Notikumu kalendārs

    Augusts    

Jaunumi

Pludmales volejbola komercturnīrs „VASARA 2017”

26.08.2017, 10:00

 

26. augustā plkst. 10.00 Riebiņu parkā pludmales volejbola komercturnīrs „VASARA 2017”. Komandām iepriekš pieteikšanās pa tālruni 26173320. 

Lasīt vairāk...

Mācības un konkurss jaunajiem uzņēmējiem laukos

25.08.2017, 10:00

Domes sēdes darba kārtība

17.08.2017, 14:00

 

17. augustā plkst. 14.00 notiks kārtējā Riebiņu novada domes sēde. Darba kārtība.

Lasīt vairāk...

Valsts nodrošinātais atbalsts

14.08.2017, 14:54

Juridiskās palīdzības administrācija informē par pakalpojumiem un aicina būt informētiem par to nodrošināšanas kārtību:

 

Kādos gadījumos noziegumos cietušajiem ir tiesības uz valsts kompensāciju?

 

            Valsts kompensāciju izmaksā tīšos noziegumos cietušajiem, kuriem nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi, iestājusies personas nāve, aizskarta cietušā tikumība vai dzimumneaizskaramība, cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris, vai inficēts ar HIV, B vai C hepatītu. Valsts kompensācijas pieprasījumu administrācijā iesniedz viena gada laikā pēc dienas, kad persona atzīta par cietušo vai ir uzzinājusi par faktiem, kas šai personai dod tiesības to darīt (piemēram, veiktās ekspertīzes rezultātiem, nozieguma kvalifikācija u.c.).

            Kompensāciju var pieprasīt arī, tad ja vainīgais nav noskaidrots, kā arī negaidot krimināllietas izskatīšanu tiesā.

            Lai pieprasītu valsts kompensāciju personai jāvēršas ar valsts kompensācijas pieprasījumu administrācijā. Pieprasījuma veidlapa pieejama: http://jpa.gov.lv/valsts-kompensacijas-pieprasijuma-veidlapas.

Konsultāciju par valsts kompensācijas pieprasījuma veidlapas aizpildīšanu, kā arī pievienojamajiem dokumentiem bez maksas var saņemt administrācijā, kā arī pie kriminālprocesa virzītāja – policijā, prokuratūrā vai tiesā.

 

Informācija par atbalsta dienestiem: atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem 116006, www.cietusajiem.lv.

 

 

Kādos gadījumos, kādu juridisko palīdzību nodrošina un apmaksā valsts?

 

1. Ja juridiskā palīdzība nepieciešama civiltiesiska strīda risināšanai ārpus tiesas un tiesā, tad administrācija nodrošina juridisko palīdzību maznodrošinātām, trūcīgām personām un tām personām, kuras pēkšņi nonākušas tādā situācijā un materiālā stāvoklī, kas tām liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību, vai atrodas pilnā valsts/pašvaldības apgādībā.

Administratīvajās lietās tiesā juridiskā palīdzība tiek nodrošināta patvēruma un izraidīšanas jomās (specifiska palīdzības saņemšanas kārtība) un bāriņtiesas lēmuma pārsūdzībai, ja lieta skar bērna tiesības un likumīgās intereses.

Lai saņemtu minēto juridisko palīdzību personai jāvēršas ar iesniegumu administrācijā. Iesnieguma veidlapa pieejama:  http://jpa.gov.lv/valsts-nodrosinatas-juridiskas-palidzibas-veidlapas.

Saņemot personas iesniegumu, administrācija lemj par konsultācijas, procesuālo dokumentu sastādīšanas un pārstāvības tiesā piešķiršanu un norīko juridiskās palīdzības sniegšanai juridiskās palīdzības sniedzēju.

Administrācija nodrošina arī finansiālo atbalstu juridiskās palīdzības apmaksai Latvijas valstspiederīgajiem jautājuma par bērna aizgādības tiesību pārtraukšanu vai atņemšanu risināšanai ārvalstīs.

 

2. Ja juridiskā palīdzība nepieciešama sarežģītajās administratīvajās lietās tiesā, tad personai ar lūgumu jāvēršas administratīvajā tiesā.  Pamatojoties uz tiesas (tiesneša) pieņemtu lēmumu, administrācija personai nodrošinās juridiskās palīdzības sniegšanu, norīkojot juridiskās palīdzības sniedzēju.

 

3. Lai saņemtu valsts nodrošināto palīdzību kriminālprocesā, personai jāvēršas ar lūgumu pie kriminālprocesa virzītāja nodrošināt tai aizstāvi vai pārstāvi. Juridiskās palīdzības sniegšanai uzaicina advokātu nepilngadīgajam cietušajiem un viņu pārstāvjiem kriminālprocesā, ja noziegums saistīts ar vardarbību un to nodarījusi persona, no kura nepilngadīgais cietušais ir atkarīgs, vai noziegums vērsts pret tikumību vai dzimumneaizskaramību.

Vairāk informācijas: http://jpa.gov.lv/pakalpojumi

 

            Juridiskās palīdzības administrācijas adrese: Pils laukums 4, Rīga, LV-1050, bezmaksas informatīvais tālrunis: 80001801 (taustiņš 1 – valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība, taustiņš 2 – valsts kompensācija cietušajiem), tālrunis: 67514208, e-pasts: jpa@jpa.gov.lv, interneta vietne: www.jpa.gov.lv.

 

 

Sagatavoja:

Juridiskās palīdzības administrācijas

Juridiskās nodaļas

juriskonsulte Zane Greidiņa

Lasīt vairāk...

Policija atgādina par drošību un savstarpējo toleranci Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā Aglonā

14.08.2017, 12:48

 

Laika posmā no 11. līdz 15. augustam starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā, tradicionāli norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, likumsargi informē, ka Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas dienas svinīgo pasākumu laikā Aglonā pulcējas tūkstošiem cilvēku, tieši tāpēc, lai rūpētos par vairāku desmitu tūkstošu svētku dalībnieku drošību, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki, strādās pastiprinātā režīmā un pēc īpaši izstrādāta darba plāna. Policisti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību  un sabiedrisko kartību, ka arī nepieciešamības gadījumā palīdzēs līdzcilvēkiem.

 

Policija atgādina, ka tik lielā cilvēku pulcēšanas vietā ir ļoti viegli zaudēt no redzesloka savus līdzcilvēkus, ar kuriem kopā esat ieradies, tāpēc aicinām apmeklētājus īpaši parūpēties par savu bērnu drošību, neatstājot viņus bez uzraudzības, kā arī iepriekš pārrunājot rīcību, gadījumā, ja bērns no vecākiem tomēr nošķiras. Šādā gadījumā nekavējoties jāvēršas pēc palīdzības pie policijas vai pasākuma organizatoriem. Ja gadījumā bērns nav iegaumējis vecāku telefona numuru, aicinām būt radošiem un telefona numuru atstāt viņam zināmā vietā – vai tā ir no papīra vai cita materiāla izgatavota rokassprādze, uz kuras uzrakstīts telefona numurs vai vienkārši kabatā salocīta zīmīte.

 

Tāpat aicinām parūpēties par savu mantu drošību, neatstājot bez uzraudzības somas un citas personīgās mantas. Īpaši aicinām izvērtēt vai uz pasākumu nepieciešams ņemt līdzi vērtīgas lietas, vai lielas naudas summas skaidrā naudā, kā arī lieki nedemonstrēt apkārtējiem sev piederošo, piemēram, tehnoloģiskās ierīces, pulksteņus u.c. mantas. Diemžēl, arī tāda svēta un starptautiskās nozīmes pasākuma norises laikā, kurā pulcējas tūkstošiem ticīgo cilvēku, ļaundari nelaiž garām iespēju realizēt savus noziedzīgus nodomus un piepelnīties.

 

Gadījumos, ja Jūs atrodat kādas mantas, lūgums nodot tās bazilikas Informācijas centrā, kur tās varēs meklēt to likumīgie īpašnieki, vai arī nodot jebkuram policijas darbiniekam. Pēc pasākuma norises beigām, atrastās mantas tiks nodotas Valsts policijas Preiļu iecirknim, Talsu ielā 2, kur īpašnieks tās varēs saņemt atpakaļ.

 

Policija atgādina, ka atstāt vērtīgas mantas teltīs nav droši, jo telts negarantē jūsu mantu drošību!

 

Savukārt norises vietas vietējos iedzīvotājus aicinām būt saprotošiem pret dažādiem satiksmes ierobežojumiem un apgrūtinājumiem, bet visus ceļu satiksmes dalībniekus lūdzam pārvietoties atbilstoši noteikumiem un būt tolerantiem vienam pret otru. Autovadītājiem jāņem vērā, ka pa autoceļiem Aglonas virzienā virzās svētceļnieku grupas, un ir jābūt piesardzīgiem, tās apbraucot, bet svētceļniekiem, kuri dodas uz Aglonas Baziliku, jābūt uzmanīgiem, ejot pa būvdarbu posmu. Tāpat policija atgādina, ka, pārvietojoties pa brauktuves nomali diennakts tumšajā laikā, gājējiem un arī velosipēdistiem jāatceras par atstarotāju lietošanu, lai neapdraudētu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

 

Informāciju sagatavoja:

Ksenija Belova

VP Latgales reģiona pārvaldes

Vecākā speciāliste

t. 65403378; 20028494

 

 

 

Kas jāzina par ceļu remontdarbiem, dodoties uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā

 

Dodoties uz Aglonu virzienā no Rīgas pa Daugavpils šoseju (A6), pirmais būvdarbu objekts, ar ko sastapsieties, ir ceļa pārvads pār dzelzceļu pie Pļaviņām (119,5. km). To var apbraukt, dodoties tālāk caur Pļaviņām un atkal turpinot ceļu pa A6.

 

Nākamais būvdarbu posms uz A6 ir no tilta pār Aivieksti līdz Jēkabpilij (132,6.-144,0. km), kur nepieciešamības gadījumā satiksme tiek regulēta ar satiksmes regulētājiem.

 

Savukārt Līvānos notiek Stacijas ielas remonts un satiksme tajā ir slēgta, slēgta ir arī dzelzceļa pārbrauktuve autoceļa Līvāni–Preiļi (P63) sākumā.

 

No Preiļiem sākas arī autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) remontdarbi posmā no Bašķiem līdz Preiļiem (44,15.-57,54. km) kur ir trīs luksoforu posmiem.

 

Autobraucējiem un gājējiem, kas dodas uz Aglonu no Rīgas un Jēkabpils puses ir divas iespējas kā apbraukt remontdarbus Līvānos un Preiļos.

 

 1. pirms Līvāniem sekot norādei un nogriezties uz autoceļu Līvāni – Steķi (V753) un aiz Steķiem turpināt ceļu uz Preiļiem caur Rudzātiem, bet Preiļos nogriezties uz Feimaņiem, braukt līdz autoceļam Rēzekne – Daugavpils un tālāk līdz Aglonai;

 

 1. Līvānos braukt pa Daugavpils šoseju līdz pagriezienam uz Nīcgali (201,7. km) un tālāk braukt līdz Višķiem jeb autoceļam Rēzekne–Daugavpils (A13) pa autoceļu Višķi–Nīcgale (P64). Višķos pa A13 jādodas Rēzeknes virzienā līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) un tālāk līdz Aglonai (sk.shēmu pielikumā).

 

Satiksmes ierobežojumi kravas auto tranzītsatiksmei:


Lai nodrošinātu Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dalībnieku drošību, sākot no šī gada 12. augusta plkst. 17.00 līdz 15. augusta plkst. 18.00 tiks slēgta kravas auto tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem Aglonas apkaimē:

 

 • P60 Dagda–Aglona posmā Sloboda–Aglona;
 • P62 Krāslava–Preiļi–Madona posmā Krāslava–krustojums ar autoceļu A13 Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi);
 • V636 Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona posmā Šķeltova–Aglona;
 • V641 Uz Grāveriem
 • V745 Jaunaglona–Aglona;
 • V762 Aglona–Višķi. 

Kā apbraucamos ceļus ieteicams izmantot:

 • P57 Malta–Sloboda;
 • V744 Kastīre–Kategrade–Kameņeca–Kapiņi;
 • V610 Jaunokra–Grāveri.
 • V676 Grāveri – Višķi – P64 – līdz A13

 

Uz Aglonas svētku dalībniekiem un sabiedrisko transportu šie ierobežojumi neattieksies.

 

Aicinām autovadītājus ar izpratni izturēties pret ieviestajiem satiksmes ierobežojumiem, ievērot satiksmes organizācijas kārtību, kā arī rēķināties ar iespējamu garāku ceļā pavadīto laiku.

 

Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.

 

 

Informāciju sagatavoja: VAS Latvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs

un Komunikācijas daļa

Lasīt vairāk...

No idejas līdz projektam: Latvija sniedz atbalstu Moldovas reģionu līdzsvarotai un integrētai attīstībai

07.08.2017, 15:07

 

2017. gada 7. – 12. augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem un pašvaldībām organizē vasaras skolu-nometni Moldovas kolēģiem. 8. un 9. augustā četri Moldovas reģionu un pašvaldību speciālisti apmeklēs arī Riebiņu novada pašvaldību. PROGRAMMA (pdf).

 

Vasaras skolas-nometnes mērķis ir stiprināt Moldovas reģionu un pašvaldību speciālistu profesionālo kapacitāti – sniegt metodisku un praktisku atbalstu projektu izstrādē uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības, teritorijas attīstības un kultūras jautājumos reģionālā un vietējā līmenī, kā arī veicināt Latvijas un Moldovas reģionu un pašvaldību sadarbību. Vasaras skolas-nometnē piedalīsies 21 Moldovas Reģionālās attīstības un celtniecības ministrijas, Ziemeļu, Centrālā, Dienvidu, Gagauzijas reģionu un to pašvaldību pārstāvis.

 

Tā kā vasaras skolas-nometnes vadmotīvs ir “No idejas līdz projektam”, tad vizīte tiks veltīta informācijai par iespējamiem atbalsta instrumentiem sadarbības projektu īstenošanai kultūras, jauniešu, uzņēmējdarbības, tūrisma, lauku attīstības u.c. jomās, kā arī projektu piemēriem ar finanšu instrumentu atbalstu. Tiks uzklausīti Moldovas kolēģu pieredzes stāsti noteiktajās jomās.

 

Sadarbībā ar Moldovas Vēstniecību Latvijā tiks organizēts Moldovas reģionu vakars, kura laikā būs iespēja nodibināt kontaktus ar Moldovas reģionu pārstāvjiem, degustēt Moldovas reģioniem raksturīgus produktus, interaktīvi iepazīties ar tradīcijām un tautas tērpiem, baudīt mūziku un izkustēties tradicionālajā dejā.

 

Vizītes laikā delegācijas pārstāvji dalīsies grupās un dosies pieredzes apmaiņā uz 10 Latvijas pašvaldībām – Dobeles, Raunas, Jelgavas, Preiļu, Riebiņu, Ropažu, Neretas, Aizkraukles, Rēzeknes novadu, Rēzeknes pilsētu, kā arī Kurzemes un Rīgas plānošanas reģionu. Reģionos būs iespēja pēc individuāli izstrādātām programmām iepazīties un pārņemt labās prakses piemērus un uzklausīt Latvijas ekspertu padomus uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā, pašvaldību darba organizēšanā, teritorijas attīstības plānošanā, projektu vadībā un pakalpojumu sniegšanā. Tiks pārrunātas arī Moldovas un Latvijas reģionu un pašvaldību sadarbības iespējas, t.sk. piesaistot sadarbībai pieejamos atbalsta instrumentus.

 

Vizītes noslēgumā delegācijas pārstāvji atkal tiksies Rīgā, apmainoties ar atziņām nepieciešamajām rīcībām un iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanai Moldovas reģionos atbilstoši sociāli ekonomiskajai situācijai, t.sk. pārņemot Latvijas pieredzi. Tāpat tiks prezentētas sadarbībā ar Latvijas reģionu un pašvaldību kolēģiem veidotas projektu ieceres. Valsts institūciju un NVO eksperti sniegs ieteikumus un individuālās konsultācijas, lai idejas pārvērstos par veiksmīgiem projektiem. Ideju īstenošanas gaitu paredzēts uzraudzīt un novērtēt, 2017. gada rudenī organizējot Latvijas ekspertu misiju uz Moldovas reģioniem.

 

*Aktivitāte tiek īstenotas Latvijas Lauku foruma un VARAM projekta „Atbalsts nacionāla līmeņa sadarbības platformas izveidei un pasākumu īstenošanai Moldovas lauku un reģionu izaugsmei”” ietvaros (2017.gada 18.jūlija līgums Nr. LV-27), ko finansē Ārlietu ministrija.

Lasīt vairāk...

Par brīvdienu un darba dienas pārcelšanu

15.08.2017, 08:30

 

Riebiņu novada dome informē, ka visās novada iestādēs un tās struktūrvienībās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki šī gada 15. augustā  ir noteiki par brīvdienu. Darba diena tiek pārcelta uz sestdienu - 19. augustu.

Lasīt vairāk...

Galēnu pamatskola aicina darbā

28.08.2017, 17:00

 

Galēnu pamatskola aicina darbā matemātikas un fizikas skolotāju

 

Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku.

Darba alga: EUR 680.

 

Būtiskākie darba pienākumi:

Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas (7.-9.klasēm) un fizikas( 8.-9.klasēm) stundas;

Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem;

Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. 

 

Prasības:

Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.662 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”;

Augsta atbildības sajūta, precizitāte;

Prast plānot un organizēt savu darbu.

 

Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot pieteikuma vēstuli un savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Matemātikas un fizikas skolotāja vakancei” līdz 2017 .gada 28. augustam (ieskaitot): uz e-pasts: gunitastrode27@inbox.lv vai iesniegt personīgi Galēnu pamatskolā. Tālrunis informācijai: 26357781. Kontaktpersona: direktore Gunita Strode.

 

Prasmes:

Valsts valodas prasme – latviešu augstākais līmenis C;

Izglītības līmenis – 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība.

 

Galēnu pamatskola aicina darbā izglītības psihologu

 

Galēnu pamatskola aicina darbā izglītības psihologu uz nepilnu slodzi. 

Prasības pretendentam: atbilstoša izglītība; valsts valodas prasme augstākajā līmenī. 

Piedāvājam: darbu draudzīgā un radošā kolektīvā. 

Lasīt vairāk...

Sākusies pieteikšanās uz 4. Latvijas tūrisma informācijas tirgu Pļaviņās

09.09.2017, 11:38

 

9. septembrī Latvijas apceļotāji tiek aicināti uz 4. Latvijas tūrisma informācijas tirgu Pļaviņās! Tirgus dalībniekiem būs iespēja prezentēt novadus un to aktuālos tūrisma piedāvājumus. Tāpat šajā pasākumā lūdzam piedalīties Latvijas amatniekus un mājražotājus ar savu produkciju. Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta kultūras programma un dažādas aktivitātes.

 

Tirgus laikā tūrisma informāciju centriem būs iespēja iepazīstinās apmeklētājus ar savu novadu aktuālākajiem piedāvājumiem – apskates vietām, naktsmītnēm, ēdināšanu un citiem brīvdienu piedāvājumiem, savukārt apmeklētājiem šis būs ērts vienotas tūrisma informācijas iegūšanas veids.

 

 Tūrisma informācijas centri savu dalību aicināti pieteikt līdz 31.augustam, aizpildotPIETEIKUMA FORMU!

 

(Informācija: tālr.: +371 22000981; e-pasts: turisma.info.centrs@plavinas.lv)

 

Tirgotāji aicināti pieteikties pa tālr.: 27873332 vai e-pastu: tirgus@plavinas.lv
 

Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties loterijā un laimēt kādu pārsteiguma balvu, tāpēc organizatori aicina visus tirgus dalībniekus padomāt par vienu prezentējošu balvu.

Lasīt vairāk...

Riebiņu novada dome realizējusi Valsts zivju fonda projektu

03.08.2017, 10:51

 

Riebiņu novada dome aktīvi darbojas zivju resursu un vides aizsardzības, kā arī zivju resursu pavairošanas un atražošanas pasākumu jomā, cenšoties apgūt valsts un ES finansējumu (tiek izstrādāti gan zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi, gan papildināti zivju resursu krājumi), tādējādi rādot pozitīvu piemēru sabiedrībai, ka vide ir jāsaudzē un jāpilnveido ilgtermiņā.

 

Pasākumā „Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība (izņemot attiecīgās institūcijas kārtējos izdevumus)” ir īstenots projekts „Zivju resursu aizsardzības nodrošināšana Riebiņu novada ūdenstilpnēs”, kura mērķis ir pilnveidot materiāltehnisko bāzi zivju resursu aizsardzībai Riebiņu novada ūdenstilpnēs, līdz ar to veicinot zivju resursu saglabāšanu un aizsardzību ūdenstilpnēs. Projekta kopējā summa – EUR 4040.84, Valsts zivju fonda atbalsts –  EUR 3434.00, bet pašvaldības finansējums EUR 606.84 apmērā.

 

Projekta ietvaros ir iegādāts binoklis, tālskatis, bezpilota lidaparāts, planšetdators, sporta kamera un prožektori laivai, kas palīdzēs veikt makšķernieku kontroli, lai aizsargātu zivju resursus un nodrošinātu to ilgtspējīgu izmantošanu. Led lukturi, binokļi un tālskatis palīdzēs precīzāk saskatīt objektus vai darbības vairāku kilometru attālumā. Bezpilota lidaparāts DJI Phantom4 pro plus ir viens no labākajiem sērijveida lidaparātiem. Tā lidošanas attālums sniedzas līdz pat 7km. Lidaparātam ir uzstādīta augstas izšķirtspējas kamera, ar kuru var veikt kvalitatīvus novērojumus no liela attāluma un liela augstuma. Kā arī ir foto un video ierakstīšanas iespējas. Pie noteiktiem laika apstākļiem ar lidaparātu ir iespējams ieraudzīt zvejas tīklus pat 1.5 m dziļumā.

 

Projekta rezultātā, papildinot materiāltehnisko bāzi zivju resursu aizsardzībai Riebiņu novada ūdenstilpnēs, tiks veicināta zivju resursu saglabāšana un aizsardzība ūdenstilpnēs. Rezultātā uzlabosies pašvaldības inspektoru darbs novada ūdenstilpņu apsekošanai, kontrolēšanas un malu zvejnieku aizturēšanas pasākumu veikšana.

 

Attīstības un plānošanas daļa

Lasīt vairāk...

Uzdrīksties būt hennas mākslas pasaulē

22.08.2017, 00:00

 

Sekot līdzi modei, būt zinošam un stilīgam! Tas ir liels izaicinājums. Šobrīd sabiedrībā arvien lielāku popularitāti iemanto hennas zīmējumi – daudzveidīgi, izsmalcināti, mazliet mistiski un pat noslēpumaini.

 

Nevarētu teikt, ka tas ir pavisam jauns modes kliedziens. Drīzāk gluži pretēji. Jau Senajā Grieķijā un Romā, ļaudis greznojuši savu ķermeni, uzklājot uz tā simboliskus rakstus un dažādas zīmes. Henna – tas ir augs, kuru tik dažādos veidos izmanto skaistuma pasaulē.

 

Ar hennas zīmējumiem aizraujas diezgan daudzi, bet joprojām trūkst zināšanu, kā zīmēt ar hennu, kā kopt zīmējumu, kā to padarīt izteiksmīgāku un noturīgāku. Lai gūtu teorētiskās zināšanas un veiktu praktiskos darbus, Aglonā biedrība Izglītības un inovāciju centrs “LoDe” 22. augustā rīko vienas dienas kursus “Hennas māksla”. Profesionāla pasniedzēja vadībā varēs iegūt visplašāko informāciju par hennas vēsturi, uzzināt pastas veidošanas receptes, konusiņu gatavošanas veidus. Plaši tiks analizēti zīmējumu veidi un to simbolika. Liekot lietā iegūtās zināšanas un prasmes, katrs varēs uzzīmēt sev skaistu, pozitīvas enerģijas pilnu zīmējumu, kurš priecēs 2-3 nedēļas. Savukārt turpmāk varēs citus iepriecināt dzimšanas dienas ballītē vai citos brīžos, zīmējot ar hennu.

 

Informāciju par kursiem var iegūt pa tālr. 26481995. Uzdrīkstēties iedziļināties hennas pasaulē aicināts ikviens interesents. Nav vajadzīga iepriekšēja sagatavotība, vien nepieciešama vēlme un zinātkāre! 

 

Uz satikšanos aicina

Biedrība Izglītības un inovāciju centrs “LoDe”

Lasīt vairāk...

No 1.jūlija lauksaimnieki var iegādāties dīzeļdegvielu, kam piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi

01.08.2017, 13:36

 

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka ir apkopota informācija par lauksaimnieku iesniegumiem dīzeļdegvielas, kam piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi, saņemšanai 2017./2018.saimnieciskajā gadā. Pieteikties dīzeļdegvielas saņemšanai varēja līdz šā gada 1.jūnijam, kopumā ir saņemti 17 636 iesniegumi.

 

Lauksaimniecības produkcijas ražotājs ir tiesīgs iegādāties minēto dīzeļdegvielu no 2017.gada gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.novembrim. Šobrīd var iegādāties ne vairāk kā 90% no kopējā piešķirtā daudzuma.

 

Līdz šā gada 30.novembrim LAD vēlreiz atkārtoti izvērtēs lauksaimniecības produkcijas ražotāja atbilstību noteiktajām prasībām, un gadījumos, ja tiks konstatēts, ka piešķirtais dīzeļdegvielas daudzums ir nepamatots, tiks nosūtīts atkārtots lēmums par piešķirto degvielas apjomu.

 

Lauksaimniekiem piešķiramo dīzeļdegvielas daudzumu nosaka, ņemot vērā šādu sadalījumu atkarībā no audzējamās kultūras:

1.         augkopība — 100 litru uz vienu hektāru,

2.         augļkopība, ogulāji un dārzkopība — 130 litru uz vienu hektāru,

3.         zālāju platības, ja tiek nodrošināts minimālais lauksaimniecības dzīvnieku blīvums vismaz 0,5 nosacītās liellopu vienības uz vienu hektāru (bioloģiskajās saimniecībās blīvums vismaz 0,4 nosacītās liellopu vienības uz vienu hektāru), — 130 litru uz vienu hektāru,

4.         zālāju platības dzīvnieku barības primāram ražotājam, kam Lauksaimniecības datu centrā nav reģistrēts ganāmpulks, novietnes un lauksaimniecības dzīvnieki — 60 litru uz hektāru,

5.         zeme zem zivju dīķiem — 60 litru uz hektāru,

6.         citas kultūras un platības, kuras ir deklarētas un apstiprinātas vienotā platību maksājuma saņemšanai — 60 litru uz vienu hektāru.

 

LAD atgādina, ka auksaimniecības produkcijas ražotājs ir tiesīgs iegādāties dīzeļdegvielu, ja to izmanto pašpārvadājumiem un traktortehnikā vai lauksaimniecības pašgājējmašīnās.

 

Jāņem vērā, ka 2017./2018.saimnieciskajā gadā dīzeļdegvielu ar samazināto akcīzes nodokļa likmi nepiešķir grūtībās nonākušam lauksaimniecības produkcijas ražotājam.

 

Lauku atbalsta dienests administrē dīzeļdegvielas piešķiršanu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem saskaņā ar 2015.gada 14.aprīļa Ministru kabineta noteikumiem Nr.194 „Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem”.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67027830, 67027384

E-pasts: prese@lad.gov.lv

Lasīt vairāk...

1-12 no 1428 jaunumiem

1 2 3 4

...

119