Notikumu kalendārs

    Augusts    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

VUGD aicina uz informatīvajiem semināriem Latgalē par ugunsdrošības prasībām

22.08.2018

 

Lai turpinātu veicināt un pilnveidot objektu atbildīgo personu izpratni par ugunsdrošības prasībām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)  2018.gada augustā, septembrī un oktobrī rīko sešus informatīvos seminārus Latgales reģiona uzņēmējiem.

 

Jau nepilnus divus gadus objektu ugunsdrošības nodrošināšanai tiek piemērotas Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumos Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi” noteiktās ugunsdrošības prasības, un VUGD turpina papildināt objektu atbildīgo personu zināšanas par ugunsdrošības prasībām.

 

Informatīvajos semināros aicināti piedalīties Latgales reģiona objektu atbildīgās personas, kā arī citi interesenti. Tā kā vietu skaits semināros ir ierobežots, interesenti aicināti iepriekš sazināties ar norādīto semināra kontaktpersonu vai pieteikt savu dalību elektroniski, rakstot uz tās e-pastu.

 

Informatīvo semināru norises grafiks

 • 22.augustā plkst.10.00 – Preiļu mūzikas un mākslas skolā (Raiņa bulvāris 26, Preiļi). Kontaktpersona: Ēriks Pastars, tālr. 65307301, eriks.pastars@vugd.gov.lv;
 • 25.septembrī plkst.13.00 VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļā (Skolas iela 1, Rēzekne). Kontaktpersonas: Oļegs Poškrjobiševs, tālr. 64625555, olegs.poskrjobisevs@vugd.gov.lv un Andrejs Macanovs, tālr. 64625555, andrejs.macanovs@vugd.gov.lv;
 • 4.oktobrī plkst.10.00 – Ludzas novada domē (Raiņa iela 16, Ludza). Kontaktpersona: Inta Ševele, tālr. 65707425, inta.sevele@vugd.gov.lv;
 • 9.oktobrī plkst.10.00 – VUGD Latgales reģiona brigādes Krāslavas daļā (Rīgas iela 104, Krāslava). Kontaktpersona: Aleksandrs Sergejevs, tālr. 65681694, aleksandrs.sergejevs@vugd.gov.lv;
 • 12.oktobrī plkst.11.00 – VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļā (Piekrastes iela 23, Daugavpils). Kontaktpersonas: Andrejs Bambāns, tālr. 65455840, andrejs.bambans@vugd.gov.lv un Artjoms Anufrijevs, tālr. 65455842, artjoms.anufrijevs@vugd.gov.lv;
 • 26.oktobrī plkst.11.00 – VUGD Latgales reģiona brigādes Balvu daļā (Ezera iela 37, Balvi). Kontaktpersona: Uldis Keišs, tālr. 64501694, uldis.keiss@vugd.gov.lv.

Semināros tiks pārrunātas ugunsdrošības prasības, kas ietvertas Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumos Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi”, kas stājās spēkā 2016.gada 1.septembrī, kā arī cita ar ugunsdrošību saistīta informācija.

 

 

Plašākai informācijai:

Inta Palkavniece

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Tel. 67075871, 27098250 inta.palkavniece@vugd.gov.lv  

Lasīt vairāk...

Veiksmīgi aizvadīti Rušonas ezera svētki

16.08.2018

 

Riebiņu novada pašvaldības komanda Rušonas pagasta atpūtas bāzē “Silmalas” 4. augustā realizējusi vienu no  vērienīgākajām projekta aktivitātēm – Brīvdabas festivālu “Rušonas ezera svētki”. Pasākums tika rīkots Projekta Nr. LLI – 349 “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” (“Learn Eco Travel”), ko līdzfinansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020. gadam ietvaros.

 

Ņemot vērā Projekta mērķi - attīstīt reģiona pievilcību kopīgi uzlabojot tūrisma atpūtas vietas pie ūdens objektiem, izveidojot jaunus ekotūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi palielinot Aukštaitijas Lietuvā un Latgales Latvijā pierobežas  apmeklētāju skaitu, pasākums tika organizēts visu vecumu iedzīvotājiem, jo īpaši ģimenēm ar bērniem. Festivālu apmeklēja arī projekta partneru delegācijas no Moletai un Anīkšču pašvaldībām Lietuvā, kā arī kaimiņu kolēģi no Preiļiem un Aglonas.

 

Anīkšču pašvaldība, Panevēžas pašvaldība, Gražutes un Sartu reģionālā parka direkcija.

Festivāla ietvaros tiks aktualizēti vides aizsardzības jautājumi, apmeklētājus iesaistot dažāda veida radošajās darbnīcās. Rīta agrumā norisinājās sacensības makšķerēšanā, ko organizēja Riebiņu novada attīstības biedrība. Labākais loms šoreiz bija Aleksandram Suško. Dienas garumā sportisko garu uzturēja volejbolisti, kas cīnījās Riebiņu novada pludmales volejbola finālsacensībās, kurās uzvaras laurus plūca vīru duets - Jurijs Dimitrijevs un Kristaps Čakšs (Rēzekne/ Dagda).

 

Bērnu priekam bija sagatavota plaša programma ar izglītojošām meistarkasēm un izklaides iespējām. Keramikas darbnīcu – “Augu atspiedumi mālā” vadīja Kristīne Nicmane, “Dabas laboratorijā” bija iespēja darboties ar dažāda veida materiāliem, veidojot skaistus darbiņus. Ļoti aizraujoša bija Dabas izzināšanas darbnīca un ekspedīciju dabā ar Daugavpils Sikspārņu centra biologiem. Ezera krastā varēja aplūkot un iepazīties ar dažādiem rāpuļiem un ūdens dzīvniekiem, kas atvesti līdzi, kā arī izpētīt Rušonas ezera iemītniekus. Bērnu priekam un izklaidei pieejamas bija piepūšamās atrakcijas un veiklības trase kokos “Meža kaķis”. Visas dienas garumā aktivitātes norisinājās arī ezerā – apmeklētāji varēja izmantot un iemēģināt SUP dēļus, kanoe laivas, vizināties ar motorlaivu un, protams, baudīt ūdens priekus peldoties.

 

Stiprinot savstarpējo sadarbību, festivālā piedalījās un meistarklasi kokgriešanā rādīja divi amatnieki no Gražutes un Sartu reģionālā parka.

Pieaugušo auditorijai tika piedāvāta lekcija par veselīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu – “Daba ārstē” speciālistes Lilitas Kivlenieces vadībā. Tāpat bija interesenti, kas izbaudīja pirts procedūras un rituālus. Meistarklasi vadīja pirtniece Anita Reščenko.

 

Vakarā tika sumināti šogad pilngadību sasniegušie jaunieši Riebiņu novada Jaunības svētkos, kas dienas garumā izbaudīja festivālā piedāvātās atrakcijas un izklaides iespējas.

 

Ezera svētku koncertprogrammā ar priekšnesumiem priecēja Rušonas pagasta dejojošie pašdarbnieki (vadītāja Dina Staškeviča), Preiļu BJC popgrupa “Lāsītes” (vadītāja Daina Erta), kā arī ciemiņi no Lietuvas – Anīkšču kultūras centra deju grupa “Gojus” un vēsturisko deju studija “Baltoji Pavana” (vadītāja Jūrate Useliene).

 

Karstasinīgā koncertprogrammā “Dolce Vita - Saldā dzīve” uzstājās mākslinieks Roberto Meloni ar atraktīvajiem dejotājiem no Kubas un Brazīlijas, un pianists Anatolijs Livča. Savukārt nakts balli ezera krastā skandināja grupa “Nakts Ekspresis” un DJ Rūdis.

 

Riebiņu novada Attīstības un plānošanas daļas vārdā pateicos kolēģiem, kas palīdzēja un iesaistījās pasākuma organizēšanā, atpūtas bāzes “Silmalas” īpašniekiem – Zalānu ģimenei par palīdzību un viesmīlību, un, protams, apmeklētājiem par skaistiem svētkiem!

 

 

 

 

Projekta koordinatore

Antra Meluškāne 

Lasīt vairāk...

Militārās mācības "Namejs 2018"

20.08.2018

Pludmales volejbola komerctuirnīrs "VASARA 2018"

26.08.2018

Līdz 15.augustam veicams kārtējais nodokļa maksājums

15.08.2018

 

Atgādinām, ka līdz 2018. gada 15.augustam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

 

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

 

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

 

Lietotāju ērtībām turpmāk pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv  lietotāji savā profilā var ielogoties ar eParaksts mobile rīku. Tas ir mūsdienīgs, ērts un drošs rīks, kurš bez maksas ir pieejams kā iOS tā Android operētājsistēmu viedtālruņiem.

 

Aicinām nodokli samaksāt laicīgi, jo saskaņā ar likumu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas.

 

Lai nerastos pārpratumi saistībā ar nodokļa apmaksas termiņu, portālā www.epakalpojumi.lv iespējams pieteikties atgādinājumu saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos. Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Lasīt vairāk...

Paziņojums par vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu Riebiņu novadā

02.08.2018

 

Gatavojoties 13. Saeimas vēlēšanām, kas notiks 2018. gada 6. oktobrī, Riebiņu novada vēlēšanu komisija paziņo, ka Riebiņu novadā strādās seši vēlēšanu iecirkņi.

 

Iecirkņu atrašanās vietas: iecirknis Nr. 715 – Galēnu pagasta teritoriālās pārvaldes ēka, kultūras nams; iecirknis Nr. 718 – Riebiņu novada domes ēka; iecirknis Nr. 720 – Rušonas pamatskola; iecirknis Nr. 722 – Silajāņu pagasta teritoriālās pārvaldes ēka, kultūras nams; iecirknis Nr. 723 – Sīļukalna pagasta kultūras nams un iecirknis Nr. 724 – Stabulnieku kultūras nams.  Vēlēšanu iecirkņu darbības nodrošināšanai jāievēl iecirkņu vēlēšanu komisiju locekļi, tāpēc tiek izsludināta pieteikšanās uz šo amatu.

 

1. Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus Iecirkņu komisijās ir:

• Ø reģistrētajām politiskajām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām;

• Ø ne mazāk kā desmit vēlētājiem (turpmāk – vēlētāju grupa);

• Ø attiecīgās republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijas loceklim.

 

2. Katra politiskā partija vai politisko partiju apvienība, vēlētāju grupa vai attiecīgās vēlēšanu komisijas loceklis darbam iecirknī drīkst izvirzīt un pieteikt ne vairāk kā septiņus kandidātus.

 

3. Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

• Ø kurš prot latviešu valodu;

• Ø kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;

• Ø kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav pilnvarotā persona kandidātu saraksta iesniegšanai;

• Ø kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts;

• Ø kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

 

4. Pieteikums katram kandidātam sagatavojams uz speciālas veidlapas, kura elektroniski ir atrodama CVK mājas lapā, drukātā veidā – Riebiņu  novada domē pie sekretāres - Riebiņos, Saules ielā 8, trešajā stāvā, un ir iesniedzams turpat pie sekretāres aizlīmētā aploksnē ar uzrakstu „Riebiņu novada vēlēšanu komisijai”, sākot no 2018. gada 3. augusta līdz 20. augusta plkst. 17.00.

• Ø ja kandidātu izvirza politiskā partija vai politisko partiju apvienība, pieteikumam pievienojams arī izraksts no tās lēmējinstitūcijas lēmuma, norādot lēmuma pieņemšanas vietu, datumu. Ja attiecīgajā republikas pilsētā vai novadā politiskā partija vai to apvienība izvirza vairākus kandidātus, tā no attiecīgā lēmuma var iesniegt vienu izrakstu, kurā norādīti visi izvirzītie kandidāti;

• Ø ja kandidātu izvirza vēlētāju grupa, pieteikums jāparaksta katram vēlētājam, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietas adresi.

 

5. Iecirkņa komisijas locekļus ievēl Riebiņu novada vēlēšanu komisija. Riebiņu novada vēlēšanu komisija pārbauda, vai pieteiktie kandidāti atbilst šajā paziņojumā noteiktajām prasībām, un balso par izvirzītajiem kandidātiem. Par ievēlētiem uzskatāmi tie kandidāti, kas saņēmuši visvairāk balsu, turklāt balsu skaits nedrīkst būt mazāks par klātesošo komisijas locekļu absolūto balsu vairākumu. Balsīm sadaloties līdzīgi, izšķirošā ir vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja balss.

 

6. Iecirkņu komisiju priekšsēdētājus un sekretārus ieceļ no ievēlēto iecirkņa komisijas locekļu vidus Riebiņu novada vēlēšanu komisija.

 

Riebiņu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Leicis, tālr.: 29376691.

Lasīt vairāk...

Aktualitātes un jaunumi Riebiņu CB

02.08.2018

Senlietu izstāde "Laikmeta griežos"

10.09.2018

Apstiprināts Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāns 2017. - 2020. gadam

30.07.2018

 

Ar 2018. gada 25. jūlija Sociālo pakalpojumu attīstības padomes lēmumu apstiprināts Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāns 2017. -  2020.gadam. Pašvaldības var uzsākt sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveidi Latgalē. 

 

Latgales reģiona deinstitucionalizācijas plāns  ir attīstības plānošanas dokuments, kura galvenais uzdevums ir plānot optimālu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu attīstību un izvietojumu Latgales pašvaldībās, lai nodrošinātu sava reģiona iedzīvotājiem nepieciešamos atbalsta, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pēc iespējas tuvāk to dzīvesvietai un novērstu personu nokļūšanu institūcijās. Galvenās mērķa grupas ir cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, bērni sociālās aprūpes centros un bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

 

Ar deinstitucionalizācijas plāna materiāliem var iepazīties šeit:  https://lpr.gov.lv/lv/2018/apstiprinats-latgales-planosanas-regiona-deinstitucionalizacijas-plans-2017-2020-gadam/

 

Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

 

Lasīt vairāk...

Divas dienas tīra prieka. Viduslatgales NVO vasaras akadēmija Dzeņu mājās

30.07.2018

 

Biedrības ”Preiļu NVO centrs” īstenotā projekta “Viduslatgales NVO sektora vasaras akadēmija attīstītai un stiprai Latvijai” ietvaros no 28. līdz 29. jūnijam Preiļu pagasta, Jaunsaimniekos Dzeņu mājās notika vasaras akadēmija, kurā piedalījās 25 pārstāvji no biedrības “Preiļu NVO centrs” biedru organizācijām. Nometnes  dalībnieki praktiskās nodarbībās apguva sadarbības prasmes, sociālo kontaktu izkopšanu, nestandarta problēmu risināšanas metodes, radošumu domāšanā,  u.c. prasmes. Ieguva zināšanas par pilsonisko līdzdalību  interešu aizstāvībā, savas organizācijas darba uzlabošanu. Akadēmijā nodarbības vadīja lektores Evija Caune un Ieva Vaine. Dažādas meistarklases nodrošināja Krīstīne Stašulāne, Zinaīda Mūrniece un Līva Norkārkle.

 

Skaistā un nomierinošā lauku vide, profesionāli lektori un pieredzes bagāti kolēģi sniedza iedvesmu biedrībām turpināt iesākto darbu, gūt jaunas idejas un kontaktu turpmākajam darbam.

 

Nometnes dalībnieki atzīst, ka divas dienas fantastiski pavadīja laiku mācoties, kopā darbojoties, smejoties, iedvesmojoties un arī atpūšoties NVO vasaras akadēmijā. Tika iegūti jauni draugi, pozitīvas emocijas, spodrinātas sadarbības un komunikācijas prasmes, izzināti paši un kolēģi. Nometnes ieguvumi:

 •  radošas idejas turpmākai darbībai
 • inovatīva pieeja problēmu risināšanai
 •  jauni kontakti un atklāsmes par savu līdzcilvēku talantiem
 • pārliecība par saviem spēkiem, iedrošinājums darīt un gūt panākumus
 • zināšanas, kā relaksēties pašam, kā pārvarēt ikdienas rutīnu un neizdegt
 • jaunas zināšanas par ēterisko eļļu pasauli un ūdens maģiskajām spējām
 • zināšanas ne gaļas ēdienu pasaulē.

 

Nometnes dalībnieki izteica priekšlikumu šādas nometnes rīkot katru gadu, lai saliedētu un izglītotu cilvēkus, kuriem  rūp darboties sabiedrības labā. Pateicamies gleznaino “Dzeņu māju” saimniecei Kristīnei Stašulānei, kura uzņēmās rūpes par nometnes dalībnieku labsajūtu un pavārei Inārai Liepiņai par veselīgajiem un gardajiem ne gaļas ēdieniem.

 

Projekta mērķis:

Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Līvānu un Riebiņu novadu nevalstisko organizāciju institucionālās un cilvēkresursu kapacitātes stiprināšana sadarbības un pilsonisko prasmju attīstībai.

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centra” finansiālu atbalstu.

 

 

Projekta vadītājs Artis Utināns,

biedrības “Preiļu NVO centrs” valdes priekšsēdētājs

Lasīt vairāk...

Nometne „Dabas pasaule mums visapkārt” Aglonā

27.07.2018

 

Biedrība „Spēkavots” iesniedza pieteikumu Eko piedzīvojumu nometnes organizēšanai un ieguva tiesības organizēt nometni projekta “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus”/ “Development of eco-tourism by using water resources in Latvia and Lithuania”/“Learn Eco Travel” ietvaros.

 

Lai kļūtu par nometnes dalībnieku, skolēniem bija jāizveido radošais darbs par tēmu „Dabai draudzīga ceļošana” jebkādā no mākslas tehnikām. Nometne „Dabas pasaule mums visapkārt” norisinājās Aglonā, no 15. līdz 21. jūlijam. Tās 33 dalībnieki vecumā no 12 – 14 gadiem ieradās no Preiļu, Riebiņu, Aglonas novada, Moletai pašvaldības, Anīkšču pašvaldības, Panevēžas pašvaldības, Gražutes un Sartu reģionālā parka direkcijas.

 

Nometnes programma tika sagatavota atbilstoši prasībām un bija piesātināta ar dažādām nodarbībām, aktivitātēm un pasākumiem.Nometnes laikā tika novadītas 6 izglītojošās nodarbības: Upursalā, Cirīšu ezera krastā, pie Velnezera, kā arī Aglonas vidusskolas telpās. Dalībniekiem tika piedāvātas 7 radošās nodarbības: glezniņu veidošana no baltā māla ar augu elementiem, dekupāža, dekupēto kārbiņu apgleznošana, māla ezīšu veidošana ar dabas materiāliem, T-kreklu apgleznošana, smilšu skulptūru veidošana un citas aktivitātes.

 

Nedēļas laikā bērni devās 3 ekskursijās: uz Rāznas nacionālo parku, kur arī notika izglītojošās nodarbības, tika apskatīts Mākoņkalns un Lielais Liepu kalns, kā arī bija iespēja viesoties „Zeltmājās”, kur varēja iepazīties ar ģitāru izgatavošanas procesu; uz Jaundomes vides izglītības centru un Vides izglītības un kultūras centru „Ķepa”; uz Daugavpils universitāti un DU mācību bāzi „Ilgas”. Nometnes dalībiekiem bija iespēja apmeklēt arī Aglonas novada skaistākās, interesantākās un noslēpumainākās vietas: Aglonas ciematu, Aglonas baziliku, Upursalu, Velnezeru, uzzināt par koku vareno spēku varēja „Zemeņu krastiņos”.

 

Katra diena nometnē iesākās ar rīta rosmi un noslēdzās ar ļoti gaidītajām sporta aktivitātēm pludmalē, sporta hallē un peldēšanos Cirīša ezerā. Aktīva atpūta mijās ar izzinošām darbībām, jautras, interesantas stafetes ar vides spēlēm. Orientēšanās, airēšana, neparastais volejbols, virves vilkšana un ūdeņu valdnieka Neptūna uzdevumi neļāva garlaikoties nevienam.

 

Attēlā: Nometnes noslēguma dienas dalībnieku un pedagogu kopbilde. Nometnē “Dabas pasaule mums visapkārt” Aglonā piedalījās arī 4 Riebiņu novada bērni.

 

Nometnes programmā iekļautais „Latviešu un lietuviešu vakars” noritēja sirsnīgā un pozitīvā gaisotnē. Nometnes dalībnieki dziedāja savas tautas dziesmas, mācīja viens otram tautas dejas un rotaļas. Savukārt katru vakaru Aglonas vidusskolas dienesta viesnīcas zālē „Naksniņās” notika dienas izvērtējums – katrs dalībnieks rakstīja savu nometnes dienasgrāmatu, un, pildot uzdevumu – ar vienu vārdu raksturot pagājušo dienu, izveidoja krustvārdu „atbildi”, kas ļāva nometnes  organizatoriem saņemt atgriezenisko saiti.

 

Nometnes noslēguma pasākumā visi nometnes dalībnieki un organizatori viens otram varēja pateikties par kopā pavadīto laiku. Pirms šķiršanās visi tika aicināti nobaudīt latgaliešu tradicionālo ēdienu – „kļockas”, kuras bija bezgala gardas, kā arī visi citi  ēdieni, ar kuriem nedēļas garumā tika cienāti nometnes dalībnieki.

 

Pēc pašu dalībnieku un viņu vecāku atsauksmēm, kā arī pēc aptaujas anketu rezultātiem, var secināt, ka nometne bērniem patika, tā bija saturīga, interesanta un piedzīvojumu pilna – daudz jaunu draugu, patīkamu atmiņu un vēlēšanās vēlreiz tikties. Kā vienu no galvenajiem ieguvumiem dalībnieki un viņu vecāki minēja  iespēju attīstīt valodu prasmi un pozitīvās saskarsmes veicināšanu starp vienaudžiem.

 

Pateicoties nometnes komandas saliedētai un profesionālai darbībai, kā arī brīvprātīgajiem palīgiem, ieplānotā nometnes programma tika īstenota pilnībā. Rezultāts sniedza gandarījumu gan dalībniekiem, gan nometnes organizētājiem. Biedrībai „Spēkavots” bija pieredze nometņu organizēšanā, bet diennakts nometne tika organizēta pirmo reizi, tādēļ paldies Aglonas novada domei par atbalstu, uzticēšanos un doto iespēju, pilnveidot savas zināšanas un prasmes nometņu organizēšanā.

 

 

Nometnes „Dabas pasaule mums visapkārt” vadītāja Sandra Rakova un

nometnes satura vadītāja Vija Kovaļkova

Lasīt vairāk...

Realizēts “Meža dienu 2018” projekts

27.07.2018

 

Riebiņu novada dome piedalījās un guva atbalstu projektu konkursā Latvijas pašvaldību savienības (LPS) projekta “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” 2018. gadā norises nodrošināšanai, kur projekta finansētājs ir Meža attīstības fonds.

 

Projekta mērķis – sakopt Riebiņu  muižas parka teritoriju, atjaunojot stādījumus un uzstādot jaunus guļbūves soliņus. Iepriekš minētā projekta ietvaros tikai iegādāti 8 guļbūves soliņi un 37 dekoratīvie kociņu stādi.

 

 

Guļbūves soliņi tika uzstādīti pie parka ieejas galvenajām taciņām, estrādes un volejbola laukuma, viena daļa kociņu stādu iestādīta gar dīķa malu, turpinot tūju žogu, otra daļa izvietota pretī parka estrādei pie sēdvietām. Riebiņu muižas sakopšanas talkā piedalījās pašvaldības darbinieki un pagasta iedzīvotāji.

 

 

Projekta kopējās izmaksas – EUR 600.00, no kuriem EUR 400.00 tika atvēlēti guļbūves soliņu iegādei, bet EUR 200.00 dekoratīvo kociņu stādu iegādei. Riebiņu novada dome piedalījās ar savu līdzfinansējumu, atvēlot līdzekļus soliņu transportēšanai, papildus materiālu iegādei soliņu uzstādīšanai un krāsošanai.Projekta moto “Kopā nākotnes mežam!”.

 

Lasīt vairāk...

Izsludināta ģimeņu godināšanas akcija “Mana Goda ģimene”. Pieteikt lielisku ģimeni var ikviens!

24.07.2018

 

Latvijas Goda ģimenes gada ietvaros ir izsludināts ģimenes godinošs konkurss akcija “Mana Goda ģimene”, kas norisināsies līdz 31. augustam. Pieteikt savu Latvijas Goda ģimeni iespējams ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Izvirzīt godināšanai savā novadā dzīvojošās kuplās saimes aicinātas arī Latvijas pašvaldības.

 

Latvijas valsts simtgades gads ir izsludināts par Goda ģimenes gadu, un viens no gada uzdevumiem – teikt īpašu paldies ģimenēm ar bērniem. Tāpēc vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” aicina pieteikt savu Goda ģimeni – tādu ģimeni, kurai vēlētos dāvāt Goda ģimenes titulu. Pieteikumā jābūt nelielam pamatojumam (minimālais rakstu zīmju skaits 800), kāpēc pieteikta tieši šī ģimene. Izstāstīt savas Goda ģimenes stāstu var neatkarīgi no tā, vai sakāmais ir pavisam svaigs vai arī jau vairāku gadu desmitu vēstures putekļu klāts.

 

“Pieteikt var, piemēram, savu ģimeni, vecvecāku vai citu radu ģimeni, un šis pieteikums var būt pat apcerējums par savu nākotnes ģimenes vīziju – kā savas ģimenes ideālu. Tāpat iespējams pieteikt kaimiņos vai draugu vidū sastopamu iedvesmojošu ģimeni, kura ir pelnījusi, ka to godina,” stāsta vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja, Goda ģimenes gada vēstnese Inga Akmentiņa-Smildziņa.

 

Par savu Latvijas Goda ģimeni, tās tradīcijām, vērtībām un sapņiem aicināts stāstīt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Konkursā akcijā piedalīties lūgtas arī Latvijas pašvaldības, izvirzot savā teritorijā dzīvojošās kuplās saimes, kuras audzina vai rūpējas par trim vai vairāk bērniem un kurām vēlētos piešķirt Goda ģimenes titulu.

 

Latvijas Goda ģimenes vēstnese, septiņu bērnu mamma Kristiāna Tēberga uzsver, ka daudzbērnu ģimenes ir jāgodina: “Mūsdienās audzināt pat vienu bērnu ir uzdrīkstēšanās, trīs – tas jau ir lieliski, un šādu ģimeņu mums ir ļoti daudz, tas priecē. Valdība, palielinot pabalstus, ir parādījusi, ka tai rūp daudzbērnu ģimenes, bet mums, ģimenēm, būtu svarīga arī līdzcilvēku, draugu, kaimiņu un garāmgājēju attieksme – ka viņi izturas pozitīvi, nevis, kā reizēm šķiet, uzskata mūs par “meža dīvainīšiem”. Gribētos, lai viņi priecājas līdzi, atbalsta mūsu izvēli.” Tēberga uzsver, ka Latvijā ir daudz lielisku daudzbērnu ģimeņu, tomēr ne visas varētu būt gatavas akcijā “Mana Goda ģimene” izrādīt iniciatīvu, tāpēc septiņu bērnu mamma mudina sabiedrību iesaistīties, pastāstot par jaukajām ģimenēm sev apkārt.

 

Balvas!

Kopumā Goda ģimenes tituls tiks piešķirts vismaz 16 Latvijas ģimenēm.

3 ģimenēm galvenā balva – kruīza ceļojums visai ģimenei no “Tallink”.

Daudzbērnu ģimenēm piemērotākais mobilo sakaru operators “Amigo” dāvās savu simpātiju balvu – mobilos tālruņus visai ģimenei.

Pārsteiguma balvas no Latvijā radītu koka spēļu zīmola “Muzle”, grāmatu izdevēja “Zvaigzne ABC” un Latvijas ražotāja, graudaugu pārslu zīmola “MILZU”!

 

Uzvarētājus svinīgi apbalvos Tēva dienas festivālā, kas notiks 9. septembrī plkst. 12.00 Rīgā, Vērmanes dārzā.

 

Pieteikt savu Goda ģimeni var, uzrakstot nelielu stāstu vai pieteikumu (ne mazāk kā 800 rakstu zīmes), un tas jāiesniedz līdz 31. augustam:

 • nosūtot pa pastu (vēlākais pasta zīmoga datums ir 2018. gada 31. augusts) ar norādi konkursam “Mana Latvijas Goda ģimene” uz adresi: SIA “Mammām un tētiem”, Brīvības iela 40–16, LV-1050;
 •  vai elektroniski (ja darbi tiek ieskenēti un pieejami elektroniskā formā) uz e-pastu: redakcija@mammam.lv;

● vai personīgi iesniedzot SIA “Mammām un tētiem” Brīvības ielā 40–16, Rīgā, LV-1050.

 

Iesūtot pieteikumu, obligāti jāpievieno tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese!

 

 

Konkursa nolikums un plašāka informācija oficiālajā Latvijas Goda ģimenes vietnē www.laiksberniem.lv un www.mammamuntetiem.lv.

 

 

Akcijas mērķis ir pateikt paldies ģimenēm ar bērniem, aktualizēt ģimenes un bērna kā vērtības apzināšanos sabiedrībā, izcelt stipru ģimeņu spēku un nozīmi, kā arī pievērst uzmanību sabiedrības attieksmei un stereotipiem par kuplām ģimenēm.

 

 

Visus konkursam pieteiktos aprakstus un stāstus vērtēs žūrijas komisija, kurā ir pārstāvji no Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv”, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Goda ģimenes gada vēstneši.

 

 

Konkursam iesniegtie darbi netiek atdoti un var tikt izmantoti sociālajos tīklos, kā arī pilnībā vai daļēji publicēti medijos, nodrošinot konkursa un tā mērķu publicitāti. Pieteikumā norādīto personu vārdi bez iepriekšējas saskaņošanas netiks publiskoti. Konkursa rezultāti līdz 11.09.2018. tiks atspoguļoti mājaslapā www.laiksberniem.lv un www.mammamuntetiem.lv. Uzvarētāji tiks informēti individuāli, nosūtot e-pasta vēstuli vai sazinoties pa norādīto tālruņa numuru.

 

 

Sīkāka informācija: www.mammamuntetiem.lv vai rakstot uz redakcija@mammam.lv

 

 

Dace Simanoviča

Mammamuntetiem.lv

Sabiedrisko attiecību speciāliste

dace@mammam.lv

tel. 29254728

Lasīt vairāk...

Lūdzam palīdzēt! Ģimenei Aglonā nodegusi māja

23.07.2018

 

Nakts no 13. uz 14. jūliju ilgi paliks  atmiņā Svetlanas Bobračkovas un Sergeja Karahanjana ģimenei no Aglonas pagastaKundzinišķu sādžā dzīvojošai ģimenei ugunsgrēks vienā mirklī  nopostīja visu kas gadiem ar sirsnību  un rūpīgu darbu sastrādāts un iedzīvots – gan māju, gan tajā esošo iedzīvi, sadzīves tehniku un citas saimniecībā un ikdienā nepieciešamas  lietas.

 

Svetlanas  un Sergeja ģimene ir čakla un strādīga piecu bērnu  ģimene – vecākajai  meitai ir jau 21 gads un viņa dzīvo un strādā ārzemēs. Mājās ir palikuši četri bērni. Divi skolnieki   - 17gadīgs  dēls, 18gadīga meita un divas piecgadīgās dvīnes.

 


Ģimene būs no pateicīga par jebkāda veida materiālo un finansiālo palīdzību. Ir nepieciešamas-  sadzīves tehnika, mēbeles , segas, spilveni, drēbes un apavi ( vairāk vīrietim un pusaudzim) , kā arī dažādi celtniecības materiāli, ko varēs izmantot saimniecības ēku atjaunošanai.  Tuvojas septembris un bērniem ļoti nepieciešamas skolai vajadzīgās mantas- somas, apģērbs, apavi, dators, rakstāmgalds utt.  

 

Varbūt kāds  labs cilvēks var piedāvāt dzīvojamo vagoniņu, kuru novietot blakus nodegušajai mājai, jo tur ir iekopts dārzs, ar mīlestību stādītās puķudobes un iekopta apkārtne, viss kas tik ļoti sirdij tuvs un mīļš. Visu ģimenes locekļu vislielākā vēlme ir  palikt savā,  Aglonas pagastā, lai bērni varētu turpināt mācības Aglonas skolās un dvīnes apmeklēt bērnudārzu.
Par mantisko palīdzību zvanīt Svetlanai Bobračkovai  mob.t. 28765929.

 

Fonda kontaktpersona- Janīna tel. 29988509

 

Naudas līdzekļus varat ziedot:

Nodibinājums "Viduslatgales pārnovadu fonds"

Reģ.Nr. 40008210954

Adrese -  Tirgus laukums 1, Preiļi, LV-5301

Bankas nosaukums AS "SEB Banka"   Konta Nr. LV35UNLA0050021079970

AS "Citadele banka" LV17PARX0016753060001 

Ar norādi- “ Svetlanas Bobračkovas ģimenei”


Nodibinājumam “Viduslatgales pārnovadu fonds” ir piešķirts Sabiedriskā labuma statuss. Ziedojumiem no juridiskām un fiziskām personām tiks sastādīti ziedojuma līgumi, lai varat saņemt nodokļu atvieglojumu. 

Lasīt vairāk...

Aicinām iedzīvotājus pieteikties bezmaksas smēķēšanas atmešanas nodarbībām

17.07.2018

Aicinām Preiļu un Preiļiem tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*. Nodarbības būs bez maksas. Nodarbību sākums ir pārcelts par vienu nedēļu, tās notiks no 25.jūlija  līdz 15.augustam, „Preiļu NVO centrs” Kooperatīva ielā 6, (3. stāvā)

 

Vēl ir dažas brīvas vietas.

 

Informatīvā smēķēšanas atmešanas atbalsta grupas nodarbība notiks trešdien, 25.jūlijā no plkst. 18.00 – 19.30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Ingu Dreimani, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās 3 atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā, trešdienās, sākot no 25. jūlija, no plkst. 18.00 – 21.00.

 

Uz nodarbībām aicinām ikvienu pilngadīgu, smēķējošu Preiļu un Preiļiem tuvējo apkaimju iedzīvotāju, kurš vēlas atmest smēķēšanu vai ir saņēmis veselības aprūpes speciālista rekomendācijas pārtraukt smēķēšanu un ir motivēts to darīt.

 

Aicinām pieteikties gan tos, kuri pirmo reizi domā par smēķēšanas atmešanu, gan arī tos, kuri jau kādreiz mēģinājuši atmest, bet nav izdevies. Nodarbību laikā speciālista vadībā būs iespēja saņemt palīdzību un atmest smēķēšanu, kā arī apgūt jaunas iemaņas, kā veiksmīgi pārvarēt vēlmi atsākt smēķēšanu pēc atbalsta grupas nodarbību noslēguma.

 

PIETEIKŠANĀS. Aicinām pieteikties, izmantojot interneta vietni www.nesmekesu.lv vai sūtīt pieteikumus uz e-pasta adresi atbalsts.atmesanai@gmail.com, e-pastā norādot sekojošu informāciju – “Vārds, uzvārds, tālr. numurs, – Preiļu grupa”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar organizatoriem, zvanot uz tālruņa numuru - 26180109.

 

Vairāk informācijas: ESparveselibu.lv, nesmekesu.lv

* Atbalsta grupa notiek Veselības ministrijas projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros. Līdz 2019. gada martam visā Latvijā notiks 50 smēķēšanas atmešanas atbalsta grupu nodarbības.

Pilotprojekts smēķēšanas atmešanai norisinās LR Veselības ministrijas ESF projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros. Pilotprojektu realizē personu apvienība “Atkarības speciālistu apvienība”.

Lasīt vairāk...

Var saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par nestrādājošu laulāto ar bērnu

01.07.2018

 

Sākot ar 2018.gada 1.jūliju iedzīvotāji var izmantot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par tāda nestrādājoša laulātā uzturēšanu, kura apgādībā ir bērns.

 

No šā gada 1. jūlija paplašināts personu loks, par kurām iedzīvotāju ienākuma nodokļa (nodokļa) maksātājs ir tiesīgs piemērot atvieglojumu par apgādībā esošām personām. Tas nodrošina lielāku finansiālu atbalstu ģimenēm, kurās viens no vecākiem izvēlas savu laiku veltīt bērna audzināšanai.  Piemēram, ja tēvs strādā, un savā algas nodokļa grāmatiņā ir ierakstījis apgādībā bērnu, bet bērna mamma nestrādā un situācija atbilst kādam no likumā noteiktajiem kritērijiem, tad no 1. jūlija vīrs varēs izmantot nodokļa atvieglojumu par nestrādājošu laulāto.

 

Nodokļa atvieglojuma apmērs par vienu apgādājamo ir 200 euro. Par šādu summu tiek palielināta ar nodokļiem neapliekamā algas daļa tam ģimenes loceklim, kura apgādībā atrodas nestrādājošais laulātais. Ar nodokli neapliekamā algas daļa tiek palielināta atbilstoši apgādājamo skaitam.

 

Nodokļa atvieglojumu par nestrādājošu laulāto var piemērot noteiktos gadījumos:

- ja laulātā apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem[1];

- ja laulātā apgādībā ir trīs vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam vai līdz 24 gadu vecumam, no kuriem vismaz viens ir jaunāks par septiņiem gadiem, kamēr bērns turpina izglītības iegūšanu[2];

- ja laulātā apgādībā ir pieci bērni līdz 18 gadu vecumam vai līdz 24 gadu vecumam, kamēr bērns turpina izglītības iegūšanu[3].

 

Lai saņemtu nodokļa atvieglojumus, apgādībā esošas personas ir jāreģistrē VID, veicot ierakstu savā elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā. Ierakstus ikviens var veikt pats – VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas sadaļā “Algas nodokļa grāmatiņa”. 

 

Ar plašāku informāciju par atvieglojumu piemērošanu var iepazīties VID interneta vietnē vietnē www.vid.gov.lv/ Nodokļi/ Iedzīvotāju ienākuma nodoklis/ Informatīvie un metodiskie materiāli/ Nodokļa aprēķina un maksāšanas kārtība/ metodiskais materiāls “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu piemērošana (ar 2018.gada 1.janvāri)”

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, uzdot savu jautājumu rakstiski VID mājaslapā vai arī VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Augstkalne–Jaunbērziņa

VID Sabiedrisko attiecību daļa

tālr. 67122670, 67122668

e-pasts komunikacija@vid.gov.lv 

Talejas iela 1, Rīga, LV-1978

www.vid.gov.lv

 

[1] Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13.panta pirmās daļas 1.punkta “l” apakšpunkts

[2] Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13.panta pirmās daļas 1.punkta “m” apakšpunkts

[3] Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13.panta pirmās daļas 1.punkta “n” apakšpunkts

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi