Notikumu kalendārs

    Augusts    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Uz 18. augustu pārceltas pludmales volejbola finālsacensības!!!

18.08.2019

Atsāk kursēt autobuss

19.08.2019

 

No šī gada 19. augusta atsāk KURSĒT autobuss maršrutā Stabulnieki – Dravnieki – Sīļukalns – Galēni – Meža Trūpi – Preiļi.

 

Taču, ņemot vērā neparedzētus autobusu remontdarbus, aicinām iedzīvotājus, kas izmanto iepriekš minēto reisu, ik reiz pārliecināties pašvaldības vietnē www.riebini.lv vai pagastu teritoriālajās pārvaldēs, ir vai nav izmaiņas minētā reisa nodrošināšanā.

Lasīt vairāk...

Izsludināts video konkurss jauniešiem “NVO? Oho – NVO!”

13.08.2019

 

Jauniešiem no visas Latvijas ir iespēja piedalīties video konkursā “NVO? Oho – NVO!” un tuvāk iepazīt nevalstisko organizāciju darbu, kā arī to sniegtās iespējas. Lai piedalītos konkursā, 5 jauniešu grupai ir jāizveido līdz 2 minūtēm garš video par NVO (nevalstisko organizāciju) un jāpiesaka elektroniski konkursam līdz 20. septembrim.

 

Konkursa mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar dažādām pilsoniskās līdzdalības formām, īpaši – ar  nevalstisko organizāciju darbību un misiju, kā arī mudināt viņus iesaistīties to aktivitātēs.

 

Konkursā aicinātas piedalīties neformālas jauniešu grupas: 5 jaunieši katrā grupā, vecumā no 13 – 25 gadiem, no dažādiem Latvijas reģioniem, ar un bez pieredzes NVO un pilsoniskās līdzdalības pasākumos.

 

Pieteikums konkursam jāiesniedz elektroniski līdz 2019. gada 20. septembrim, publicējot izveidoto video platformās Youtube vai Facebook un aizpildot elektronisko pieteikuma formu http://ejuz.lv/nvoohonvo.

 

Konkursa labāko darbu autori tiks noteikti, apkopojot tiešsaistes balsojuma un konkursa žūrijas rezultātus. Konkursa un kampaņas noslēguma pasākumā 2019. gada 18. oktobrī notiks 3 labāko darbu autoru apbalvošana un interesantas aktivitātes visiem kampaņas dalībniekiem.

 

Konkursa nolikums pieejams tiešsaistē http://www.sadarbibasplatforma.lv/nvo.html

 

Konkursa norises laikā NVO pārstāvji viesosies skolās, jauniešu centros, organizācijās un kopā diskutēs par dažādiem ar pilsoniskās sabiedrības darbību saistītiem jautājumiem.

 

Lai jaunieši plašāk apzinātu konkursa tēmu, šā gada septembrī plānotas trīs  domdarbnīcas: 11. septembrī - Saldū, 12. septembrī - Madonā un 13. septembrī - Rīgā. To laikā jaunieši iegūs zināšanas un izpratni par NVO, pilsonisko līdzdalību, darbosies praktiski un apgūs video veidošanas iemaņas un dažādus knifus. 

 

Informācija par pieteikšanos domdarbnīcām atrodama Jauniešu studijas “BaMbuss” Facebook lapā.

 

Vairāk informācijas par konkursu, pieteikumi vizītēm skolās un jauniešu centros, rakstot uz jsbambuss@gmail.com.

 

Konkursu organizē biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds” un tā jauniešu studiju “BaMbuss” projekta “NVO - iespējas, izaicinājumi, perspektīvas” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Sadarbības platforma”.

Lasīt vairāk...

Konkurss Riebiņu novada “Gada jaunietis 2019”

23.08.2019

 

Riebiņu novada multifunkcionālais jauniešu iniciatīvu centrs “Pakāpieni” organizē konkursu Riebiņu novada “Gada jaunietis 2019” . Pieteikumu iesniegšana konkursam līdz 2019.gada 23. augustam plkst. 17.00. Pieteikuma anketu konkursam saskaņā ar veidlapu iesniedz elektroniski, nosūtot uz e-pastu: pakapieni@riebini.lv vai rakstiski, iesniedzot Riebiņu novada MJIC “Pakāpieni” Viļānu iela 1, Riebiņi, Riebiņu novads, LV 5326  līdz 2019. gada 23. augusta plkst. 17:00. 

 

Konkursa NOLIKUMS.

Lasīt vairāk...

Bērtuļdiena Galēnos

24.08.2019

 

24. un 25. augustā “Bērtuldiena Galēnos”.  

 

24. augustā plkst. 12.00 Vydsmuižas baznīcā svētā kapusvētku Mise, bet plkst. 13.00 kapusvētki  Galēnu kapos. Plkst. 20.00 humoristisko skeču programma Griškānu KN teātra kolektīva “Aizspogulija” izpildījumā, bet plkst. 22.00 balle kopā ar Arni un Stasiku un Dj Rūda diskotēku.

 

25.augustā plkst. 8.00 tirgus Galēnu centrā. Tek aicināti pārdot un pirkt gribētāji! Plkst. 10.30 tirgus jampadracis. Piedalās: Rudzātu teātra kopa “Okūts”, folkloras kopa no Varakļāniem un Galēnu KN pašdarbnieki. Zupas vārīšana un baudīšana, loterija un vizināšanās karietē. Plkst. 13.00 Vydsmuižas baznīcā svētā Mise.

Lasīt vairāk...

Darba devēji un darba meklētāji aicināti reģistrēties dalībai starptautiskajā tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā”

26.09.2019

 

2019. gada 26. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu rīkos starptautisku tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”, piedāvājot Latvijas darba devējiem iespēju atrast kvalificētus un motivētus darbiniekus, bet darba meklētājiem  – darbu Latvijā. Dalība pasākumā ir bez maksas!

 

Piedalīties tiešsaistes darba dienā aicināti darba meklētāji, kuri dzīvo gan Latvijā, gan ārvalstīs, un Latvijas darba devēji. Tiešsaistes pasākums „Darbs un karjera Latvijā” būs arī sava veida tilts, kas savienos mūsu valsts darba devējus un Latvijas valstspiederīgos, kuri šobrīd dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijas darba tirgū.

 

Aicinām darba devējus, kuri meklē darbiniekus, un darba meklētājus, kuri meklē darbu, jau tagad reģistrēt savu profilu Eiropas darba dienu platformā (www.europeanjobdays.eu) un pieteikties dalībai starptautiskajā tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā”  (https://www.europeanjobdays.eu/en/events/job-and-career-latvia-2019). Reģistrējoties, darba devēji var publicēt vakances piemērotu darbinieku atrašanai un ievietot prezentācijas sava uzņēmuma starptautiskās atpazīstamības veicināšanai, savukārt darba meklētāji, jau tagad reģistrējoties Eiropas darba dienu platformā, var pieteikties vēlamajai vakancei un ieplānot darba intervijas laiku tiešsaistē pasākuma dienā – 26. septembrī.

 

Tiešsaistes darba diena „Darbs un karjera Latvijā” tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Valsts darba inspekciju, “Tele2” sociālo kustību “Latvija strādā” un projektu Your Move. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji pasākuma laikā tiešsaistē atbildēs arī uz reģistrēto lietotāju jautājumiem par darba un dzīves apstākļiem Latvijā, darba līguma veidiem, sociālajām garantijām, nodokļiem u.c.

 

Papildu informāciju var uzzināt, sazinoties ar Eiropas darba dienas EURES koordinatoriem Latvijā Ilzi Luīzi Mihailovu (e-pasts: IlzeLuize.Mihailova@nva.gov.lv, tālr. 67870976) vai Andri Segliņu (e-pasts: Andris.Seglins@nva.gov.lv, tālr. 63429422).

 

Uzziņai:

  • Eiropas darba dienu platforma www.europeanjobdays.eu ir izveidota 2013.gadā, un to koordinē Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls un Eiropas Komisija.
  • EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un partneru sadarbības tīkls, kura uzdevums ir atbalstīt tos darba devējus un darba meklētājus, kuri vēlas izmantot Eiropas darba mobilitātes iespējas.
  • EURES tīklā visā Eiropā strādā EURES konsultanti, kas ir specializējušies praktiskos, juridiskos un administratīvos jautājumos saistībā ar Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.
  • Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un tās EURES konsultanti NVA filiālēs Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā. 
Lasīt vairāk...

Gleznu izstāde Riebiņu CB

08.08.2019

Izsludināts konkurss “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās”

08.08.2019

 

Latgales plānošanas reģions informē, ka tiek izsludināts projektu konkurss pašvaldībām “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās”, ar mērķi īstenot daudzveidīgus atbalsta pasākumus remigrācijas sekmēšanai Latgalē. Kopējais atbalsta pasākuma finansējums Latgales plānošanas reģionā sastāda 40 000 EUR. Viena projekta maksimālais finansējums pašvaldībai ir 10 000 EUR.

 

Projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš ir no 2019. gada 31.jūlija līdz 2019. gada 27. augustam (ieskaitot).

 

Konkurss “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” tiek rīkots Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) prioritārā pasākuma 2019.-2021. gadam “Diasporas likuma normu īstenošanai (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”)  ietvaros.

 

Kopējais pilotprojekta finansējums uzņēmējdarbības atbalstam ir 200 000 EUR, katrā plānošanas reģionā tiks atbalstīti vismaz 4 projekti.

 

Konkursa NOLIKUMS. Jautājumu gadījumā sazinieties ar Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori Astrīdu Leščinsku Tālr.+37129122163, 65423801, e-pasts:astrida.lescinska@lpr.gov.lv.

Lasīt vairāk...

VUGD veiks iedzīvotāju aptauju par ugunsdrošību

08.08.2019

 

Lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos valstī, no 1.augusta līdz 31.oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks dzīvojamo māju iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību dzīvesvietās.

 

2018.gadā valstī reģistrēti 9134 ugunsgrēki, kuros cieta 302 cilvēki, bet gāja bojā 81. No visiem ugunsgrēkiem 2087 jeb gandrīz 23% bija izcēlušies tieši dzīvojamās mājās un, analizējot šos ugunsgrēkus, var secināt, ka vairumā gadījumu degšanas platības ir ļoti nelielas – tās nepārsniedza 1m2, turklāt izcelšanās vieta biežāk bijusi virtuve.

 

VUGD priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis skaidro: “Nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība joprojām noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem ar cietušiem vai bojāgājušiem cilvēkiem, lai gan daļu no šīm ugunsnelaimēm varēja savlaicīgi novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības un uzstādīts mājoklī dūmu detektors. Lai ilgtermiņā pakāpeniski samazinātu šādu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību, VUGD jau otro gadu dodas pie cilvēkiem uz mājām, lai viņus aptaujātu un konsultētu, jo apzināmies, ka samazinājums iespējams tikai ar iedzīvotāju pašu iesaisti – zināšanām, atbildīgu rīcību un ugunsdrošības prasību ievērošanu!”

 

Gaidāmo aptauju un ugunsdrošības konsultāciju norises laikā, VUGD amatpersonas (ugunsdzēsēji glābēji, ugunsdzēsības daļu vai posteņu komandieri un ugunsdrošības inspektori) gan darba dienās, gan arī brīvdienās dosies uz dzīvojamām mājām, lai aptaujātu to īpašniekus (lietotājus). VUDG amatpersona stādīsies priekšā un uzrādīs dienesta apliecību, kā arī būs dienesta formas tērpā. Tālāk VUGD amatpersona iedzīvotājam uzdos apmēram 20 jautājumus par ugunsdrošību un pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā. Vienlaikus tiks sniegta arī konsultācija par uzdotajiem jautājumiem.  

 

2018.gadā VUGD amatpersonas veica vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašnieku (lietotāju) aptaujas, kā arī ieinteresētos iedzīvotājus konsultēja par ugunsdrošības prasībām, kas jāievēro dzīvojamo māju iemītniekiem, lai novērstu ugunsgrēkus vai mazinātu to sekas, kā arī veica aptauju, lai gūtu ieskatu mājokļu ugunsdrošībā kopumā. Pērnā gada aptaujas rezultāti liecināja, ka vairumā gadījumu iedzīvotāji zina, kas ir jāpaveic, lai uzlabotu ugunsdrošību, bet, ja pasākumu īstenošanā jāiegulda finanšu līdzekļi, tad lielākoties tie netiek īstenoti.

 

VUGD atgādina, ka ikvienam dzīvojamo māju īpašniekiem ir jārūpējas par sava īpašuma ugunsdrošību un, lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas. Tāpēc VUGD aicina neatlikt rūpes par savu un līdzcilvēku drošību, un savlaicīgi veikt nepieciešamās darbības, lai mājokli padarītu ugunsdrošu!

 

 

Plašākai informācijai:

Inta Palkavniece

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Tel. 67075871, inta.palkavniece@vugd.gov.lv

Lasīt vairāk...

Riebiņu novada jaunības svētki

30.08.2019

Pieejams ūdenstūrisma inventārs

18.07.2019

Radošo darbu izstāde

11.07.2019

Riebiņu un Preiļu TIC pārstāvji apmeklē VI Latvijas Tūrisma informācijas tirgu Madonā

04.07.2019

 

Riebiņu un Preiļu novada TIC pārstāvji no 7. līdz 8. jūnijam piedalījās Latvijas Tūrisma informācijas tirgū, kas šogad norisinājās Madonā, pilsētas svētku ietvaros. Uz Madonu devās Latvijas Tūrisma informācijas sniedzēji un koordinatori no visdažādākajiem Latvijas novadiem, kopskaitā tika pārstāvēti vidēji ap 30 novadi no Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Pierīgas.

 

Pirmajā pasākuma dienā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā notika tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Tūrisma jomu Madonas pašvaldībā koordinē uzņēmējdarbības centrs ar TIC kā vienu no tā struktūrvienībām. Pēc pārrunām visi kopīgi devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz populārākajām Madonas novada tūrisma vietām: sporta un atpūtas bāzi “Smeceres sils”, z/s “Jāņkalni”, Latvijas Valsts mežu Kalsnavas arborētumu, viesu māju “Apiņu kalte” Praulienā ar Vidzemes sēļu ēdienu kulināro programmu “Madonas novada senie ēdieni” un mājas vīnu ražotni “Domu pietura”.

 

Savukārt 8. jūnijā notika jau sestais Latvijas Tūrisma  informācijas tirgus, kā arī vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Madonas pilsētas Saieta laukumā tika izveidota Latvijas novadu informācijas telšu pilsētiņa, kur varēja satikt Latvijas pilsētu Tūrisma informācijas sniedzējus un dažādu amatu meistarus, kā arī bez maksas saņemt vasaras pasākumu plānus, tūrisma ceļvežus un informatīvos izdevumus, kā arī iegādāties amatnieku un mājražotāju produkciju. Priecē fakts, ka nezūd tūristu vēlme apceļot Latviju un joprojām pieaug to cilvēku skaits, kas interesējas par tūrisma piedāvājumu novados, it īpaši par makšķerēšanas iespējām, atpūtai pie ūdeņiem  un zirgu izjādēm.

 

 

Pasākuma ietvaros skatuves kultūras programmas starplaikos notika viktorīna ar jautājumiem par Latvijas novadu ģeogrāfiju. Sirsnīgs paldies Skaidrītei Grigalei, z/s “Vilkači” saimniecei, par sarūpēto dāvanu no Riebiņu novada puses pareizās atbildes zinātājam.

 

Pagājušajā gadā Latvijas Tūrisma informācijas tirgus norisinājās Preiļos, bet tiesības un godu rīkot 2020. gada “Latvijas Tūrisma informācijas tirgu”, pasākuma laikā notiekošas izlozes rezultātā, ieguva Kurzemes tūrisma asociācija. Konkrētu pilsētu kā tirgus norises vietu kurzemnieki paziņos rudenī.

 

Arnita Znotiņa,

Riebiņu novada tūrisma koordinatore

Lasīt vairāk...

Par Riebiņu novada ezeru apsaimniekošanu stāsta "Divu krastu radio"

03.07.2019

 

Par Riebiņu novada ezeru apsaimniekošanu raidījumā "Zivis starp diviem krastiem" stāsta "Divu krastu radio". Raidījums pieejams šeit.

Lasīt vairāk...

Līdz gada beigām veiks brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksu

01.07.2019

 

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka iedzīvotājiem, kuri līdz 2019. gada 1. jūlijam ir veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, tiks nodrošināta to atmaksa. Paredzēts, ka veiktās iemaksas tiks pakāpeniski atmaksātas līdz 2019. gada 31. decembrim.

 

To nosaka š.g. 21. jūnijā spēkā stājušās izmaiņas Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz saglabāt tiesības visiem iedzīvotājiem līdz 2021. gadam saņemt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā neatkarīgi no veiktajām veselības apdrošināšanas iemaksām.

 

Iedzīvotājiem, kuri veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ar bankas pārskaitījumu, atmaksa tiks veikta automātiski – uz bankas kontu, no kura veikts maksājums. Savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši klātienē, piemēram, kādā no Latvijas Pasta nodaļām, NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā vai kādā no NVD teritoriālajām nodaļām (Jelgavā, Daugavpilī, Smiltenē vai Kuldīgā), jāvēršas ar iesniegumu NVD, norādot savu konta numuru, uz kuru veikt atmaksu.

 

Iesniegumu atmaksas saņemšanai var iesniegt klātienē, aizpildot iesnieguma veidlapu (pieejama NVD interneta vietnē www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Valsts veselības apdrošināšana” – “Apdrošināšanas iemaksu atgriešana”) vai iesniedzot iesniegumu brīvā formā, personīgi ierodoties NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Cēsu ielā 31/k3 (6. ieeja, 3.stāvs), Zemgales nodaļā – Jelgavā, Zemgales prospektā 3, Latgales nodaļā – Daugavpilī, Saules ielā 5, Kurzemes nodaļā – Kuldīgā, Pilsētas laukumā 4 (3. stāvs) vai Vidzemes nodaļā – Smiltenē, Pils ielā 6.

 

Iesniegumu iespējams iesūtīt arī pa pastu uz adresi Cēsu ielā 31/k3, Rīgā, LV-1012 vai elektroniski uz e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv. Iesūtot iesniegumu elektroniski, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Iesniegumu var iesniegt arī portālā Latvija.lv, izmantojot portāla piedāvāto e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”.

 

Jautājumos par brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksas kārtību NVD aicina iedzīvotājus sazināties ar NVD Klientu apkalpošanas centra speciālistiem, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 1234.

 

Informāciju sagatavoja:

Tanita Tamme-Zvejniece

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67043744

Lasīt vairāk...

Noskaidroti pludmales volejbola turnīra „Jāņi 2019” uzvarētāji

26.06.2019

 

Pirms pašiem Līgosvētkiem nu jau par labu tradīciju kļuvušas pludmales volejbola sacensības, kas 22. jūnijā norisinās Riebiņu novada Riebiņu parkā – “Jāņi 2019”, uz kurām šogad atsaucās 13 komandas, kas pārstāvēja Riebiņu novadu, kā arī tuvākus un tālākus Latgales novadus: Preiļu, Līvānu, Viļānu, Rēzeknes, Daugavpils un Dagdas novadu, kā arī vienā no komandām startēja kurzemnieki, pārstāvot Talsus. Jāpiebilst, ka pludmales volejbola turnīrs jūnijā Riebiņos startēja jau 10 gadu pēc kārtas. VIDEO

 

Atbilstoši nolikumam komandas tika ielozētas trīs apakšgrupās, kur, savstarpēji cīnoties, tika noskaidrotas katras grupas spēcīgākā vienības un labākā II vietu izcīnījušā komanda, savukārt pārējās komandas savstarpēji cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

 

Karstajā svelmē šogad spēlē par III vietu duets no Smelteriem/Līvāniem – komanda  “Pļaujas laiks” divu setu cīņa pieveica gados jaunākos viesus no Daugavpils – komandu “NIKE”. Savukārt finālā tikās apvienotā Rēzeknes un Dagdas komanda “SK Spāks/Dagda” un Ružupes/Preiļu duets “1 x 5”, kas arī izcīnīja turnīra zelta medaļas un kausu.

 

Attēlā: Pludmales volejbola turnīra „Jāņi 2019” godalgotās vietas ieguvušie pludmales volejbola dueti (no kreisās): Aleksandrs Zeltiņš/Artūrs Pitrāns (SK Spāks/Dagda), Ronalds Vucāns/Jānis Sola (1 x 5) un Rihards Vilcāns/Raitis Šarkovskis (Pļaujas laiks).

 

Visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma novada domes diplomus, medaļas un kausus. Ievērojot tradīcijas, jau 20. jūlijā sāksies vairāku posmu volejbola sacensības „Riebiņi 2019”, kā arī sezonas noslēguma sacensības augusta beigās – „Vasara 2019”.

 

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rolands Naglis

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi