Notikumu kalendārs

    Marts    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Trešajā NVA un EURES tiešsaistes raidījumā “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” runa būs par dzīvesvietas deklarēšanu un uzturēšanos Latvijā

05.03.2021

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES mobilitātes konsultantu veidotais trešais tiešsaistes raidījums remigrācijas atbalstam “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” būs veltīts dzīvesvietas deklarēšanas un uzturēšanās jautājumiem, atgriežoties Latvijā no ārvalstīm.

 

Raidījuma laikā NVA EURES konsultants Andris Segliņš kopā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvi informēs par darbaspēka imigrācijas jautājumiem, rīcībām, kas jāveic, mainot dzīvesvietu, dzīvesvietas deklarācijas iesniegšanas kārtību Latvijā, kā arī par uzturēšanās atļaujas saņemšanas kārtību Latvijā Apvienotās Karalistes pilsoņiem pēc šīs valsts izstāšanās no Eiropas Savienības.

 

Raidījums būs skatāms 25.martā plkst. 16.00 NVA EURES Latvia Facebook lapā (https://www.facebook.com/eureslatvia). Tiešsaistes translācijas sekotāji EURES Latvia Facbook lapas komentāru sadaļā varēs uzdot jautājumus, kā arī vienoties par attālinātām konsultācijām.

 

Otro cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” raidījumu, kas NVA EURES Latvia Facebook lapā tika pārraidīts 25. februārī, ir noskatījušies 623 interesenti.  Skatītājiem bija iespēja uzzināt, kā mītnes valstī pieprasīt bezdarbnieka pabalstu un kā to eksportēt uz Latviju, ko nozīmē U1 un U2 dokumenti un kā tos noformēt, kādas kļūdas visbiežāk tiek pieļautas, kārtojot formalitātes, kas saistītas ar sociālo apdrošinājumu bezdarba gadījumā.

 

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” raidījumu ieraksti ikvienam interesentam ir pieejami EURES Latvia Facebook lapā. Raidījuma "EURES atbalsts remigrācijai"  ierakstu Jūs varat noskatīties šeit: https://fb.watch/3UqqTbO-9y/, savukārt raidījuma "Bezdarbnieka pabalsts un tā eksports" ierakstu - šeit: https://fb.watch/3UmuRY0ysW/.

 

Tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, balstoties uz savu darba pieredzi un piesaistot dažādu jomu ekspertus, veido NVA EURES darba mobilitātes konsultanti, lai sniegtu remigantiem aktuālāko informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, valsts un pašvaldību institūciju pakalpojumiem un atbalstu, nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī, pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, nodokļiem, dzīvesvietas deklarēšanu, bērnu pieteikšanu bērnudārzā vai skolā, iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un veselības pakalpojumiem Latvijā,  kā arī citiem svarīgiem jautājumiem.

 

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumi skatāmi EURES Latvia Facebook lapā katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst.16.00.

 

Uz tikšanos 25. martā!

 

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

 

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: https://www.facebook.com/eureslatvia

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers

Lasīt vairāk...

Izstādes Riebiņu CB

04.03.2021

Par pirmsskolas izglītības iestāžu darbu Covid 19 izplatības laikā

04.03.2021

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), sakarā ar arvien pieaugošo saslimušo skaitu tieši pirmsskolas izglītības iestādēs, aicina izvērtēt situāciju pašvaldībās, ņemot vērā Covid-19 izplatību. Pamatojoties uz publiski pieejamo informāciju par epidemioloģisko situāciju valstī un saslimstības izplatību pirmsskolas darbinieku vidū, šī gada pirmajās piecās nedēļās Latvijā kopumā ar Covid-19 inficējušies un saslimuši 863 pirmsskolas darbinieki, to skaitā Rīgā - 275. SPKC apkopotie dati liecina, ka saslimstība arī bērnu vidū palielinās. Viens gadījums izraisījis pirmsskolas pedagoga nāvi.

 

LIZDA saprot šī brīža situāciju, ka mediķi, policisti, kā arī citu profesiju pārstāvji, kas nodrošina sabiedrības  ikdienas vajadzības, nevar veikt savus darba pienākumus attālināti, jo ir pakļauti darbam tiešā kontaktā cīņā ar pandēmijas izraisītajām sekām. Pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki zina, cik svarīgs ir vecāku darbs un cik nozīmīgs viņiem ir pirmsskolas iestādes darbs un ir gatavi strādāt, taču svarīgi, lai mēs visi - bērni, vecāki, pirmsskolas darbinieki, būtu veseli un pēc iespējas ātrāk apturētu vīrusa izplatību. Tāpēc aicinām ļoti atbildīgi ievērot visas noteiktās drošības prasības un meklēt risinājumus, lai pēc iespējas samazinātu kontaktēšanos.

 

Lūdzam izvērtēt iespēju organizēt pirmsskolas iestāžu darbu ar saīsinātu darba laiku vai aicināt vecākus, viņu iespēju robežās, nevest bērnus uz izglītības iestādēm saudzējot bērnu, ģimenes locekļu, pirmsskolas pedagogu un citu iestādes darbinieku veselību.

 

Saudzēsim viens otra veselību un dzīvību!

 

LIZDA aicinājums vecākiem

 

Mīļie vecāki!

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aicina būt atbildīgiem un iespēju robežās nevest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādi. Covid-19 izplatība, diemžēl, palielinās tieši starp pirmsskolās strādājošajiem. Mēs ļoti labi saprotam, ka visiem vecākiem nav iespēju pašiem būt kopā visu darba dienu ar bērnu/iem. Pirmsskolu kolektīvi zina, cik svarīgs ir vecāku darbs, tāpēc ir gatavi strādāt, bet būtiski, lai mēs visi - bērni, vecāki, pirmsskolas darbinieki būtu veseli!

 

Saudzēsim viens otra veselību, dzīvību!

Lasīt vairāk...

NVA aizsāk sarunu ciklu par brīvprātīgo darbu “Sarunas dzīvajā! brivpratigie.lv”

04.03.2021

 

Sākot ar 4. martu, ik pārnedēļas Nodarbinātības valsts aģentūras platformas brivpratigie.lv Facebook kontā norisināsies tiešraides sarunu cikls par brīvprātīgo darbu "Sarunas dzīvajā! brivpratigie.lv". Cikla ietvaros brīvprātīgo kustības pārstāvji un eksperti izzinošās sarunās dalīsies viedokļos un pieredzē par brīvprātīgo darbu, tā aktualitātēm un perspektīvām.

Pirmā "Sarunas dzīvajā! brivpratigie.lv" tiešraide "Brīvprātība šodien. Šķēršļi un iespējas" būs skatāma 4. martā plkst. 17.00. Projekta brivpratigie.lv vadītājs Ints Teterovskis ar “HOSPISS LV” valdes priekšsēdētāju Ilzi Neimani-Nešporu un Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētāju, #paliecmājās un #vieglipalīdzēt stratēģijas un valstiskās partnerības vadītāju Inesi Vaivari diskutēs par brīvprātīgā darba organizāciju COVID-19 pandēmijas laikā.

 

“Hospiss LV” ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras pamatmērķis ir aktualizēt paliatīvās aprūpes pakalpojumu nozīmi, lai uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti mūža nogalē, pavadot to profesionāla personāla uzraudzībā. Covid-19 pandēmijas laikā organizācija uzsāka labdarības akciju "Atelpa savējiem", lai palīdzētu mediķiem, kuri, strādājot ar hospitalizētajiem Covid-19 pacientiem, piedzīvo izdegšanas sindromu. Par ziedoto naudu ārsti, māsas un māsu palīgi saņem trīs dienu apmaksātu atpūtu Latvijas laukos. Savukārt labdarības akcijā "Galds savējiem" organizācija par ziedojumiem nodrošina restorānos gatavotu siltu ēdienu piegādi ārstiem un medicīnas darbiniekiem bez maksas.

 

Brīvprātīgo palīdzības kustība “Paliec mājās” radās 2020. gada pavasarī, sākoties Covid-19 pandēmijai. Kustība koordinēja brīvprātīgos visā Latvijā, savedot kopā cilvēkus, kuriem nepieciešama praktiska palīdzība, ar tiem, kuri vēlas to sniegt. Kustības brīvprātīgie palīdzēja iegādāties pārtiku, risināt sadzīves problēmas, atbalstīt un sarunāties pa tālruni ar tiem, kas atradās karantīnā vai pašizolācijā. 2020. gada vasarā, mazinoties nepieciešamībai pēc tiešas brīvprātīgo palīdzības, kustība pārtapa #vieglipalīdzēt, kas iedrošina cilvēkus organizēt un koordinēt brīvprātīgo darbu savās pašvaldībās. Sadarbībā ar ekspertiem kustība izstrādājusi ceļvedi “Brīvprātīgie pret Covid-19: kā izveidot kustību” un kopā ar Moldovas brīvprātīgajiem īsteno starptautisku projektu “Kopīga iniciatīva pret Covid-19”, lai palīdzētu mazināt Covid-19 pandēmijas un ekonomiskās krīzes radītās sekas.

 

Savukārt 18. martā plkst. 17.00, sarunā "Lepojos, ka esmu brīvprātīgais!" tiks pārrunāti brīvprātības pieredzes stāsti Latvijā, bet 1.aprīlī  plkst. 17.00, sarunā "Brīvprātīgā darba likums. Attīstības scenāriji" tiks diskutēts par nepieciešamajām izmaiņām likumdošanā un apskatīta citu Baltijas valstu pieredze.

Lasīt vairāk...

BRUNCH AR UZŅĒMĒJIEM – pieredzes un iedvesmas pasākums

04.03.2021

 

9. martā, plkst. 11:00 LIAA Daugavpils biznesa inkubatros organizē uzņēmēju pieredzes un iedvesmas pasākumu “BRUNCH AR UZNĒMĒJIEM”.

 

Pasākums notiks jau otro gadu pēc kārtas. Šogad tika mainīts pasākuma formāts un tas notiks tiešsaistē (LIAA Daugavpils biznesa inkubatora facebook mājaslapā). Jaunais formāts pavēra plašākas iespējas uzaicināt uz pasākumu ne tikai Latgales uzņēmējus, bet arī uzņēmējus no citiem novadiem. Pasākums būs skatāms tikai tiešsaistē un nebūs pieejams pasākuma ieraksts.

 

Pasākuma viesi būs no trīs fantastiski uzņēmēji no LIAA biznesa inkubatoriem, kur katrs uzņēmums darbojas savā nozarē un ir guvis lielus panākumus savā darbības sfērā.

 

LIAA Daugavpils biznesa inkubatoru pārstēvēs Anastasija Hotuļova, uzņēmums SIA Wigiwama. Wigiwama nodarbojas ar dekora preču ražošanu bērnu istabām. Uzņēmuma produkcija ražota no OEKO-Tex sertificētiem materiāliem, kolekcijas taisītas no velveta vai no audumiem ar pašu izveidotiem rakstiem. Tagad produktu klāstā ir pupiņu maisiņi, rotaļu paklāji un nojumes – viss, ko var iedomāties, lai izveidotu rotaļīgu interjeru bērnu istabā. Uzņēmuma ražotne atrodas Daugavpilī un uzņēmums eksportē savu produkciju vairāk kā uz 30 valstīm.

 

Māris Lagzdiņš, uzņēmums SIA fon Films ir LIAA Radošo industriju inkubatora dalībnieks.

 

fon Films radošā komanda veido kino, televīzijas un interneta saturu. Uzņēmums producē, raksta scenārijus, nodrošina nepieciešamos tehniskos risinājumus un veic pēcapstrādi. fon Films par savu virsuzdevumu un mērķi ir izvirzījuši radīt un izplatīt tādu saturu, kas vienlaicīgi izglīto un izklaidē. fon Films rada saturu, kas ir saistošs ne tikai lokāli, bet arī adaptējams un prezentājams ārpus Latvijas.

 

LIAA Jelgavas biznesa inkubatora pārstāvēs Elīna Romašova, uzņēmums SIA RichBerry.

 

RichBerry ražo ķirbju sēklu miltus, no kuriem gatavo bezglutēna miltu produktus. Uzņēmums piedāvā gatavus sausos miltu maisījumus dažāda veida mafinu un maizes mīklu pagatavošanai. Maisījumi ļauj īsā laikā pēc jau gatavas receptes viegli pagatavot uzturvērtībām bagātu produktu mājas apstākļos. Ķirbju sēklu milti ir dabīgs daudzu minerālvielu (dzelzs, cinka, magnija, kālija) un B grupas vitamīnu avots, tie ir olbaltumvielu un šķiedrvielu avots. Produkti ir pārbaudīti un testēti sertificētās laboratorijās Latvijā un Polijā. Uzņēmums gada laikā ir iekļuvis 4 lielveikalu ķēdēs Latvijā un ir izstrādājis 8 jaunus produktus.

 

LIAA Daugavpils biznesa inkubators aicina ikvienu interesentu piedalīties uzņēmēju pieredzes un iedvesmas pasākumā!

 

Vairāk par pasākumu un aktuālākā informācija: https://www.facebook.com/LIAADaugavpils

Informāciju sagatavoja:

Santa Dzalbe-Sologuba

LIAA Daugavpils biznesa inkubatora

vecākā projektu vadītāja

daugavpils@liaa.gov.lv

+371 62401094

Lasīt vairāk...

Aktualitātes Riebiņu CB martā

02.03.2021

Klientu apkalpošanas centrs aicina vizīti pieteikt telefoniski

01.03.2021

 

Lai saņemtu valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra pakalpojumus, iedzīvotāji tiek aicināti sazināties un pieteikt savu vizīti iepriekš, zvanot uz klientu apkalpošanas centru pa tālruni 22417265.

Lasīt vairāk...

Par masas ierobežojumiem pavasara šķīdoņa laikā

01.03.2021

 

Neparasti siltā laika ietekmē grants autoceļu posmos strauji iestājies šķīdonis un ir ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Valsts policijai lūdzam īpaši pievērst uzmanību- veikt ierobežojumu kontroli valsts ceļu posmos ar  divkārtu virsmas apstrādi ar šķembiņām un bitumena emulsiju segumos (V678 posmā Vecvārkava-Kalupe, V739 posmā Galēni-Sīļukalns, V751 Vecvārkava-Moskvina-Pieniņi, V753 posmā Līvāni-Kūdras fabrika, V754 posmā Jaunsilavas-Steķi, V761 posmā Rožupe-Rudzāti). Krasi mainīgās temperatūras un ierobežojumu pārkāpumu dēļ šogad īpaši cietis ceļa posms V761 Rožupe-Rudzāti.

 

Šķīdoņa laikā transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Uz LVC Preiļu nodaļas pārvaldīšanā esošajiem ceļiem ierobežojumi ieviesti no 2021.gada 25.februāra. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VSIA Latvijas Valsts ceļi (turpmāk - LVC) mājaslapā https://lvceli.lv/#_ierobezojumi_smagajam_transportam , kā arī ir pieejama, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

 

Šķīdonis uz grants vai divkārtu virsmas apstrādes ar šķembiņām un bitumena emulsiju ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei strauji atkūstot un pārmitrinoties ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

 

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas, iestāsies pastāvīga pozitīva gaisa temperatūra un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

 

Vēršam uzmanību, ka šķīdoņa laikā pārvadātājiem netiek izsniegtas nekādas speciālās atļaujas un ceļu satiksmes noteikumi, tai skaitā ceļa zīmes, ir jāievēro visiem satiksmes dalībniekiem. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, masas ierobežojumus var pārkāpt tikai operatīvais transports, sabiedriskais transports, transports, kas pārvadā svaigpienu un kritušos lopus. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu kontrolē Valsts policija (VP). LVC aicina Valsts policiju šķīdoņa laikā pievērst pastiprinātu uzmanību masas ierobežojumu ievērošanai uz autoceļiem.

 

LVC arī aicina pašvaldības informēt to teritorijās strādājošos uzņēmējus par nepieciešamību ievērot šķīdoņa laikā ieviestos masas ierobežojumus, lai netiktu neatgriezeniski sabojāti ceļi, kas nodrošina mobilitāti reģionā. Ja šķīdoņa laikā masas ierobežojumi netiek ievēroti un ceļi tiek sabojāti neatgriezeniski, tie nespēs pildīt savu funkciju arī pēc šķīdoņa beigām.

Lasīt vairāk...

Pasniegs Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2020”. Apbalvošanas ceremonija LTV1 tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS

01.03.2021

 

6. martā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” apbalvošanas ceremonijā  tiks godināti desmit pagājušā gada svarīgākie un spilgtākie notikumi, aktivitātes un cilvēki latgaliskajā kultūrā, kā arī ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts keramiķis Voldemārs Voguls. Pirmo reizi balvas pasniegšanas ceremoniju tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS varēs skatīt Latvijas Televīzijas tiešraidē plkst. 21.05.

 

Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau trīspadsmito reizi. Latgaliešu kultūras gada balvas mērķis arvien ir apkopot labāko, spilgtāko un svarīgāko padarīto un notikumus pērnajā gadā latgaliskajā kultūrā, godināt aktīvākos latgaliešu kultūras pārstāvjus, popularizētājus, kā arī veicināt un rosināt jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību nākotnē. “Boņuks 2020“ godinās par sniegumu un padarīto 2020. gadā.

 

Pēc balvas organizatoru – Latgales vēstniecības GORS teiktā, ik gadu balvas pasniegšana izvēršas par sirsnīgu, vērtīgu un reizē arī ar humoru piepildītu satikšanos. Tomēr šā gada ierobežojumi ļauj balvas pasniegšanas ceremoniju veidot citādi nekā ierasts, izmantojot arī interesantus virtuālus risinājumus, nezaudējot latgaliskās vērtības, bet atklājot tās mūsdienu izpausmes.

 

Ceremoniju vadīs TV raidījumu vadītājs un komiķis, latgalietis Jānis Skutelis, tajā piedalīsies grupas “Tautumeitas“,  “Dabasu Durovys“, “Raxtu raxti”, “Židrūns”, folkloras kopa “Upīte” un draugi.

 

Balvai šoreiz tika saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi kategorijās “Valoda. Literatūra. Publicistika“, “Audio. Video“ un “Aktivitātes. Notikumi. Personības“, kopējais balvas pretendentu skaits sasniedza 112 dažādus notikumus, personības, darbus, projektus un citas aktivitātes. Kā pretendentu vērtēšanas kritēriji arī šoreiz tika izvirzīti gan pretendenta snieguma kvalitāte, aktivitāte visa gada laikā, reģionā, valstī vai plašākā mērogā raisītā rezonanse, latgaliskums un/vai Latgales kultūras vērtību nešana, pretendenta ilgtspēja – ietekme uz latgaliskās kultūras procesiem nākotnē.

 

Žūrijas darbs pie Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020“ pretendentu novērtēšanas pirmajā kārtā ir noslēdzies, un nu zināmi 30 balvas nominanti par paveikto 2020. gadā, savukārt 10 balvas ieguvēji tiek turēti noslēpumā.

 

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” nominanti ir (alfabēta secībā):

Aldis Bukšs ar pirmo kriminālromānu latgaliski “Bruoli”

Andryva Jūrdža 175. jubilejas gada aktivitātes

Bilingvālais dzejas kopums “Pādejais modeļs”

Daina Kraukle ar grāmatu “Dienvidlatgalē austās segas”

Filma “Laiki. Cylvāki. Volūda”

Folkloras kopa “Upīte” ar aktivitātēm, albumu “Padzīdam i...” un videoklipiem

Grupa “Dabasu Durovys” ar albumu “Perimetrs” un tā prezentācijas koncertiem

Grupa “Inde Indive” ar EP “Mater Omnium” un debijas albumu “II”

Grupa “Tautumeitas” ar albumu “Dziesmas no Aulejas” un koncertdarbību

Grupa “The Sound Poets” ar dziesmu “Tik lānai kai munys dūmys”

Grupa “Varang Nord” ar dziesmu “Svietneica”

Gustavs Manteifels “Poļu Inflantija (Inflanty Polskie)”

Izdevums “Muna dzīšmu gruomota”: nošu grāmata, koncerts “Dzīšmu gruomota” un latgaliešu dziesmu stāsti

Koncertuzvedums “Latgolys freska”

Latgaliešu rakstniecībai veltītais raidieraksts “Puslopys”

Ligija Purinaša un Kaspars Strods “Laikmeta nospiedumi: 20. gs. Latgales stāsti”

Lipskis/Justs/Arbidāns ar albumu “Taids džezs”

“Ludzas igauņu ābece”. Sastādītājs Uldis Balodis

Muzykas i aiļu festivals “Upītes Uobeļduorzs” pirmo reizi brīvdabā

Antona Kūkoja 80. jubilejas gada notikumi, grāmata “Mīlesteiba. Lelais Līpu kolns” un dzejas izrāde “Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ”

Postfolkloras grupa “Rikši” ar koncertdarbību, albumu “trīp!” un videoklipiem

Publiciste un latgaliešu valodas entuziaste Vineta Vilcāne

Radio raidījums “Pīci breinumi 2.0”

Raidījums “Latgales ciematu stāsti: nezināmais par zināmo”

Raidījums “Literatūre”: Anna Rancāne un Antons Rupainis

Tradicionālo psalmu un bēru dziedājumu krājums “Saļmes Stērnīnē”

Youtube kanāls “Im a'mazed”

ŪGA. Albums “LG ir HH”

Vēsturnieks Kaspars Strods

Viesturs Kairišs un spēlfilma “Piļsāta pi upis”

 

Balvas “Boņuks 2020” žūrijas komisijā vērtējumus par pretendentiem šogad sniedza rekordliels žūrijas komisijas locekļu skaits – 56 latgaliskās kultūras pārzinātāji, iepriekšējo gadu balvu saņēmēji, mediju pārstāvji, balvas rīkotāju pārstāvji, latgaliskās kultūras sabiedriskie aktīvisti un attiecīgo sfēru pieaicinātie eksperti.

 

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” pirmo reizi pasniegta 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības GORS komanda. Balvas norisi atbalsta Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma ar a/s “Latvijas Valsts meži” un Latgales Reģiona attīstības aģentūras atbalstu, kā arī Rēzeknes pilsētas dome, Balvu novada, Līvānu novada, Rēzeknes novada, Viļānu novada, Dagdas novada, Aglonas novada, Baltinavas novada, Krāslavas novada un Viļakas novada pašvaldības, biedrība “Partitūra“, Latvijas Televīzija, latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv, Latvijas Radio Latgales studija. Plašāk par balvu: http://bonuks.lv un http://latgalesgors.lv.

 

Lasīt vairāk...

Aktuālie drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai

01.03.2021

Aicinām iesniegt jaunatnes iniciatīvas projektus mācību motivācijas palielināšanai

26.02.2021

 

Riebiņu novada dome aicina biedrības/nodibinājumus, kas veic darbu ar jaunatni, no 2021.gada 1. marta iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai. Projekta PuMPuRS* ietvaros tiks atbalstīti jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

 

Konkursa mērķi:

 

 • Palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē.
 • Iesaistīt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamos jauniešu aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai.

 

Projektu konkursu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm Eiropas Sociālā fonda projekta "PuMPuRS" ietvaros.

 

Papildus individuālajam atbalstam, ko jau saņem skolēni projekta PuMPuRS ietvaros, tiks atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

 

"PuMPuRS" projekti ir vērsti uz izglītojamo motivācijas palielināšanu, lai riska grupā esošie jaunieši nepārtrauktu mācības priekšlaicīgi, kā arī izglītības turpināšanu un pašu jauniešu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Projekta mērķa grupa - vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie no 5. līdz 12. klasei, kā arī to profesionālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas, izglītojamie no 1. līdz 4. kursam.

 

Jaunatnes iniciatīvas ierosina, izplāno un īsteno paši jaunieši. Projektus var iesniegt jaunatnes organizācijas, biedrības vai nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, arī jauniešu iniciatīvu grupa sadarbībā ar reģistrētu jaunatnes organizāciju vai biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni. Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100 % tiek nodrošināts no projekta "PuMPuRS" līdzekļiem. Katram projektam tiek piešķirta šī konkrētā summa, ne vairāk un ne mazāk.

 

Svarīgi! Vēršam jūsu uzmanību, ka projekta iesniegumam obligāti jāpievieno sadarbības partnera apliecinājums (ja ir paredzēti konkrēti sadarbības partneri) un projekta administrēšanā un īstenošanā iesaistīto personu CV (ja iesniegumā norādīti konkrēti cilvēki).

 

Projekti iesniedzami līdz 2021. gada 6. aprīlim (ieskaitot).                             

 

Rezultātu paziņošanas termiņš – rezultāti tiks paziņoti līdz  2021. gada 14. maijam.

 

Plānotais projekta uzsākšanas laiks - no 01.06.2021. līdz 31.12.2021., projekta ilgums no 3 līdz 18 mēnešiem.
 

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

 

Projektus var iesniegt:

 • personīgi  Riebiņu novada domē, sekretariātā, iepriekš sazinoties par tālr. 65324376 (Saules ielā 8, Riebiņos, Riebiņu novadā)
 • pasta sūtījumā, adresējot Riebiņu novada dome, Saules iela 8, Riebiņi, Riebiņu novads, LV – 5326, ar norādi “Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam”,
 • elektroniski kā elektronisku dokumentu uz e-pastu: riebini@riebini.lv

 

Papildu informācija:

Ilze Kudiņa, projekta koordinatore Riebiņu novadā                             
Tālrunis: 65392649             
E-pasts:  ilze.kudina@riebini.lv            

 

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) tiks īstenots līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

  

 

DOKUMENTI:

 

Atklāta projektu konkursa „PRIEKŠLAICĪGAS MĀCĪBU PĀRTRAUKŠANAS RISKA JAUNIEŠU IESAISTE JAUNATNES INICIATĪVU PROJEKTOS” NOLIKUMS.

 

1. pielikums "Preventīvo un intervences pasākumu vidēja termiņa plāns PMP riska mazināšanai pašvaldībā".

2. pielikums "Projekta iesnieguma veidlapa".

3. pielikums "Sadarbības partneru apliecinājums par dalību projekta īstenošanā".

4. pielikums "Apliecinājums par projektā iesaistītajiem priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas jauniešiem".

5. pielikums "Vērtēšanas kritēriji".

 

Metodika „Vienreizējā maksājuma piemērošanas metodika jaunatnes iniciatīvu projektu īstenošanai darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa „Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” ietvaros”.

 

Izglītības kvalitātes valsts dienesta metodoloģiskām vadlīnijas darbam projektā „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

 

Ministru kabineta 12.07.2016. noteikumi Nr. 460 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa "Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus" īstenošanas noteikumi”.

 

 

INFORMATĪVIE MATERIĀLI

 

 1. Informatīvais materiāls jaunatnes iniciatīvas projektu īstenotājiem.
 2. Infografika “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riski”.
 3. Video par jaunatnes iniciatīvas projektu konkursiem.
 4. Kas jāņem vērā gatavojot projektu?

 

Projekta koordinatore Riebiņu novadā

Ilze Kudiņa

Tālr. 65392649

e-pasts: ilze.kudina@riebini.lv

Lasīt vairāk...

Uzņēmēju Grantu KONKURSS 2021

26.02.2021

Tiek ieviesti satiksmes ierobežojumi!

08.03.2021

 

Līdz ar pavasara šķīdoņa laika iestāšanos, pakāpeniski tiks ieviesti smagsvara autotransporta satiksmes ierobežojumi, uzstādot ceļa zīmes Nr. 312 „Masas ierobežojums 10 t” uz Riebiņu novada pašvaldības autoceļiem, provizoriski – no 2021. gada 8. marta.

 

Smagsvara autotransporta ierobežojumi tiek ieviesti pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. 456 „Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi” līdz ar pavasara šķīdoņa laiku un, lai novērstu autoceļu bojājumus.

 

Autotransporta satiksmes ierobežojumi tiek ieviesti uz nenoteiktu laiku (galējais laiks līdz pavasara šķīdoņa beigām). Iestājoties labvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem (sals vai sauss saulains laiks), ierobežojumi uz noteiktu laiku var tikt atcelti.

 

Lūdzam kravu pārvadātājiem un lauku saimniecībām laicīgi izvest, piegādāt kravas līdz ierobežojumu ieviešanai.

 

Atgādinām: pa visiem autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem; nekādas speciālās atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā pa ceļiem, kur noteikti ierobežojumi, netiek izsniegtas (izņemot svaigpiena pārvadājumiem); satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolēs Riebiņu novada atbildīgās amatpersonas sadarbībā ar Pašvaldības policiju un Valsts policiju.

 

Sīkāka informācija par satiksmes ierobežojumiem pieejama pa tālr. 65324378.

Lasīt vairāk...

VID skaidro: kā pareizi reģistrēt tiešsaistes tirdzniecību

25.02.2021

 

Līdz ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem ir palielinājusies gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju interese par attālināto tirdzniecību. Lai palīdzētu nekļūdīties tiešsaistes darbības reģistrēšanā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izveidojis infografiku par to, kad tiešsaistes tirdzniecība jāreģistrē kā struktūrvienība un kā to izdarīt pareizi.

 

Jebkurš jauns interneta veikals, lapa lielākā tirdzniecības platformā vai mobilā lietotne, ar kuras starpniecību plānots rezervēt un pārdot preces vai sniegt pakalpojumus, ir jāreģistrē VID kā struktūrvienība[1]. Arī tad, ja uzņēmums izlēmis papildināt savu līdzšinējo darbību un izveidot interneta tirdzniecības vietni (interneta veikalu), tam 10 dienu laikā no šī lēmuma pieņemšanas ir jāreģistrē struktūrvienība. Tieši tāpat jārīkojas arī pašnodarbinātajiem – saimnieciskās darbības veicējiem.

 

Struktūrvienību var ērti un vienkārši reģistrēt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

 

Kā struktūrvienības nosaukums ir jānorāda tīmekļa vietnes adrese (piemēram, www.domens.lv), kā struktūrvienības veids jāizvēlas “tīmekļa vietne”. Ja uzņēmējdarbības veikšanai tiek izmantota eksistējoša interneta platforma (piemēram, www.ebay.com, www.etsy.com, u. tml.),  reģistrējot jānorāda gan platformas, gan sava profila nosaukums (piemēram, www.etsy.com/shop/nosaukums). Struktūrvienību iespējams reģistrēt EDS sadaļā "Reģistri". Plašāka informācija un video pamācība, kā reģistrēt struktūrvienību, pieejama  VID  tīmekļvietnes  sadaļā  “Struktūrvienības reģistrācija”.

 

Šie nosacījumi neattiecas uz gadījumiem, kad interneta vietne ir tikai informatīva, t. i., tajā nav iespējams izvēlēties un pasūtīt preces vai pakalpojumus un veikt par tiem samaksu, kā arī vietnes īpašnieks negūst ienākumus no baneru (reklāmkarogu) vai cita veida materiālu publiskošanas. Tāpat struktūrvienība nav jāreģistrē tiem iedzīvotājiem, kuri izvieto sludinājumu portālā savus sludinājumus.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī uzdot savu jautājumu rakstiski EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Atgādinām, ka, zvanot uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas EDS un nosauc tur redzamo kodu.

 

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Tālr. 67122670, 67122668

Talejas iela 1, Rīga, LV-1978

www.vid.gov.lv

 

[1] Struktūrvienība ir teritoriāli nošķirta saimnieciska vienība, kuras atrašanās vietā tiek veikta saimnieciskā darbība Latvijas Republikā vai ārpus tās. Par struktūrvienību uzskata arī tīmekļa vietni vai mobilo lietotni, kurā ir izvietotas preču vai pakalpojumu tirdzniecības un pasūtījumu pieņemšanas vai komplektēšanas sistēmas, pasūtījumu sistēma vai norēķinu sistēma.

Lasīt vairāk...

Par jaunizveidojamā Preiļu novada plānošanas dokumentu projektu izstrādi

25.02.2021

 

Līdz ar administratīvi teritoriālo reformu uzsākta jaunizveidojamā Preiļu novada plānošanas dokumentu projektu izstrāde, sadarbojoties ar apvienojamām pašvaldībām – Aglonas (Aglonas pagasts), Riebiņu un Vārkavas novadiem, un noteikti dokumentu izstrādes darba uzdevumi ar Preiļu novada domes 2020.gada 22.decembra sēdes lēmumiem Nr.23, 20.§ un 21.§ (skat. pielikumā):

 

 • Preiļu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģija no 2022.gada;
 • Preiļu novada attīstības programma 2022.-2029.gadam.

 

Ar Preiļu novada domes 2020.gada 29.decembra rīkojumu Nr. 4-6/140 apstiprināta darba (vadības) grupa šādā sastāvā:

 

 • Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja, darba grupas vadītāja

(mob. tālr. 29396610, e-pasts: maruta.plivda@preili.lv);

 

 • Juris Želvis – Preiļu novada domes priekšsēdētājas vietnieks, darba grupas vadītājas vietnieks;
 • Aldis Džeriņš – Preiļu novada domes izpilddirektors;
 • Elita Jermolajeva – Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītāja;
 • Sanita Meļko – Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītājas vietniece;
 • Ineta Liepniece – Preiļu novada domes Attīstības daļas vecākā komercdarbības speciāliste;
 • Skaidra Mukāne – Preiļu novada domes Grāmatvedības daļas vadītāja – galvenā grāmatvede;
 • Jolanta Gžibovska – Preiļu novada domes finanšu analītiķe;
 • Sanda Čingule-Vinogradova – Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja;
 • Romāns Petrovs – Aglonas novada Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs;
 • Inese Jakovele – Riebiņu novada Attīstības un plānošanas daļas vadītāja;
 • Sabīne Uļjanova – Vārkavas novada projektu koordinatore.

 

Tematiskās darba grupas

 

(Apstiprināts vadības grupā 29.01.2021., papildināts 12.02.2021.)

Nr.p.k.

Tematiskās grupas nosaukums

Vadītājs

Kontaktinformācija

1.

Pašvaldības pārvaldes darba grupa, t.sk. budžets

Maruta Plivda

maruta.plivda@preili.lv       tālr. 29396610

2.

Teritorijas plānošanas darba grupa, t.sk. dabas resursi, vide

Sanita Meļko

sanita.melko@preili.lv       tālr. 26809757

3.

Apdzīvoto vietu, iedzīvotāju un ekonomiskās attīstības darba grupa, t.sk. uzņēmējdarbība

Elita Jermolajeva

elita.jermolajeva@preili.lv   tālr.  29444989

4.

Tehniskā infrastruktūra un pakalpojumi, t.sk. komunālā saimniecība, transports

Juris Želvis

juris.zelvis@preili.lv           tālr. 26682971

5.

Tehnoloģiju un inovāciju darba grupa

Juris Erts

juris.erts@preili.lv               tālr. 29419475

6.

Izglītības darba grupa

Andrejs Zagorskis

preiluipvad@preili.lv       tālr. 29297976

7.

Veselības aprūpes un sociālo jautājumu darba grupa

Lauris Pastars

lauris.pastars@preili.lv     tālr. 26010667

8.

Kultūras darba grupa

Guntis Skrimblis

guntis.skrimblis@preili.lv     tālr. 28694439

9.

Muzeju darba grupa

Tekla Bekeša

tekla.bekesa@preili.lv       tālr. 26056076

10.

Bibliotēku darba grupa

Ilona Skorodihina

ilona.skorodihina@preili.lv   tālr. 26819391

11.

Sporta darba grupa

Edgars Vaivods

edgars.vaivods@preili.lv       tālr. 26549536

12.

Nekustamā īpašuma un apbūves darba grupa

Vita Biezaite

vita.biezaite@preili.lv     tālr. 26178603

13.

Jaunatnes lietu grupa

Santa Ancāne-Novikova

santa.ancane@preili.lv     tālr. 29327010

14.

Sabiedriskās kārtības darba grupa

Maruta Plivda

maruta.plivda@preili.lv     tālr. 29396610

 

Rakstiski priekšlikumi un ieteikumi attīstības plānošanas dokumentu izstrādei adresējami Preiļu novada domei, Raiņa bulvāris 19, Preiļi, Preiļu novads, LV- 5301, juridiskām personām norādot nosaukumu, reģistrācijas datus, adresi, bet fiziskām personām – savu vārdu, uzvārdu, adresi.

 

Preiļu, Aglonas, Riebiņu un Vārkavas novadu pagastu iedzīvotāji savus priekšlikumus un ieteikumus var iesniegt pagastu pārvaldēs, kā arī elektroniski: dome@preili.lv.

 

Pielikumā:

 1. Preiļu novada domes 22.12.2020. lēmums Nr. 23, 20.§ “Par Preiļu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas no 2022. gadam izstrādi (PDF)
 2. Preiļu novada domes 22.12.2020. lēmums Nr. 23, 21.§ “Par Preiļu novada attīstības programmas 2022.-2029. gadam izstrādi” (PDF)

 

Elita Jermolajeva,
Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītāja
(tālr. 29444989, e-pasts: elita.jermolajeva@preili.lv)

Lasīt vairāk...

Mazie Granti 2021

25.02.2021

 

Riebiņu novada dome organizē mazo grantu projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi” Riebiņu novada pašvaldības finansējuma saņemšanai 2021. gadā.

 

NOLIKUMS.

 

Pieteikuma veidlapa.

 

Projekta izmaksau tāme.

 

Atskaite par projektu.

 

Atskaite par finansējumu.

 

Cenu aptaujas dokumenti.

 

Piemērs cenu aptaujas dokumentiem.

Lasīt vairāk...

Informācija par semināru sarakstu gatavotājiem pašvaldību vēlēšanām

25.02.2021

 

No šā gada 17. marta līdz 6. aprīlim norisināsies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanām.

 

Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam pašvaldības domes deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt reģistrēta politiskā partija, reģistrētu politisko partiju reģistrēta apvienība, divas vai vairākas reģistrēta politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētu politisko partiju reģistrētā apvienībā. Deputātu kandidātu saraksti iesniedzami rakstveidā un elektroniskā veidā pašvaldības vēlēšanu komisijai un sagatavojami, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammu.

 

Lai palīdzētu labāk sagatavoties deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai, Centrālā vēlēšanu komisija šā gada 1. martā rīkos semināru deputātu kandidātu sarakstu gatavotājiem un iesniedzējiem 2021. gada pašvaldību vēlēšanās. Seminārs notiks tiešsaistē, Webex platformā, piekļuves saite semināra dalībniekiem tiks nosūtīta semināra dienā uz e-pastu, kas tiks norādīts, piesakot uz semināru.

 

Semināra darba kārtība

 

14.00 – 14.05              Semināra atklāšana

                                    Kristīne Bērziņa, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

 

14.05 – 14.35              Deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas un iesniegšanas nosacījumi

                                    Ritvars Eglājs, Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs

 

14.35 – 15.00              Iespēja iesūtīt jautājumus, atbildes uz jautājumiem

 

15.00. – 15.10             Pārtraukums

 

15.10 – 15.50              Darbs ar deputātu kandidātu sarakstu gatavošanas sistēmu

                                    Uzņēmuma “SOAAR” pārstāvis

 

15.50 – 16.15              Atbildes uz jautājumiem

 

Dalībai seminārā aicinām pieteikties līdz š.g. 26. februārim, nosūtot semināra dalībnieka vārdu, uzvārdu, e-pastu, tālruņa numuru, pārstāvētās partijas vai partijas apvienības nosaukumu uz e-pastu seminari@cvk.lv.

 

Vienlaikus informējam, lai iegūtu kandidātu saraksta gatavotāja piekļuves tiesības Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammai, kurā sagatavojami deputātu kandidātu saraksti, ir jāaizpilda šai vēstulei pielikumā esošā pieteikuma forma, kas jāiesniedz attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai. Pēc tam, kad pašvaldības vēlēšanu komisija būs saraksta gatavotājam piešķīrusi sistēmas lietotāja tiesības, šim pārstāvim būs iespēja uzsākt kandidātu sarakstu sagatavošanu, kā arī pēc nepieciešamības pieslēgt lietojumprogrammai citus saraksta pārstāvjus, kuri būs iesaistīti kandidātu saraksta un tam pievienojamo dokumentu sagatavošanā.

 

Lūdzam ņemt vērā, ka šā gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanas notiks Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma noteiktās administratīvajās teritorijās, izņemot Rīgas pašvaldību, kur pašvaldības vēlēšanas notika 2020. gadā. Līdz ar to Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammas piekļuves tiesības jāpieprasa un deputātu kandidātu saraksti jāiesniedz jauno pašvaldību vēlēšanu apgabalu vēlēšanu komisijām. 2021. gada pašvaldību vēlēšanu komisiju sarakstu un kontaktinformāciju skat. pielikumā.

 

Ar biežāk uzdotajiem jautājumiem par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu 2021. gada pašvaldību vēlēšanām iespējams iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlēšanas/Pašvaldību vēlēšanas/2021. gada 5. jūnija vēlēšanas/Kandidātu saraksti”. Nosacījumi deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai un pieņemšanai noteikti Pašvaldības domes vēlēšanu likumā un Centrālās vēlēšanu komisijas 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu pieņemšanas instrukcijā.

 

 

Iesnieguma paraugs Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammas lietotāja tiesību pieprasīšanai;

 

2021. gada pašvaldību vēlēšanu komisiju kontaktinformācija.

Lasīt vairāk...

Uzsāk labdarības akciju “Piepildīt sapni – 8”

25.02.2021

 

Katru gadu ziemas izskaņā Viduslatgales pārnovadu fonds uzsāk labdarības akciju bērniem ar īpašām vajadzībām “Piepildīt sapni”. Šogad akcija notiks astoto gadu. Akcijas laikā mēs aicinām ikvienu iedzīvotāju palīdzēt piepildīt kāroto sapnīti Preiļu, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas un Aglonas bērniem. Akcijas laikā mēs vēlamies pievērst uzmanību tām ģimenēm, kurās aug bērniņi, kam nepieciešama papildu uzmanība, rūpes un arī naudas līdzekļi. Bieži vien vecākiem vai aizbildņiem, gādājot par ikdienas vajadzībām, neatliek nedz laika, nedz līdzekļu, lai izpildītu bērnu vēlmes, kas sniedzas ārpus dienišķās rutīnas. Esam apzinājuši novadu 15 bērnus un viņi dalījās ar savām vēlmēm. Bērni vēlas velosipēdus, telefonus, šūpoles, batutu, baseinu ar bumbām, fērbiju, Hot Wheel mašīnu trasi, savu kokli, nošu statīvu. Diemžēl ir bērniņi, kuri nevar nedz pateikt, dažkārt pat ne apzināt savas vēlmes…lūdzām to darīt mammām, aizbildņiem. Ir ļoti svarīgi, lai veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai mēs visi kopā savāktu līdzekļus silto smilšu terapijas kursam diviem bērniem, pretizgulējuma dinamiskajam matracim ar kompresoru, aktivitāšu mājiņai bērnam.

 

Vairāk par bērniem, kas piedalās akcijā šeit https://vlpf.lv/uploads/files/untitled%20folder/Piepild%C4%ABt%20sapni-8/b%C4%93rnu%20sap%C5%86i_pdf.pdf

 

 

Akcijas laikā aicinām ikvienu ziedot Viduslatgales pārnovadu fondam ar norādi “Piepildīt sapni”. Ziedot var mūsu fonda mājas lapā https://www.vlpf.lv/ziedot/ziedot  izmantojot internetbanku, maksājuma uzdevumā norādot “Piepildīt sapni”, var ziedojumu pārskaitīt uz kontu vai ziedot skaidru naudu Viduslatgales pārnovadu fondā Tirgus laukums 1, Preiļos. Ja vēlaties ziedot konkrētam bērnam, maksājuma uzdevumā norādiet bērna vārdu. Ja vēlaties ziedot konkrētu lietu, nevis naudu, sazinieties ar akcijas rīkotājiem pa tālruni 28370261.

 

Viduslatgales pārnovadu fondam ir sabiedriskā labuma statuss. Ziedotā nauda tik novirzīta bērniem ar īpašām vajadzībām viņu vēlmju piepildīšanai. No ziedotās naudas netiek segti izdevumi akcijas rīkošanai.

 

Ziedojumu rekvizīti:

 

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”

Reģ. Nr.: 40008210954
Adrese: Tirgus laukums 1, Preiļi, LV-5301, Latvija

 

LV35UNLA0050021079970 AS "SEB Banka"
LV17PARX0016753060001 AS "Citadele banka"
LV72HABA0551046892983 AS "Swedbank"
Maksājuma mērķis – “Piepildīt sapni”

 

Informācijai www.vlpf.lv, vlpf@inbox.lv tālrunis: Irēna 28370261

Lasīt vairāk...

NVO projektu pieteikumu konkurss ģimenes pasākumu atbalstam

23.02.2021

 

Sabiedrības integrācijas fonds izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu nevalstiskajām organizācijām (NVO) “Ģimenei draudzīgas vides veidošana”, lai īstenotu ģimenisku vērtību godināšanu visā Latvijā. Programmā pieejamais finansējums organizācijām no valsts budžeta programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir 170 000 eiro.

 

Programmā plānots atbalstīt projektus, kuri ietver šādus darbības virzienus: • “Pasākumi bērniem, t. sk. nometņu rīkošana, ģimenisku vērtību godināšanai”: pieejamais finansējums ir 100 000 eiro; finansējums vienam projektam 1500–10 000 eiro; • “Pasākumi ģimenisku vērtību godināšanai”: pieejamais finansējums ir 70 000 eiro; vienam 21 projektam 1500–7000 eiro. Pasākumi ģimenisku vērtību godināšanai ir pasākumi ģimenēm un to locekļiem neatkarīgi no vecuma un statusa ģimenē – atzīmējamās dienas, t. sk. Tēva, Mātes, Ģimeņu diena, dažādas nometnes, neformālās izglītības pasākumi, kultūras, sporta vai atpūtas un citi pasākumi.

 

Vienā projekta pieteikumā var paredzēt darbības un izmaksas vienlaikus abiem atbalstāmajiem darbības virzieniem, kopumā nepārsniedzot vienam projekta iesniedzējam pieejamo maksimālo finansējumu – 15 000 eiro.

 

Projekta iesniedzējs konkursā var iesniegt tikai vienu projekta pieteikumu ar neierobežotu skaitu pasākumu. Programmas finansējums veido 100% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

 

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 8. marta plkst. 12.00.

 

Lai saņemtu eksperta konsultācijas par projektu pieteikumu sagatavošanu, projektu pieteicēji tiek aicināti sūtīt jautājumus uz adresi konkursi@sif. gov.lv, norādot atsauci uz projektu konkursu.

 

Ar pilnu projektu konkursa dokumentāciju var iepazīties iespējams tīmekļvietnē sif.gov.lv.

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi