Notikumu kalendārs

    Aprīlis    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Turpinās vakcinācija pret Covid-19: nedēļas nogalē strādās lielie vakcinācijas centri, tostarp Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS

16.04.2021

 

Sestdien, 17. aprīlī Rēzeknē būs iespēja vakcinēties ikvienam iedzīvotājam, kurš to vēlas. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām, un iedzīvotāji vakcīnu varēs saņemt, ierodoties liela mēroga vakcinācijas punktā.

 

Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS vakcinācija notiks sestdien, 17. aprīlī, no plkst.9:00 līdz 17:00.

 

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiks aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiks prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem. Pārējie vakcinēties gribētāji tiks virzīti pa otru rindu. Brīdī, kad vakcīnu apjoms ir izlietots, vakcinācijas centrs konkrētajā dienā beidz savu darbību.

 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Šajā nedēļas nogalē brīvo rindu princips paredz, ka vakcinēties ar ražotāja AstraZeneca vakcīnu var nākt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Piektdien, sestdien un svētdien lielajos vakcinācijas centros iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties arī ārpus ierastā prioritāro grupu principa, lai gan prioritāro grupu iedzīvotājus īpaši virzīsim uz atsevišķu, primāro, rindu. Šajās pilsētās esam aktīvi uzrunājuši prioritāro grupu iedzīvotājus, taču AstraZeneca vakcīnu atlikums ļauj nekavējoties vakcinēties arī citiem iedzīvotājiem. Tas īsā laikā nodrošinātu vakcinācijas iestādēs jau iepriekš nogādāto vakcīnu izmantošanu un imunitātes veidošanu sabiedrībā. Šobrīd esam nodrošinājuši, ka citas vakcinācijas iestādes ir saņēmušas pieprasītās vakcīnas no pēdējām piegādēm tādā apjomā, lai turpinātu prioritāro grupu iedzīvotāju vakcināciju.”

 

Vakcinācija notiks bez iepriekšēja pieraksta un tiks vakcinēts jebkurš iedzīvotājs, kurš atbilstoši centru darbības dienai un laikam būs ieradies centrā līdz brīdim, kad vakcīnas ir pieejamas. Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte.

 

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: 2 metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

 

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

 

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Lasīt vairāk...

Atkritumu savākšanas talkas vietas Riebiņu novadā

24.04.2021

 

Šogad visas Latvijas pašvaldības atbalsta Lielo Talku, kas startēs 24. aprīlī plkst. 9.00 visā Latvijas teritorijā. Tāpat kā pērn, arī šogad jāņem vērā visi drošības priekšnosacījumi, kas būs aktuāli uz Lielās Talkas norises brīdi, taču Riebiņu novada dome aicina visus, kuri vēlas un var talkot, aprīļa pēdējā sestdienā vienoties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā.

 

Lielā Talka šogad individuālajiem talkotājiem ir radījusi iespēju saņemt savus talkas atkritumu savākšanas maisus. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos "Maxima" (izņemot "Maxima Express" formāta veikalus), veicot simbolisku pirkumu vismaz 0.10 eiro apmērā. Jāņem vēra, ka maisu skaits ir ierobežots. Un pats galvenais nosacījums – jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajā atkritumu savākšanas talkas vietām.

 

Oficiāli reģistrētās atkritumu savākšanas talkas vietas Riebiņu novadā:

 

 • Lielceļa Rudzāti – Stirniene posms Aizpurieši – Kassalieši un meža ceļš Aizpurieši – Vilciņi.
 • Sīļukalna pagasta teritoriālā pārvalde.
 • Galēnu pagasta Mičuļevkas pietura.
 • Galēnu pagasta teritoriālā pārvalde.
 • Silajāņu pagasta Kotļerova.
 • Silajāņu pagasta teritoriālā pārvalde.
 • Pie MJIC “Pakāpieni” Riebiņos.
 • Riebiņu parks.
 • Riebiņu kapsēta.
 • Gailīšu kapsēta.
 • Aglonas stacija (aiz bibliotēkas).

 

Jebkuru neskaidrību gadījumā zvanīt Lielās Talkas koordinatoram Riebiņu novadā – Rolandam Naglim (mob. 26173320) vai pagastu teritoriālo pārvalžu vadītājiem.

 

Aktuālākā informācija www.talkas.lv un pašvaldības vietnē www.riebini.lv.

 

Lasīt vairāk...

Domes sēdes darba kārtība

20.04.2021

 

Šī gada 20. aprīlī plkst. 14.00 videokonferences režīmā notiks kārtējā Riebiņu novada domes sēde. Darba kārtība

Lasīt vairāk...

Vidsmuižas draudze īsteno projektu “Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūve”

14.04.2021

 

Cilvēkam ir lemts izpalīdzēt Dievam pasaules pārvaldīšanā. Bez Dieva cilvēks nevar iztikt – tāpat kā bez dienišķās maizes. Bez Dieva mēs mirstam garīgi. Galēnos garīgās dzīves centrs ir Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīca. Draudze kopš baznīcas pirmsākumiem (1743)  rūpējusies  par dievnama uzturēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm un turpina to darīt arī šobrīd gan ar ziedojumiem, gan praktisku darbību.  Baznīcas telpu, dārza un stāvlaukuma uzkopšanas darbus veic draudzes locekļi, katrs ciems rindas kārtībā vienu mēnesi gadā rūpējas, lai dievnams būtu sakopts, uz altāriem atrastos ziedu pušķi, dārzā izravētas puķu dobes, nopļauts zālājs, rudenī – sagrābtas lapas, ziemā – notīrīts sniegs.

 

Baznīca katru dienu ir atvērta apmeklētājiem, ikviens var netraucēti nodoties lūgšanām sev pieņemamā laikā vai klusībā izbaudīt Dieva klātbūtni, dievnams ir pieejams un draudzīgs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tajā var iebraukt ar invalīdu ratiņiem, māmiņas savus mazuļus baznīcā ved bērnu ratiņos. Katru dienu notiek svētās Mises.

 

Šobrīd Vidsmuižas draudze prāvesta Aivara Kursīša vadībā  uzsākusi īstenot LEADER projektu Nr. 19-03-AL21-A019.2204-000010 “Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūve”.  Kopējās projekta izmaksas ir 24860.08 EUR, no tām ELFLA un Latvijas Valsts finansējums - 22374.07 EUR  un Riebiņu  novada domes līdzfinansējums - 2486,01 EUR. Žoga pārbūves darbus veic SIA “Rivi RV”. Projekta vadītājam prāvestam Aivaram Kursītim ir uzkrāta pieredze projektu īstenošanā, vadot vairākus būvniecības projektus citu dievnamu atjaunošanā, bet šobrīd viņa pieredze, zināšanas, degsme un enerģija lieti noder Vidsmuižā.

 

Kāpēc ir svarīgi pārbūvēt baznīcas žogu? Pirmais, ko ierauga cilvēks, apmeklējot dievnamu, ir žogs. Tas ir kā baznīcas dārza un dievnama etiķete. Savā simtgadu pastāvēšanas laikā Vidsmuižas baznīcas žogs ir cietis no vēja, lietus ūdeņiem un sniega, temperatūras maiņām un citiem ārējiem apstākļiem. Laika gaitā tas ir stipri nolietojies, radušās plaisas un iegruvumi, žoga jumta dakstiņi savu laiku ir nokalpojuši un nespēj paglābt žogu no mitruma postošās ietekmes.

 

 

Projekts ir iespēja veikt žoga pārbūves un atjaunošanas darbus. Projekta mērķis ir veikt Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūvi, tādējādi saglabājot no sagrūšanas simtgadīgu kultūras pieminekli, veidojot pievilcīgu un drošu vidi dievnama apmeklētājiem, popularizējot baznīcu, Galēnus un visu Riebiņu novadu. Īstermiņa mērķis ir baznīcas žoga pārbūve, nomainot dakstiņu jumtiņu, salabojot bojātās vietas un sakārtojot žoga apkārtni. Ilgtermiņa mērķis ir saglabāt baznīcas ansambli kā vienotu kultūrvēsturisku objektu, sekmējot sakrālā tūrisma attīstību novadā. Projektā ieguldītais darbs vēl vairāk saliedē draudzi un rosina jaunām iniciatīvām. Tā kā šobrīd žogs atrodas tik nožēlojamā stāvoklī, ka nevis vairo apkārtējās vides pievilcību, bet drīzāk to bojā,  īstenojot projektu, situācija krasi mainās - tiek pārbūvēts žoga dakstiņu jumts, salabotas bojātās, izdrupušās vietas, atjaunoti ieejas vārti. Pie tiem ir uzstādīts  ziņojumu dēlis ar draudzei aktuālu informāciju. Žogs kļūst aktīvs baznīcas dārza noformējuma elements, kas sniedz estētisku baudījumu, harmoniski iekļaujas ainavā, ir pievilcīgs ikvienam dievnama apmeklētājam un kopā ar ēkām veido vienotu baznīcas ansambli. Tas turpinās kalpot draudzei un būs kā apliecinājums Vidsmuižas draudzes locekļu dievbijībai un darba tikumam visā dievnama pastāvēšanas vēsturē.

 

Marta Binduka, Galēnos 

Lasīt vairāk...

Mazo grantu 2020 projektam “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu” Latgales reģionā 1. vieta

14.04.2021

 

Ik gadu pašvaldību apvienība “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) organizē pašvaldību Mazo grantu projektu pasākumu, kurā tiek sumināti un apbalvoti labākie projektu īstenotāji – Latvijas iedzīvotāji, kuri rakstījuši un īstenojuši pašvaldību līdzfinansētos projektus savas dzīves vides uzlabošanai, ieguldot brīvprātīgo darbu. Līdz ar epidemiloģisko situāciju valstī, šajā gadā konkurss netika rīkots, bet pašvaldību Mazo grantu 2020 projekti tik un tā tika vērtēti un apbalvoti. Šajā gadā katras pašvaldības iesniegtos projektus vērtēja reģionālie koordinatori, sākotnēji tos vērtējot katra reģiona ietvaros un tad virzot uz reģionālo vērtēšanu.

 

No Riebiņu novada Mazo grantu 2020 īstenotajiem projektiem apbalvošanai tika izvirzīts Galēnu pagasta iniciatīvas grupas (IG) “Kaimiņi” projekts “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu”, cīnoties par 1., 2. vai 3. vietu Latgales reģionā.  Pēc reģionālo koordinatoru vērtēšanas, Galēnu pagasta iniciatīvas grupa “Kaimiņi” ar projektu “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu” ieguva 1. vietu Latgales reģionā, iegūstot balvu EUR 500.00 vērtībā.

 

Jāteic, ka IG “Kaimiņi” ieceri pie bērnu rotaļu laukuma uzsāka pirms 3 gadiem, kad tika atjaunoti un nokrāsoti esošie (vecie metāla) elementi laukumā: šūpoles mazajiem bērniem, nokrāsots un salabots pievilkšanās stienis un slidkalniņš, nokrāsots un atjaunots esošais karuselis, kur izgatavotajiem koka dēļiem karuselī tika iegravētas latvju spēka zīmes, atjaunoti un no jauna uzstādīti trīs soliņi. Uzstādīts līdzsvara baļķis, uzstādīts jauns šūpoļu komplekts ar slidkalniņu. Šo ideju īstenošanai tika piešķirts pašvaldības mazo grantu projektu līdzfinansējums EUR 600.00 apmērā, pašu ieguldījums – gan finansējums, gan darbaspēks.

 

Attēlā: Galēniešu realizēto projektu novērtē ne tikai bērni, bet arī pieaugušie – pašvaldību apvienība “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” iniciatīvas grupas “Kaimiņi” projektu “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu” atzina par labāko Latgales reģionā.

 

Savukārt 2020. gadā IG “Kaimiņi” projekta ietvaros uzstādīja jaunus rotaļu laukuma elementus no dabai draudzīga materiāla – koka. Tīkla piramīda, līdzsvara šūpoles, šūpoles balansieris un šķēršļu taka. Izmantojot traktortehniku, tika novāktas vecās ābeles, nolīdzināta un izirdināta augsne, iesēts zālājs, iestādīti augļkoki un skujkoki, uzstādīta miskaste, pilnīgi labiekārtojot draudzīgu un drošu vidi bērniem ar visiem elementiem. Pašvaldības līdzfinansējums projekta īstenošanai bija EUR 600.00, bet pašu ieguldījums: gan darbaspēks, gan finansējums arī liels, jo izdarīts un ieguldīts milzīgs darbs – laukums ir ieguvis jaunu, pievilcīgu skatu un kvalitatīvu vidi bērniem. IG “Kaimiņi” šo paveica  ar neatlaidīgu spēku, darbu un entuziasmu. No sirds apsveicam un priecājamies par Galēnu pagasta iniciatīvas grupu “Kaimiņi”!

 

Jāpiebilst, ka šim konkursam šogad ir jauninājums – katra reģiona labākā projekta pašvaldībai tiek piešķirta naudas balva EUR 3000.00 vērtībā. Latgales reģionā šo balvu ieguva Riebiņu novada dome. Ar šo naudas balvu pašvaldība organizēs papildus Mazo grantu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi”, lai Riebiņu novada iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem, piešķirot pašvaldības līdzfinansējumu. Par šī konkursa isludināšanu informācija sekos.

 

“Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” ir Latvijas pašvaldību apvienība, kas darbojas pēc brīvprātības principa, apvienojot tās pašvaldības, kuras savu ikgadējo budžetu ietvaros piešķir līdzekļus iedzīvotāju iniciatīvu jeb “mazo projektu” īstenošanai. Šo iniciatīvu Latvijā ieviesa Nīderlandes fonds “Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij” (KNHM).  No 2006. līdz 2014. gadam KNHM organizēja “Sabiedrība ar dvēseli” programmu Latvijā, bet pēc fonda aiziešanas no Latvijas to turpina pašvaldības.

 

Attīstības un plānošanas daļa

Lasīt vairāk...

Informācija par satiksmes ierobežojumu atcelšanu

12.04.2021

 

 

No 12.04.2021 tiek atcelti ierobežojumi uz  Preiļu nodaļas pārvaldīšanā esošajiem ceļu posmiem. Info skatīt ŠEIT.

 

Ierobežojumi līdz 19.04.2021 tiek saglabāti uz divkārtu virsmas segumiem un pārmitrinātiem ceļu posmiem.

 

Ceļa posmā V761 km 2,0-10,7 ierobežojumi tiks saglabāti līdz varēs ar bedrīšu remonta metodēm (šķembiņas un bitumena emulsija) veikt sabrukušās divkārtu virsmas remontu.

 

Lasīt vairāk...

Uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstībai tiks sakārtots vēl viens objekts

09.04.2021

 

Riebiņu novada dome realizē darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” SAM 5.6.2. specifiskā mērķa „Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” trešās projektu iesniegumu atlases kārtas „Ieguldījumi degradēto teritoriju revitalizācijā Latgales plānošanas reģiona attīstības programmas pielikumā noteikto teritoriju pašvaldībās” projekta Nr.5.6.2.0/20/I/005 “Uzņēmējdarbības vides uzlabošana un investīciju piesaistes veicināšana Riebiņu novadā”, kur Preiļu novada dome ir vadošais partneris, bet Riebiņu novada dome kā projekta sadarbības partneris.

 

Projekta vispārējais mērķis ir Riebiņu novada Stabulnieku pagasta teritorijas revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmai, nodrošinot videi draudzīgu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.
 

      

 

      

Attēlā: autoceļa Nr. 1 "Polkorona - Voveri” esošās situācijas fotofiksācijas

 

Projekta konkrētais mērķis - paaugstināt Riebiņu novada Stabulnieku pagastā esošo uzņēmumu sasniedzamību, attīstīt uzņēmējdarbību un paaugstināt konkurētspēju, uzlabot novada pievilcību, revitalizējot degradētās teritorijas Riebiņu novadā, līdz ar to arī veicinot potenciālu sociālo, ekonomisko aktivitāšu un pakalpojumu nodrošināšanu novadu un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem, veicot Riebiņu novada Stabulnieku pagasta pašvaldības autoceļa Nr.1 Polkorona- Voveri km 0.700 -2.700 ceļa infrastruktūras uzlabošanu tiks veicināta vietējo uzņēmēju un saimniecisko darbu veicēju konkurētspēja, uzlabojot un atjaunojot ceļa infrastruktūru.

 

Rezultātā tiks veicināta vietējās uzņēmējdarbības attīstība, sekmējot jaunu darba vietu radīšanu lauku teritorijās. Projekta rezultātā tiks izveidotas jaunas darba vietas, paplašināts uzņēmējiem pieejamo pakalpojumu klāsts un sakārtota publiskā infrastruktūra.

 

Projekta plānotās aktivitātes atbilst projekta izvirzītajam mērķim un SAM 5.6.2. mērķim.


Projekta kopējās izmaksas sastāda 400 000.00EUR, no kurām ERAF ir 340 000.00 EUR, valsts budžeta un pašvaldību finansējums 60 000.00 EUR. Projekta sasniedzamo rādītāju vērtības - tiks atjaunota 3.50 ha liela degradētā teritorija Riebiņu novadā, izveidotas jaunas 5 darba vietas un 340 000.00 EUR komersantu ieguldījums nefinanšu investīcijās pašu nemateriālos aktīvos un pamatlīdzekļos.

 

Projekta īstenošanas ilgums - 24 mēneši. 

 

Projekta īstenošanas rezultātā tiks pārbūvēts ceļa posms Nr.1 Polkorona- Voveri km 0.700 - 2.700 garumā. Kopējā garumā 2  km.

 

Projekta ietvaros tiks veikta caurteku un ūdens novades sistēmas sakārtošana - sakārtojot meliorācijas sistēmu- iztīrīt novadgrāvjus ceļa blakus teritorijā. Uz ceļa posma paredzēts  Polkorona –Voveri 0.700-2.700 asfaltbetona segums. Tiks uzlabots ceļa tehniskais stāvoklis, paaugstināts satiksmes drošība un komforts, samazinās ceļu uzturēšanas darbu apjomi, ļaus nodrošināt drošu piekļūšanu teritorijā esošajiem īpašumiem un ražošanas uzņēmumiem, tā veicinot ceļam piegulošo apdzīvoto vietu un pārējās teritorijas attīstību, kā arī vienkāršojot ceļa uzturēšanas darbus.

 

Būvdarbus “Riebiņu novada Stabulnieku pagasta pašvaldības autoceļa Nr.1 Polkorona - Voveri km 0.650 -2.720  pārbūve” veic SIA “Krustpils” .

 

Būvdarbu kopējās izmaksas ir 604237,32 EUR ar PVN 21%.

 

Aicinām  autovadītājus un iedzīvotājus izturēties ar sapratni pret satiksmes ierobežojumiem un neērtībām minēto pašvaldības ceļu pārbūves darbu laikā!

 

Ja rodas kādi jautājumi par ceļu uzturēšanu vai arī ekspluatāciju, lūgums vērsties pie  Riebiņu novada ceļu būvinženiera Andra Bilzēna t. 29453676.

 

 

Informāciju sagatavoja Riebiņu novada domes
Attīstības un plānošanas daļas vadītāja
Inese Jakovele

Lasīt vairāk...

Izstādes Riebiņu CB

09.04.2021

NVA aicina darba devējus pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā

09.04.2021

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles visā Latvijā no 7. aprīļa līdz 23.aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2021.gada vasarā.

Pieteikties pasākuma īstenošanai darba devēji aicināti tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā ir plānota darba vietu izveide skolēniem. Pieteikumu, piedāvāto darba vietu sarakstu un darba pienākumu aprakstu darba devēji var iesniegt NVA filiālē klātienē, nogādāt pa pastu vai nosūtīt  elektroniski uz NVA filiāles e-pasta adresi, ja dokumenti ir parakstīti ar drošu elektronisku parakstu. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”.

 

Atgādinām, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai. Darba devēju pienākums skolēnu darba vietās nodrošināt valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai.

 

Īstenojot NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, darba devējs saņems dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, NVA dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā. NVA apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. NVA maksās arī dotāciju skolēna darba vadītāja atalgojumam.

 

Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija skolēnam par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

 

Šovasar “Nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” NVA plāno nodarbināt  6938 skolēnus vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot). 

 

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma norise plānota no 1.jūnija līdz 31.augustam, tomēr pasākuma norises laika grafikā var tikt veiktas izmaiņas,  ja epidemioloģiskā situācija valstī būs nelabvēlīga.

 

Detalizētāka informācija par pasākuma nosacījumiem un pieteikuma dokumentu formas pieejamas NVA tīmekļvietnes sadaļā “Piedāvāju darbu”: https://www.nva.gov.lv/lv/piedavaju-darbu-skolenu-vasaras-nodarbinatiba.

Lasīt vairāk...

Aicinām pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2021”

07.04.2021

 

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties Latvijā un lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2021”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs deviņās nominācijās un tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss “Sējējs” notiek 28. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

 

Ministrs Kaspars Gerhards: “Stabila, attīstīta lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare ir katras valsts pastāvēšanas pamatelements. Jau izsenis – un arī krīzes apstākļos, lauksaimniecība veido būtisku ieguldījumu mūsu valsts tautsaimniecībā. Ir svarīgi atbalstīt lauksaimniekus, kuri spēj ražot un arī radīt arvien jaunus pašmāju produktus, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejama svaiga un kvalitatīva pārtika. Dienu no dienas mēs savos pārtikas grozos varam redzēt šī darba “augļus”, tādēļ ir svarīgi novērtēt pašmāju lauksaimnieku un ražotāju ieguldīto darbu, izceļot pozitīvos piemērus un apbalvojot labākos!

 

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2021” tiks vērtēti nominācijās – “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, “Bioloģiskā lauku saimniecība” un “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās līdz 14. maijam jānosūta elektroniski uz e-pasta adresēm llkc@llkc.lv (LLKC) vai prese@lad.gov.lv  (LAD) ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2021” vai jāiesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2021. gada 14. maijam ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2021”.

 

Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās “Rītdienas sējējs – mazpulks” un “Zinātne praksē un inovācijas”. Nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” pieteikumus nosūta uz e-pasta adresi mazpulki@inbox.lv līdz 2021. gada 14. maijam, savukārt nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” nosūta uz e-pasta adresi lmzn@lza.lv vai iesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2021. gada 14. maijam.

 

Jau piecpadsmito gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pieteikt pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā (rakstisks pieteikums brīvā formā) var ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 2021. gada 14. maijam.

 

Konkursa laureāti saņems Gada balvu “Sējējs 2021” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus apbalvos 2021. gada rudenī.

 

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var “Sējējs” tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Lasīt vairāk...

Aicina jauniešus pieteikties diskusijai par nodarbinātību un uzņēmējdarbību un savu ideju attīstībai iegūt 1000 EUR

07.04.2021

Pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” Latgales skolu vidū sevi pieteicis kā interesants, izglītojošs un jauniešiem saistošs notikums,  Daugavpilī un Rēzeknē. Ciklā, 27 mācību iestāžu konkurencē, līdz šim laurus plūkušas Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils 9. vidusskolas, Rugāju vidusskolas un Rēzeknes 2. vidusskolas komandas, kuru pasākumu laikā radītās idejas jau atrodas īstenošanas posmā.

 

23. un 30. aprīlī tiešsaistē norisināsies trešais pasākums, kas tiks veltīts jauniešu uzņēmējdarbībai un nodarbinātībai. Tā laikā tiks izrunāti dažādi jautājumi: kādas ir jauniešu iespējas attīstīt savu biznesu, kas ir SMU, kur saņemt finansiālu atbalstu ideju īstenošanai gan no valsts un pašvaldībām, gan nevalstiskām organizācijām, kādu atbalstu jauniešiem piedāvā Eiropas Savienība, kā arī varēs dzirdēt īstus, pašu jauniešu īstenotus veiksmes stāstus.

 

Pasākumā jaunieši kopā ar viedokļu līderiem un ekspertiem piedalīsies diskusijā, iegūs jaunas zināšanas un pilnveidos prasmes, kā arī komandās izstrādās un prezentēs savas idejas reāli īstenojamām aktivitātēm.

 

Šoreiz žūrija izvēlēsies divas labākās idejas, kuru realizēšanai katrai no tām tiks piešķirts 500 EUR liels finansējums. Pieteikties dalībai pasākumā var līdz 22. aprīlim. Mācību iestādes, jauniešu centrus un jauniešu NVO aicinām reģistrēt komandas 3 līdz 4 jauniešu sastāvā aizpildot PIETEIKUMA ANKETU.

 

Pasākuma PROGRAMMA

 

Pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” tiek rīkots ar mērķi, lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā.

 

Tuvākajā laikā Latgales reģiona jauniešiem notiks vēl divi tiešsaistes pasākumi:  Eiropas Savienības nākotne (maijs) un vide un Eiropas zaļais kurss (norises laiks tiks precizēts).

 

Pasākumu rīko biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Daugavpils Vienības pamatskolu.

Lasīt vairāk...

Aktuālie drošības pasākumi no 7. aprīļa

07.04.2021

 

Detalizētu informāciju par aktuālajiem drošības pasākumiem aicinām meklēt vienotajā oficiālajā tīmekļvietnē covid19.gov.lv un ministriju tīmekļvietnēs.

Lasīt vairāk...

VAS „Latvijas Pasts” nekustamo īpašumu izsoles

31.03.2021

 

VAS „Latvijas Pasts” (turpmāk Latvijas Pasts) informē, ka pieņemti lēmumi par trīs Riebiņu novada teritorijā esošu nekustamo īpašumu atsavināšanu izsoles kārtībā. Īpašumu izsoles notiks Ziemeļu ielā 10, Lidostā „Rīga”, Mārupes novadā:

 

1.         06.05.2021. plkst.09:30 izsole ar augšupejošu soli īpašumam „Pasta nodaļa Pieniņi”, Pieniņi, Riebiņu pagasts, Riebiņu novads, īpašuma sastāvs – zemes gabals 0,1 ha platībā (kadastra Nr.7662 001 0071) un ēka (kadastra Nr.7662 001 0071), nosacītā (sākotnējā) pārdošanas cena – 1700 EUR.

 

2.         06.05.2021. plkst.10:00 izsole ar augšupejošu soli īpašumam „Pasta nodaļa Riebiņi”, Saules iela 3, Riebiņu pagasts, Riebiņu novads, īpašuma sastāvs – zemes gabals 0,1 ha platībā (kadastra Nr.7662 005 0247) un ēka (kadastra Nr.7662 005 0247), nosacītā (sākotnējā) pārdošanas cena – 2100 EUR.

 

3.         06.05.2021. plkst.10:30 izsole ar augšupejošu soli īpašumam Aglonas ielā 4, Aglonas stacija, Rušonas pagasts, Riebiņu novads, īpašuma sastāvs – zemes gabals 2 093 m2 platībā (kadastra Nr.7670 012 0102) un apbūve (kadastra Nr.7670 012 0102), nosacītā (sākotnējā) pārdošanas cena – 4000 EUR.

 

Detalizētāku informāciju par izsolēm var saņemt pie izsoles rīkotāja darba laikā no 01.04.2021. pa tālruņiem 27891900 un 29420864. Informācija par izsoli publicēta laikrakstos „Latvijas Vēstnesis” un „Vietējā Latgales Avīze”, Latvijas Pasta mājas lapā www.pasts.lv.

Lasīt vairāk...

Info lauksaimniekiem

31.03.2021

Aktualitātes Riebiņu CB aprīlī

31.03.2021

Šogad SOLO talkotāji talkas maisus varēs saņemt “Maxima” veikalos

31.03.2021

 

Liela Talka šogad individuālajiem talkotājam ir radījusi iespēju saņemt savus talkas atkritumu savākšanas maisus. Tie tiks izplatīt ar Lielās Talkas atbalstītāja “Maxima Latvija” palīdzību. Individuāliem jeb SOLO talkotājiem, kuri jau 24. aprīlī plāno piedalīties Lielajā Talkā, varēs saņemt talkošanas maisus sev ērta veidā kādā no teju 200 “Maxima” veikaliem visā Latvijā. “Maxima Latvija”  kopā ar Lielās Talkas organizatoriem aicina kopējiem spēkiem rūpēties par zaļāku un tīrāku nākotni, piedaloties talkošanas un labiekārtošanas aktivitātēs aprīļa beigās. Arī šogad jāņem vērā visi drošības priekšnosacījumi, kas būs aktuāli uz Lielās Talkas norises brīdi.

 

Lai veicinātu individuālo talkotāju iesaisti un atvieglotu to dalību Lielās Talkas kustībā, saņemt Lielas Talkas maisu kļūs vēl ērtāk – dodoties uz tuvāko “Maxima” veikalu, bez nepieciešamības savu dalību pirms tam saskaņot ar talkas koordinatoru. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos “Maxima” (izņemot “Maxima Express” formāta veikalus), veicot simbolisku pirkumu vismaz 0.10 eiro apmērā. Jāņem vēra, ka maisu skaits ir ierobežots.

 

“Šis mums ir īpašs gads – “Maxima Latvija” svin savu 20. dzimšanas dienu, tāpēc, kļūstot par tik ļoti būtiskas iniciatīvas kā Lielās Talkas atbalstītājiem, apliecinām cieņu pret vidi, rūpējoties par tīrāku apkārtni un zaļāku Latviju.  Šo gadu laikā esam īstenojuši virkni ilgtspējas iniciatīvu, rūpējoties gan par savas tiešās darbības pēdu nospiedumu mazināšanu, tā arī sniedzot atbalstu dažādām  organizācijām, kas aktīvi rūpējas par vides ilgtspējas jautājumiem. Esam gandarīti, ka Lielās Talkas organizatori ir piegājuši ļoti radoši,  sniedzot iespēju sakopt apkārtni arī SOLO talkas formātā. Šāds risinājums ir izcils piemērs kā pielāgojoties gan pandēmijas izraisītām izmaiņām, gan arī iedzīvotāju paradumiem – cilvēki sev ērtā vietā pa ceļam uz laukiem vai piemājas veikalā varēs saņemt savu SOLO talkas maisu kādā no teju 200 “Maxima” veikaliem. Aicinām ikvienu pievienoties Latvijas talkotāju pulkam, droši talkojot visā Latvijā,” uzsver Jānis Vanags, “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs un vadības komandas pārstāvis.

 

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja, piebilst: “Šī gada sarežģītajos apstākļos, kad arvien lielāku uzsvaru liekam uz individuālām jeb SOLO talkām veselības drošības apsvērumu dēļ. Iespēja saņemt savu Lielās Talkas maisu “Maxima” veikalos, manuprāt ir labs veids kā veicināt aktīvāku SOLO talkotāju iesaisti. Drošība, līdzdalība un iesaiste ir svarīgākie priekšnosacījumi mūsu mērķu sasniegšanai. Sadarbība ar “Maxima” ir neapšaubāmi svarīgs un nozīmīgs posms Lielās Talkas attīstībā. Man ir gandarījums redzēt, ka lieli uzņēmumi, nozares līderi, ir arī gatavi spert soli pretī Latvijas zaļākai un tīrākai nākotnei un esmu pārliecināta, ka šī sadarbība ļaus tiekties pēc vēl skaistākiem mērķiem kopā!”  

 

Par SOLO TALKU

“SOLO TALKA” ir iespēja talkot individuāli sev ērtā publiskā vietā bez talkas saskaņošanas ar pašvaldības koordinatoru. Savu SOLO talku pēc paša vēlēšanās iespējams piereģistrēt talkas mājas lapā SOLO talkas kartē: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Vienīgais, kas jāizdara SOLO talkotājam – jāsaņem Lielās Talkas maiss kādā no tuvākiem “Maxima” veikaliem (veikalu saraksts https://www.maxima.lv/veikalu-kedes), jāsatīra apkārtne un, kas ir pats svarīgākais jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajā atkritumu savākšanas talkas vietām, kuras ar sarkanu atzīmētas šajā kartē (!): https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/.

Lasīt vairāk...

Dievkalpojumi aprīlī Riebiņu un Vydsmuižas draudzē

31.03.2021

 

Dievkalpojumu kārtība aprīlī Riebiņu un Vydsmuižas draudzē.

 

Lasīt vairāk...

Iedzīvotājus aicina jau tagad pieteikties vakcīnai pret Covid-19 vietnē manvakcina.lv vai 8989, lai operatīvi plānotu un nodrošinātu vakcināciju

31.03.2021

 

Tuvāko nedēļu laikā līdz maija sākumam Latvijā gaidāmas vairāk nekā 236 000 vakcīnu piegādes. Lai plānotu operatīvu un ģeogrāfiski vienmērīgu vakcinācijas procesu visā Latvijas teritorijā, iedzīvotāji jau tagad aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai vietnē manavakcina.lv un pa tālruni 8989.

 

“Aicinām pieteikšanos vakcīnai vairs neatlikt. Bieži uzklausām, ka iedzīvotāji gaida nākošo prioritāro grupu atvēršanu vai sev adresētu uzaicinājumu saņemšanu un nesteidzas ar pieteikšanos vakcīnai, jo uzskata, ka vakcīnu skaits vēl ilgi Latvijā nebūs pietiekošs. Taču tuvāko divu mēnešu laikā gaidām ievērojami lielākas vakcīnu piegādes nekā līdz šim, tāpēc aicinām aktīvi pieteikties katru, kurš vēlas savlaicīgi saņemt vakcīnu pret Covid-19,” skaidro vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

 

Veselības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus pieteikties Covid-19 vakcīnai vietnē manavakacina.lv, pa tālruni 8989, lai veidotu centralizēto vakcinējamo iedzīvotāju rindu. Joprojām iedzīvotāji var izmantot iespēju un pieteikties arī pie sava ģimenes ārsta.

 

Ņemot vērā, ka Latvijā tuvāko nedēļu laikā līdz pat maija sākumam plānotas vakcīnu piegādes vairāk nekā 236 000 devu apmērā, pieteikties aicināti ne tikai iedzīvotāji no jau atvērtajām prioritārajām grupām, piemēram, veselības aprūpes darbinieki, iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem, kā arī iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, bet arī ikviens Latvijas iedzīvotājs.

 

Līdz ar lielāku vakcīnu apjomu vakcinācijas tempi palielināsies ne tikai jau atvērtajās prioritārajās grupās, bet arī raitāk plānots vērt vaļā nākošās iedzīvotāju grupas. Tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu nekā iepriekš.

 

Jau šobrīd nākošo prioritāro grupu iedzīvotāju - personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības, personas, kuras mājas aprūpē, smagi slimas personas, personas 60-70 gadu vecumā, kā arī pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.-6. klašu pedagogi un darbinieki, kas, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem gatavība vakcinēties ir augsta, līdz ar to šobrīd svarīgi pieteikties vakcinācijai www.manavakcina.lv, pa tālruni vai pie sava ģimenes ārsta arī nākošo prioritāro grupu iedzīvotājiem. Ikvienas nākošās vakcinējamo grupas atvēršana iepriekš tiks komunicēta.

 

Izglītības iestāžu darbinieku gadījumā plānots nodrošināt centralizētu attiecīgo grupu pedagogu un izglītības iestāžu darbinieku sarakstu iesniegšanu Nacionālajam veselības dienestam, lai tālāk organizētu vakcinācijas procesu, saglabājot iespēju šīs jomas pārstāvjiem paust savu izvēli vakcinēties.

 

Šobrīd vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 52 931seniori prioritārajā grupā “Iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem”, 10 054 ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti un darbinieki, 7 861 cilvēki ar hroniskām saslimšanām, kā arī  54164 veselības aprūpes darbinieki.

 

Šobrīd vietnē manavakcina.lv un pa bezmaksas tālruni 8989  kopumā pieteikušies 170 225 iedzīvotāju, vairāk kā puse norādījusi savu piederību divām prioritārajām grupām – iedzīvotāju atbilstībai senioru grupai un hronisko saslimšanu grupai.

 

Kontakti:

Veselības ministrijas vakcinācijas projekts

Agnese Strazda, agnese.strazda@vm.gov.lv, 29149306

Ieva Stūre, ieva.sture@vm.gov.lv, 29450530

Lasīt vairāk...

Atsāksies fizisko aktivitāšu nodarbības novadā (precizēts)

24.03.2021

Līdz 24. aprīlim vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās

30.03.2021

 

No 27. marta līdz 24. aprīlim vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs, var pieteikties balsošanai  pa pastu no ārvalstīm.

 

Pieteikties var e-pakalpojumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā, Centrālajā vēlēšanu komisijā, sūtot pieteikumu pa pastu, uz e-pastu pasts@cvk.lv, iesniedzot iesniegumu iestādei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai izmantojot oficiālo elektronisko adresi, kā arī jebkurā no 36 Latvijas Republikas vēstniecībām, ierodoties personiski vai nosūtot pieteikumu pa pastu.

 

Sūtot iesniegumu pa pastu vai iesniedzot personiski, uz iesnieguma jābūt vēlētāja parakstam. Sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Ne vēlāk kā līdz 16. maijam Centrālā vēlēšanu komisija vēlētājam uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi vai oficiālo elektronisko adresi nosūtīs informāciju ar tīmekļvietnes adresi, kurā būs pieejami balsošanas materiāli.

 

Vēlētājam no visām vēlēšanu zīmēm būs jāizdrukā viena vēlēšanu zīme – tā, kas atbilst tam kandidātu sarakstam, par kuru vēlas balsot. Vēlēšanu zīmi varēs atstāt tukšu vai arī izdarīt tajā atzīmes – ar „+” atzīmēt kandidātus, kuru ievēlēšanu vēlētājs īpaši atbalsta, izsvītrot kandidātus, kuru ievēlēšanu vēlētājs neatbalsta. Pēc tam izvēlētā vēlēšanu zīme jāieliek pirmajā - mazākajā aploksnē. Aploksne jāaizlīmē un jāieliek lielākajā aploksnē. Šajā aploksnē jāievieto arī vēlētāja pašrocīgi parakstīts apliecinājums, ka balso personiski. Aicinājums vēlētājiem, kuri balsos pa pastu, balsošanai izvēlēties baltas krāsas aploksnes, tādējādi papildus parūpējoties par sava balsojuma aizklātumu.

 

Uz pasta aploksnes jānorāda vēlētāja pašvaldības vēlēšanu komisijas adrese, kā arī savs vārds, uzvārds un kārtas numurs vēlētāju sarakstā, kas būs norādīts informācijā par to, kā noformēt pasta balsošanas sūtījumu. Uz aploksnes arī jāuzraksta, ka tajā ir vēlēšanu aploksne. Pasta aploksne, kurā ir balsojuma aploksne, jānosūta tās pašvaldības vēlēšanu komisijai, kuras vēlēšanu apgabalā vēlētājs reģistrēts pašvaldību vēlēšanām.

 

Tiesības pieteikties pasta balsošanai pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs un kuriem kādā no Latvijas pašvaldībām bija reģistrēta dzīvesvieta vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas (šā gada 7.  martā) vai pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

 

Lai izmantotu iespēju pieteikties balsošanai pa pastu vēlēšanu apgabalā, kurā vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums (izņemot Rīgu), vispirms ir jāreģistrējas balsošanai šajā vēlēšanu apgabalā. Reģistrēties vēlēšanām vēlēšanu apgabalā, kurā pieder nekustamais īpašums, iespējams elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa” vai, iesniedzot iesniegumu, jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

 

Savu vēlēšanu apgabalu vēlētāji var noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā internetā vai pa Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999.

 

5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.  

 

Pasta balsošanas video: https://youtu.be/f6jjfcs4Jio

 

Infografika PDF

 

Laura Zaharova

Centrālās vēlēšanu komisijas

Informācijas nodaļas vadītāja

tālr. 20237331

laura.zaharova@cvk.lv

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi