Notikumu kalendārs

    Janvāris    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos

17.01.2017

Konkurss vidusskolēniem. Meklējam filmas "Dvēseļu putenis" galveno varoni.

10.02.2017

Aktieru atlases aģentūra CASTING BRIDGE sadarbībā ar filmas "Dvēseļu putenis" veidotājiem "Kultfilma" aicina vidusskolas audzēkņus piedalīties unikālā vislatvijas kastinga akcijā, ar kuras palīdzību mēs vēlamies atrast galveno varoni filmai "Dvēseļu putenis" Artūru Vanagu, kā arī vairākus citus filmas personāžus, gan puišus, gan meitenes.

 

Šī akcija ir lieliska iespēja saliedēt klases kolektīvu, apspriest Aleksandra Grīna romānu "Dvēseļu putenis" un izpētīt savas dzimtas vēsturi 1.pasaules kara laikā. Aktieru atlases 1.kārtas uzdevumi ir vienkārši, tos skolēniem ir iespējams veikt patstāvīgi, bet idealā gadījumā kāda entuziastiska klasesbiedra vai skolotāja vadībā. Pieskoties pašam un piesakot savus klases biedrus tiek saņemta iespēja piedalīties filmas masu skatos vai kādā epizodiskā lomā.

 

Filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšanu plānots uzsākt 2017.gada maijā. Tādēļ laika vairs nav daudz. CASTING BRIDGE mērķis ir dot iespēju kļūt par aktieri ikvienam jaunietim, kas par to sapņo, neatkarīgi no dzīvesvietas un ieprikšējās pieredzes. CASTING BRIDGE ir veicies atrast talantīgus jauniešus un bērnus vairākām filmām, tajā skaitā filmas "Es esmu šeit" galvenās lomas atveidotāju Elīnu Vasku, kas šogad ir iekļauta 10 labāko aktieru vidū "Berlināles" pasākumā "European Shooting Star" Mums nav iespējas apbraukāt visu Latviju, bet katram ir iespēja pieteikties aktieru atlases 1.kārtai līdz 2017.gada 10.februārim un tas būs pirmais solis pretī veiksmīgai aktiera karjerai Latvijā un pasaulē.

 

Tādēļ mēs, ceram uz Jūsu atsaucību un skolēnu motivēšanu veikt sekojošus uzdevumus:

 

1) Jāizpilda anketa;

2) Jāuztaisa foto kā pievienots paraugā (sejas portrets un  pilns augums). Foto jābūt tikko uzņemtam. Paraugs 1 un 2;

3) Jāuzfilmē vizītkarte, līdzīgi kā pievienots paraugā. Video skolēnam obligāti jānosauc - vārds, uzvārds, vecums, klase, skola, kā arī jāatspoguļo savas domas par A.Grīna romānu"Dvēseļu putenis" (ir/nav lasījis, ja ir lasījis, tad kapēc vai kas palicis visvairāk prātā) un, ja ģimenē ir atmiņu stāsti par Pirmo pasaules karu, tad izstāstīt kādu no tiem. Video garums līdz 4 minūtēm. ( Video paraugs linkā: https://www.youtube.com/watch?v=FzeIwGO4FKM&feature=youtu.be );

4) Iesakām šos uzdevumus veikt katram klases kolektīvam, kur viens no skolniekiem uzņemas koordinēt šo "mikro kastinga projektu". Bet uzdevumus var veikt arī individuāli.

 

Visiem dalībniekiem ir jābūt nummurētiem, kas atspoguļojas gan anketā, gan foto, gan video (Pielikumā pievienota aptuvenā saraksta formu, kādu būtu vēlams iesniegt)

Uzdevumu gala rezultātu, kā arī jautājumus neskaidrību gadījumā, līdz 2017.gada 10.februārim gaidām uz e-pastu: info@castingbridge.lv


 

CASTING BRIDGE

Aktieru atlases aģentūra

Tālrunis: 20369907

E - pasts: info@castingbridge.lv

Lasīt vairāk...

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

24.02.2017

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau ceturto gadu izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks nemainīgi pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 24. februārim apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Laureāti tiks paziņoti cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

 

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau ceturto gadu tiek meklētas katra pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 15 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem. Apbalvojumu atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

 

“Mēs meklējam cilvēkus, kuriem ir griba radīt izcilus darbus, kā arī stāja, veiksme un savpatība tos novest līdz galam. Jau trīs gadus apbalvojums „Laiks Ziedonim” palīdz mums satikt un iepazīt šādus cilvēkus, kuri iedvesmo un iegulda savas zināšanas un darbu Latvijas attīstībā. Aicinām ikvienu pieteikt savu apbalvojuma pretendentu, lai mēs - sabiedrība - mācītos novērtēt mūsu līdzcilvēku pieredzi un cildināt viens otru par paveikto un izcilām personības vērtībām,” stāsta fonda „Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

 

Apbalvojums Zinātnē „Taureņu uzbrukums” tiks pasniegts zinātniekam ar doktora grādu, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību.

Vizionāri: Vjačeslavs Kaščejevs (2014. gada laureāts), Agrita Kiopa, Sandra Kropa, Gustavs Strenga, Jurģis Šķilters (2015. gada laureāts), Egils Stalidzāns (2016. gada laureāts), Rolands Lappuķe.

Vjačeslava Kaščejeva aicinājums pretendentiem http://ejuz.lv/zinatne2017

 

Apbalvojums Novadpētniecībā „Kedas” 2017. gadā apbalvos cilvēkus vai cilvēku grupas, kuri aizrautīgi un radošā veidā darbojas latviskuma veicināšanā un latviskās kultūras tradīciju izpētē un attīstībā trimdā/ diasporā.

Vizionāri: Aldis Austers, Jevgēņija Butņicka, Ilze Jurkāne, Andris Slišāns (2014. gada laureāts), Varis Auziņš (2015. gada laureāts), Rūta Šmite, Jānis Galzons (2016. gada laureāts), Elīna Vikmane.

Alda Austera aicinājums pretendentiem http://ejuz.lv/novadpetnieciba2017

 

Apbalvojums Tautsaimniecībā „Zemi es mācos” 2017. gadā cildinās cilvēkus, kuri mācījušies, strādājuši ārvalstīs un šīs zināšanas un prasmes iegulda Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Šī kategorija tiks realizēta sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Vizionāri: Aigars Rostovskis, Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Jānis Nīmanis (2014. gada laureāts), Aldis Gulbis, Ieva Ernštreite, Laila Līduma.

Aigara Rotkovska aicinājums pretendentiem http://ejuz.lv/tautsaimnieciba2017

 

Apbalvojums kategorijā Bērni un jaunieši “Rabarbers” cildinās jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri ir kā piemērs citiem, kam piemīt drosme iet savu ceļu un kuru dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Vizionāri: Mārtiņš Martinsons, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte, Renārs Zeltiņš, Valters Dakša (2015. gada laureāts), Andris Jenerts (2016. gada laureāts).

Mārtiņa Martinsona aicinājums pretendentiem http://ejuz.lv/jauniesi2017

 

Apbalvojums kategorijā Dzīve literatūrā “Bize” 2017. gadā cildinās izcilus bibliotekārus.

Vizionāri: Aivars Berķis, Māra Zālīte, Līga Blaua, Ieva Kolmane, Inese Zandere (2015. gada laureāte), Aija Melle, Daiga Zirnīte (2016. gada laureāte), Jolanta Borīte.

Aivara Berķa aicinājums pretendentiem http://ejuz.lv/literatura2017

 

Pretendents var gan pieteikties pats, gan tikt pieteikts līdz 2017. gada 24. februāra plkst.17:00 mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Apbalvojuma pretendentus martā izvērtēs vizionāri - cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Apbalvojuma nominanti tiks paziņoti aprīlī, savukārt laureātus cildināsim ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

 

Apbalvojuma sadarbības partneri – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls Delfi, Sestdiena, žurnāls Ieva, draugiem.lv un Mailigen. Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”, atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Borisa un Ināras Teterevu fonds.

 

 

Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

 

Papildu informācijai:

Kristīne Tjarve

Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” komunikācijas projektu vadītāja

Tālr.: 29296617, e-pasts: kristine.tjarve@fondsviegli.lv, www.laiksziedonim.lv

Lasīt vairāk...

Mācību kursi pārtikas apritē strādājošajiem

21.01.2017

Biedrība “Preiļu nevalstisko organizāciju centrs“

Kooperatīva iela 6, Preiļi

LR izglītības un zinātnes ministrijas izglītības iestāde

Reģistrācijas apliecības numurs 4260800593

 

organizē mācību kursus pārtikas apritē strādājošajiem

 

"Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā"

 

 

Kursus vada higiēnas ārsts – Valentīna Petrova.

 

Kursi notiks 21. janvārī pulksten 10.00 Kooperatīva ielā 6 (3.stāvā), Preiļos.

 

Maksa par kursiem 25.00 EUR.

 

Kursu apmeklētājiem tiek izsniegta apliecība.

 

Pieteikšanās un sīkāka informācija pa tālruni 26636243

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi