeklētājiem par skaistiem svētkiem!

 

 

 

 

Projekta koordinatore

Antra Meluškāne 

Lasīt vairāk...

Militārās mācības "Namejs 2018"

20.08.2018, 09:20

Pludmales volejbola komerctuirnīrs "VASARA 2018"

26.08.2018, 10:00

Līdz 15.augustam veicams kārtējais nodokļa maksājums

15.08.2018, 09:40

 

Atgādinām, ka līdz 2018. gada 15.augustam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

 

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

 

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

 

Lietotāju ērtībām turpmāk pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv  lietotāji savā profilā var ielogoties ar eParaksts mobile rīku. Tas ir mūsdienīgs, ērts un drošs rīks, kurš bez maksas ir pieejams kā iOS tā Android operētājsistēmu viedtālruņiem.

 

Aicinām nodokli samaksāt laicīgi, jo saskaņā ar likumu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas.

 

Lai nerastos pārpratumi saistībā ar nodokļa apmaksas termiņu, portālā www.epakalpojumi.lv iespējams pieteikties atgādinājumu saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos. Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Lasīt vairāk...

Paziņojums par vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu Riebiņu novadā

02.08.2018, 15:24

 

Gatavojoties 13. Saeimas vēlēšanām, kas notiks 2018. gada 6. oktobrī, Riebiņu novada vēlēšanu komisija paziņo, ka Riebiņu novadā strādās seši vēlēšanu iecirkņi.

 

Iecirkņu atrašanās vietas: iecirknis Nr. 715 – Galēnu pagasta teritoriālās pārvaldes ēka, kultūras nams; iecirknis Nr. 718 – Riebiņu novada domes ēka; iecirknis Nr. 720 – Rušonas pamatskola; iecirknis Nr. 722 – Silajāņu pagasta teritoriālās pārvaldes ēka, kultūras nams; iecirknis Nr. 723 – Sīļukalna pagasta kultūras nams un iecirknis Nr. 724 – Stabulnieku kultūras nams.  Vēlēšanu iecirkņu darbības nodrošināšanai jāievēl iecirkņu vēlēšanu komisiju locekļi, tāpēc tiek izsludināta pieteikšanās uz šo amatu.

 

1. Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus Iecirkņu komisijās ir:

• Ø reģistrētajām politiskajām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām;

• Ø ne mazāk kā desmit vēlētājiem (turpmāk – vēlētāju grupa);

• Ø attiecīgās republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijas loceklim.

 

2. Katra politiskā partija vai politisko partiju apvienība, vēlētāju grupa vai attiecīgās vēlēšanu komisijas loceklis darbam iecirknī drīkst izvirzīt un pieteikt ne vairāk kā septiņus kandidātus.

 

3. Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

• Ø kurš prot latviešu valodu;

• Ø kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;

• Ø kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav pilnvarotā persona kandidātu saraksta iesniegšanai;

• Ø kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts;

• Ø kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

 

4. Pieteikums katram kandidātam sagatavojams uz speciālas veidlapas, kura elektroniski ir atrodama CVK mājas lapā, drukātā veidā – Riebiņu  novada domē pie sekretāres - Riebiņos, Saules ielā 8, trešajā stāvā, un ir iesniedzams turpat pie sekretāres aizlīmētā aploksnē ar uzrakstu „Riebiņu novada vēlēšanu komisijai”, sākot no 2018. gada 3. augusta līdz 20. augusta plkst. 17.00.

• Ø ja kandidātu izvirza politiskā partija vai politisko partiju apvienība, pieteikumam pievienojams arī izraksts no tās lēmējinstitūcijas lēmuma, norādot lēmuma pieņemšanas vietu, datumu. Ja attiecīgajā republikas pilsētā vai novadā politiskā partija vai to apvienība izvirza vairākus kandidātus, tā no attiecīgā lēmuma var iesniegt vienu izrakstu, kurā norādīti visi izvirzītie kandidāti;

• Ø ja kandidātu izvirza vēlētāju grupa, pieteikums jāparaksta katram vēlētājam, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietas adresi.

 

5. Iecirkņa komisijas locekļus ievēl Riebiņu novada vēlēšanu komisija. Riebiņu novada vēlēšanu komisija pārbauda, vai pieteiktie kandidāti atbilst šajā paziņojumā noteiktajām prasībām, un balso par izvirzītajiem kandidātiem. Par ievēlētiem uzskatāmi tie kandidāti, kas saņēmuši visvairāk balsu, turklāt balsu skaits nedrīkst būt mazāks par klātesošo komisijas locekļu absolūto balsu vairākumu. Balsīm sadaloties līdzīgi, izšķirošā ir vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja balss.

 

6. Iecirkņu komisiju priekšsēdētājus un sekretārus ieceļ no ievēlēto iecirkņa komisijas locekļu vidus Riebiņu novada vēlēšanu komisija.

 

Riebiņu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Leicis, tālr.: 29376691.

Lasīt vairāk...

Aktualitātes un jaunumi Riebiņu CB

02.08.2018, 14:14

Senlietu izstāde "Laikmeta griežos"

10.09.2018, 17:00

Apstiprināts Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāns 2017. - 2020. gadam

30.07.2018, 15:35

 

Ar 2018. gada 25. jūlija Sociālo pakalpojumu attīstības padomes lēmumu apstiprināts Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāns 2017. -  2020.gadam. Pašvaldības var uzsākt sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveidi Latgalē. 

 

Latgales reģiona deinstitucionalizācijas plāns  ir attīstības plānošanas dokuments, kura galvenais uzdevums ir plānot optimālu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu attīstību un izvietojumu Latgales pašvaldībās, lai nodrošinātu sava reģiona iedzīvotājiem nepieciešamos atbalsta, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pēc iespējas tuvāk to dzīvesvietai un novērstu personu nokļūšanu institūcijās. Galvenās mērķa grupas ir cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, bērni sociālās aprūpes centros un bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

 

Ar deinstitucionalizācijas plāna materiāliem var iepazīties šeit:  https://lpr.gov.lv/lv/2018/apstiprinats-latgales-planosanas-regiona-deinstitucionalizacijas-plans-2017-2020-gadam/

 

Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

 

Lasīt vairāk...

Divas dienas tīra prieka. Viduslatgales NVO vasaras akadēmija Dzeņu mājās

30.07.2018, 10:51

 

Biedrības ”Preiļu NVO centrs” īstenotā projekta “Viduslatgales NVO sektora vasaras akadēmija attīstītai un stiprai Latvijai” ietvaros no 28. līdz 29. jūnijam Preiļu pagasta, Jaunsaimniekos Dzeņu mājās notika vasaras akadēmija, kurā piedalījās 25 pārstāvji no biedrības “Preiļu NVO centrs” biedru organizācijām. Nometnes  dalībnieki praktiskās nodarbībās apguva sadarbības prasmes, sociālo kontaktu izkopšanu, nestandarta problēmu risināšanas metodes, radošumu domāšanā,  u.c. prasmes. Ieguva zināšanas par pilsonisko līdzdalību  interešu aizstāvībā, savas organizācijas darba uzlabošanu. Akadēmijā nodarbības vadīja lektores Evija Caune un Ieva Vaine. Dažādas meistarklases nodrošināja Krīstīne Stašulāne, Zinaīda Mūrniece un Līva Norkārkle.

 

Skaistā un nomierinošā lauku vide, profesionāli lektori un pieredzes bagāti kolēģi sniedza iedvesmu biedrībām turpināt iesākto darbu, gūt jaunas idejas un kontaktu turpmākajam darbam.

 

Nometnes dalībnieki atzīst, ka divas dienas fantastiski pavadīja laiku mācoties, kopā darbojoties, smejoties, iedvesmojoties un arī atpūšoties NVO vasaras akadēmijā. Tika iegūti jauni draugi, pozitīvas emocijas, spodrinātas sadarbības un komunikācijas prasmes, izzināti paši un kolēģi. Nometnes ieguvumi:

 •  radošas idejas turpmākai darbībai
 • inovatīva pieeja problēmu risināšanai
 •  jauni kontakti un atklāsmes par savu līdzcilvēku talantiem
 • pārliecība par saviem spēkiem, iedrošinājums darīt un gūt panākumus
 • zināšanas, kā relaksēties pašam, kā pārvarēt ikdienas rutīnu un neizdegt
 • jaunas zināšanas par ēterisko eļļu pasauli un ūdens maģiskajām spējām
 • zināšanas ne gaļas ēdienu pasaulē.

 

Nometnes dalībnieki izteica priekšlikumu šādas nometnes rīkot katru gadu, lai saliedētu un izglītotu cilvēkus, kuriem  rūp darboties sabiedrības labā. Pateicamies gleznaino “Dzeņu māju” saimniecei Kristīnei Stašulānei, kura uzņēmās rūpes par nometnes dalībnieku labsajūtu un pavārei Inārai Liepiņai par veselīgajiem un gardajiem ne gaļas ēdieniem.

 

Projekta mērķis:

Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Līvānu un Riebiņu novadu nevalstisko organizāciju institucionālās un cilvēkresursu kapacitātes stiprināšana sadarbības un pilsonisko prasmju attīstībai.

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centra” finansiālu atbalstu.

 

 

Projekta vadītājs Artis Utināns,

biedrības “Preiļu NVO centrs” valdes priekšsēdētājs

Lasīt vairāk...

Nometne „Dabas pasaule mums visapkārt” Aglonā

27.07.2018, 13:37

 

Biedrība „Spēkavots” iesniedza pieteikumu Eko piedzīvojumu nometnes organizēšanai un ieguva tiesības organizēt nometni projekta “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus”/ “Development of eco-tourism by using water resources in Latvia and Lithuania”/“Learn Eco Travel” ietvaros.

 

Lai kļūtu par nometnes dalībnieku, skolēniem bija jāizveido radošais darbs par tēmu „Dabai draudzīga ceļošana” jebkādā no mākslas tehnikām. Nometne „Dabas pasaule mums visapkārt” norisinājās Aglonā, no 15. līdz 21. jūlijam. Tās 33 dalībnieki vecumā no 12 – 14 gadiem ieradās no Preiļu, Riebiņu, Aglonas novada, Moletai pašvaldības, Anīkšču pašvaldības, Panevēžas pašvaldības, Gražutes un Sartu reģionālā parka direkcijas.

 

Nometnes programma tika sagatavota atbilstoši prasībām un bija piesātināta ar dažādām nodarbībām, aktivitātēm un pasākumiem.Nometnes laikā tika novadītas 6 izglītojošās nodarbības: Upursalā, Cirīšu ezera krastā, pie Velnezera, kā arī Aglonas vidusskolas telpās. Dalībniekiem tika piedāvātas 7 radošās nodarbības: glezniņu veidošana no baltā māla ar augu elementiem, dekupāža, dekupēto kārbiņu apgleznošana, māla ezīšu veidošana ar dabas materiāliem, T-kreklu apgleznošana, smilšu skulptūru veidošana un citas aktivitātes.

 

Nedēļas laikā bērni devās 3 ekskursijās: uz Rāznas nacionālo parku, kur arī notika izglītojošās nodarbības, tika apskatīts Mākoņkalns un Lielais Liepu kalns, kā arī bija iespēja viesoties „Zeltmājās”, kur varēja iepazīties ar ģitāru izgatavošanas procesu; uz Jaundomes vides izglītības centru un Vides izglītības un kultūras centru „Ķepa”; uz Daugavpils universitāti un DU mācību bāzi „Ilgas”. Nometnes dalībiekiem bija iespēja apmeklēt arī Aglonas novada skaistākās, interesantākās un noslēpumainākās vietas: Aglonas ciematu, Aglonas baziliku, Upursalu, Velnezeru, uzzināt par koku vareno spēku varēja „Zemeņu krastiņos”.

 

Katra diena nometnē iesākās ar rīta rosmi un noslēdzās ar ļoti gaidītajām sporta aktivitātēm pludmalē, sporta hallē un peldēšanos Cirīša ezerā. Aktīva atpūta mijās ar izzinošām darbībām, jautras, interesantas stafetes ar vides spēlēm. Orientēšanās, airēšana, neparastais volejbols, virves vilkšana un ūdeņu valdnieka Neptūna uzdevumi neļāva garlaikoties nevienam.

 

Attēlā: Nometnes noslēguma dienas dalībnieku un pedagogu kopbilde. Nometnē “Dabas pasaule mums visapkārt” Aglonā piedalījās arī 4 Riebiņu novada bērni.

 

Nometnes programmā iekļautais „Latviešu un lietuviešu vakars” noritēja sirsnīgā un pozitīvā gaisotnē. Nometnes dalībnieki dziedāja savas tautas dziesmas, mācīja viens otram tautas dejas un rotaļas. Savukārt katru vakaru Aglonas vidusskolas dienesta viesnīcas zālē „Naksniņās” notika dienas izvērtējums – katrs dalībnieks rakstīja savu nometnes dienasgrāmatu, un, pildot uzdevumu – ar vienu vārdu raksturot pagājušo dienu, izveidoja krustvārdu „atbildi”, kas ļāva nometnes  organizatoriem saņemt atgriezenisko saiti.

 

Nometnes noslēguma pasākumā visi nometnes dalībnieki un organizatori viens otram varēja pateikties par kopā pavadīto laiku. Pirms šķiršanās visi tika aicināti nobaudīt latgaliešu tradicionālo ēdienu – „kļockas”, kuras bija bezgala gardas, kā arī visi citi  ēdieni, ar kuriem nedēļas garumā tika cienāti nometnes dalībnieki.

 

Pēc pašu dalībnieku un viņu vecāku atsauksmēm, kā arī pēc aptaujas anketu rezultātiem, var secināt, ka nometne bērniem patika, tā bija saturīga, interesanta un piedzīvojumu pilna – daudz jaunu draugu, patīkamu atmiņu un vēlēšanās vēlreiz tikties. Kā vienu no galvenajiem ieguvumiem dalībnieki un viņu vecāki minēja  iespēju attīstīt valodu prasmi un pozitīvās saskarsmes veicināšanu starp vienaudžiem.

 

Pateicoties nometnes komandas saliedētai un profesionālai darbībai, kā arī brīvprātīgajiem palīgiem, ieplānotā nometnes programma tika īstenota pilnībā. Rezultāts sniedza gandarījumu gan dalībniekiem, gan nometnes organizētājiem. Biedrībai „Spēkavots” bija pieredze nometņu organizēšanā, bet diennakts nometne tika organizēta pirmo reizi, tādēļ paldies Aglonas novada domei par atbalstu, uzticēšanos un doto iespēju, pilnveidot savas zināšanas un prasmes nometņu organizēšanā.

 

 

Nometnes „Dabas pasaule mums visapkārt” vadītāja Sandra Rakova un

nometnes satura vadītāja Vija Kovaļkova

Lasīt vairāk...

Realizēts “Meža dienu 2018” projekts

27.07.2018, 10:52

 

Riebiņu novada dome piedalījās un guva atbalstu projektu konkursā Latvijas pašvaldību savienības (LPS) projekta “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” 2018. gadā norises nodrošināšanai, kur projekta finansētājs ir Meža attīstības fonds.

 

Projekta mērķis – sakopt Riebiņu  muižas parka teritoriju, atjaunojot stādījumus un uzstādot jaunus guļbūves soliņus. Iepriekš minētā projekta ietvaros tikai iegādāti 8 guļbūves soliņi un 37 dekoratīvie kociņu stādi.

 

 

Guļbūves soliņi tika uzstādīti pie parka ieejas galvenajām taciņām, estrādes un volejbola laukuma, viena daļa kociņu stādu iestādīta gar dīķa malu, turpinot tūju žogu, otra daļa izvietota pretī parka estrādei pie sēdvietām. Riebiņu muižas sakopšanas talkā piedalījās pašvaldības darbinieki un pagasta iedzīvotāji.

 

 

Projekta kopējās izmaksas – EUR 600.00, no kuriem EUR 400.00 tika atvēlēti guļbūves soliņu iegādei, bet EUR 200.00 dekoratīvo kociņu stādu iegādei. Riebiņu novada dome piedalījās ar savu līdzfinansējumu, atvēlot līdzekļus soliņu transportēšanai, papildus materiālu iegādei soliņu uzstādīšanai un krāsošanai.Projekta moto “Kopā nākotnes mežam!”.

 

Lasīt vairāk...

1-12 no 1535 jaunumiem

1 2 3 4

...

128