Notikumu kalendārs

    Aprīlis    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Skrējiens ar Anitu Kažemāku pa Riebiņu ielām

12.05.2018

Reiki dziedniecība

26.04.2018

Vecticībnieku tradīcijas Latgalē

25.04.2018

Bibliotēku nedēļa Riebiņu CB

18.04.2018

Nakts festivāls Riebiņos

28.04.2018

Pavasara balle

20.04.2018

Amatierteātra izrāde Silajāņos

22.04.2018

Izsludināta Latgales NVO projektu programma 2018

16.04.2018

 

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 4.aprīlī izsludina “Latgales NVO projektu programmu 2018”, kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā. Vairāk lasiet šeit.

Lasīt vairāk...

Leļļu izrāde bērniem

26.04.2018

Sirds veselība. Nāc un uzzini!

16.04.2018

Aicina talkot arī jauniešu centrs

28.04.2018

Meklē Dziesmu un deju svētku vēstnešus Rīgā un reģionos

22.04.2018

 

 

No 11. līdz 22. aprīlim ikviena tautu meita un ikviens tautu dēls, kas sevi uzskata par īsteniem Dziesmu un deju svētku patriotiem, aicināti piedalīties konkursā un kļūt par sava reģiona Svētku vēstnešiem. Kopumā tiks izraudzīti pieci vēstnešu pāri – pa vienam pārim Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā. Vēstneši tiks aicināti piedalīties īpašos XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskandināšanas pasākumos.

 

Par reģionālo vēstnesi var kļūt ikviena tautu meita vai tautu dēls, kurš piedalās XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, dziedot, dejojot, koklējot vai citādi skatītājus un klausītājus iepriecinot. Dziesmu un Deju svētku vēstnesim jābūt smaidīgam, atvērtam un ar kādu aizraujošu svētku stāstu padomā. Laureāti būs goda viesi Svētku vēstniecību atklāšanas pasākumos, kas notiks reģionu centros. Tāpat vēstnešus aicinās piedalīties profesionālā fotosesijā, lai viņu fotogrāfijas Svētku gaidīšanas laikā iepriecinātu Rimi veikalos atklāto Svētku vēstniecību  apmeklētājus. Balvā vēstneši saņems arī Rimi dāvanu kartes 100 eiro apmērā.

 

Lai pieteiktos konkursā un kļūtu par Kurzemes, Latgales, Zemgales, Vidzemes vai Rīgas reģiona vēstnesi, jāaizpilda pieteikuma anketa un jāizstāsta par paša pieredzēto, īpašo Dziesmusvētku stāstu. Tieši stāsta oriģinalitāte būs galvenais kritērijs Svētku vēstnešu izvēlē. Žūrija – Latvijas Nacionālā kultūras centra un Rimi pārstāvji – izvēlēsies kopā 10 vēstnešus – katrā reģionā pa vienam tautu dēlam un vienai tautu meita. Pieteikties iespējams šeit: www.rimi.lv/dziesmusvetki .

 

Kā XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atbalstītājs Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības vērs laikā no 27. maija līdz 8. jūlijam. Visā Latvijā tās sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, 3 eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.

 

Papildu informācija:

Inga Vasiļjeva

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Inga.vasiljeva@lnkc.gov.lv, inga.vinga@gmail.com

29276111

www.lnkc.gov.lv

 

Dace Preisa

SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tālr. 29136564

E-pasts: dace.preisa@rimibaltic.com

Lasīt vairāk...

Notiks uzklausīšanas sanāksme par iesniegto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu

27.04.2018

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators), pamatojoties uz likuma „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 21.panta otro daļu un saskaņā ar Regulatora 2017. gada 16. novembra lēmuma Nr.1/29 „Noteikumi par iepazīšanos ar tarifa projektu” 11.punktu, 2018. gada 27. aprīlī plkst. 11:00 sadzīves atkritumu poligona „Cinīši” administrācijas ēkā, Demenes pagastā, Daugavpils novadā, rīkos uzklausīšanas sanāksmi par SIA „ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANAS DIENVIDLATGALES STARPPAŠVALDĪBU ORGANIZĀCIJA” iesniegto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma sadzīves atkritumu poligonā „Cinīši” tarifu projektu.

Lasīt vairāk...

28. aprīlī aicinām uz Preiļiem - V Latvijas Tūrisma informācijas tirgu un pavasara gadatirgu

28.04.2018

 

Tūrisma informācija par atpūtas iespējām Latvijā un pie kaimiņu pašvaldībām Lietuvā vienuviet – šogad 28. aprīlī Preiļos.

 

 

Pavasaris ir ne vien dārza darbu sākšanas laiks, bet arī rosīgs laiks tūrisma nozarē strādājošiem. Visu ziemu esam gatavojuši jaunākos tūrisma piedāvājumus, bukletus, pārstāvējuši reģionu un valsti ārvalstu tūrisma izstādēs, tagad ir laiks iepazīstināt vietējos iedzīvotājus ar atpūtas iespējām savā valstī, pasākumiem un jaunajiem tūrisma objektiem. 28.aprīlī Preiļos notiks V Latvijas Tūrisma informācijas tirgus, kas ar katru gadu kļūst arvien populārāks un lielāks pasākums. Ja ik gadu februārī  notiekošā tūrisma izstāde BALTTOUR uzrunā galvenokārt galvaspilsētas Rīgas un tuvāko novadu iedzīvotājus, tad tūrisma informācijas tirgus ir pasākums kādā no Latvijas reģioniem un tā ir laba iespēja komunicēt ar potenciālajiem ceļotājiem no citiem Latvijas novadiem. Pirmais pasākums notika Bauskā, tad Gulbenē, Saulkrastos, Pļaviņās, kur arī tika izlozēti Preiļi, kas 2018.gadā rīkos šo pasākumu.

 

Šogad pirmo reizi pasākumā būs arī ciemiņi no Lietuvas – Anykščai, Zarasai, Ignalinas, Utenas, Moletai un Biržai pašvaldībām, kas aicinās apmeklēt arī Latgalei teritoriāli tik tuvās ārzemes.

 

Pašlaik ir pieteikušies kopumā ap 50 tūrisma informācijas tirgus dalībnieki.

 

Lai pasākums būtu vēl noderīgāks mums kā rīkotājiem, izmantosim iespēju citu novadu tūrisma informācijas centros strādājošos iepazīstināt ar Preiļu novada tūrisma objektiem un piedāvājumu. Paralēli tūrisma tirgum TIC darbiniekiem būs iespēja noteiktos laikos apmeklēt tūrisma objektus pilsētā, dzirdēt dziedājumu Preiļu kapelā un iepazīsties ar Preiļu parka kompleksa un pils attīstības procesu.

 

V Latvijas Tūrisma informācijas tirgus Preiļos tiek organizēts kopā ar jau tradicionālo amatnieku, mājražotāju un stādu tirgotāju pavasara gadatirgu, tādēļ 28.aprīlī būs iespēja ne vien iegūt tūrisma informāciju, bet arī  iegādāties dažādus stādus mājas un dārza krāšņumam, augļu un dārzeņu audzēšanai, gardus mājražotāju labumus no tuvākiem un tālākiem novadiem, amatnieku un rokdarbnieku izstrādājumus sev un oriģinālām dāvanām.

 

Stādu tirgotājus, zemniekus, rokdarbiniekus, mājražotājus un amatniekus, uzņēmējus, ēdinātājus aicinām pieteikties līdz 26.aprīlim, informācija atrodama te: http://www.preili.lv/page/474?news_id=21008 . Pasākums notiks no plkst.8 –14.

 

Baudīsim pavasarīgu noskaņojumu kopā ar pašdarbības kolektīviem un jestrām tirgus izdarībām. Apmeklētāji būs aicināti piedalīties bezmaksas izlozē – aizpildīt nelielu anketu ar jautājumiem, ko būs sagatavojuši novadu TIC. Pasākuma noslēgumā tiks veikta novadu piedāvāto balviņu izloze.  Tāpat izlozes ceļā tiks izvēlēts nākamā gada Latvijas Tūrisma informācijas tirgus rīkotājs.

 

Dienas noslēgumā, plkst.19, Preiļu novada Kultūras centrā aicinām baudīt eksotisko deju festivāls – koncerts “Pavasara atdzimšana”. Biļetes cena - EUR 3.00, plkst. 21.00 DISKOBALLE, biļetes cena - EUR 3.00. Biļetes cena uz abiem pasākumiem - EUR 5.00. Biļešu iepriekšpārdošana kultūras centra kasē. Pieejama galdiņu rezervācija.

 

Aicinām pozitīvu pavasara iedvesmu gūt Preiļos 28.aprīlī!

 

Informāciju sagatavoja:

Preiļu novada TIC vadītāja Iveta Šņepste, tel.22339980

Lasīt vairāk...

Sakopšanas talkas Rušonas pagasta kapsētās

21.04.2018

 

Rušonas pagasta teritoriālā pārvalde aicina iedzīvotājus un piederīgos 21.04.2018. uz sakopšanas talkām visās pašvaldības kapsētās. Iespēju robežās uzkopt kapsētas, savākt kapu apkārtnē esošos atkritumus (plastmasa, stikls, mākslīgie ziedi, sveces) un salikt atkritumu kastēs (vai blakus) projām vešanai. Iepriekš paldies par atsaucību un līdzdalību Rušonas pagasta sakopšanā. Informācija jautājumu gadījumā pa tālruni: 26347445.

 

Rušonas pagasta teritoriālā pārvalde

Lasīt vairāk...

Vakanču gadatirgus

19.04.2018

Visi jaunumi